75 درصد پیشرفت در مصلی کیش

سرپرست معاونت فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات کیش خبر پیشرفت 75 درصدی پروژه مصلی کیش را اعلام کرد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، غفار آقازاده بیان کرد: در حال حاضر پیچیدگی فنی خاصی در اجرای طرح مصلی کیش نیست و مشکلات و گره های این پروژه از نظر طراحی، محاسباتی و .... حل شده است.
ایشان افزودند: مصالح با کیفیت به کار رفته در طرح ساخت تکمیلی این بنا شامل: سنگ مرمر نباتی ممتاز ایرانی و کاشی های معرق و هفت رنگ با نقش معماری سنتی، اسلامی در دیواره های شبستان می باشد.

مصلی کیش
سرپرست معاونت فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات کیش گفت: قسمت گسترده ای از عملیات معماری در دیواره ها و سقف ها در حال اجرا می باشد و طراحی گنبد زیبای این بنا با پوسته ی بیرونی که ترکیبی از کامپوزیت و کاشی سنتی معرق با نقش های سنتی و اسم ها متبرکه است به اتمام رسیده و در حال ساخت و انتقال به محل نصب می باشد.


غفار آقازاده اضافه کرد:  مصلی کیش به عنوان بزرگترین مجموعه فرهنگی و مذهبی جزیره بسیار حائز اهمیت میباشد، جزیره کیش به عنوان یک منطقه آزاد کشور در حال توسعه است و جمعیت این منطقه در حال افزایش می باشد که این امر وجود مجموعه ی با امکانات مطلوب و مناسب خدماتی را برای برگزاری نماز باشکوه جمعه و مناسبت های ملی و مذهبی بسیار لازم و ضروری می کند.

مصلی کیش

بخش های مصلی کیش

پروژه مصلی کیش در میدان فارور جزیره در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع با زیر بنای 5 هزار متر مربع احداث شده است و دارای بخش مختلف می باشد، شامل:

  • حوزه علمیه برادران و خواهران
  • سالن مطالعه مرکزی
  • بخش های خدماتی
     
دسته ی اخبار کیش 1399/12/06 نویسنده : میترا امیری 0 نظر 1937 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره 75 درصد پیشرفت در مصلی کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.