کیش، شهر همیشه بهار ایران

جزیره کیش امسال زودتر از شهرهای دیگر کشور با کاشت پنج و نیم میلیون بوته گل فصلی به استقبال بهار رفته است.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کیش، کارشناس فضای سبز شرکت عمران آب و خدمات کیش، به مساحت 580 هکتار فضای سبز در کیش اشاره کرد و گفت: که میزان فضای سبز برای هر فرد در کیش 150 متر مربع است که این میزان معادل 6 برابر استاندارد جهانی و 9 برابر میانگین کشوری می باشد.

گل کاری کیش

آقای برخوردار بیان کرد: توسعه فضای سبز و کاشت گل و گیاه  در زیبایی شهری و افزایش سلامت روحی و نشاط اجتماعی بسیار موثر است.
ایشان همچنین افزود: گلکاری میدان ها و خیابان های کیش از مهر ماه سال جاری آغاز شده است و تاکنون 5 میلیون بوته گل در فضای  سبز کیش کاشته شده است که این گیاهان شامل:
پریوش ، آهار، همیشه بهار، رعنا، اطلسی، اطلسی، شمعدانی و کوکب است و این بوته ها تا اواخر اردیبهشت ماه در کیش هستند و در زیبای بیشتر این جزیره نقش بسزایی دارند.

گل کاری کیش

کارشناس فضای سبز شرکت عمران آب و خدمات کیش آقای برخوردار اعلام کرد، علاوه بر اینکه در جزیره کیش گلکاری انجام شده است، از ابتدای سال 99 تا کنون 38 هکتار از زمین ها با درختانی همچون: درخت  نخل، جاتروفا، کردیا، تیبی تیا، کنوکارپوس و درختچه های شمشاد اهوازی و کاغذی درختکاری شده اند و به فضای سبز جزیره کیش اضافه شده اند.


ایشان با توجه به اینکه درخت نخل سازگاری مناسب و مطلوب با آب و هوای جزیره دارد، افزود: از سال گذشته تا حال حاضر 6 هزار نفر نخل در کیش کاشته شده اند و با برنامه ریزی های انجام شده در محور پارک طلوع و غروب کاشت 400 نفر نخل در دستور کار قرار گرفته است..
 

دسته ی اخبار کیش 1399/12/03 نویسنده : میترا امیری 0 نظر 1801 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره کیش، شهر همیشه بهار ایران

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.