logo

کشتی غرق شده داما، معمای مبهم و مرموز

یکی از جاذبه های زیبا و جذاب دنیای شگفت انگیز  آب های نیلگون خلیج فارس کشتی غرق شده داما است که زیستگاه موجودات آبزی شده است و مکان ایده آل و جذاب برای تفریح و غواصی با منظره ای زیبا محسوب می شود، کشتی غرق شده داما به عنوان یکی از جاذبه های جزیره کیش همانند کشتی یونانی طرفداران بسیار زیادی دارد.

کشتی داما

معمای مرموز و مبهم کشتی داما

در پاییز سال 1384 کشتی باربری سنگالی داما وضعیت بحرانی اعلام کرد، اما درخواست کمک نکرد، روز بعد این کشتی در آب های خلیج فارس به گل نشست، متاسفانه علت دقیقی برای غرق شدگی این کشتی موجود نیست و به عنوان یک معما مرموز و مبهم باقی ماند. کارشناسان احتمال میدهند که دلیل آن آبگرفتگی موتورخانه بوده است و همچنین در تحقیقات انجام شده مشخص شد که در مدارک آن دستکاری صورت گرفته و کشتی داما 10 سال جوان تر از زمان ساخت بود و این امر باعث عدم پرداخت بیمه کشتی و بار داخل آن که شامل سینک آشپزخانه، سرامیک و ... شده است.

کشتی داما

زیستگاه مصنوعی موجودات آبزی

کشتی داما در فاصله ی حدود 4 مایل از جزیره رویای کیش و در عمق 34 متری جنوب شرقی بر پهلوی راست خود به گل نشسته است. دسترسی به این کشتی که مکان  مناسب و ایده آل برای آموزش دوره های تخصصی کشتی های غرق شده می باشد، فقط از طریق قایق تخصصی غواصی امکان پذیر است.
جالب است بدانید با توجه به اینکه مدت زمان زیادی از غرق شدن کشتی داما نمی گذرد، اما مورد توجه بسیاری از جانوران آبزی قرار گرفته است و در کمال شگفتی و زیبایی شما می توانید آبزیانی همچون خفاش ماهیان، انواع سنگسر، باراکودا، سرخو، اژدر ماهیان و ... را در محل کشتی به گل نشسته داما ببینید.

سایت غواصی کشتی داما

کشتی داما که جاذبه ای زیبا و جذاب در عمق آب های کیش محسوب می شود، همواره مورد توجه گردشگران برای غواصی قرار دارد، حتی افرادی که تخصص و مهارت غواصی ندارند و اولین تجربه آنها برای مشاهده دنیای شگفت انگیز زیر آب است می توانند لحظات و خاطره ای زیبا از غواصی در آب های نیلگون خلیج فارس و تماشای موجودات زیبا و رنگارنگ آن برای خود ثبت کنند.

غواصی سایت کشتی داما

تجربه ای پر رمز و راز از غواصی 

شما با غواصی در اطراف کشتی داما می توانید تجربه ای دلنشین و به یاد ماندنی از دنیای پر رمز و راز در زیر آب داشته باشید، جذابیت بیشتر این کشتی به دلیل راز مبهم غرق شدن کشتی داما  است و همچون گنجینه ای کهن در آب های خلیج فارس آرمیده است. لازم است بدانید که امکان ورود به کشتی از طریق پنجره کابین وجود دارد و بعد از ورد به کشتی که نیاز به مهارت و تبحر خاص در غواصی دارد می توانید وارد آشپزخانه و خوابگاه ها نیز شوید و از دیدن آن لذت ببرید.
پروانه کشتی داما که در عمق 30 متری آب های فیروزه ای خلیج فارس قرار دارد و همچنین تبدیل شدن آن به زیستگاه موجودات آبزی مکانی بسیار مناسب برای عکس گرفتن محسوب می گردد.

دسته ی گردشگری 1399/11/09 میترا امیری 0 نظر 4005 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره کشتی غرق شده داما، معمای مبهم و مرموز

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.