logo

چگونه برای سفر چمدان ببندیم؟

با خواندن این مقاله یکی از بزرگترین دغدغه های شروع یک سفر یعنی بستن چمدان را از خود دور کنید و از جا گذاشتن وسایل ضروری پیشگیری کنید تا سفری بدون چالش و در عین حال لذت بخش داشته باشید.

چدان در سفر

نوع سفر خود را مشخص کنید

چدان در سفر

باید نسبت به نوع سفر خود آگاه باشید تا بتوانید بهترین برنامه ریزی را برای آن داشته باشید. برای مثال مشخص کنید نوع سفر شما چگونه است: سفر کاری، تفریحی، گردشگری، کوه نوردی و یا صرفا دید و بازدید از اقوام و آشنایان است.

چدان در سفر

قطعا هر سفر وسایل خاص خود را نیاز دارد در سفرهای کاری تمرکز بر روی نوع لباس ها و مرتب بودن آنها بسیار بیشتر از سفرهای تفریحی و گردشگری می باشد.

لپ تاپ در چمدان ممنوع

لپ تاپ در سفر

امروزه وسایل الکترونیکی جایگاه بسیار ویژه ای در زندگی روزمره ما دارند همچنین شغل بیشتر افراد ارتباط مستقیم به وسایلی مانند تلفن همراه و یا لپ تاپ دارد.
بهتر است برای همراه کردن لپ تاپ در سفر آن را در چمدان خود نگذارید و با یک کیف لپ تاپ آن را به داخل کابین هواپیما برده و همراه خود داشته باشید به این دلیل که لپ تاپ از وسایل ارزشمند می باشد و در طول جابجایی چمدان امکان آسیب به آن نیز وجود دارد.

چک لیست وسایل

چک لیست وسایل

قبل از شروع سفر فکر کنید که دقیقا به چه وسایلی نیاز دارید به طور کامل لیست آنها را بنویسید و با دقت به لیست خود نگاه کنید و وسایلی را که زیاد ضروری و کاربردی نیستند از لیست جدا کرده و حذف کنید سپس با توجه به لیست باقی مانده وسایل مورد نیاز خود را جمع آوری کنید.

وسایل را روی زمین بچینید

چک لیست وسایل

بله. راهکار بسیار خوبی است تا بتوانید نگاهی کلی به وسایل خود داشته باشید و به دور از اضطراب تمام وسایل را جمع و جور کنید و باز هم موارد غیر ضروری را حذف کنید.

لباس های مناسب انتخاب کنید

منظور از انتخاب لباس های مناسب در واقع انتخاب لباس های کاربردی است برای مثال اگر مقصد سفر شما مکان گرمسیر است بهتر است لباس های نازک و نخی که جنس ضد چروک دارند بردارید.

چک لیست وسایل


از لباس هایی با رنگ خنثی استفاده کنید و بجای برداشتن تعداد بسیار زیادی لباس در رنگ ها و طرح های مختلف بهتر است از لباس هایی استفاده کنید که طراحی کلاسیک تری دارند و رنگ لباس ها به گونه ایست که به راحتی با یکدیگر ست می شوند.

تا کردن لباس ها با روشی متفاوت

تا کردن لباس ها

بهتر است بجای تا کردن لباس ها به روش معمول و عامیانه آنها را لوله کنید و به روش ماری آنها را جمع آوری کنید.
این راه حل کمک می کند تا به راحتی لباس های خود را پیدا کرده و به آنها دسترسی داشته باشید همچنین فضای خالی بیشتری نیز داشته باشید.

انتخاب هوشمندانه کفش

انتخاب کفش

در انتخاب کفش برای سفر مانند لباس باید به راحتی و کاربردی بودن کفش دقت کنید همچنین انتخاب کفش به نحوی باشد تا به راحتی با لباس ها ست شود.
کفش ها داخل بسته بندی های مخصوص قرار دهید تا باعث آلودگی دیگر لباس ها نشوند.

پلیور و کاپشن در سفر

انتخاب پلیور

اگر مقصد سفر شما سرد سیر است و نیاز دارید که لباس های گرم مانند کاپشن و پلیور های پشمی همراه خود داشته باشید بهتر است تا این لباس ها را به تن کنید و در مسیر فرودگاه آنها را در چمدان نگذارید زیرا این مدل لباس ها جای بسیار زیادی میگیرند همچنین بسیار سنگین هستند بنابراین آنها را به تن کنید و همراه خود داشته باشید.

چروک شدن لباس ها در سفر

چروک شدن لباس ها در سفر

برای جلوگیری از اتلاف وقت در سفر بهتر است از لباس های ضد چروک استفاده کنید. همچنین اسپری های ضد چروک در سفر بسیار کمک کننده می باشند.
اما اگر در سفر هستید و با انبوهی از لباس های چروکیده مواجه شده اید نگران نباشید کافیست در هنگام حمام کردن لباس ها را داخل حمام آویزان کنید، بخار آب کمک می کند تا حدودی چروک ها از بین بروند.

جلوگیری از ورود وسایل غیر کاربردی به داخل چمدان

ابزار ها و وسایلی مانند صاف کننده های مو و یا فر کننده های مو در سفر ضروری نیستند همچنین تایم بسیار زیادی از شما می گیرند بنابراین این وسایل را تا حد امکان از لیست و چمدان خود حذف کنید.

انتخاب چمدان مناسب برای سفر

انتخاب چمدان مناسب

 • فضای داخلی بعضی از چمدان ها تقسیم بندی شده اند از این جهت می توان وسایل را با نظم بسیار قابل قبولی طبقه بندی کرد.
 • از چمدان های سبک استفاده کنید. امروزه با تنوع در محصولات و رقابت بین شرکت های تولید کننده به این موضوع بسیار توجه می شود.
 • سعی کنید از چمدان هایی با سایز کوچک استفاده کنید. زیرا هر چه فضای چمدان شما بزرگ تر باشد وسوسه می شوید تا وسایل بیشتری با خود همراه کنید.

نکات مهم

 • از کیف های گردنی یا کمری برای نگه داشتن موبایل و مدارک خود استفاده کنید تا خاطر آسوده تری نیز داشته باشید.

انتخاب کیف کمری مناسب

 • اگر از داروهای خاصی استفاده می کنید بهتر است که آنها را از قلم نیندازید و همراه خود داشته باشید همچنین داروهای عمومی مثل مسکن و یا قرص ضد حساسیت و سرماخوردگی در مواقع ضروری می تواند بسیار کمک کننده باشند.

دارو در سفر

 • از بگ های بسته بندی برای وسایل خود استفاده کنید تا با انبوهی از وسایل در هم ریخته مواجه نشوید.
 • همچنین با وکیوم کردن بسته بندی وسایل و خارج کردن هوای آنها تا دو برابر به فضای خالی چمدان خود کمک کرده اید.

بسته بندی وسایل در سفر

 • نیازی به حمل وسایلی از قبیل شامپو و مایع نمی باشد در هتل ها این موارد به صورت شخصی در بسته بندی های مناسب در اختیار افراد گذاشته می شود. همچنین اگر هم در هتل نباشد به راحتی می توان آنها را در سفر تهیه کرد.

بسته بندی وسایل در سفر

 • اگر در روز های عادی اهل ورزش کردن و باشگاه رفتن نیستید نیازی نیست چند دست لباس باشگاه برای استفاده از سالن ورزشی هتل با خود همراه کنید زیرا به احتمال بسیار زیاد  در سفر نیز ورزش نخواهید کرد.

بسته بندی وسایل در سفر

 • اگر امکان شستشو لباس در سفر وجود دارد آنها را بشویید تا از برداشتن لباس های بسیار زیاد و متنوع جلوگیری کنید.
 • در انتخاب لباس ها به موارد کاربردی توجه کنید نه به لباس مورد علاقه

نکاتی در مورد چیدن وسایل در چمدان

بسته بندی وسایل در سفر

 • وسایلی که نیاز دارید قابل دسترس باشند در روی لباس ها قرار دهید.
 • محصولاتی با سایز بندی کوچک انتخاب کنید.
 • در چیدن چمدان ابتدا کفش ها و سپس لباس ها را رعایت کنید.
دسته ی گردشگری 1401/03/08 بهناز طاهری 0 نظر 1381 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره چگونه برای سفر چمدان ببندیم؟

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.