logo

پرواز کیش - استانبول

برقراری پرواز کیش به استانبول از اوایل سال 2022 (آپدیت شده در 1400/09/15)

دبیر انجمن کارآفرینان و سرمایه گذاران کیش اعلام کرد: از اوایل سال جدید میلادی پرواز کیش به استانبول برقرار خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، در گفتگو و جلسه خبری سیمای کیش دبیر انجمن کارآفرینان و سرمایه گذاران کیش به اهمیت رونق تجاری و گردشگری در جزیره اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاران کیش از شهرک صنعتی ترکیه بازدید کرده اند و با توجه به اهمیت این کشور در دو حوزه مهم شامل:

  1. مبادلات تجاری
  2. توسعه گردشگری

به راه اندازی پرواز کیش به مقصد استانبول از اوایل سال 2022 میلادی امیدوار هستیم.

پرواز کیش استانبول

محسن قریب گفت: امیدواریم این پرواز در برآورده شدن اهداف زیر در میان دو کشور نقش موثری داشته باشد:

  • صادرات و تامین کالاهای مورد نیاز غرفه داران کیش
  • توسعه روابط گردشگری و جذب توریست

دبیر انجمن کارآفرینان و سرمایه گذاران کیش افزود: مطابق با پیش بینی های انجام گرفته پرواز کیش به استانبول یک بار در هفته انجام خواهد شد و پس از مدتی این پرواز افزایش خواهد یافت و دو بار در هر هفته برقرار خواهد بود. 


تور کیش یکی از پرطرفدارترین سفرهای داخلی ایران به دلیل جاذبه های متنوع و متعدد دیدنی، تاریخی و تفریحات آبی و غیرآبی محسوب می شود و  یکی از سفر های بسیار محبوب خارج از کشور در نزد مردم ایران سفر به استانبول عروس شهرهای ترکیه می باشد، این شهر پر هیاهو و زیبا جاذبه های دیدنی متعدد همچون کاخ ها و مساجد زیبا و تفریحات متنوع دارد  که مسافران و گردشگران را متحیر و مجذوب خود می کند.

کیش استانبول

پرواز مستقیم کیش - استانبول

پرواز کیش به استانبول در ابتدا با رویکرد ارتباط مستمر و پیوسته با کشورهای دیگر به منظور توسعه و رونق گردشگری کیش به عنوان موضوعی حائز اهمیت مورد توجه قرار گرفت، زیرا مهمترین زیر ساخت و زمینه ساز این ارتباطات برقراری مسیرهای پروازی می باشد به همین دلیل انجام پروازهای کیش به استانبول و بالعکس در منطقه آزاد کیش مورد بررسی و اجرا قرار گرفت.

نخستین پرواز مستقیم کیش – استانبول

نخستین پرواز استانبول – کیش - استانبول در 23 اسفند ماه سال 1389 مصادف با 14 مارس 2011 میلادی با هواپیمای جت DAE146 با ظرفیت 100 نفر، توسط شرکت هواپیمایی زاگرس انجام شد. در نخستین پرواز تعدادی از سرمایه گذارن، تاجران و روزنامه نگاران وارد جزیره کیش شدند، این پروازها در ابتدا در روزهای دوشنبه و چهارشنبه انجام می شد.

هواپیما زاگرس

اهداف  و مزایای اولیه انجام پرواز کیش - استانبول

  • فراهم کردن تبادل کالا بین کیش و ترکیه
  • جذب سرمایه گذاران ترک برای فعالیت در جزیره کیش
  • تعامل و همکاری بین تاجران دو کشور
  • رقابت بین دو کشور در تولید کالای با کیفیت و جذب گردشگر

علاوه بر این با افزایش ارتباط سازمان منطقه آزاد کیش با استانبول و کشور ترکیه و پل ارتباطی آسیا و اروپا شرایط مناسب و ایده آل برای بهره گیری از تجربه های و پیشرفت های این کشور در زمینه گردشگری حلال با دارا بودن پنجمین جایگاه، تجارت و صنعت، توسعه سلامت و ورزش و همچنین معرفی توانمندی های جزیره کیش به دیگر کشورها و ایجاد اشتغال و درآمد زایی فراهم می شود.

برقراری مجدد پروازهای کیش – استانبول

ماهان مدون در کیش به گزارش خبرآنلاین در 26 آبان سال 1399 به اهمیت برقراری دسترسی های پروازی بین کیش و هاب منطقه ای و ترانزیت مسافر اشاره کرد و خبر پیگیری انجام شده در مورد برنامه ریزی برقراری خطوط پروازی بین کیش و استانبول با مشارکت و همکاری دو منطقه آزاد کیش  و منطقه آزاد اروند توسط ایرلاین کیش ایر اعلام کرد.


ایشان افزود: با بهبود شرایط اپیدمی کرونا و امکان گرفتن مجوزهای بین المللی پروازهای کیش – استانبول، آبادان - استانبول و بالعکس انجام می شود، زیرا با انجام این پروازها در حوزه گردشگری و رونق اقتصادی دو منطقه آزاد و همچنین  فرصت بازاریابی بین المللی برای سرمایه گذاران ، تاجران و فعالان اقتصادی در پروازهای کیش استانبول فراهم خواهد شد.
مدیر توسعه و رونق گردشگری در کیش بیان کرد: تفاهم نامه ی سه جانبه برای راه اندازی پروازهای چرخشی کیش - استانبول - آبادان و بالعکس، بین منطقه آزاد کیش، منطقه آزاد اروند و شرکت هواپیمایی کیش ایر منعقد شده است.

هواپیما کیش ایر

 رزرو بلیط پرواز کیش – استانبول

اگر به دنبال راهی مطمئن برای خرید  و رزرو بلیط پرواز کیش به استانبول هستید می توانید از طریق سایت های معتبر این کار را با آسانی و بدون هدر دادن زمان با مشخص کردن زمان پرواز، تعداد نفرات و مشخص کردن کلاس پروازی و ایرلاین مورد نظر خود انجام دهید.

قیمت پرواز کیش – استانبول

کشور ترکیه یک کشور آسیایی و اروپایی می باشد، پرواز کیش به استانبول نسبت به کشورهای آسیایی و پروازهای داخلی قیمت بیشتر و نسبت به کشورهای اروپایی قیمتی مناسب دارد، در هزینه پرواز به کیش نوع ایرلاین، کلاس پرواز و زمان پرواز تاثیر گذار است و قیمت بلیط پروازی متفاوت دارد.

بلیط ارزان کیش – استانبول

برای تهیه بلیط ارزان کیش به استانبول باید به عواملی مانند شرایط آب و هوایی و فصل های گردشگری دقت داشته باشید در ماه های پاییز و زمستان رونق گردشگری در استانبول کم است و شما می توانید بلیط ارزان برای سفر از کیش به استانبول رزرو کنید، علاوه بر آن می توانید از بلیط های لحظه آخری بلیط سفر ارزان و با کیفیت را تهیه کنید.


 
 

دسته ی راهنمای پرواز 1400/04/05 میترا امیری 0 نظر 2426 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره پرواز کیش - استانبول

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.