logo

پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران

پردیس بین الملل کیش در سال 1386 به عنوان زیر مجموعه ای از دانشگاه تهران یا به تعبیری (دانشگاه مادر) در جزیره زیبای کیش تاسیس شده است. تدریس و آموزش در پردیس بین الملل کیش بر طبق قوانین و مقررات تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با استناد به مصوبات هیات امنای دانشگاه تهران و بر اساس مفاد اساسنامه و ضوابط و مقررات آن اداره می شود و به همین دلیل از سطح علمی و آموزشی بسیار بالایی برخوردار است.

پردیس بین الملل کیش دانشکاه تهران

در حال حاضر 2600 دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های مختلف علوم اجتماعی و رفتاری، علوم انسانی، رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه در حال تحصیل می باشند و حدود 2700 نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

اهداف پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران

پردیس بین الملل کیش با استناد اساسنامه خود اهداف مهمی را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است که مهمترین آنها عبارتند از:

 1. تربیت نیروی مورد نیاز کشور مطابق استاندارد های بین المللی
 2. گسترش آموزش عالی در مناطق آزاد و استفاده از تمامی ظرفیت های دانشگاه تهران برای بین المللی شدن
 3. ورود به عرصه رقابت بین المللی برای ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی
 4. جذب دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی و ارتقا شاخص های علمی دانشگاه و توسعه مرزهای دانش

پردیس بین الملل کیش دانشکاه تهران

مقاطع تحصیلی پردیس

پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی، کارشناسی ارشد بین المللی و دکتری تخصصی بین المللی در رشته های مختلف دانشجو می پذیرد. لازم به ذکر است که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بین المللی لازم است به زبان انگلیس تسلط داشته باشید زیرا آموزش ها با زبان انگلیسی صورت می گیرد.

مجموعه گروه های آموزشی و رشته های پردیس

این پردیس دارای 6 گروه آموزشی است که هر کدام دارای زیر مجموعه می باشد و در جدول زیر نمایش داده شده است:

ردیف گروه آموزشیرشته ها
1علوم اجتماعی و رفتاریحسابداری و مدیریت مالی، علوم اقتصادی، MBA و مدیریت بازرگانی، مدیریت جهانگردی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، مدیریت رسانه ای، علم اطلاعات و دانش شناسی، جغرافیا و برنامه ریزی، گردشگری، مدیریت صنعتی، مدیریت دولتی، کارآفرینی
2گروه فنی و مهندسیعلوم مهندسی آب - سازه آبی، مهندسی کامپیوتر فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک و مکاترونیک، مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی هوا و فضا، مهندسی نفت، مهندسی پلیمر، مهندسی شیمی بیوتکنولوژی، مهندسی محیط زیست
3گروه هنر

معماری، طراحی صنعتی، گرافیک و تصویر سازی، شهرسازی، پژوهش هنر

4گروه علوم انسانی

روانشناسی، حقوق، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی،

5گروه علوم پایهبیوانفور ماتیک، نانوشیمی، زیست شناسی، علوم کامپیوتر
6دامپزشکیبهداشت و مواد غذایی، بهداشت و بیماری آبزیان، اپیدمیولوژی

پذیرش و جذب دانشجویان خارجی

اداره جذب و پذیرش دانشجویان خارجی در راستای هدف های معاونت بین الملل پردیس وظایف مهمی را برعهده دارد که مواردی همچون: جذب و پذیرش دانشجویان غیر ایرانی در قالب برنامه های آموزش بین المللی پردیس با همکاری معاونت آموزشی در رشته های متنوع موجود، شناسایی رشته های غیر موجود که ظرفیت جذب دانشجویان غیر ایرانی را دارد و تلاش و پیگیری برای تاسیس و اجرای آنها، ارائه خدمات دانشجویی به دانشجویان غیر ایرانی و فراهم نمودن تسهیلات  لازم و هماهنگی های ضروری برای امور کنسولی و اقامت و ... و شناساندن پردیس در سطح منطقه و بین الملل برای جذب دانشجویان غیر ایرانی از مهم ترین آنها می باشد.

پردیس بین الملل کیش دانشکاه تهران

خدمات دانشجویی

این دانشگاه مطابق با بهترین استاندارد های جهانی ساخته شده است و دانشجویان در زمان تحصیل خود می توانند با امکانات و خدماتی که برایشان در نظر گرفته شده است، تحصیلی توام با آرامش داشته باشند و شامل موارد زیر می شود:

مرکز تندرستی

مرکز تندرستی پردیس بین الملل کیش با تجهیزات ورزشی پیشرفته شرکت تکنوجیم در سال 1388 با اهداف زیر راه اندازی شد:

 • ارائه مشاوره تخصصی در زمینه کنترل، مدیریت و اصلاح ناهنجاری های جسمانی
 • ارائه خدمات تخصصی غربالگری در زمینه شناسایی و پیشگیری از ناهنجاری ها
 • ارزیابی  وضعیت بدنی، آمادگی  و استقامت عضلانی
 • ارزیابی عملکردی
 • تجویز فعالیت های ورزشی و نسخه تغذیه ای ویژه رشته ورزشی با توجه به نتایج ارزیابی
 • استعدادیابی، پیکر سنجی، ارزیابی و سنجش ترکیب بدنی
 • ارزیابی قلبی و عروقی و آمادگی بی هوازی و بهبود آن

مرکز تندرستی پردیس بین الملل کیش دانشکاه تهران

امکانات رفاهی

این پردیس در جهت آسایش و رفاه بیشتر دانشجویان دارای امکانات ایده آل مانند سایت های کامپیوتری، انتشارات و همچنین رستوران و کافی شاپ جهت استراحت و سرو غذایی با کیفیت و یا نوشیدنی مورد علاقه می باشد و باعث آرامش و آسایش بیشتر دانشجویان می شود.

خدمات رفاهی

پردیس بین الملل کیش از خدمات مطلوب رفاهی همچون: مرکز بهداشت، مرکز مشاوره، مرکز ورزش و آمادگی جسمانی، امکانات مناسب واحدهای اقامتی، مرکز خدمات کامپیوتری و فرم درخواست استفاده از استاد سرای پردیس برخوردار می باشد.

خدمات پردیس بین الملل کیش دانشکاه تهران

خوابگاه دانشجویی

باور متخصصان آموزش عالی این است که برای ایجاد یک محیط پویا ارتباط میان برنامه درسی و تجربیات فوق برنامه دانشجویان مفید است و خوابگاه های دانشجویی ابزاری برای بهبود فرایند یادگیری محسوب می شود و اهداف زیر را دنبال می کند:

 1. ایجاد جوامع کوچک یادگیری
 2. تقویت مهارت های زندگی
 3. سازگاری با محیط دانشگاهی و مشارکت دانشجویان

دانشجویان زیادی در پردیس بین الملل کیش از نقاط مختلف مشغول به تحصیل هستند به منظور کاهش نگرانی دانشجویان و تامین مسکن انها در زمان اشتغال به تحصیل پردیس بین الملل کیش برا دانشجویان دو نوع خوابگاه با امکانات مناسب در نظر گرفته است که شامل:

خوابگاه پردیس بین الملل کیش دانشکاه تهران

 • خوابگاه ترمی:

این خوابگاه ها که در قالب واحد مسکونی و با تمامی امکانات رفاهی در اختیار دانشجویانی قرار می گیرد که در طول ترم تحصیلی خود در خوابگاه اقامت می کنند و به سه گروه با ظرفیت متفاوت تقسیم می شوند:
خوابگاه دو نفره با یک اتاق خواب، خوابگاه چهار نفره با دو اتاق خواب و خوابگاه شش نفره با 3 اتاق خواب
لازم است بدانید که در هر اتاق دو تخت مجزا قرار گرفته است.

 • خوابگاه شبانه:

این خوابگاه ها نیز در قالب واحد مسکونی و با کلیه امکانات می باشد و مخصوص دانشجویانی است که در پایان هفته جهت شرکت در کلاس های آموزشی در پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران حضور می یابند و در قالب خوابگاه های چهار، شش و هشت نفره می باشد.

وام دانشجویی

دانشجویان در زمان تحصیلی خود غالبا نیازمند دریافت وام میشوند، پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران برای دانشجویانی که در این پردیس اشتغال به تحصیل دارند سه نوع وام در نظر گرفته است که با دارا بودن شرایط به آن ها تعلق می گیرد و شامل: وام شهریه، وام بانک قرض الحسنه مهر ایران و وام عتبات عالیات می باشد.

وام دانشجویی پردیس بین الملل کیش دانشکاه تهران

اطلاعات تماس

آدرس: جزیره کیش، بلوار میرمهنا، ابتدای خیابان نیایش، پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران

کدپستی: 39982 - 79416

تلفن های تماس: 07644430055، 07644433661 و 07644432681 الی 2

تلفن گویا: 07644435200

دسته ی معرفی اماکن کیش 1400/05/06 میترا امیری 1 نظر 4338 بازدید 7 پسند

سوالات متداول درباره پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران

نظرات کاربران

ناشناس | 1401/07/19
3 5

درباره خوابگاه کاملا دروغ گفته میشه . الان دختر من ترم سومه و گفتن که از دانشگاه نامه بگیرن و برن هتل گلدیس که هزینه خیلی گرون میشه و احتمالا انصراف بده ....دانشگاه میگه قبل از کرونا ساختمانی که برای خوابگاه اجاره کرده بوده رو تحویل داده و الان نمیتونه ساختمان دیگه ای پیدا کنه