چه وسایلی در هتل رایگان است؟

یکی از چالش ها بعد از اینکه تصمیم به سفر میگیرید، جمع کردن وسایل مورد نیاز است. هر فرد با توجه به مقصد و هدف و بر اساس اولویت و سلیقه وسایلی را همراه با خود می برد. مسئولان هتل ها تلاش می کنند، لحظات خوب و توام با آرامش را برای مهمانان و مسافران به ارمغان بیاورند و گروهی از وسایل را رایگان در هر اتاقی برای استفاده مهمانان قرار می دهند، یا با درخواست شما از رسپشن، رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

وسایل سفر

وسایل رایگان در هتل

برای دانستن اینکه هر هتل چه امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد می توانید به سایت هتل مورد نظر و در سفر به کیش به سایت کیش میزبان مراجعه کنید و به طور دقیق از امکانات هتل ها مطلع شوید. در اکثر هتل ها امکاناتی به صورت رایگان در اختیار مسافران قرار می گیرد. که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم؛

  • کتابچه راهنمای سفر رایگان

بعد از ورود به هتل در قسمت لابی روی میز رسپشن، بروشورها و کتابچه هایی برای راهنمایی مسافران قرار دارد  که به صورت رایگان در اختیارشان قرار می گیرد. شما با این کتابچه ها به راحتی با مکان های دیدنی، تاریخی، تفریحی، بازارها و فروشگاه های معروف و راه رسیدن به آنها آشنا می شوید. این راهنما در زمانی که شما دسترسی به اینترنت ندارید مفیدتر و کارآمدتر است.

کتابچه راهنما هتل
شاید در دنیای مدرن امروز استفاده ار دفترچه راهنما بنظرتان مفید نباشد، اما در سفر گاهی ممکن است، دسترسی شما به اینترنت قطع شود و برای رسیدن به مقصد این دفترچه برای شما بسیار مفید باشد. همچنین لازم است بدانید که در این دفترچه ها همه چیز بر اساس لوکیشن هتل در نظر گرفته شده است و کار را برای شما بسیار آسان و راحت کرده است. در هتل های 5 ستاره و در سطح بالا ، کتابچه یا بروشور راهنما با روزنامه یا مجله در تمام اتاق ها قرار دارد.

  • شارژر رایگان در هتل

شارژر موبایل یکی از وسایل ضروری برای اکثر افراد است که متاسفانه در بسیاری از موارد فراموش می شود، در سفر این امر نباید باعث شود که لحظات خود را تلخ کنید. خوشبختانه در اکثر هتل ها شارژر های مختلف وجود دارد و شما می توانید از رسپشن هتل درخواست کنید که در اختیار شما قرار دهد، حتی اگر خود هتل نداشته باشد؛ شما را به مرکز خریدی که شارژر دارد راهنمایی می کند.

شارژر
جالب است بدانید طبق آمار سال 2010 بیشترین وسیله ای که در هتل ها جا مانده است،شارژرهای مختلف موبایل می باشد. اگرچه کار درستی به نظر نمی رسد اما این شارژرها در اختیار مسافرانی و مهمانان هتل ها که به آن نیاز دارند قرار می گیرد تا بتوانند از موبایل خود استفاده کنند.

  • مبدل پریز و آداپتور برقی در هتل 

برخی از گوشی های موبایل و وسایل الکترونیکی برای شارژ شدن نیاز به مبدل برق یا آداپتور دارند، شارژر برخی موبایل ها و وسایل الکترونیکی دو یا سه شاخه هستند که ممکن است با پریز اتاق مطابقت نداشته باشد، در این موارد می توانید مبدل یا آداپتور از رسپشن درخواست کنید و پس از هر بار استفاده آن را به مسئول رسپشن تحویل دهید. این امکانات به صورت رایگان در اکثر هتل ها در اختیار مهمانان قرار می گیرد و کمتر هتلی است که این امکانات را نداشته باشد. این مورد در هتل هایی که مهمانان خارجی دارند به دلیل اینکه ولتاژ برق، وسایل الکترونیکی کشورهای مختلف یکسان نیست بسیار ضروری و مهم می باشد.

مبدل شارژر

  • سشوار رایگان هتل 

در هتل های 4 ستاره و 5 ستاره و برخی از هتل های 3 ستاره سشوار در جلوی آینه اتاق و سرویس بهداشتی وجود دارد و شما می توانید در زمان اقامت خود از آن استفاده کنید، جالب است بدانید در برخی هتل ها حتی در صورت نیاز به وسایلی مانند اتو مو یا وسیله فر کردن مو می توانید آن را درخواست کنید و پس از استفاده  دوباره تحویل دهید.
در برخی از هتل ها با سطح و ستاره بالا امکانات ویژه همچون سالنی مجزا برای آرایش دارند که در اختیار مهمانان قرار می گیرد. لازم است بدانید اکثر سشوارهای موجود در اتاق ها مسافرتی هستند و قدرت زیادی ندارند، این سشوارها برای موهای کم پشت و کوتاه مناسب است، چنانچه موهای بلند یا پرپشت دارید بهتر است سشوار با خود به همراه داشته باشید.

سشوار

  • لوازم بهداشتی رایگان در هتل 

در اغلب هتل ها مسواک، خمیردندان و حتی دهان شویه، شامپو و نرم کننده مو و صابون در اختیار مهمانان قرار می گیرد. اگر مسواک و خمیر دندان در اتاق شما وجود نداشت می توانید آن را از رسپشن هتل در خواست کنید، تا در اختیارتان قرار دهد. اگر فردی حساس هستید و تمایل به استفاده از وسایل شخصی خود را دارید می توانید آن را همراه خود داشته باشید تا سفرتان لذت بخش و دلنشین باشد.
همچنین لازم است بدانید که؛ با توجه به اینکه این موارد باید در هتل ها از وسایل ضروری و مورد نیاز باشد و به صورت رایگان شارژ شود، اما برخی از هتل های معمولی و دوستاره آن را ارائه نمی دهند و شما باید مسواک، شامپو و ... همراه خود داشته باشید.

لوازم بهداشتی

  • حوله رایگان در هتل

غالبا هتل هایی که در مناطق ساحلی واقع شده اند و هتل هایی که دارای استخر و تخت آفتاب گرفتن هستند و ساحل و استخر خصوصی دارند، حتما حوله در اختیار مسافران مهمان در هتل قرار می دهند، همچنین هر حوله را پس از استفاده شسته و ضدعفونی می کنند. روی تمام حوله ها اسم هتل درج شده است و مهمانان نمی توانند حوله را با خود به خارج از هتل ببرند و در زمان خروج و تحویل اتاق حوله ها چک می شود. قرار دادن حوله این امکان را به مسافران می دهد که نیاز نباشد حجم بالایی از حوله را با خود به سفر بیاورند و فضای چمدان را اشغال نمایند.

حوله هتل

  • وسایل خیاطی رایگان در هتل 

در سفر ممکن است دکمه ی لباس شما قبل از رفتن به جلسه یا بیرون از هتل کنده یا قسمتی از لباستان پاره شود، بهتر است خونسرد باشید و به سراغ کشو زیر آینه بروید، کیف لوازم خیاطی جز وسایل رایگانی است که در اتاق هتل وجود دارد و در اختیار مسافران قرار می گیرد. اگر اتاق شما کشو نداشت و نتوانستید در اتاق آن را بیابید با رسپشن هتل تماس بگیرید تا وسایل خیاطی را در اختیار شما قرار دهند. 

وسایل خیاطی

  • اسباب بازی رایگان هتل

وسایل بازی و سرگرمی کودکان در سفر ممکن است حجم زیادی از چمدان شما رو اشغال می کند. در برخی از هتل ها اسباب بازی و سرگرمی ها به صورت رایگان در اختیار فرزندانتان قرار می گیرد. این هتل ها با درخواست شما از رسپشن هتل اسباب بازی، کتاب، مدادرنگی و حتی وسایل حمام کردن کودکان را در اختیار مهمانان قرار می دهند. اما کودکان ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و انواع خاصی از اسباب بازی ها برای آنان سرگرم کننده و جذاب است، توصیه می شود، اسباب بازی مورد علاقه کودک خود را در سفر به همراه داشته باشید.

کودک

  • یوگا مت یا زیرانداز ورزشی رایگان

در اکثر هتل های 4 ستاره و 5 ستاره سالن ورزشی وجود دارد و شما می توانید از آن بهره مند شوید، دقت داشته باشید سفر نباید مانع ورزش کردن شما شود، اگر در هتل سالن ورزشی وجود نداشت و یا شما تمایل به ورزش کردن انفرادی دارید، می توانید در اتاق خود به تنهایی به ورزش بپردازید و از آن لذت ببرید. مهمانان هتل می توانند زیرانداز ورزشی و یا یوگامت را برای مدیتیشن را از رسپشن هتل درخواست کنند تا رایگان در اختیارشان قرار گیرد. لازم است به این نکته توجه داشته باشید که هتل های معمولی و 3 ستاره یوگا مت برای ارائه شدن ندارند.

یوگا مت

سخن آخر

هتل های های پنج ستاره و مجهز امکانات بیشتر و کاملتری را در اختیار مسافران قرار می دهند که می توان به خدمات ارسال پستی بسته های کوچک، کتاب و مجله های علمی و معتبر، نوشت افزار خدمات خیاطی و کفاشی  و همچنین تعمیرات وسایل الکترونیکی اشاره کرد.


خواندن این محتواها پیشنهاد می‌شود:

دسته ی گردشگری 1399/10/07 نویسنده : میترا امیری 0 نظر 4021 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره چه وسایلی در هتل رایگان است؟

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.