logo

واچر هتل چیست؟ (مهمترین نکات واچر هتل)

اگر شما نیز علاقمند به سفر کردن و گردشگری هستید، به احتمال زیاد تاکنون با اصطلاحات و عبارات مختلفی در هتل ها و تورهای مسافرتی برخورد کرده اید و در هنگام رزرو با عبارات تازه ای روبرو شده اید. یکی از اصطلاحات پرتکرار در هنگام رزرو هتل واچر هتل است که ممکن است برای برخی از افراد ناآشنا باشد. واچر هتل یکی از اصطلاحات پرکاربرد در صنعت گردشگری و هتلداری است که اغلب زمانی استفاده می شود که مسافر اقدام به رزرو هتل یا خرید بلیط هواپیما می کند. در ادامه با کیش میزبان همراه باشید تا با واچر هتل و اهمیت آن بیشتر آشنا شوید.

واچر هتل (Hotel Voucher) چیست؟

واچر هتل چیست

واچر هتل یا ووچر هتل یکی از مدارک مهم برای کسب اقامت در هتل است. در حقیقت واچر هتل تاییدیه ای است که اثبات می کند شما در هتل مورد نظر اتاق رزرو کرده اید. در واچر هتل اطلاعات مختلفی نظیر نام، نام خانوادگی، تاریخ ورود و خروج و اطلاعات مربوط به هتل درج شده است و نشان می دهد که شخصی که اتاق را رزرو کرده است هزینه های مربوط به اتاق و امکانات آن را پرداخت کرده است یا خیر. البته توجه داشته باشید در واچر هتل هزینه ها ثبت نمی شود و تنها شماره رسید و اطلاعات دیگر که پرداخت هزینه ها را نشان می دهد نشان داده می شود.

واچر هتل در واقع رسیدی است که ممکن است به زبان های مختلف و پس از رزرو آنلاین اتاق در هتل و پرداخت هزینه آن برای شما صادر می شود و هنگامی که برای تحویل اتاق به هتل محل اقامت می روید باید این رسید را به همراه داشته باشید و آن را به قسمت پذیرش هتل تحویل دهید. 

به دنبال یک هتل خوب در کیش می گردی؟ هتل ویدا کیش می تونه انتخاب خوبی باشه...

به طور معمول واچر هتل به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم صادر می شود. در روش اول پس از اینکه شخص به صورت آنلاین هتل را رزرو می کند واچر هتل از طریق ایمیل برای او ارسال می شود. روش دیگر هنگامی است که شما از آژانس های مسافرتی برای رزرو هتل اقدام می کنید. در این روش رسید رزرو هتل که دارای اطلاعات مسافر و هتل است برای آژانس گردشگری ارسال شده و سپس در اختیار مشتری قرار می گیرد.

در واچر چه اطلاعاتی ثبت می شود؟

واچر هتل چیست

واچر هتل حاوی اطلاعات مختلفی است که بسته به نوع رزرو شما ثبت می شوند. اگر از طریق آژانس های گردشگری نسبت به رزرو هتل اقدام کرده اید در واچر اطلاعات آژانس، شماره شناسایی مدیر آژانس، شماره Confirm هتل یا کد تاییدیه روی واچر که نشان دهنده رزرو شماست، اطلاعات شما و همراهانتان و رسیدی از هزینه های پرداختی وجود دارد. دقت داشته باشید اطلاعاتی که بر روی واچر ثبت می شوند با اطلاعات پاسپورت و ویزای شما همخوانی داشته باشند و بدون هیچگونه خطایی ثبت شده باشند. 

در صورتی که رزرو کننده هتل خودتان باشید اطلاعات ثبت شده بر روی واچر شامل اطلاعات کامل شما، اطلاعات کامل هتل و اتاقی که رزرو کرده اید، تاریخ صدور واچر، شرایط کنسلی، تعداد مسافر، نوع اتاق، شرایط اقامات، سرویس های خدماتی، ساعت ورود و خروج از هتل، شماره کانفرم هتل، مدت اقامت و رسید هزینه های پرداختی است. در واقع تمام اطلاعاتی که در رزرو هتل توسط آژانس مسافرتی بر روی واچر ثبت می شود بر روی واچری که خودتان هتل را رزرو کنید نیز ثبت می شود و تنها تفاوت در اطلاعات آژانس است.

چرا واچر هتل مهم است؟

واچر هتل چیست

واچر هتل سند یا مدرکی است که رزرو شما را در هتل اثبات می کند. از این رو هنگامی که به هتل مورد نظر مراجعه می کنید، اگر واچر هتل را به همراه نداشته باشید، باید زمان بسیاری را صرف کنید تا ثابت کنید که اتاق را رزرو کرده اید و هزینه های آن را پرداخت کرده اید. بنابراین پس از دریافت واچر آن را به صورت الکترونیکی یا چاپی نزد خود نگه دارید. 

نکاتی که در مورد واچر هتل باید بدانید

واچر هتل چیست

1- پس از اینکه واچر هتل را دریافت کردید اطلاعات درج شده بر روی آن را با اطلاعات اتاق مقایسه کرده و در صورت وجود مغایرت بین اطلاعات حتما با کارشناسان رزرواسیون هتل تماس بگیرید.

2- واچر معمولا به دو زبان صادر می شود، یکی زبان مبدأ و دیگری زبان انگلیسی. زبان مبدأ بستگی به محل زندگی شما دارد برای مثال اگر شما ساکن ایران باشید واچر شما فارسی خواهد بود و اگر سفر شما به خارج از کشور باشد زبان آن انگلیسی خواهد بود. 

3- در سفرهایی که داشتن ویزای شینگن الزامی است، باید پیش از گرفتن ویزا هتل خود را رزرو کرده و واچر آن را دریافت نمایید زیرا برای ارائه به سفارت به آن نیاز خواهید داشت. داشتن واچر پیش از دریافت ویزا به سفارت ثابت می کند که شما قبل از سفر هتل خود را رزرو کرده اید. 

4- در سفرهای خارج از کشور که نیاز به ارائه واچر به سفارت دارند حدالامکان سعی کنید هتل هایی که در نزدیکی مرکز شهر قرار دارند را برای اقامت انتخاب کنید و از رزرو هتل های خارج از شهر یا در حومه شهر خودداری نمایید. 

5- رسیدی که پس از پرداخت هزینه های مربوط به رزرو و دریافت واچر از هتل دریافت کرده اید را نزد خود نگه دارید و در صورت نیاز آن را به سفارت ارائه دهید. 


خواندن این محتواها پیشنهاد می‌شود:

دسته ی سفرنامه 1400/11/17 مریم اکبری 0 نظر 2438 بازدید 5 پسند

سوالات متداول درباره واچر هتل چیست؟ (مهمترین نکات واچر هتل)

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.