نمایشگاه خزندگان جزیره کیش

باغ خزندگان کیش

تجربه دیدن جانورانی که همیشه ترس از رو به رو شدن با آن‌ها داشته‌ایم می‌تواند یکی از هیجان‌انگیزترین و ترسناک‌ترین اتفاقات برای هر کدام از ما باشد، شاید شما هم مانند من کنجکاو شدید که برای یک بار هم که شده این موجودات زیبای خداوند را از نزدیک ببینید، البته از پشت تورهای فلزی که خطری شما را تهدید نکند.

باغ خزندگان کیش

  

برگزاری نمایشگاه خزندگان در جزیره کیش توانسته برای کسانی که می‌خواهند وارد دنیای جانوران شوند و آن‌ها را از نزدک ببینند یک سرگرمی فوق‌العاده است، اینکه از دیدن این نمایشگاه لذت ببرید بستگی به سلیقه شما دارد، اگر با تماشای این خزندگان در مستندهای مختلف به وجد آمده‌اید و دلتان خواسته که آ‌ن‌ها را از نزدیک ببینید بازدید از این نمایشگاه را به شما پیشنهاد می‌کنم.

باغ خزندگان کیش

نمایشگاه خزندگان کیش نسبت به نمایشگاه خزندگان تهران دارای تنوع بیشتری است و جانداران خاص و کمیاب‌تری در آن نگه‌داری می‌شود اما در این میان نمایشگاه خزندگان اصفهان بیشترین و کامل‌ترین گونه‌های جانوری را به خود اختصاص داده است و شما در آنجا شاهد تماشای گونه‌هایی خواهید بود که شاید تا به حال نام آن‌ها را نشنیده باشید.

علاوه بر خود، کودکانتان را نیز به بازدید از نمایشگاه خزندگان کیش ببرید و با توجه به توضیحات و راهنمایی‌هایی که درباره هر موجود نوشته شده آن‌ها را با دنیای خزندگان آشنا کنید. تماشای این موجودات از نگاه کودکان می‌تواند هم برای خودشان و هم برای شما جالب باشد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که:

 • تا کنون 225 گونه خزنده در ایران شناسایی شده است.
 • خزنده‌های ایران در 5 دسته مارها، لاک‌پشت‌ها، کروکودیل سانان، سوسمارها و کرم سوسمارها قرار گرفته‌اند.
 • شکار و صید بی‌رویه آن‌ها باعث شده اکثر آن‌ها در معرض خطر انقراض باشند.
 • مارها در 77 گونه، لاک‌پشت‌ها با 10 گونه، سوسمارها با 136 گونه، کرم سوسمار با یک گونه و کروکودیل سانان نیز با یک گونه در ایران یافت می‌شود.
 • بیشتر خزنده‌ها گوشت‌خوار هستند.
 • برخی از این گونه‌ها دارای سمی خطرناک و کشنده هستند که می‌تواند باعث مرگ سریع افراد شود.
 • برخی از این خزنده‌ها نقش مهمی در طبیعت دارند و می‌توانند در کنترل حشرات مضری مانند پشه مالاریا و انگل‌ها به طبیعت کمک کنند.

دنیای خزندگان در جزیره کیش

باغ خزندگان کیش

شما می‌توانید یک یا دو ساعت از تایم خود را در جزیره به تماشای 100 گونه از این خزندگان که هر کدام از آن‌ها سراسر شگفتی و جذابیت هستند اختصاص دهید. این خزندگان گونه‌های خاصی از ایران و کشورهای دیگر هستند که در کنار هم یک مجموعه کامل را تشکیل می‌دهند.
مارهای بو آ، مار پیتون آمازون و آفریقایی، مار پرنده تایلندی، مار سیاه آفریقایی، عنکبوت کبوترخوار برزیلی، سوسمار، آفتاب‌پرست، سوسمار ماداگاسکار و... گونه‌های مختلفی از خزندگان هستند که شما می‌توانید در نمایشگاه خزندگان کیش آن‌ها را ببینید اما یادتان باشد که تصویربرداری در این نمایشگاه ممنوع می‌باشد چون نور فلاش دوربین ممکن است باعث ناراحتی حیوانات شود.

باغ خزندگان کیش

 در نمایشگاه خزندگان کیش تدابیر بسیار مهمی مانند سیستم تهویه مطبوع و تجهیزات خاص برای محافظت و نگهداری جانداران به وجود آمده تا آن‌ها بتوانند خود را با محیط وقف دهند و شرایط تکثیر و تولید مثل آن‌ها فراهم شود.

ساعت و مکان برگزار نمایشگاه پرندگان کیش

نمایشگاه خزندگان از ساعت 8 صبح تا 8 شب درهای خود را به روی بازدیدکنندگان باز می‌کند نگران این نباشید که دیدن این نمایشگاه را از دست بدهید چون دائمی بوده و هر زمان که به کیش سفر کنید امکان دیدن آن برایتان وجود دارد با وارد شدن به نمایشگاه شاید برایتان دیدن این موجودات که آشنایی با آن‌ها ندارید عجیب باشد اما در کنار هر گونه اطلاعات کاملی درباره محل زندگی، تغذیه و تولید مثل آن داده شده که می‌تواند برایتان جذاب باشد اگر برای دیدن هر خزنده وقت بگذارید و اطلاعات مربوط به آن‌ها را نیز بخوانید ممکن است 1 یا دو ساعت بازدید از نمایشگاه زمان ببرد اما اگر تنها به نمایشگاه برای بازدید کوتاهی آمده باشید و دلتان بخواهد تفریحات دیگر در جزیره را تجربه کنید می‌توانید زمان کم‌تری را به دیدن این موجودات اختصاص دهید. 

نمایشگاه خزندگان در کانون هنر کیش قرار گرفته است. در کانون هنر آکواریوم کیش را نیز می‌توانید ببینید تماشای این دو دنیای مختلف از جانداران آبزی و خزنده در یک روز می‌تواند تجربه متفاوتی برای شما باشد. شما برای یک روز خود در جزیره می‌توانید برنامه‌ریزی کنید تا به نمایشگاه خزندگان و آکواریوم کیش سر بزنید همچنین پارک آهوان کیش که در کنار کانون هنر قرار دارد فرصت خوبی است تا بعد از تماشای نمایشگاه خزندگان به آن جا رفته و از دیدن زیبایی‌های آن لذت ببرید.   

باغ خزندگان کیش

شما می‌توانید هر روز هفته در ساعت‌های مشخص شده به جز جمعه‌ها از این نمایشگاه دیدن کنید آتلیه عکاسی در این نمایشگاه این امکان را به شما می‌دهد تا لحظات خود را در کنار خانواده و دوستان ثبت کنید.

قوانین و شرایط نمایشگاه خزندگان کیش

 • امکان لمس خزندگان وجود ندارد و ممنوع است.
 • از دادن تنقلات و ته مانده غذا به جانداری خودداری کنید.
 • همه افراد می‌توانند از نماشگاه بازدید کنند و محدودیت سنی ندارد.
 • امکان گرفتن عکس و فیلم برداری وجود ندارد.
 • بازدید از نمایشگاه بدون محدودیت زمانی است.

آدرس نمایشگاه خزندگان کیش روی نقشه

باغ خزندگان کیش

آدرس نمایشگاه خزندگان: کیش، ساحل شرقی، خیابان فردوسی، کانون هنر کیش

موقعیت نمایشگاه خزندگان نسبت به جاذبه‌های گردشگری کیش

موقعیت خوب نمایشگاه خزندگان باعث شده تا شما هر زمان که بازدید از آن را تمام کردید به راحتی بتوانید به دیگر مکان‌های تفریحی کیش دسترسی داشته باشید، از تفریحات آبی گرفته تا مراکز خرید مختلف که در نزدیک و فاصله کم نمایشگاه خزندگان کیش قرار گرفته است.

مکان های نزدیک به نمایشگاه خزندگان کیش

 • میکامال کیش
 • تله کابین میکامال
 • بازار پردیس 1 و 2
 • برج ایفل کیش
 • پلاژ آقایان
 • قلعه وحشت
 • پارک آهوان کیش

هتل‌های نزدیک به نمایشگاه خزندگان کیش

بعد از بازدید از نمایشگاه خزندگان کیش و آگاهی درباره این گونه‌های مختلف مطمئناً دیگران را ترغیب به رفتن در این نمایشگاه خواهید کرد و درباره تجربه‌هایی که بعد از دیدن آن‌ها داشتید یا هیجان تعریف خواهید کرد. ما نیز در کیش میزبان خوشحال می‌شویم که تجربه و حس خود را با دیدن نمایشگاه خزندگان کیش با ما در میان بگذارید.

دسته ی معرفی اماکن کیش 1402/07/13 نویسنده : اکرم سلیمانی 0 نظر 481 بازدید 2 پسند

سوالات متداول درباره نمایشگاه خزندگان جزیره کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.