نصب سردیس مفاخر ادبی کشور در سواحل کیش

  

مدیرعامل شرکت عمران آب و خدمات کیش، خبر نصب سردیس مفاخر ادبی کشور در بخشی از اسکله شرقی  کیش را به عنوان زینت و زیبایی اعلام کرد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، ابوالفضل طیبی با توجه به اینکه جزیره زیبای کیش به عنوان منطقه آزاد و دروازه گردشگری کشور میتواند مکانی بسیار مناسب برای معرفی مفاخر و گنجینه های ادبی، فرهنگی و هنری کشور است، بیان کرد: در سال های اخیر مدیریت شهری جزیره کیش در یکی از محورهای زیباسازی فضای شهری کیش از المان های دارای ارزش فرهنگی و هنری استفاده کرده است.

 

مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش اضافه کرد: در سواحل شرقی و مارینا تبدیل موج شکن ها به اسکله تفریحی سبب جذب گردشگران و شهروندان به این مناطق شده است، به دلیل استقبال مردم از این اسکله ها، برنامه ریزی و تلاش برای  ساخت و نصب سردیس های مفاخر ادبی کشور انجام شد تا برای فرزندان کشور و نسل بعد یاد و جایگاه مفاخر ایران اسلامی را حفظ کند.


ابوالفضل طیبی گفت: در اسکله مارینا و اسکله پارک طلوع سردیس های حافظ، فردوسی، خیام و سعدی در حال نصب هستند و نکته جالب و حائز اهمیت در ساخت این سردیس ها این است که سردیس این شعرا بر طبق چهره های که در انجمن مفاخر کشور ثبت شده است و با فرم و شکل های متفاوت و بر مبنای برداشت هنرمند ساخته شده اند و مخاطب جلوه ای متفاوت از این شعرا را مشاهده می کند. 

دسته ی اخبار کیش 1400/02/20 نویسنده : میترا امیری 0 نظر 1816 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره نصب سردیس مفاخر ادبی کشور در سواحل کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.