logo

نخلستان باغ بهشت کیش

جزیره زیبای کیش قطب اصلی گردشگری کشور، دارای جاذبه های بسیار زیاد دیدنی، تاریخی و هیجان انگیز میباشد، یکی از این جاذبه ها که از دوره های گذشته به جای مانده است، نخلستان باغ بهشت کیش در غرب محله سفین است.

نخلستان باغ بهشت کیش

مناطق گرمسیر، نخل های استوار و بلند قامت را در ذهن هر فرد تداعی می کند و نمادی از مناطق جنوب کشور ما محسوب می شوند، درختان نخل علاوه بر منظره ی زیبایی که ایجاد می کنند، امرار معاش و نیازهای بومیان را با پرورش خرما و حصیر بافی از برگ نخل فراهم آورده است، نخل ها در قرن های متوالی وسیله امرار معاش بومیان بوده است.

داشتن نخلستان های متعدد در جزیره گواه بر رواج داشتن این موضوع دارد. سازمان توسعه فضای سبز جزیره در دهه های اخیر اهمیت بسیار زیادی برای نخلستان ها قائل شده است و نخلستان طلوع و غروب نشان دهنده این امر می باشد.

نخلستان باغ بهشت کیش

 در گذشته جزیره زیبای کیش محل داد و ستد و تجارت بوده است، پرورش درختان نخل از گذشته برای تجارت و امرار معاش مردم بسیار حائز اهمیت بوده است، نخلستان باغ بهشت کیش تنها نخلستان باقی مانده از دوران گذشته می باشد.

چه درختانی در نخلستان باغ بهشت کیش وجود دارند؟؟

نخلستان باغ بهشت کیش

این نخلستان دارای 3000 اصله درخت می باشد که با اقلیم جزیره سازگاری دارند و می توان درختان اکالیپتوس، تمر هندی، کاسیا و ... را نام برد، اما بیشترین درختان آن را نخل های خرما تشکیل می دهند، با قدم زدن در این طبیعت بکر و زیبا حس آرامش خاصی به هر فرد القا می شود و می توانید مدتی را در آن دور از هیاهو و شلوغی قدم بزنید.

دانستنی های نخلستان باغ بهشت کیش

نکته جالبی که در مورد این نخلستان گفته می شود این است که عده ای باور دارند، به دلیل نزدیک بودن خلق و خوی درخت نخل به انسا ن این آرامش به افراد القا می شود و به همین دلیل در شمارش آن از واحد نفر استفاده می شود.

نخلستان باغ بهشت در منطقه بومی نشین سفین واقع شده است و مسافران و گردشگران در بازدید از این منطقه زیبا و منحصر به فرد با بومیان منطقه دیدار و معاشرت می کنند و با آداب و رسوم و فرهنگ آنها آشنا می شوند.

نخلستان باغ بهشت کیش

زیبایی منحصر به فرد غروب نخلستان باغ بهشت کیش

یکی از زیباترین و محبوب ترین مناظری که غالبا مسافران و گردشگران در جزیره کیش از دیدن آن لذت می برند، تماشای غروب دل انگیز خورشید است و برای دیدن این منظره رویایی عموما به ساحل می روند و محو تماشای این چشم انداز منحصر به فرد و عظمت خدا می شوند.

یکی از مناطق ایده آل برای دیدن منظره وداع خورشید نخلستان های باغ بهشت کیش است، پیشنهاد ما به شما این است که از تماشای منظره زیبای غروب در میان نخلستان های سر به فلک کشیده که شما را مبهوت خود می کند غافل نشوید.

نخلستان باغ بهشت کیش
 

دسته ی گردشگری 1399/12/25 میترا امیری 0 نظر 3752 بازدید 2 پسند

سوالات متداول درباره نخلستان باغ بهشت کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.