نخستین قایق کمپوزیتی و تفریحی کشور

اولین قایق کامپوزیتی تفریحی کشور، ساخته شده توسط شرکت دانش بنیان اسپید مارین کیش در اسکله مارینا پارک رونمایی شد، طراحی و ساخت این قایق کامپوزیتی به گونه ای است که قابلیت حرکت در آب های آزاد، رود و دریاچه های کشور را دارد.

طراحی و تولید قایق تفریحی کامپوزیتی

بر طبق گفته آقای حقدار این قایق تفریحی توسط یک گروه 10 نفر  از جوانان خلاق در بازه زمانی 6 ماهه با ابعاد سه  نیم در نه متر طراحی و تولید شده است، وسعت عرشه و عرض زیاد این قایق با ظرفیت پذیرش بالا و فضای گسترده تر برای تردد روی عرشه رضایت مندی و ایمنی زیادی را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

آقای حقدار اضافه کردند اگر چه برای ساخت اولین نمونه 6 ماه زمان صرف شد اما برای تولید انبوه این قایق کامپوزیتی 40 روز زمان کافی است. 

قایق تفریحی

هزینه تولید و ساخت قایق کامپوزیتی

هزینه مصرف شده برای تولید قایق کامپوزیتی، 350 میلیون حدود یک سوم نمونه مشابه خارجی آن می باشد. آقای حقدار همچنین بیان داشتند که صندوق حمایت صنایع دریایی، سازمان منطقه آزاد و مرکز نوآوری کیش از طرح ساخت قایق حمایت کرده اند و با نظارت سازمان بنادر و براساس برنامه ریزی یک ماه آینده، مدل های دیگر از این قایق مانند: سوئیت شناور، قایق اقامتی روی دریا و قایق مخصوص خانواده تولید خواهد شد.

قایق تفریحی

استقرار شرکت های دانش بنیان کیش با هدف رونق و اقتصاد تفریحات دریای

آقای مظفری مدیر عامل منطقه آزاد کیش در مراسم رونمایی از اولین قایق کامپوزیتی بیان کردند: شرکت های دانش بنیان در مراکز نوآوری کیش با هدف و محوریت اصلی رونق و اقتصاد دریا و تفریحات دریایی استقرار یافته اند، همچنین ایشان گفت:  قایق ساخته شده با کارکرد تفریحی می تواند در آبهای آزاد و 60 دریاچه های کشور حرکت کند و افزودن که این قایق تفریحی می تواند پایه و اساس ساخت قایق های دیگر و حتی اقامت گاه های دریایی باشد.

دسته ی اخبار کیش 1399/10/17 نویسنده : میترا امیری 0 نظر 1955 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره نخستین قایق کمپوزیتی و تفریحی کشور

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.