logo

مینی بار در هتل چیست

با پیشرفت و رونق صنعت هتلداری، امکانات و تجهیزات آن ها نیز بروز تر و مدرن تر می شود.  یکی از این امکانات که به احتمال زیاد در هنگام رزرو اتاق هتل و در لیست خدمات آن را شنیده اید مینی بار است. در صورتی که شما هم تا به حال با این اصطلاح آشنایی نداشته اید و نمی دانید به چه معناست، با کیش میزبان همراه باشید تا به معنی مینی بار و کاربرد آن در اتاق هتل بپردازیم.  

مینی بار چیست؟

مینی بار هتل چیست

مینی بار غالبا به یخچال کوچکی گفته می شود که در اتاق ها و سوئیت های هتل ها قرار می گیرد و انواع و اقسام خوراکی در آن قرار گرفته است. پرنسل هتل موظف هستند در طول مدت اقامت مهمانان به صورت مرتب مینی بار  آنها را بررسی نموده و در صورت نیاز آن را شارژ نمایند. 
اولین مینی بار در سال ۱۹۷۴ در هتل هیلتون واقع در هنگ کنگ مورد استفاده قرار گرفت که باعث سود سالانه ۵ درصدی فروش نوشیدنی برای این هتل شد. مجموعه هیلتون پس از مشاهده تاثیر مثبت مینی بار بر اقتصاد هتل تمامی هتل های زیر مجموعه خود را مجهز به مینی بار کرد. 
پس از مجموعه هیلتون هتل های بزرگ و لوکس دیگری نیز استفاده از مینی بار را در اتاق ها آغاز کردند و امروزه بسیاری از هتل ها در سراسر جهان همگی مینی بار را به عنوان بخشی از خدمات خود ارائه می دهند.
مواد و اقلام غذایی موجود در مینی بار در هر هتل ممکن است با دیگری متفاوت باشد اما به طور معمول انواع خوراکی ها مانند شکلات، شیرینی، کیک، اسنک، کلوچه و... و  انواع نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی، آب و آبمیوه در این یخچال های کوچک قرار داده می شوند. 

هدف استفاده از مینی بار

مینی بار در هتل ها

همانطور که گفته شد وجود مینی بار در اتاق ها سود بیشتری برای هتل به همراه خواهد داشت. اما علاوه بر سود حاصل از فروش محصولات مینی بار دلایل دیگری نیز برای استفاده از این یخچال های کوچک در اتاق ها وجود دارد. یکی از این دلایل فراهم کردن رفاه بیشتر برای مهمانان است. 
مهمانانی که به هنگام استراحت در اتاق خود هستند می توانند در صورت نیاز از خوراکی ها و نوشیدنی های داخل مینی بار استفاده کنند و لازم نیست تا برای خرید آنها از هتل خارج شوند. همچنین برای مهمانانی که دارای کودک هستند نیز استفاده از این مینی بارها را به خروج از هتل ترجیح می دهند. 
اگر یک اتاق دارای مینی بار نباشد مهمانی که در اتاق اقامت دارد برای استفاده از خوراکی باید با خدمات سفارش گرفته و آن را سفارش دهد. برای این کار یکی از خدمه هتل باید از آسانسور استفاده کرده و سفارش مهمان را به اتاق او برساند. همانطور که متوجه شدید این کار زمان بر است و علاوه بر آن هزینه استهلاک و برق آسانسور نیز هست هتل که را به متحمل هزینه های بیشتری می کند. همچنین این کار باعث اشغال آسانسور نیز خواهد شد. 

نکاتی که باید راجع به مینی بارها بدانید!

مینی بار هتل چیست

مینی بار در برخی هتل ها به صورت رایگان به مهمانان ارائه می شود و در برخی دیگر نیز استفاده از آن ها باید هزینه پرداخت نمود. مهمانان هتل پیش از رزرو اتاق از رایگان بودن یا نبودن مینی بار اطمینان حاصل کنند زیرا در صورتی که مینی بار رایگان نباشد هزینه اقلام مصرف شده آن در هنگام چک اوت محاسبه و از آنها دریافت خواهد شد. 
مینی بارهایی که در بعضی هتل ها قرار داده می شوند از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار هستند و ممکن است دارای سنسور حسی حرکتی باشند. لذا ممکن است با برداشتن و گذاشتن یکی از اقلام داخل یخچال این سنسورها فعال شده و هزینه ای در صورتحساب ثبت شود. 
نرم افزار مینی بارها از طریق شبکه داخلی به سیستم هتل متصل است و پس از  حرکت هر محصول هزینه آن با ذکر تاریخ و ساعت در صورتحساب مهمان منظور خواهد شد.
لازم به ذکر است چه شما چیزی از مینی بار کم کنید و یا در آن قرار دهید باز هم برای شما هزینه خواهد داشت. از این رو در هنگام رزرو اتاق از سیستم مینی بار اطمینان حاصل کنید و در صورت عدم نیاز به محتویات مینی بار دست نزنید.
خوراکی های مینی بارها معمولا دارای بسته بندی های شکیل و شیک هستند به طوری که شخص را ترغیب به استفاده می کنند اما مهمانان هتل باید بدانند که اقلام داخل مینی بار ممکن است قیمتی بیش از قیمت فروشگاه ها و سوپرمارکت ها داشته باشند و پیش از استفاده از این موضوع آگاه باشند. 


خواندن این محتواها پیشنهاد می‌شود:

دسته ی دانستنی ها 1400/09/30 مریم اکبری 0 نظر 3102 بازدید 4 پسند

سوالات متداول درباره مینی بار در هتل چیست

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.