آمادگی کیش برای میزبانی از گردشگران نوروزی سال 1400

مدیر اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش از برنامه ریزی های وسیع و تلاش برای پذیرایی مطلوب و مناسب از مسافران و گردشگران در نوروز سال 1400 خبر داد. 


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، در اولین جلسه  کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد نوروزی آقای شیردل بر ضرورت آماده سازی جزیره کیش و پذیرایی از گردشگران و مسافران تاکید داشت و گفت: خوشبختانه شرایط جزیره کیش  به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت همه جانبه مناسب است.

جلسه نوروزی
ایشان بیان کردند که بخش های دولتی و خصوصی باید تلاش کنند تا خدمات مناسب و مطلوب را برای مسافران و هموطنان ارائه دهند، وی همچنین افزود: برای تقویت تعاملات میان بخشی، بعد از تجمیع نیاز بخش های مختلف برای کسب آمادگی در تمام حوزه ها جلسات متعدد برگزار می شود.
آقای شیردل افزود: با تلاش کادر درمان و سلامت و همچنین اهتمام سازمان ها، اداره ها و نهادها و بخش خصوصی جزیره کیش در رعایت کامل ضوابط و آماده سازی جزیره کیش برای میزبانی و استقبال از هموطنان عزیز در نوروز 1400 در آمادگی کامل خواهیم بود.


آقای سلمانی در جلسه ای که برگزار شد از برنامه ریزی گسترده شرکت عمران، آب و خدمات زیباسازی فضای شهری و آمادگی اماکن و مراکز اقامتی و پذیرایی ویژه مسافران و گردشگران نوروزی خبر داد و گفت: امسال در اماکن اقامتی و کمپ های نوروزی سیستم های صوتی جهت پخش اذان در مصلای کیش در راستای تقویت فرهنگی تعبیه شده است.
او پیشنهاد داد در کمپ های نوروزی در میان گردشگران  بسته های فرهنگی حاوی کتاب های دعا و سجاده توزیع شود.


مدیر بازاریابی معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش آقای سعید دهقان با بیان اینکه جزیره کیش با جلب اعتماد هموطنان در زمینه رعایت ضوابط بهداشتی در چند ماه اخیر رونق چشمگیر در گردشگری کسب کرده است، گفت: چنانچه شرایط ملی ناشی از شیوع کرونا به گونه ای باشد که امکان سفر برای هموطنان فراهم شود، رویدادهای نوروزی 1400، جشن ها و برنامه های متعدد فرهنگی و اجتماعی  برای مسافران و گردشگران ترتیب داده شده است که بدون شک فضایی شاد و مفرح برای هموطنان فراهم می شود.


آقای حائری مدیر فرهنگی و آموزشی مهمترین شاخصه ی برنامه های فرهنگی نوروزی را منعطف بودن آن بیان کرد و گفت: تمام برنامه های نوروزی در فضای باز و با رعایت فاصله اجتماعی و اجتناب از متمرکز بودن اجرا می شود و جدول مکان و زمان بندی برنامه ها به دقت تنظیم شده است.
ایشان با بیان اینکه برنامه های نوروزی در قالب جنگ های شاد، استیج های خیابانی، گروه های موسیقی محلی و جشنواره های متعدد و متنوع برگزار می شود، گفت: بهره بردن از هنرمندان بومی در برنامه های نوروزی 1400 این امکان را فراهم کرده است تا چنانچه به دلیل شرایط ناشی از کرونا ناچار به تاخیر یا تغییر برنامه ها باشیم، مشکلی ایجاد نمی شود.


دکتر نادعلی نژاد ریاست بیمارستان کیش مهمترین رکن ارائه خدمات مطلوب به هموطنان را تقویت تعاملات بین بخشی عنوان کرد و گفت: با برنامه ریزی دقیق انجام گرفته، در تعطیلات نوروزی در زمینه حضور متخصصان  در رشتهای مختلف برای ارائه خدمات به هموطنان در بیمارستان کیش فراهم است.

دکتر نادعلی
ایشان به انجام تمهیدات لازم و ارتباط با سازمان انتقال خون برای تامین نیاز ضروری بیماران در تعطیلات نوروزی اشاره کرد و گفت: در سال جدید برای افزایش رضایتمندی مراجعان به بیمارستان نظرسنجی های دوره ای و جلسات منظم برای پایش نظرسنجی ها برگزار خواهد شد.
 ناد علی نژاد افزود: در ابتدای امسال به دلیل جو روانی ناشی از شیوع ویروس کرونا آمار مراجعه کنندگان کاهش یافته بود، اما با جداسازی بخش عمومی و تخصصی، تغییر شیوه و روند ارائه خدمات و اعتماد سازی این امکان فراهم شد تا کیشوندان، مسافران و گردشگران با آسودگی خاطر و دور از ترس و استرس از بیمارستان کیش استفاده کنند.
رئیس بیمارستان کیش دکتر نادعلی نژاد با بیان اینکه برنامه های تقویت سطح آمادگی در روزهای آینده با مانور قطع برق بیمارستان کیش انجام می شود، گفت: برای ارائه خدمات به گردشگران نوروزی آمبولانس های بخش فوریت های پزشکی بیمارستان در آمادگی کامل هستند.


معاون جمعیت هلال احمر کیش همچنین با اشاره به تعامل خوب جمعیت هلال احمر و بیمارستان کیش  از استقرار دو پایگاه دائمی هلال احمر در فرودگاه کیش و بندرگاه خبر داده است و همچنین ایشان بیان کرد در صورت اعلام نیاز آمادگی به افزایش تعداد پایگاه ها در پارک مرجان، مصلای کیش و حتی بندر چارک در خدمت مسافران، گردشگران هموطن خواهیم بود.


نماینده اداره مخابرات کیش نیز به تلاش این مرکز اشاره کرد و از افزایش پهنای باند جهت سهولت بهره مندی مسافران و گردشگران و همچنین راه اندازی چهار سامانه، 2020 رفع ایرادات اینترنت،  20117 خرابی تلفن ثابت، 2000 پرداخت قبوض تلفن ثابت، 9990 خدمات مشترکین همراه اول خبر داد.


نمایندگی دامپزشکی جزیره کیش نیز از نظارت گسترده و بازدیدهای متعدد بر عملکرد سردخانه ها، انبارهای مواد پروتئینی در کیش با هدف سلامت عرضه مواد گوشتی در نوروز سال 1400 خبر داده است.


از دیگر مواردی که در این نشست به آن اشاره شد می توان موارد زیر را نام برد:

  • اطلاع رسانی گسترده در خصوص برنامه های نوروزی و ملزم بودن توجه گردشگران برای تمهیدات سفری ایمن
  • تجمیع و پایش اطلاعات ضروری جهت درج بروشورهای اطلاع رسانی و توزیع در میان گردشگران در مبادی ورودی جزیره
  • ذخیره سازی آب و برق
  • تولید آرد و شیفت بندی نانوایی ها


 

دسته ی اخبار کیش 1399/11/16 نویسنده : میترا امیری 0 نظر 1766 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره آمادگی کیش برای میزبانی از گردشگران نوروزی سال 1400

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.