logo

معرفی شرکت هواپیمایی کارون

یکی از قدیمی ترین شرکت های هوایی غیر نظامی با قابلیت مسافربری در کشور عزیزمان ایران می باشد. این ایرلاین در سال 1385 با نام خدمات هوایی نفت در شهر اهواز فعالیت خود را آغاز کرد اما اسم این شرکت دستخوش تغییراتی شد به عنوان مثال در سال 1372 تا سال 1388 نام آن شرکت حمل و نقل هوایی ایران و در سال 1396 تاکنون با نام شرکت هواپیمایی کارون در حال خدمت رسانی به مردم عزیزمان، ایران می باشد.

هواپیمایی کارون

لوگوی شرکت هواپیمایی کارون

همانطور که در عکس مشاهده می کنید لوگوی این شرکت نمایانگر مشعل نفت است که به صنعت نفت اشاره می کند و یکی از قدیمی ترین مشعل ها می باشد که از دیدگاه روانشناسان این لوگو از یک مشعل و یک شکل آبی رنگ که مانند نفتی است که به هوا پاشیده شده است و از اتحاد صنعت نفت و صنعت هوایی اشاره می کند.

لوگوی هواپیمایی کارون

مسیرهای پروازی شرکت هواپیمایی کارون

این شرکت هواپیمایی پروازهای زیادی چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور انجام می دهد. پروازهای داخلی کارون ایر به : تهران، اصفهان، شیراز، یزد، رامسر، رشت، بندرعباس، سیری، لاوان، خارک، دزفول، کرمانشاه، تبریز و ... می باشد و در مسیرهای خارجی می توانیم به ارمنستان، بغداد، نجف تاشکند و دبی اشاره کنیم.

ایرلاین کارون

معرفی ناوگان های شرکت هواپیمایی کارون

در حال حاضر شرکت هواپیمایی کارون تنها دارای پروازهای اکونومی می باشد اما این شرکت دارای دو ناوگان به شرح زیر می باشد:

نوع هواپیماتعدادظرفیت صندلی
فوکر 1005100
فوکر 50550

قوانین حمل بار هواپیمایی کارون

مسافران در این ایرلاین مجاز هستند که بار حداکثر 5 کیلوگرمی با ابعاد 50 تا 70 سانتی متر به داخل کابین و باری تا حداکثر 50 کیلوگرم به انبار هواپیما منتقل کنند اما چنانچه مسافران تمایل داشته باشند که بار بیشتری را به انبار هواپیما منتقل کنند می تواند به ازای پرداخت هزینه این کار را انجام دهند.

قوانین حمل بار

گواهینامه ی شرکت هواپیمایی کارون

یکی از مهمترین افتخارات شرکت هواپیمایی کارون کسب تمدید گواهینامه ی صلاحیت پروازی در راستای تامین امنیت و ایمنی پرواز با رعایت قوانین و مقررات سازمان هواپیمایی کشور بوده است این گواهینامه در وارسی سازمان بین المللی هواپیمایی به شرکت های هواپیمایی اعطا می شود و شامل موارد زیر است:

  • برنامه وارسی جهان ایمنی پرواز
  • برنامه دستورالعمل و شرح وظایف سازمان مهندسی تعمیرات
  • برنامه وارسی جهان از نحوه ی عملیات پروازی شرکت هواپیمایی دنیا
  • برنامه دستورالعمل مدیریت پرواز
  • سامانه مدیریت ایمنی

هواپیمایی نفت

حوادث هوایی شرکت کارون ایر

شرکت هواپیمایی کارون تاکنون هیچگونه سابقه هوایی نداشته است به همین دلیل بر اساس آمارهای سایت های معتبر به یکی از ایمن ترین ایرلاین های منطقه خاورمیانه تبدیل شده است، بنابراین می توانید با خیال راحت این ایرلاین را برای سفرهای هوایی خود انتخاب نمایید. 

نفت ایر

اهداف شرکت هواپیمایی کارون

شرکت هواپیمایی کارون برای دستیابی به اهداف معین وظیفه حمل و نقل هوایی مسافر، بار و محصولات پستی در داخل و خارج با رعایت قوانین و مقررات سازمان هوایی کشور اهداف زیر را می تواند در راستای عملیات اکتشاف، تولید و صدور نفت و گاز پشتیبانی کند:

  • کنترل حمل  نقل هوایی و ساخت، تهیه و تامین، تجهیزات، دفاتر مربوط به شرکت و کارکنان
  • انجام فعالیت های بازرگانی، آموزشی، اداری و ...
  • انجام خدمات مربوط به مسافر و بار
  • ارائه خدمات مختلف فضانوردی 
  • ارائه خدمات مهندسی و تعمیرات
دسته ی راهنمای پرواز 1399/12/09 فائزه عین آبادی 0 نظر 3113 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره معرفی شرکت هواپیمایی کارون

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.