logo

معرفی شرکت هواپیمایی تابان

یکی از جوان ترین ایرلاین های کشور عزیزمان ایران، شرکت هواپیمایی تابان می باشد. این شرکت در سال 1384 با همکاری منطقه اقتصادی سرخس و شرکت سهامی توس گستر در قالب سهامی خاص مجوز گرفت و یک سال بعد اولین پرواز خود را به صورت رسمی آغاز کرد، دفتر مرکزی این شرکت در شهر مشهد مقدس قرار گرفته است.

قطب اصلی این شرکت هواپیماییی در "فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران" و "فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد" و "فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان" قرار گرفته است و قطب دوم این شرکت هواپیمایی در "فرودگاه بین المللی امام خمینی" می باشد. لازم به ذکر است که شرکت هواپیمایی تابان پرسنلی مجرب و با تجربه دارد که می توانند آرامش را به مهمانان عزیز تا پایان سفر هدیه کنند و تاثیر بسزایی در موفقیت این شرکت هواپیمایی بگذارند.

هواپیمای تابان

لوگوی هواپیمایی تابان نشان دهنده چیست؟

شرکت هواپیمایی تابان از دو رنگ نارنجی و آبی تشکیل شده است، ترکیب این دو رنگ نشان دهنده "آرامش در اوج" می باشد و همچنین دایره این لوگو سمبل حرکت و یکپارچگی است. تمامی شرکت های هواپیمایی از نماد بال یا پرنده استفاده کرده اند اما لوگوی تابان از این قاعده مستثنی می باشد، زیرا هیچ بال و پرنده ای را شما درون لوگو مشاهده نمی کنید و تنها از دو خط نارنجی و آبی در قسمت جلویی هواپیما و دایره ی نارنجی در قسمت پایانی با خطوط آبی رنگ در انتهای دم مشاهده خواهید کرد.

لوگوی شرکت هواپیمایی تابان

ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی تابان کیش

ناوگان های شرکت هواپیمایی تابان شامل 7 فروند هواپیما می باشد که در جدول زیر به معرفی این ناوگان ها خواهیم پرداخت:

شرکت تولید کنندهMDتابان
مدلMD-88
تعداد5
تعداد صندلی 172
وزن خالص هواپیما77,976Ib-(35,369kg)
تعداد خدمه پرواز5F/A-2Pilot
حداکثر سرعت925km/h
حداکثر ارتفاع11,278

 

شرکت تولید کنندهbae systemتابان
مدلRJ85-145
تعداد1
تعداد صندلی 112
وزن خالص هواپیما52,6841b(23,897 kg)
تعداد خدمه پرواز3 F/A-2Pilot
حداکثر سرعت801km/h
حداکثر ارتفاع9,500m

 

شرکت تولید کنندهAirbusتابان
مدلA310-304
تعداد1
تعداد صندلی 240
وزن خالص هواپیما183,300Ib,(83,100kg)
تعداد خدمه پرواز6F/A-2Pilot
حداکثر سرعت901km/h
حداکثر ارتفاع12,500m

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی تابان ایر

شرکت هواپیمایی تابان در حال حاضر، تنها یک نوع پرواز اکونومی کلاس و یا اقتصادی بهره می برد و فاقد پروازهای فرست کلاس و بیزینس کلاس می باشد.

کلاس پروازی شرکت هواپیمایی تابان ایر

مقاصد شرکت هواپیمایی تابان کیش

شرکت هواپیمایی تابان تاکنون توانسته به 24 مقصد داخلی و خارجی پرواز داشته باشد و هم اکنون نیز در تلاش است این مقاصد پروازی خود را افزایش دهد، مقاصد پروازی داخلی و خارجی این ایرلاین شامل:

 • پروازهای داخلی شرکت تابان ایر: این ایرلاین به بیشتر شهرهای ایران عزیزمان پرواز دارد که می توانیم به شهرهایی مانند: کاشان، ماکو، اصفهان، شیراز، آبادان اشاره کنیم.
 • پروازهای داخلی هواپیما تابان: هواپیمایی تابان علاوه بر پروازهای داخلی در طول هفته نیز پروازهای منظم به مقاصدی مانند تفلیس، استانبول، نجف، بغداد دارد.

شرکت هواپیمای تابان

حوادث و سوانح هوایی شرکت هواپیمایی تابان 

یکی از مسائلی که در انتخاب شرکت هواپیمایی بسیار مهم است، امنیت آن می باشد. ار آن جا که بهترین ایرلاین جهان نیز دچار سوانح هوایی شده، مسلما شرکت هواپیمایی تابان نیز از این قاعده مستثنی نیست و متاسفانه درگیر حوادث هوایی شده است اما به دلیل وجود خلبان خبره و تیم بسیار حرفه ای ایرلاین تابان این حوادث هیچگونه تلفات جانی نداشته اند، این حوادث را در ادامه برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد:

 1. در بهمن ماه سال 1388 یک فروند هواپیمای توپولوف با رفیت 157 مسافر و 13 خدمه از آبادان به مقصد مشهد در حال پرواز بوده است که در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد دچار سانحه شده و قسمت هایی از این هواپیما دچار آتش سوزی شد که خوشبختانه هیچ تلفات جانی نداشته است.
 2. در فروردین سال 1396 یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 هنگام فرود در فرودگاه اردبیل دچار مشکل در قسمت چرخ شد.
 3. 27 آذر سال 1396 پرواز شماره 2645 در مسیر تهران به اهواز دچار نقص فنی شد و در نهایت خلبان مجبور به فرود اضطراری شد.

حوادث شرکت هواپیمایی تابان ایر

کترینگ هواپیمایی تابان ایر

شرکت پرشیا استیل، تجهیز و بازسازی کردن کترینگ هواپیمایی تابان ایر را به عهده دارد که علاوه بر خدمت رسانی بسیار خوب شرکت به مسافران، هم اکنون قصد دارد سرویس های ویژه ای را به مهمانان  این ایرلاین ارائه دهد.

کترینگ شرکت هواپیمایی تابان ایر

قوانین شرکت هواپیمایی تابان

 • حضور مسافران داخلی حداقل دو ساعت پیش از پرواز و مسافران خارجی 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است.
 • در پروازهای داخلی تابان گیت های پرواز 30 دقیقه قبل و در پروازهای خارجی 60 دقیقه قبل از پرواز بسته خواهد شد.
 • زنان باردار در پروازهای خارجی و طولانی مدت در شرکت هواپیمایی تابان ایر مجاز به پرواز نخواهند بود و تنها در صورتی که گواهی پزشک قبلا توسط پزشکان تابان تایید شده باشد مجوز پرواز صادر خواهد شد.

عکس با کیفیت از هواپیمای تابان

قوانین حمل بار شرکت هواپیمایی تابان ایر

در تمامی پروازهای شرکت های هواپیمایی تابان مسافران می توانند تا حداکثر 30 کیلوگرم بار مجاز حمل کنند و چنانچه قصد دارید که باری بیشتر از 30 کیلوگرم را حمل کنید، حتما پیش از سفر با ایرلاین و فرودگاه هماهنگی های لازم را انجام دهید. هنگام تحویل بار برچسبی که تمامی اطلاعات شما بر روی آن قرار داده شده نصب می شود و همین موضوع باعث می شود که چمدان شما گم نشود به همین خاطر سعی کنید که این برچسب را تا انتهای سفر از روی چمدان جدا نکنید.

تمامی مسافران علاوه بر وسایلی که می توانند به قسمت بار تحویل دهند، مجاز می باشند که یک ساک دستی نیز با خود به داخل کابین هواپیما ببرند که حداکثر این بار مجاز در پروازهای عادی داخلی و خارجی 5 کیلوگرم و در پروازهای بیزینس کلاس 7 کیلوگرم می باشد.

توجه داشته باشید که مایعاتی مانند آب، شربت، عطر، انواع خمیر دندان و خمیر اصلاح نباید بیشتر از 100 میلی لیتر حجم داشته باشد.

قوانین حمل بار شرکت هواپیمایی تابان

معرفی بار غیر مجاز در شرکت هواپیمایی تابان ایر

هواپیمایی تابان برای حفاظت از جان مسافران و مهمانان عزیز قوانین را برای حمل بار قرار داده است که هیچ مسافری در هیچ شرایطی مجاز نمی باشد وسایل را به داخل هواپیما ببرد. توجه داشته باشید که کلیه چمدان ها و بارهای دستی در شرکت هواپیمایی تابان ایر توسط دستگاه اشعه ایکس، بازرسی دستی و یا با استفاده از ردیاب های دستی صورت می گیرد، این کالاها و اشیاء شامل مواردی همچون:

 • اشیاء تیز و برنده مانند: چاقو، قیچی، تیغ اشیاء فلزی، چتر، اشیاء نوک تیز
 • مواد منفجره و وسایل آتش بازی
 • مایعات اشتعال مثل تینر، استون، چسب، پاک کننده ها
 • مواد سمی  مسموم کننده مانند، سموم دفع آفات آرسنیک و گاز اشک آور
 • کبریت و فندک
 • مواد اکسید کننده مانند سفید کننده های قوی

قوانین حمل بار شرکت هواپیمایی تابان

دسته ی راهنمای پرواز 1399/11/20 فائزه عین آبادی 0 نظر 3563 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره معرفی شرکت هواپیمایی تابان

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.