معرفی شرکت هواپیمایی آسمان

ایرلاین آسمان سومین شرکت هواپیمایی رسمی کشور عزیزمان، ایران است. این ایرلاین در سال 1359 از ادغام چهار شرکت هواپیمایی پارس ایر، آسمان، ایرتاکسی و هور آسمان به وجود آمده است و در سال 1381 به صندوق بازنشستگان واگذار گردید، یکی از اصلی ترین دلیل موفقیت این شرکت هواپیمایی اهدافش می باشد، زیرا هدف توسعه ناوگان و توسعه هدفمندی های فنی و عملیاتی که رابطه بسیار مستقیمی با امنیت افراد دارند را سرلوحه کار خود قرار داده است به همین دلیل توانست در مجموعه های معتبری مانند یاتا عضویت پیدا کند و موفقیت هایی در زمینه نرخ صعودی جابجایی مسافر، گسترش شبکه پروازی داخلی و خارجی، جذب آموزش کامل نیروهای متخصص،ساخت آشیانه های متعدد تعمیرات هواپیمایی کسب کند.

هواپیمایی آسمان

ناوگان های شرکت هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان در ابتدا فعالیت خود تصمیم داشت از ناوگان های کوچک ماننند فوکر 100 که دارای ظرفیت 105 نفر می باشد، استفاده کند اما در حال حاضر هواپیمای بزرگ مانند ایرباس 320 و بوئینگ 737 را خریداری کرده است، شرکت هواپیمایی آسمان هم اکنون دارای 23 فروند ناوگان هوایی می باشد این ناوگان ها را در ادامه برای شما معرفی خواهیم کرد:

 • هواپیمایی ایرباس A320 

این هواپیمای که ساخته شرکت هواپیمایی ایرباس میباشد که از لحاظ ظاهری لاغر پیکر است. این ناوگان برای اولین بار در سال 1987 و در کشور فرانسه به پرواز در آمد. برتری این هواپیما به نسبت هواپیماهای قبلی خود این است که کاهش سوخت کمتری دارد، شرکت هواپیمایی آسمان 5 فروند از این ناوگان را دارا می باشد و می تواند 180 مسافر را در هر پرواز جابجا نماید.

 • هواپیمایی ایرباس A340

این هواپیما پهن پیکر می باشد و از 4 موتور تشکیل شده است به همین دلیل اکثرا در پروازهای بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد گاهی نیز به دلیل کیفیت بسیار خوب این هواپیما برای پروازهای داخلی استفاده می شود، از این ناوگان در شرکت هواپیمایی آسمان تنها 1 فروند موجود می باشد و می تواند در هر پرواز 240 مسافر را جابجا نماید.

 • بوئینگ 727

اگر چه که این جت مسافربری 3 موتوره کمی قدیمی شده است اما باز هم جز محبوب ترین ناوگان شرکت بوئینگ می باشد و با این وجود هنوز هم در برخی از شرکت های هواپیمایی مورد استفاده قرار می گیرد، 3 فروند هواپیما بوئینگ 727 در شرکت هواپیمایی آسمان وجود دارد که در هر پرواز می تواند 172 مسافر را جابجا کند.

 • بوئینگ 737 

ابن ناوگان که به بچه بوئینگ معروف می باشد، هواپیمایی باریک پیکر است که تنها دارای یک راهرو می باشد، 2 فروند از این نوع هواپیما در شرکت هواپیمایی آسمان وجود دارد که می تواند در هر پرواز 144 مسافر را به مقصد برساند

 • فوکر 100

این هواپیما که ساخته ی شرکت هلندی می باشد از روی مدل اف 28 که مدل قدیمی تر است، ساخته شده و در حال حاضر 7 فروند از این هواپیما در شرکت هواپیمایی آسمان به پرواز در می آیند که در هر پرواز 100 تا 109 مسافر را می تواند به مقصد برساند.

 • هواپیمای ATR72

این هواپیمای دو موتوره برای پروازهای منطقه ای و کوتاه برد مورد استفاده قرار می گیرد از این ناوگان ها 5 فروند در این شرکت هواپیمایی موجود است که می تواند 66 مسافر را به مقصد مورد نظر برساند.

عکس هواپیمای اسمان

مفهوم لوگوی هواپیمایی آسمان

لوگوی هر شرکت هواپیمایی نشان دهنده شعار آن شرکت می باشد، شرکت هواپیمایی آسمان نیز مانند سایر شرکت های هواپیمایی آرم بسیار زیبا بر روی تمامی هواپیماهای خود حک کره است که نشان دهنده پرنده ای درنا در حال پرواز می باشد.

لوگوی شرکت هواپیمایی اسمان

کلاس های پرواز شرکت هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان هم اکنون تنها به کلاس پروازی اکونومی مجهز می باشد و تمامی صندلی های راحت به همراه وعده های غذایی رایگان در کنار مهمانداران مجرب و کارآزموده در اختیار مسافران قرار می گیرد. چنانچه شما عزیزان تمایل دارید اطلاعات کاملتری در مورد این کلاس های پروازی به دست آورید می توانید معرفی کلاس های پروازی را که به طور کامل برای شما عزیزان توضیح داده شده است را مطالعه نمایید.

پرسنل هواپیمایی اسمان

خلبان هواپیمایی اسمان

قطب های شرکت هواپیمایی آسمان 

این شرکت هواپیمایی علاوه بر دارا بودن قطب های اصلی در "فرودگاه بین المللی مهرآباد" ، "فرودگاه بین المللی اما خمینی" ، "فرودگاه بین المللی شیراز" قرار دارد قطب دوم خود را در برخی نقاط مانند: "فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد"، "فرودگاه سردار جنگل رشت"، "فرودگاه سنندج" کشور قرار  داده است.

شبکه پروازی بسیار وسیع ایرلاین آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان به 40 مقصد داخلی مانند: مشهد، گرگان، بندرعباس، بجنورد، شیراز و ... می باشد، پروازهای داخلی آسمان انواع مختلفی مانند لحظه آخری، چارتری، نرخ ویژه و پروازهای سیستمی را دارا می باشد. همچنین این ایرلاین در تمامی ایام هفته به طور منظم به 13 مقصد خارجی پرواز دارد.

شبکه پروازی اسمان ایر

کیفیت کترینگ آسمان ایر

کترینگ آرمان با شرکت هواپیمایی آسمان ایر همکاری می کند و در حال حاضر 50 درصد سهام آن متعلق به این شرکت هواپیمایی می باشد، جالب است بدانید که در این زمینه نیز هواپیمایی آسمان از هیچ تلاشی کوتاهی نکرده و موفق به کسب گواهینامه ی حلال، موسسه بهداشت شده است و در راستای احترام به سلیقه مشتری امکان سفارش سرو و انواع غذاهای رژیمی مخصوص کودکان را در پرواز بلند مدت فراهم کرده است.

کترینگ شرکت هواپیمایی اسمان

شرایط استرداد بلیط هواپیمایی آسمان 

برخی اوقات شرایطی پیش می آید که مسافران مجبور به کنسل کردن بلیط خود می شوند در این شرایط تمامی شرکت های هواپیمایی موظف هستند مبلغی را به عنوان جریمه کسر و مابقی را به مسافر برگردانند، شرکت هواپیمایی آسمان نیز مطابق با قوانین خود برای استرداد بلیط برخورد می کند، شرایط کنسلی این شرکت هواپیمایی در مقاله کنسل کردن بلیط هواپیما می باشد که شما می توانید مطالعه نمایید.

داخل هواپیمای اسمان ایر

قوانین شرکت هواپیمایی

شرکت هواپیمایی آسمان قوانین مخصوص به خودش را دارا می باشد، تمامی مسافران باید این قوانین را به هنگام دریافت بلیط مطالعه نمایند و در انجام این مقررات کوشا باشند:

1. قوانین مسافری شرکت هوایی آسمان

 • مسافران پرواز های داخلی 2 ساعت قبل پرواز و در پروازهای خارجی 3 ساعت زودتر از زمان پرواز باید در فرودگاه حضور داشته باشند.
 • گیت های پرواز چهل و پنج دقیقه قبل از پرواز خارجی و 30 دقیقه قبل از پروازهای داخلی بسته خواهند شد.
 • افرادی که دارای بیماری خاص هستند باید پیش از سفر با مجوز پزشکی وارد هواپیما شوند.

2. قوانین حمل بار

 • مسافران شرکت هواپیمای آسمان مجاز هستند که یک ساک دستی به وزن 5 کیلوگرم را به داخل هواپیما ببرد.( حداکثر ابعاد برای ساک 65 سانتیمتر طول، 45 سانتی متر عرض و 25 سانتی متر ارتفاع می باشد)
 • ورود اشیاء تیز مانند: چاقو و قیچی و تیغ و ... به داخل هواپیما ممنوع میباشد.
 • مایعاتی که داخل محصولات تیوپی قرار دارد شامل محدودیت می شوند و نباید بیشتر از 100 میلی لیتر باشد.
 • ورود مواد غذایی مانند: سرکه، آبلیمو، مواد غذایی یخ زده، مواد غذایی چسبیده مانند عسل ، مربا، خرما به داخل کابین هواپیما ممنوع می باشد.
دسته ی راهنمای پرواز 1399/11/27 نویسنده : فائزه عین آبادی 0 نظر 3967 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره معرفی شرکت هواپیمایی آسمان

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.