معرفی برترین های جشنواره تئاتر ملی کوتاه کیش

مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر ملی کوتاه کیش با اهدا لوح، دیپلم افتخار و جوایز نقدی به برترین آثار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دبیر جشنواره تئاتر کوتاه کیش، عباس نجاری بیان کرد: با تلاش شبانه روزی هیات انتخاب در مدت زمان کم ، 14 اثر از مجموعه آثار برگزیده شدند و برای اجرا در کیش دعوت شدند.

ایشان افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا، بخش کافه ای به صورت نمایش فیلم برگزار شد و داوری این آثار را اساتیدی همچون: آرش دادگر، سعید اسدی و نادر فلاح پذیرفتند.

اساتید جشنواره

برگزیدگان جشنواره تئاتر ملی کوتاه کیش

در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر کیش، برگزیده بخش "طرح و ایده مکتوب" به انتخاب بازخوان ها به (مهدی ملکی) تعلق گرفته است و در بخش تئاتر کافه ای و ساحلی آثار برگزیده این جشنواره اعلام گردید.

برای ایده اجرا در بخش ساحلی جشنواره، با توجه به اساطیر ایرانی در ایده پردازی،  نمایش "تیشتر و اپوش" توسط گروه داوران انتخاب و لوح تقدیر و جایزه دریافت کرد، همچنین از نمایش "نیزار" در ایده ی اجرایی چیدمان تقدیر شد.

از امیر حسین بلغند برای موسیقی نمایش "دلیران ساحل" با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی گروه داوران تقدیر شد و همچنین نمایش " تیشتر و اپوش" برای طراحی فضای نمایش به جهت بهره گیری از عناصر اجرایی همچون: محیط و لباس با اهدای جایزه نقدی و لوح تقدیر شد.

جشنو.اره تئاتر کیش

نمایش "پرومتئوس" برای استفاده خلاقانه از محیط و عناصر اجرا از سوی گروه داوران به عنوان برگزیده جشنواره، موفق به دریافت دیپلم افتخار، تقدیرنامه و جایزه نقدی شد. 
نمایش "اهانت به من نامعلوم" در زمینه ی اجراگران با ترکیب سنا میرجعفری، ساناز روشنی، شایان فیروزی و افشین حسنلو از طرف داوران با جایزه نقدی و لوح تقدیر شد، همچنین علی حسینی و آنا زارع برای نمایش "پرومتئوس" به عنوان شایسته دریافت تندیس معرفی شدند.

بازیگران برگزیده جشنواره تئاتر ملی کیش

لوح تقدیر و جایزه نقدی گروه داوران در عرصه بازیگری این جشنواره به فروزان حسینی در نمایش "دلیران ساحل" و شایان سلطانی در نمایش "وقتی کلاغ ها آواز می خوانند" تعلق گرفت. 
همچنین دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به سعید سلطانی برای بازی در نمایش "وقتی کلاغ ها آواز می خوانند" تعلق گرفته است.

جشنواره تئاتر کیش

در زمینه کارگردانی، مهدی روزبه بمانی برای نمایش " دلیران ساحل" تقدیرنامه و جایزه نقدی دریافت کرد و همچنین شاهین سلطانی به عنوان کارگردان برای نمایش "وقتی کلاغ ها آواز می خوانند" برگزیده شد.

گروه داوران در بخش نمایش کافه ای، پس از تماشای نمایش های به دلیل ویروس کرونا به صورت فیلم های ارسالی از فائزه یوسفی برای نمایش " فائزه" و رادمهر کشانی و منیره السادات حسینی برای نمایش "بن بستی که نیمه فرعی بود" با لوح و جایزه نقدی تقدیر کردند.

در این رویداد سعید داوری، آرش دادگر و نادر فلاح به عنوان هیات داوران سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش حضور داشتند.

دسته ی اخبار کیش 1399/12/18 نویسنده : میترا امیری 0 نظر 1718 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره معرفی برترین های جشنواره تئاتر ملی کوتاه کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.