logo

معرفی اتاق های اکونومی در هتل

در سراسر دنیا در هتل های بزرگ در هنگام رزرو اتاق با اصطلاح و کلمات متعددی روبرو خواهید شد که هر کدام شرایط و ویژگی های خود را دارند، زمانی که تصمیم به سفر میگیرد، بعد از انتخاب هتل باید اتاقی مناسب با سلیقه، ظرفیت و همچنین بودجه ای که در نظر گرفته اید انتخاب کنید.

در اکثر هتل های کشور هنگام رزرو با نام اتاق های همچون: استاندارد، اکونومی، کابانا، کانکت، لوکس و ... روبرو خواهید شد که این اتاق ها بر اساس ویژگی و امکانات شان در این گروه ها جای گرفته اند، اگر اهل مسافرت و رزرو آنلاین هتل هستید بهتر است با این اتاق ها آشنا شوید و چنانچه از آژانس ها هتل رزرو می کنید، کارمندان مطابق با شرایط شما اتاق مناسب را پیشنهاد میکنند و توضیحات کافی را به شما می دهد.

اتاق اکونومی

اکونومی چیست؟

برای درک بهتر این کلمه بهتر است ابتدا با ریشه کلمه و معنای لغوی آن آشنا شوید، اکونومی (economy) در واقع یک کلمه انگلیسی به معنای اقتصادی می باشد.

اتاق اکونومی چیست؟

اتاق اکونومی یکی از انواع اتاق های هتل است که در واقع اتاقی مقرون به صرفه  و اقتصادی محسوب می گردد، این اتاق ها به دلیل مقرون به صرفه بودن برای افرادی که میخواهند با هزینه ی کم در هتل ها برای حداقل چند روز اقامت داشته باشند مناسب است.

لازم است بدانید که اتاق های اکونومی در هتل هایی با ستاره ها مختلف متفاوت است و دارای ویژگی های مشخص و مشابه با یکدیگر نیستند، کاملا مشخص و بدیهی است که امکانات و ویژگی های یک اتاق اکونومی در هتل دو ستاره با امکانات اتاق اکونومی در هتل 4 ستاره متفاوت است. همچنین قوانین اتاق های اکونومی با یکدیگر تفاوت دارد.

اتاق اکونومی

انواع اتاق اکونومی

اتاق های اکونومی بر اساس ظرفیتشان به چند نوع مختلف تقسیم می شوند که شامل:

  • اتاق سینگل: ظرفیت یک نفر
  • اتاق توئین: ظرفیت دو نفر
  • اتاق تریپل: ظرفیت سه نفر
  • و ...

در این اتاق ها تختخواب های مختلف سینگل (یک نفره) یا دبل ( دو نفره) و یا ترکیبی از هر دو قرار دارد که به دلخواه می توانید اتاق مورد نظر خود را از میان اتاق های مختلف اکونومی رزرو کنید.

اتاق اکونومی

تفاوت اتاق اکونومی با اتاق استاندارد در هتل ها

اتاق های اکونومی در هتل ها با اتاق های استاندارد تفاوت زیادی ندارند و می توان تفاوت این دو اتاق را در چند مورد اصلی بیان کرد که شامل:

  • اندازه اتاق های اکونومی کوچکتر از اتاق های استاندارد هستند.
  • موقعیت مکانی آن ها در هتل در سطح پایین تری نسبت به هتل استاندارد قرار دارد.
  • امکانات و تجهیزات این اتاق ها نیز در سطح پایین تر و معمولی تر نسبت به اتاق های استاندارد می باشد.

مزیت اتاق های اکونومی

تنها مزیتی که اتاق های اکونومی دارند، قیمت پایین و مقرون به صرفه بودن آن ها است، این اتاق ها برای افرادی که نمی خواهند برای اقامت خود در هتل هزینه بالایی پرداخت کنند بسیار مناسب است، همچنین اتاق های اکونومی برای افرادی که گروهی سفر می کنند و یا مدت زمان زیادی می خواهند در هتل اقامت داشته باشند گزینه ای ایده آل و مطلوب محسوب می شود.

اتاق اکونومی

آیا امکانات و هزینه اتاق های اکونومی در تمامی هتل ها یکسان است؟

همانطور که در بالا نیز اشاره شد اتاق های اکونومی در هر نوع هتلی از دو تا 5 ستاره ممکن است وجود داشته باشد، این اتاق ها در تمامی هتل ها مشابه نیستند بلکه نسبت به اتاق های دیگر هتل از امکانات کمتری برخوردار هستند و متقابلا قیمت آن نیز نسبت به دیگر اتاق های هتل مقرون به صرفه است. بنابراین شما نمی توانید یک اتاق اکونومی در یک هتل دو ستاره را با اتاق اکونومی در یک هتل 5 ستاره یکسان به شمار آورید. زیرا با یکدیگر تفاوت های قابل توجهی دارند.


خواندن این محتواها پیشنهاد می‌شود:

دسته ی دانستنی ها 1400/09/06 میترا امیری 0 نظر 3244 بازدید 5 پسند

سوالات متداول درباره معرفی اتاق های اکونومی در هتل

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.