logo

مسیر دوچرخه سواری کیش

جزیره کیش به دلیل محبوبیت در میان مسافران و گردشگران پیشرفت زیادی در زمینه جاذبه های گردشگری داشته است. دوچرخه سواری یکی از ورزش های محبوب، ماجراجویانه و همگانی کیش محسوب می شود که می توانید آن را در مسیر دوچرخه سواری کیش با آرامش و لذت خاصی به همراه دیدن مناظر زیبا و بکر تجربه کنید، با گذر زمان محبوبیت دوچرخه سواری در پیست زیبای دوچرخه سواری کیش بین مسافران و گردشگران با سکوت دلنشین و چشم اندازه های طبیعی بیشتر می شود.

مسیر دوچرخه سواری

مسیر دوچرخه سواری کیش

پیست دوچرخه سواری کیش یکی از طولانی ترین پیست های دوچرخه سواری خاورمیانه محسوب می شود که در حاشیه نوار ساحلی جزیره و موازی با جاده جهان کیش به طول 75 کیلومتر مربع احداث شده و منحصر به دوچرخه سواری می باشد. مسیر دوچرخه سواری به اندازه ای طولانی است که حتی دوچرخه سواران حرفه ای نمی توانند آن را به طور پیوسته رکاب بزنند. طی کردن مسیر به جز راه های فرعی آن حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد. در پیست دوچرخه سواری جزیره کیش شما امنیت کامل دارید و می توانید با آسودگی خاطر رکاب بزنید و ورزش کنید و از زیبایی های مسیر لذت ببرید زیرا در پیست دوچرخه سواری کیش هیچ ماشینی تردد نمی کند.

جاذبه ها و دیدنی های مسیر دوچرخه سواری کیش

 در طول مسیر همراه با رکاب زدن می توانید از زیبایی های مسیر از جمله درختان برافراشته بوستان ها، نخلستان ها و پوشش های گیاهی این منطقه لذت ببرید، همچنین در طول مسیر از نقاط مختلف جزیره و اکثر سواحل کیش مانند: ساحل کلبه هور، ساحل مرجان، ساحل کشتی یونانی و ... عبور می کنید که با توقف در آن ها از زیبایی و آرامش آن لذت بیشتر می برید. برخی مناظر در طول مسیر بکر و فوق العاده زیبا هستند و حس خوب و لذت دلنشین را القاء می کنند.

مسیر دوچرخه سواری
از جاهای دیدنی دیگر در  مسیر دوچرخه سواری مرکز حفاظت لاک پشت های دریایی کیش است که در سال 1386 تاسیس شده و محل تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی است که از اسفنج ها تغذیه می کنند و در معرض انقراض هستند. این لاک پشت ها از اواخر اسفند تا مرداد به ساحل برای تخم گذاری می آیند. از زیبایی های دیگر  مسیر دیدن پرندگان زیبایی است که با سرعت در حال پرواز هستند و همچنین از نزدیکی شهر باستانی حریره، لنگر بزرگ پدیده و خانه بومیان کیش در محله عرب ها و قدیمی ترین خانه کیش، عبور می کنید.

اجاره دوچرخه در کیش

برای دوچرخه سواری و آرامش لذت بخش این ورزش، نگران نداشتن دوچرخه نباشید. در جزیره ی کیش می توانید از مکان های مخصوص آن دوچرخه ی دلخواه خود را با قیمت مناسب کرایه کنید و در مسیرهای زیبا رکاب بزنید، هوای پاک تنفس کنید و از زیبایی های مسیر لذت ببرید. در جزیره دو نوع دوچرخه معمولی و برقی قابل کرایه شدن هستند که هر کدام ایراد های دارند اما با این وجود مسافران داخلی تورهای کیش آن را کرایه می کنند.
از نکته های جالب و حائز اهمیت این است که شما برای کرایه و استفاده از دوچرخه محدودیت زمانی ندارید و در طول شبانه روز هر زمان که تمایل داشته باشید می توانید در محیطی امن با آرامش  رکاب بزنید و از زیبایی های جزیره لذت ببرید. هوای کیش غالبا گرم است و افرادی که تحمل گرما برایشان سخت است، می توانند با غروب آفتاب همراه با خنک شدن هوا از این ورزش همراه با تفریح استفاده کنند و تجربه ای به یادماندنی از گردش و سفر به کیش داشته باشند.

مسیر دوچرخه سواری

مکان اجاره دوچرخه در کیش

اکثر مسافران و گردشگران در سفر خود به جزیره ی کیش از دوچرخه برای تفریح، ورزش و ... استفاده می کنند. به همین منظور مکان های مختلفی برای کرایه ی آن وجود دارد. جوار اسکله تفریحی و بازار مرجان دو مورد از مکان های خصوصی اجاره دوچرخه هستند، همچنین از پرشین گلف، فاز دو صدف، کشتی یونانی و ... می توان برای کرایه دوچرخه اقدام کرد و تجربه ی لحظات دلنشین و لذت بخش همراه با آرامش وصف ناپذیر داشته باشید.

انواع دوچرخه در کیش

دوچرخه سواری در کیش یک ورزش همگانی است و تمام افراد در هر سنی می توانند از آن استفاده کنند. دوچرخه در کیش برای مسافران و گردشگران انواع مختلف دارد که شامل: دوچرخه برقی، دوچرخه تک نفره، دوچرخه دو نفره، دوچرخه چند نفره، سه چرخه می باشد و می توانید با دوستان و عزیزانتان لحظاتی دلچسب تر و خاطره ی به یادماندنی تر داشته باشید.

مسیر دوچرخه سواری

مدارک و هزینه ی دوچرخه در کیش

برای کرایه و استفاده از دوچرخه در کیش مدارک خاصی لازم ندارید و تنها با داشتن یک مدرک شناسایی و پرداخت هزینه ای که وابسته به نوع دوچرخه متفاوت می باشد، می توانید دوچرخه ی دلخواه خود را کرایه کنید و به تفریح و ورزش بپردازید. لازم است به این نکته توجه داشته باشید که برخی از دوچرخه ها نیازمند داشتن مهارت و دانش خاصی هستند و افراد عادی برای استفاده از آن باید آموزش ببینید، لازم است در انتخاب دوچرخه دقت کافی داشته باشید.

نکات مهم در مسیر دوچرخه سواری کیش

برای دوچرخه سواری و لذت بردن در پیست دوچرخه سواری باید به چند نکته توجه کرد:

  • قبل از رفتن به پیست دوچرخه سواری حتما وضعیت آب و هوا رو چک کنید و ترجیحا روزی را انتخاب کنید که باد نباشد.
  • به میزان کافی آب و تنقلات با خود همراه داشته باشید.
  • برای جلوگیری از آفتاب سوختگی حتما از کرم ضدآفتاب، کلاه و عینک استفاده کنید.
     
دسته ی معرفی اماکن کیش 1399/08/17 میترا امیری 0 نظر 4190 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره مسیر دوچرخه سواری کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.