جدیدترین خبرهای کرونایی در کیش

واردات سه میلیون دز واکسن کرونا به مناطق آزاد (آپدیت شده در 1400/03/24 )

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بیان کرد: چنانچه مسیر تاییدیه های وزارت بهداشت به درستی پیش رود، 3 میلیون دز واکسن کرونا از طریق مناطق آزاد وارد کشور خواهند شد.

حمیدرضا مومنی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کیش: دبیر شورایعالی مناطق آزاد، حمید رضا مومنی، در رابطه با واردات واکسن از طریق مناطق آزاد گفت: مدیر عامل مناطق آزاد و دبیرخانه اقداماتی را در زمینه ی واردات واکسن کرونا انجام داده اند و با وزارت بهداشت در رابطه با واردات واکسن کرونا هماهنگی های لازم انجام شده است.

ایشان افزود: در حال حاضر و با توجه به شرایط فعلی تلاش میکنیم، برای مناطق آزاد بر اساس استانداردهای مورد تایید وزارت بهداشت از لحاظ کیفی، کمی و قیمتی به توافق هایی برسیم.
حمیدرضا مومنی اضافه کرد: چنانچه این امر به خوبی پیش رود، قطعا ما واکسن کرونا برای ساکنان جزیره کیش و مسافران و گردشگران مناطق آزاد تهیه خواهیم کرد.


دبیر شورایعالی مناطق آزاد تصریح کرد: اگر از سمت مسئولان روند  تاییدیه های واردات واکسن کرونا به درستی پیش رود، قرار است از طریق مناطق آزاد 3 میلیون دز واکسن وارد کشور شود، در حال حاضر در تلاش هستیم تا موافقت های لازم را کسب کنیم.


برگزاری هرگونه تجمع در جزیره کیش ممنوع شد... ( آپدیت شده در 1400/03/17)

به گزارش خبرگزاری صبح کیش، دکتر رضانیا، رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش اعلام کرد: تا اطلاع ثانوی برگزاری هرگونه تجمع، همایش در مجامع، برج ها و شهرک های مسکونی، مراکز تجاری و اتحادیه های صنفی ممنوع می باشد.

دکتر رضانیا

ایشان از مسئولان و مردم در خواست کرد تا کادر بهداشت و درمان جزیره کیش را در اجرای بهتر دستورالعمل های بهداشتی با رعایت و اجرای قوانین و دستورالعمل های بهداشتی یاری کنند. 


واکسیناسیون کیشوندان در تالار شهر انجام خواهد شد!

تالار شهر محل واکسیناسیون در جزیره کیش

معاون فرهنگی اجتماعی، سعید پور علی از تشکیل کمیته واکسیناسیون جزیره برای تسریع ارائه واکسن به ساکنان جزیره کیش خبر داد و افزود: تالار شهر یکی از مناسب ترین و بهترین مکان های واکسیناسیون برای حضور گروه های متعدد و موثر در تسریع روند واکسیناسیون می باشد، اما به دلیل اینکه سیستم سرمایشی این مکان عیب هایی دارد، نیروهای ما در صدد رفع عیوب برای جلوگیری از مشکلات احتمالی هستیم تا واکسیناسیون آغاز شود.
 


واکسیناسیون 2.5% درصد از ساکنان کیش( آپدیت شده در تاریخ 1400/3/5)

تالار شهر محل واکسیناسیون در جزیره کیش

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش، جناب آقای دکتر محمد رضا رضانیا گفت: جزیره کیش حدود 35 هزار و 500 نفر جمعیت دارد که از ابتدای شیوع کرونا تا کنون 21 هزار آزمایش تشخیص ویروس کرونا در جزیره کیش انجام شده که 4 هزار و 396 بیمار مبتلا شناسایی و 23 مورد آنان فوت شده اند.

نحوه ثبت نام دریافت واکسن کرونا در جزیره کیش

به گفته ی دکتر رضانیا افراد بالای 70 سال در جزیره می توانند با مراجعه به سایت salamat.gov.ir نام نویسی کنند و سپس با استفاده از نوبت دهی اتوماتیک از طریق سامانه، واکسن دریافت کنند.  

لازم به ذکر است!

تاکنون 2.5% از جمعیت کل جزیره کیش یعنی حدود 1000 نفر واکسینه شده اند. بار ویروس کرونا در جزیره در پیک چهارم کرونا بالا است و در صورت رعایت نکردن مقررات بهداشتی از سوی تمامی حوزه ها با روند افزایش شیوع بیماری مواجه خواهیم شد.


رنگ نارنجی کرونا جزیره کیش در اول خرداد ماه (آپدیت شده در 1400/03/01)

جزیره کیش در آخرین رنگبندی شیوع ویروس کرونا بر طبق آمار اعلام شده توسط نرم افزار ماسک وزرات بهداشت در اول خرداد ماه در وضعیت نارنجی قرار دارد.

رنگ بندی شهرستان ها با انتشار ویروس کرونا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، بر اساس اعلام نرم افزار ماسک وزارت بهداشت شهرستان های بندرعباس، جاسک، رودان، میناب در استان هرمزگان، شهرستان عسلویه و کنگان در استان بوشهر و همچنین چابهار در استان سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند.
بر اساس آخرین آمار رنگبندی شهرستان ها از نظر شیوع ویروس کرونا 207 شهر در وضعیت زرد، 223 شهر در وضعیت نارنجی و 8 شهر در وضعیت قرمز قرار دارند.
در رنگ بندی اعلام شده هیچ شهری در وضعیت آبی نمی باشد.


واکسیناسیون در برابر کرونا برای سالمندان در کیش (آپدیت شده در تاریخ 1400/2/20)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، پزشک مرکز توسعه سلامت کیش، دکتر ستاریان گفت: از 4 روز پیش طرح واکسیناسیون افرادی بالای 80 سال در جزیره کیش آغاز شده است و برای دریافت واکسن 87 نفر در سامانه ثبت نام کرده اند.

کرونا

ایشان بیان کرد: تا امروز 80 نفر از سالمندان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند و نوبت دوز دوم واکسن را تا 12 هفته دیگر دریافت می کنند.
دکتر ستاریان گفت: سالمندانی که تا کنون برای تزریق واکسن فراخوان نشده اند نگران نباشند، تمام افرادی که در سایت ثبت نام کرده اند به تدریج نوبت تزریق برایشان فراهم می شود.
وی با اشاره به روز بیماری خاص و صعب العلاج گفت: مرکز بهداشت و بیمارستان کیش به بیماران سرطانی، دیالیزی، هموفیلی، تالاسمی و بیماران نقص سیستم ایمنی خدمات ارائه می دهد.
ایشان افزود در مرکز بهداشت کیش در حال حاضر 18 بیمار دیالیزی و 15 بیمار تالاسمی خدمات دریافت می کنند.

کرونا

دکتر ستاریان با بیان اینکه برای گروه بیماران خاص طرح واکسیناسیون کرونا آغاز شده است، اعلام کرد که تاکنون واکسن کرونا برای 158 نفر از بیماران خاص تزریق شده است، واکسیناسیون کرونا 60 بیمار سرطانی، 50 بیمار مبتلا به ام اس، 32 بیمار هموفیلی و 10 نفر از افراد دارای پیوند اعضا را پوشش دهی کرده است.
ایشان اضافه کرد: برای بیماران سرطانی جامانده از تزریق واکسن کرونا لیستی تهیه شده است و آنها نیز بتدریج واکسن دریافت خواهند کرد.


تغییر رنگ جزیره کیش از وضعیت قرمز به نارنجی(آپدیت شده در تاریخ 1400/2/7)

براساس آخرین رنگبندی روز دوشنبه 6 اردیبهشت سال 1400،  صد و ده شهرستان که روند بیماران کرونایی روند کاهشی داشته است از وضعیت قرمز خارج شده اند که خوشبختانه جزیره کیش نیز جز این شهرستان ها بوده است اما شهرستان های اشنویه (آذربایجان غربی)، آران و بیدگل(اصفهان)، امیدیه، خرمشهر، رامشیر و شوش(خوزستان) و نفت(یزد) به دلیل افزایش آمار کرونایی در وضعیت قرمز قرار گرفت.

وضعیت کرونایی کیش


جزیره کیش در وضعیت قرمز کرونایی!( آپدیت شده در تاریخ 1400/1/18)

بر اساس آخرین رنگ بندی کرونایی کشور 257 شهرستان از امروز 18 فروردین 1400 در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است. لازم به ذکر است که سرعت افزایش بستری در موج چهارم کرونا به مراتب شدیدتر از موج های قبلی می باشد.

کیش یک هفته تعطیل است!

به گفته ی دکتر رضانیا روند رشد بیماران مثبت و بستری کرونایی در جزیره کیش به شدت در حال افزایش است و در صورت عدم توجه هموطنان ممکن است تعطیلی گسترده ای در سطح جزیره به وجود آید و به دلیل اینکه آمار بستری در ماه گذشته به 4 برابر خود رسید گفت: تمامی جنگ ها، کنسرت ها، دلفیناریوم، تفریحات، تعطیلی کامل و سراسری (ادارات دولتی، شرکت ها و اصناف غیر حضوری)، منع کامل سفر( شامل خودروهای شخصی، تمامی وسایل نقلیه عمومی) به مدت یک هفته تعطیل می باشد و تمامی رستوران ها و غذاخوری هتل ها تنها می توانند به صورت بیرون بر سرویس دهی داشته باشند.

پلاژهای آقایان و بانوان و کلوپ های تفریحات دریایی و پارک آبی به دلایل اینکه جز مراکز تجمع محسوب می شود به مدت یک هفته تعطیل می باشد.

کرونا در کیش


کیش در وضعیت نارنجی کرونا(آپدیت شده در تاریخ 1400/1/14)

بر اساس آخرین اخبار رنگبندی رسمی شهرهای کشور، جزیره کیش در وضعیت نارنجی قرار گرفته و رنگبندی مناطق در ادامه بیان شده است:

 • مناطق قرمز کرونایی: شهرستان‌های خوی و نقده (آذربایجان غربی)، شاهین شهر و میمه، فلاورجان، لنجان و نجف‌آباد (اصفهان)، پردیس و شهریار (تهران)، بروجن (چهارمحال و بختیاری)، لالی (خوزستان)، خرمدره (زنجان)، سپیدان (فارس)، دلفان (لرستان) و قائم شهر (مازندران).
 • مناطق نارنجی کرونایی: همچنین شهرستان‌های تبریز، چاراویماق و مرند (آذربایجان شرقی)، پلدشت، پیرانشهر و چالدران (آذربایجان غربی)، آران و بیدگل، سمیرم و کاشان (اصفهان) ایوان (ایلام)، بینالود، سبزوار و مشهد (خراسان رضوی)، دامغان، سمنان و شاهرود (سمنان)، کوه‌چنار، گراش و لارستان (فارس)، قم (قم)، سنندج (کردستان)، شهربابک (کرمان)، پاوه (کرمانشاه)، بندرگز و گرگان (گلستان)، رودبار، فومن و لاهیجان (گیلان)، پلدختر، چگنی، رومشکان و کوهدشت (لرستان)، آمل، جویبار، رامسر، ساری و گلوگاه (مازندران)، آشتیان و زرندیه (مرکزی)، بندرلنگه، جزیره کیش، قشم و میناب (هرمزگان)، تویسرکان، فامنین و کبودرآهنگ (همدان)، تفت و مهریز (یزد).

رنگبندی کرونایی در تاریخ 14 فروردین

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: فوتی ها مثبت ناشی از کرونا در هرمزگان نسبت به هفته گذشته سه برابر افزایش داشته است و هم اکنون 184 بیمار با تشخیص کووید در بیمارستان های استان بستری می باشند که 43 بیمار در بخش مراقبت های ویژه می باشند و خال 8 نفر از آنان بسیار وخیم است.
 


محدودیت های جدید کرونایی در ایام نوروز 1400(آپدیت شده در 1399/12/26)

سفر به کیش در نوروز 1400 ممنوع است؟

سخنگوی شورای سلامت کیش جناب آقای دکتر محمدرضا رضانیا با اشاره به اینکه تا 15 فروردین سال 1400 هیچگونه مجوز برای برگزاری همایش، جشنواره و گردهمایی های فرهنگی و هنری در جزیره کیش صادر نخواهد شد گفت: برای جلوگیری از تجمع و شیوع کرونا نیز هیچ مراسمی به مناسبت چهارشنبه پایان سال در کیش برگزار نخواهد شد و محدودیت های ترافیکی و کنترلی بیشتری از سمت نیروی انتظامی و پلیس راهور کیش در این منطقه اعمال خواهد شد.

نمایشگاه بهاره 1400 در کیش!

دکتر محمد رضا رضانیا گفت: هیچ مجوزی برای حراج های پایان سال اعم از بازارچه های نوروزی و نمایشگاه های بهاره صادر نخواهد شد و برگزاری این برنامه های برای صنوف ممنوع می باشد و در صورت مشاهده هر مورد با آن افراد برخورد قانونی می شود.

ایشان در ادامه افزود: در این راستا نیز تمامی مراسم قرعه کشی ، جشن و اجرای موزیک زنده در مجموعه های تجاری لغو می باشد و هیچگونه مجوزی برای این گونه مراسم ها صادر نخواهد شد.

پلاژ شنا و پارک آبی کیش در نوروز 1400 باز است!

به گفته ی سخنگوی شورای سلامت پلاژهای شنا، تم پارک آبی کیش و پارک های آبی کیش در نوروز باز است اما این مجموعه ها تنها با ظرفیت 50 درصدی مجاز هستند به فعالیت خود ادامه دهند.( برای تماشای ساعات کاری تم پارک کیش در نوروز بر روی لینک مربوطه کلیک کنید)

لغو مراسم های ورزشی در جزیره کیش

تمامی مراسم های ورزشی در جزیره کیش تا اطلاع ثانوی لغو می باشد.

کمپ اسکان موقت(کمپ چادری) در کیش ممنوع شد!

دکتر رضانیا با اشاره به سفرهای نوروزی به کیش گفت: تا اطلاع ثانوی تمامی پروازها از شهرهای مبدا که در وضعیت قرمز می باشند متوقف خواهد شد و سایر مسافران باید از هتل ها و ... برای اسکان استفاده کنند، زیرا تمامی اسکان های موقت و اسکان های چادری نوروزی در جزیره کیش ممنوع شده است.


محدودیت های کرونایی جزیره کیش در تعطیلات نوروز 1400(آپدیت شده در تاریخ 1399/12/23)

سخنگوی شورای سلامت کیش جناب آقای دکتر رضانیا گفت: مسافران نوروزی که می خواهند از راه دریایی به جزیره کیش سفر کنند باید رزرو هتل داشته باشند در غیر این صورت باید سند ملکی یا خانه دوم آن ها در جزیره کیش باشد.

ایشان در ادامه افزود: بر اساس دستورالعمل های اعلام شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا،  سفر به مناطق قرمز و نارنجی ممنوع می باشد اما سفر به مناطق زرد و آبی با رعایت دستورالعمل های مشخص شده بلامانع است به همین دلیل افرادی که تمایل دارند از راه دریای به جزیره کیش سفر کنند توجه داشته باشند که امکان ورود به کیش با خودروی شخصی وجود ندارد.

کمپینگ چادری نوروز 1400 در کیش ممنوع شد!

به گفته ی دکتر رضانیا کمپینگ های چادری نوروز در جزیره کیش ممنوع شده است اما سعی می شود که خانه های شبانه کیش را ساماندهی کنیم و مطمئن باشیم که دستورالعمل های بهداشتی در هتل ها رعایت می شود.

محدودیت های کیش در نوروز 1400


کرونای انگلیسی در هرمزگان، کیشوندان مراقب باشند(آپدیت شده در 1399/12/6)

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی دکتر فاطمه نوروزیان گفت: دو فرد بیمار 48 ساله ساکن جزیره قشم و فرد 24 ساله ساکن بندر لنگه که سه هفته پیش از امارات وارد فرودگاه قشم شدند و پس از مثبت شدن تست کرونای انگلیسی قرنطینه شدند اما هم اکنون حال عمومی آنان خوب است و بدون علامت هستند.

وی در ادامه افزود ساکنان و گردشگران کیش باید دستورالعمل های بهداشتی را بیشتر از گذشته رعایت میکنند.

کرونای انگلیسی در کیش


دو بیمار میتلا به کرونا در بیمارستان کیش( آپدیت شده در تاریخ 1399/11/19)

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی جزیره کیش جناب آقای مصطفی نادعلی نژاد از بستری دو بیمار کرونایی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی جزیره کیش خبر داد و گفت: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در دو هفته اخیر کیش نمایانگر شدت عملکرد سیستم ضوابط بهداشتی می باشد و از دیگر شهرهای کشور بهتر می باشد.


جزیره کیش در وضعیت رنگ نارنجی کرونایی(آپدیت شده در 1399/11/16)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما نقشه رنگ بندی شهرستان های کشور در خصوص شیوع کرونا بروزرسانی شد که بر اساس نقشه اعلام شده اپلیکیشن ماسک:

 • شهرستان های نارنجی یا پر خطر از 18 به 36 مورد افزایش یاقته اند.
 • شهرستان های زرد(خطر متوسط) از 130 به 178 مورد افزایش یافتند.
 • شهرستان آبی( کم خطر) از 300 به 234 مورد کاهش یافتند.

وضعیت کرونایی در کل کشور

وضعت کرونایی در کیش


محدودیت های سفرهای هوایی به کیش متناسب با شرایط منطقه(آپدیت شده در 1399/11/16)

معاون فرهنگی منطقه آزاد کیش جناب آقای سعید پور علی گفت: 17 هزار دانشجو و دانش آموز در جزیره کیش مشغول تحصیل می باشند و همچنین 6 پایگاه خبری، 5 خبرگزاری و نمایندگی خبرگزاری به همراه 15 روزنامه، هفته نامه و فصل نامه در جزیره کیش فعالیت میکنند.

پور علی با اقدامات پیشگیرانه در برابر ویروس کرونا افزود: بر اساس برنامه ریزی های منطقه آزاد کیش نظارت های سه لایه در بخش های سازمانی، صنفی و مردمی برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام می شود.

ایشان در ادامه افزود: با توجه به محدودیت های استان برای پیشگیری از شیوع کرونا به عنوان مبادی ورودی به کیش در حوزه دریایی، شاهد اعمال این محدودیت ها می باشیم که در سفر های هوایی این سیاست ها متناسب با شرایط منطقه برقرار خواهد شد.

محدودیت سفر هوایی به کیش


قوانین جدید کرونایی در جزیره کیش(آپدیت شده در 1399/11/13)

معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد کیش، جناب آقای سعید پور علی در سی و چهارمین جلسه شورای سلامت کیش به رعایت محدودیت های کرونایی برای از بین بردن این ویروس منحوس جزیره کیش تاکید کرد. ایشان در ادامه به موضوع عادی انگاری در رعایت ضوابط بهداشتی مردم اشاره کرد و افزود: کاهش حساسیت مردم باعث افزایش شیوع کرونا در جزیره خواهد شد.

پور علی با اشاره به اینکه رسانه ها نقش بسیار موثری برای رعایت پروتکل های بهداشتی دارند، اعلام کرد: تمامی بخش های مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش از جمله بازرگانی، نظارت بر گردشگری و طرح های عمرانی و معاونت فرهنگی و اجتماعی موظف هستند که نظارت بیشتری برای جلوگیری از شیوع کرونا داشته باشند و سپس خاطر نشان کرد که با غفلت هر کدام از بخش های نظارتی احتمال شیوع کرونا به دلیل کاهش حساسیت مردم بسیار زیاد خواهد شد.

تعداد بیماران کرونایی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی جزیره کیش!

پور علی با اشاره به اینکه تعداد بیماران کرونایی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی جزیره کیش در حال حاضر 3 نفر می باشند افزود: این معیار بسیار خوبی برای رعایت مقررات در جزیره کیش می باشد، مدیریت روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش گفت باید اقدامات پیشگیرانه مجموع گروه های هلال احمر و بسیج که بیش از گذشته حضور مستمر دارند را در قالب گزارش تصویری منعکس و اطلاع رسانی کنند، زیرا این برجسته سازی اقدامات، سبب فرصت سازی های بسیار خوبی برای جزیره کیش خواهد شد.

 جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد کیش


تغییر رنگ جزیره کیش از آبی به زرد(آپدیت شده در 1399/11/12)

خانم دکتر فاطمه نوروزیان طبق آمار اعلام شده از مبتلایان به کرونا در استان هرمزگان گفت: تعداد مناطق زرد در این استان از 3 به 7 منطقه افزایش یافته است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اعلام کرد؛ در حال حاضر بندرعباس، بندرلنگه، هنگام، بستک، قشم، هرمز و جزیره کیش در وضعیت زرد قرار دارند.

وضعیت زرد کیش
ایشان علاوه بر کاهش استفاده از ماسک در میان کیشوندان و مسافران افزود: با توجه به رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی، تعداد افراد مبتلا به بیماری کرونا افزایش یافته است و تخت های بیشتری در بخش عادی و مراقبت های ویژه توسط این بیماران اشغال شده است.


جزیره کیش منطقه آبی کرونایی(آپدیت شده 1399/10/23)

دکتر فاطمه نورورزیان با اشاره به اینکه جزیره کیش در وضعیت آبی قرار گرفته، گفت: منطقه آبی به معنای این است که آمار مبتلایان کرونا از وضع زرد کمتر می باشد، اما بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا فعلا قوانین رنگ آبی، مشابه محدودیت های رنگ زرد می باشد.

وی در ادامه افزود: بندرعباس، حاجی آباد و پارسیان در وضع زرد و سایر شهرستان های استان در وضع آبی قرار گرفته است. 


محدودیت های جدید شب یلدا کیش(آپدیت شده 1399/9/29)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دکتر فرشیدی از اعمال محدودیت های جدید برای یلدا خبر داد.

ایشان در ادامه افزود: محدودیت های یلدا از امشب ساعت 18 آغاز می شود و تنها مشاغل گروه یک می توانند از ساعت 18 به بعد در جزیره کیش فعال باشند.

محدودیت های تردد شب یلدا در کیش

دکتر فرشیدی محدودیت های کرونایی شب یلدا در کیش را اعلام کرد و بنابر گفته ایشان، تمامی رفت و آمدهای خودرو از ساعت 20 تا 4 بامداد از تاریخ 29 تا 30 آذر ممنوع می باشد.

محدودیت شب یلدا کیش


محدودیت های آپدیت شده جزیره کیش(1399/9/5)

کرونا در کیش

دکتر رضا نیا سخنگوی شورای سلامت کیش از 4 بیمار خوش حال کرونایی در بیمارستان کیش خبر داد و گفت: 4 بیمار کرونایی که در بیمارستان کیش بستری هستند حال خوبی دارند و به امید خدا به زودی از بیمارستان ترخیص می شوند  و همچنین در ادامه افزود که از بین 9122 آزمایش تشخیص ویروس کوید 19 ،3008 بیمار مبتلا به این ویروس شناسایی شدند.

دکتر رضانیا گفت: امروز فردی 93 ساله که در جزیره کیش مسافر بود بر اثر ویروس کرونا در جزیره کیش جان باخت.

مناطقی که روزانه حدود 10 بیمار کرونایی بستری شوند و صدهزار نفر تستpcr آنها مثبت باشد، شامل منطقه قرمز و مدیریت هوشمند خواهند شد که جزیره کیش دارای 43000 جمعیت می باشد که با در نظر گرفتن تعداد مسافران حدود 50000 جمعیت دارد که روزانه 5 نفر بیمار کرونایی در کیش بستری می شود بنابراین این منطقه نیز شامل وضعیت قرمز می شود . محدودیتهای 2 ،3 و 4 در پس این وضعیت قرمز اعمال می شود.

دکتر رضا نیا گفت: اگر در منطقه ای  به ازای صدهزار نفر جمعیت روزانه 4 بیمار کرونایی در بیمارستان بستری شوند آن منطقه وضعیت زرد دارد که تا امروز تعداد بیماران بستری در روز کمتر از دو نفر بوده است بنابراین وضعیت جزیره زرد می باشد، در این وضعیت زرد گروه های شغلی 4 شامل محدودیت می شوند که در جلسات مبارزه با شیوع کرونا در کیش این محدودیت ها اعلام شده است.

سخنگوی شورای سلامت کیش گفت : تمامی ناظرین که شامل نیروی انتظامی و سپاه هستند و یا ناظرین که مربوط به بخش های معاونت گردشگری می باشد برای اعمال هر چه بهتر محدودیت ها در این راستا با جدیت به کار خود ادامه خواهند داد و امیدوارم با این نظارت ها و محدودیت ها از شیوع بیماری کرونا جلوگیری کنیم و بتوانیم سلامت کیشوندان را به خوبی حفظ کنیم.

ایشان افزود: که هر روزه وضعیت شیوع کرونا در جزیره کیش رصد می شود و چنانچه این وضعیت وخیم تر شود محدودیت ها در گروه های بعدی اعمال خواهد شد و در پایان این آرامش خاطر را به کیشوندان داد و گفت: ما به فکر سلامت کیشوندان می باشیم و این را وظیفه شرعی ، قانونی خود می دانیم. 


محدودیتهای پیشگیری از شیوع کرونا در جزیره کیش از اول آذر ماه آغاز می شود!
 محدودیت های کرونا در کیش

سخنگوی شورای سلامت کیش دکتر رضا نیا از اعمال محدودیت های جدید کرونا در جزیره کیش خبر داد و تاکید کرد که مصوبات مطرح شده برای تمامی نهادها، ارگان ها، ادارات دولتی، خصوصی و همچنین عمومی موظف به رعایت و اجرای هر چه دقیق تر می باشند، این مصوبات به شرح زیر می باشد:

 1. ورود و خروج خودرو از ابتدای آذر ماه سال 1399 به جزیره کیش یا از جزیره کیش، به مدت دو هفته ممنوع می باشد.
 2. جنگ های شبانه، شناورهای تفریحی، پلاژ ها، پارک های کودک، پارک آبی، پارک دلفین ها، مجموعه کاریز، بولینگ، سالن های ماساژ، موسیقی زنده در رستوران ها و کافی شاپ ها و کلیه تفریحات دریایی و همچنین باشگاه های ورزشی دو هفته تعطیل خواهد بود.
 3. همایش های و گردهمایی های و همچنین جلسات اداری بالای بیست نفر مطلقا ممنوع می باشد.
 4. کلیه فعالیت های موسسات آموزشی ،فرهنگی،هنری، فرهنگسرا و کلاس های آموزشی به مدت دو هفته تعطیل می باشد.
 5. تمامی بازار به جز مراکز فروش ارزاق عمومی تا دو هفته، ساعت 21.30 ساعات کاری خود را باید به اتمام برسانند.
 6. رستوران ها و کافی شاپ ها به مدت دو هفته با ظرفیت حداکثر 50 نفر و رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز هستند تا ساعت 24 فعالیت داشته باشند.
 7. دسترسی حضور در سواحل و پارک های ساحلی به مدت دو هفته ممنوع می باشد.
 8. ادارات و نهاد ها با 50 درصد نیروی های خود به مدت دو هفته می توانند فعالیت داشته باشند و بقیه پرسنل امکان استفاده از فعالیت دورکاری را داشته باشند.

وی در ادامه افزود که این مصوبات و محدودیتهای کرونا شامل اداراتی که با خدمات بهداشتی و سلامت مرتبط هستند، نمیشود!

کرونا در کیش

دسته ی اخبار کیش 1399/11/02 نویسنده : فائزه عین آبادی 1 نظر 1014 بازدید 2 پسند

سوالات متداول درباره جدیدترین خبرهای کرونایی در کیش

نظرات کاربران

آیکون کاربرناشناس | 1399/09/08
0

از اینکه اطلاع رسانی کردین متشکرم

مشاهده بیشتر ...
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.