logo

جدیدترین خبرهای کرونایی در کیش

روند افزایشی ابتلا به اُمیکرن در کیش (آپدیت شده در 1400/11/05)

سخنگوی شورای سلامت کیش اعلام کرد: آمار مبتلایان به ویروس اُمیکرن روند صعودی را طی می کند و درصد نمونه های مثبت این ویروس از %5 به حدود %20 در روز افزایش یافته است.

اُمیکرن

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، محمدرضا رضانیا بیان کرد: ابتلا به ویروس اُمیکرن در جزیره کیش پیوسته در حال افزایش است و دو بیمار در حال حاضر در بیمارستان کیش بستری هستند.
ایشان افزود: تعداد افراد مبتلا به ویروس اُمیکرن در حدی نمی باشد که بتوان ارزیابی دقیق برای وخامت این سویه جدید از ویروس کرونا را انجام داد.
دکتر رضانیا اظهار امیدواری کرد که مقابله با این سویه جدیداز ویروس کرونا با انجام دو مورد مهم امکان پذیر خواهد شد و این موارد شامل:

 1. رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جانب مردم
 2. تکمیل زنجیره نوبت سوم واکسیناسیون

ایشان افزود: در طی چند روز گذشته نمونه های مثبت اُمیکرن از دانش آموزان 7 سال به بالا ثبت شده است که با توجه به سرعت بالای انتقال این ویروس می تواند برای دیگر دانش آموزان در مدارس زنگ خطر باشد.

اُمیکرن ودانش آموزان

سخنگوی شورای سلامت کیش به موضوع نداشتن چاره ای برای بازگشایی مدارس بعد از گذشت 2 سال از شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: در برنامه ریزی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی مدیران مدارس مسئولیتی بسیار مهم و موثر دارند.
ایشان اضافه کرد: چنانچه دستورالعمل های بهداشتی در مدارس رعایت نشود، گسترش ویروس اُمیکرن را در مدارس و پس از آن در خانواده ها شاهد خواهیم بود.
دکتر رضانیا بیان کرد: مدیران مدارس وظیفه دارند که بررسی دانش آموزان قبل از وارد شدن به کلاس را توسط یک فرد به عنوان غربالگر انجام دهند.


ظارت حداکثری بر رعایت ضوابط بهداشتی در کیش (آپدیت شده در 1400/10/21)

دبیر شورای سلامت کیش در جهت ارتقای سلامت مردم جزیره کیش خبر نظارت حداکثری بر رعایت ضوابط بهداشتی را اعلام کرد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، حسین شمسیان راد با توجه به مصوبات شورای سلامت کیش به ارتقاء سلامت آحاد مردم و رونق اقتصادی به عنوان اولویت نخست سازمان تاکید کرد و گفت: مطابق پیش بینی ها در نوروز سال 1401 کیش میزبان تعداد بسیاری از مسافران و گردشگران خواهد بود.

دبیر شورای سلامت کیش

دبیر شورای سلامت کیش به شیوع اُمیکرن به عنوان سویه جدید ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: در جهت جلوگیری از سرعت و گسترش شیوه این بیماری باید اقدامات پیشگیرانه زیر انجام گیرد که شامل:

 • اطلاع رسانی گسترده با هدف آگاهی بخشی عمومی
 • توجه به ضوابط بهداشتی

ایشان به فرهنگ سازی در زمینه هایی همچون: حفظ فاصله اجتماعی، رعایت ضوابط بهداشتی، اجتناب از دورهمی ها و همچنین ایجاد امنیت روانی در جامعه تاکید کرد و افزود: در راستای رسیدن به این هدف آماده پذیرش پیشنهادات و ارائه طرح ها  در مبادی ورودی فرودگاه و بندرگاه کیش هستیم.
ایشان ضمن تاکید بر اهمیت و لزوم فرایند واکسیناسیون ساکنان گفت: در خصوص واکسیناسیون در نوبت های دوم و سوم لازم است از طریق دستگاه های مختلف اطلاع رسانی انجام شود.
شمسیان راد اهمیت بالای ایجاد فضای مناسب برای واکسیناسیون در کیش و نظارت شیوه نامه های بهداشتی را اعلام کرد.
همچنین ایشان در نظر گرفتن بازبینی چنانچه تاثیری در اصلاح این شیوه ایجاد کند را بلامانع دانست و تاکید کرد که به هیچ عنوان نباید قوانین بالادستی نادیده گرفته شود.


دبیر شورای سلامت کیش به بحرانی نبودن شرایط در حال حاضر اشاره کرد و گفت طراحی و تامین زیرساخت ها باید در دستور کار قرار گیرد تا از آمادگی لازم  برای مقابله با سویه جدید بیماری کرونا در صورت افزایش شیب این بیماری برخوردار باشیم.
ایشان مورد توجه قرار گرفتن ساخت نقاهت گاهی به نسبت 20 درصد جمعیت کارکنان خود توسط پروژه های عمرانی را بیان کرد.
شمسیان راد بر دانش و توانایی رئیس آموزش و پرورش کیش تاکید کرد و در رابطه با شرایط آموزش و پرورش و چالش های ایجاد شده مورد برگزاری امتحانات گفت: در این مورد تصمیم گیری به شورای مدارس واگذار شده است و اجرایی شدن آن با تایید شورای سلامت انجام می گیرد.
ایشان در انتها به اجرایی شدن آخرین مصوبات ابلاغی از جانب شورای سلامت کیش تاکید کرد و گفت: با رعایت حداکثری مانع تغییر رنگ کیش و اعمال محدودیت ها می شویم.


گذر از مرز تزریق 200 دز واکسن در نوبت سوم در کیش (آپدیت شده در 1400/08/20)

سخنگوی شورای سلامت کیش، آمار تجمیعی واکسن کرونا در کیش را با تزریق 201 دز واکسن در نوبت سوم 94 هزار و 35 دز اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر رضانیا گفت: به ساکنان جزیره کیش 53 هزار و 724 دز واکسن در نوبت اول و 40 هزار و 110 دز واکسن در نوبت دوم تزریق شده است.

واکسن کرونا

ایشان افزود: در 18 آبان ماه نیز 551 دز واکسن تزریق شده است.
دکتر رضانیا عدم اجرای واکسیناسیون در روز 20 و 21 آبان ماه را بیان کرد و افزود: تزریق واکسن از 22 آبان ماه مجددا آغاز می گردد.
ایشان به ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی تاکید کرد و بهترین راهکار جهت مقابله با ویروس کرونا را استفاده از ماسک، دوری از تجمعات و شستشوی دست ها عنوان کرد.


تزریق دز سوم واکسن کرونا در کیش آغاز شد (آپدیت شده در 1400/08/12)

مسئول روابط عمومی مرکز توسعه سلامت کیش خبر آغاز تزریق دز سوم واکسن کرونا را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، لیدا تفتی بیان کرد: برای افراد بالای 60 سال که 4 ماه از تزریق دز دوم واکسن آنها گذشته است، مطابق با دستورالعمل جدید وزارت بهداشت دز سوم واکسن کرونا برایشان تزریق می شود.

تزریق دز 3 واکسن کرونا

ایشان به تزریق 65 دز واکسن نوبت سوم برای افراد بالای 60 سال اشاره کرد و افزود: از 12 آبان این افراد با همراه داشتن کارت شناسایی و کارت واکسن خود می توانند از ساعت 8 الی 12 و 18 الی 20 به تالار شهر مراجعه کنند.
مسئول روابط عمومی مرکز توسعه و سلامت کیش آمار تجمیعی واکسیناسیون کرونا در کیش را با تزریق 817 دز واکسن در روز گذشته 90 هزار و 325 دز اعلام کرد.
وی تصریح کرد: این تعداد واکسن به ساکنان جزیره کیش در نوبت اول 53 هزار و 142 دز و در نوبت دوم 37 هزار و 118 دز تزریق شده است.


تزریق 75 هزار و 790 دز واکسن در کیش (آپدیت شده 1400/07/29)

سخنگوی شورای سلامت کیش به تزریق یک هزار و 103 دز واکسن در 28 مهرماه اشاره کرد و بیان کرد: تاکنون آمار تجمیعی واکسیناسیون در جزیره کیش 75 هزار و 790 دز واکسن می باشد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر رضانیا گفت: از آغاز طرح واکسیناسیون در جزیره کیش تزریق واکسن در نوبت اول برای 51 هزار و 242 نفر از ساکنان جزیره کیش انجام گرفته است.
ایشان افزود: به ساکنان جزیره کیش در نوبت دوم نیز 24 هزار و 548 دز واکسن تزریق شده است.
سخنگوی شورای سلامت کیش بیان کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط ساکنان و گردشگران لازم است.

واکسیناسیون در کیش


واکسیناسیون 40 درصدی دانش آموزان در کیش (آپدیت شده در 1400/07/12)

مسئول کمیته واکسیناسیون کرونا در کیش خبر واکسینه شدن دانش آموزان 12 تا 18 سال را در جزیره کیش اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر مریم ستاریان با اشاره به آغاز شدن واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 18 سال از 31 شهریورماه گفت: در جزیره کیش بیش از 4500 دانش آموز واجد شرایط واکسیناسیون هستند و تا کنون واکسیناسیون در برابر بیماری کرونا برای یک هزار و 977 نفر از دانش آموزان انجام شده است.

واکسیناسیون دانش آموزان در کیش

ایشان با اشاره به اینکه نوع واکسن دانش آموزان سینو فارم می باشد، افزود: برای دانش آموزان واکسیناسیون در دو دز و در فاصله زمانی 21 تا 28 روزه انجام می شود.
مسئول کمیته واکسیناسیون کرونا در کیش با بیان کمتر بودن عوارض واکسن کرونا نسبت به سایر واکسن ها گفت: دانش آموزان کشور چین و امارات متحده عربی با واکسن کرونا واکسینه شده اند.
دکتر ستاریان افزود: دانش آموزان برای تزریق واکسن با یکی از والدین خود به محل واکسیناسیون مراجعه می کنند و برای واکسیناسیون نیازی به ثبت نام در سامانه ندارند.


تزریق 61 هزار و 40 دز واکسن در جزیره کیش (آپدیت شده در 1400/07/12)

سخنگوی شورای سلامت کیش اعلام کرد: تا پایان روز گذشته 61 هزار و 40 دز واکسن در جزیره کیش تزریق شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر محمدرضا رضانیا بیان کرد: 64 هزار و 682 دز واکسن در نوبت اول از ابتدای طرح واکسیناسیون در جزیره کیش تزریق شده است.
ایشان افزود: 14 هزار و 358 دز واکسن نیز در نوبت دوم به ساکنان جزیره کیش تزریق شده است.
دکتر رضانیا گفت: 760 دز واکسن نیز در روز گذشته تزریق گردید.

واکسیناسیون در کیش

سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: برای دانش آموزان 12 تا 18 سال و افرادی که در سامانه ثبت نام و پیامک دریافت کرده اند، امروز تزریق دز اول واکسن انجام می شود.
ایشان افزود: افرادی که نوبت اول واکسن سینو فارم و برکت را تا 18 شهریورماه دریافت کرده اند از امروز 12 مهرماه می توانند به تالار شهر در دو شیفت صبح و بعدازظهر مراجعه نمایند.


پنجم مهر آخرین مهلت دریافت نوبت اول واکسن کرونا در کیش (آپدیت شده در 1400/07/04)

سخنگوی شورای سلامت کیش اعلام کرد: آخرین مهلت دریافت نوبت اول واکسن کرونا در کیش پنجم مهر ماه است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر رضانیا بیان کرد: در جزیره کیش با تلاش مدافعان سلامت و تیم واکسیناسیون درصد قابل توجهی از افراد که مشمول تزریق واکسن شدند، در نوبت اول واکسینه شدند.
ایشان افزود: پنجم مهرماه مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته به عنوان آخرین مهلت تزریق دز اول واکسن کرونا معین شده است و افراد که در محدوده ی سنی بالای 18 سال قرار دارند و تاکنون دز اول واکسن را دریافت نکرده اند می توانند برای واکسیناسیون نوبت اول به تالار شهر مراجعه نمایند.

دکتر رضانیا

سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: تزریق نوبت دوم واکسن کرونا از 6 مهرماه برای افراد واکسینه شده در دز اول آغاز می شود و امکان تزریق واکسن برای ساکنان بازمانده از دریافت نوبت اول وجود نخواهد داشت.
ایشان افزود: تزریق نوبت اول واکسن سینو فارم برای گروه سنی 15 تا 18 سال در جزیره کیش آغاز شده است و با مراجعه به تالار شهر در دو شیفت صبح و بعدازظهر می توانند برای دریافت واکسن اقدام نمایند.
دکتر رضانیا گفت: با توجه به نیاز ضروری جامعه به اینکه تمام افراد باید نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند، مقرر شده است برای افرادی که نوبت اول واکسن خود را دریافت ننموده اند محدودیت ها اعمال شود، بنابراین تا مدت مشخص شده افراد باقی مانده از واکسیناسیون کرونا  فرصت دارند برای تزریق نوبت اول واکسن اقدام نمایند.


واکسیناسیون دانش آموزان لازمه بازگشایی مدارس در کیش (آپدیت شده در 1400/06/23)

دبیر ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا واکسیناسیون دانش آموزان در گروه سنی  12 تا 18 سال را نخستین اولویت در بازگشایی مدارس اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کیش، سعید پور علی بیان کرد: سال تحصیلی جدید تا آغاز واکسیناسیون در جزیره کیش به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
ایشان افزود: عادی انگاری در رعایت دستورالعمل های بهداشتی مراکز تجمیعی مدارس دلیل نگرانی در خانواده خواهد شد.
سعید پورعلی با اشاره به اینکه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در پیک پنجم کرونا به مرز تاب آوری خود رسیده بود، گفت: برای جلوگیری از مشکلات جدید در این منطقه کادر بهداشت و درمان تمام تلاش خود را در راستای ارائه خدمات مطلوب به ساکنان کیش انجام می دهند.

سعیدپورعلی

دبیر ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا سیاست دو ماهه ارائه خدمات رایگان به بیماران کرونایی برای مراجعه مبتلایان به کیش عنوان کرد و گفت: به دلیل هزینه های درمان ممکن بود برخی از افراد برای درمان و معالجه دیر مراجعه کنند، همکاری سازمان منطقه آزاد با بخش خصوصی باعث دسترسی آسان مردم به خدمات درمانی شد که در سطح ملی و میان خانواده ای منطقه آزاد کیش بازتاب خوبی داشت.
ایشان بر اهمیت سرعت بخشیدن در واکسیناسیون ساکنان جزیره به عنوان یکی از ابزارهای کنترل و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا تاکید کرد و افزود: سیاست توسعه و تسریع در تزریق واکسن در تمامی صنوف در جزیره کیش به دلیل موقعیت حساس و گردشگر پذیر بودن در حال انجام می باشد.
سعید پورعلی بیان کرد: با هدف حمایت از فعالیت و رونق اقتصادی سرعت بخشیدن در اجرای طرح واکسیناسیون در اولویت قرار گرفته است.
دبیر ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد کیش، انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان جزیره به طور جدی پیگیر تامین واکسن از وزارت بهداشت و دیگر مراجع هستند تا در سبد واکسیناسیون کشور واکسن دیگری را نیز اضافه کنند و ساکنان جزیره کیش و دیگر هموطنان بهره مند شوند.

واکسن کرونا

سعید پورعلی اعلام کرد: اتباع بیگانه باید طبق شیوه نامه واکسیناسیون شوند و در اعمال قوانین هیچ مماشاتی انجام نمی شود.
ایشان یکی از محورهای فعالیت برای مبارزه با کرونا را تکرار واکسیناسیون شمرد و عدم امنیت کاذب واکسیناسیون و حفظ و بالا بردن رعایت بهداشتی را در این امر مهم تایید کرد.
دبیر ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا تسریع و تنظیم در زمانبندی واکسیناسیون و تامین واکسن از سوی مرکز توسعه سلامت را امری ضروری بیان کرد که کوتاهترین تعطیلی و عدم وقفه را به دنبال داشته است.
همچنین ماموریت اعضا ستاد و رسانه ها را آگاهی بخشی دقیق برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی دانست که  باید مورد توجه قرار گیرد و حداکثر نظارت انجام شود و افزود: متاسفانه در بعضی از بخش ها بازنمایی شرایط شیوع کرونا در جزیره داز سوی رسانه ها به گونه ای عنوان شد  که ترس از سفر به جزیره کیش را به همراه داشت زیرا تیترها به درستی انتخاب نشده بودند.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و دبیر ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا در کیش به بازنمایی تصویر جزیره در رسانه های مکتوب و برخط و شبکه های اجتماعی برای جلوگیری از ایجاد ترس در جامعه تاکید کرد و بیان کرد: برای ایجاد آرامش، اطمینان، اعتماد و کاهش اضطراب در این شرایط رسانه ها نقش بسیار مهمی دارند.
در پایان پورعلی افزود: در تیتر اخبار رسانه ها باید عدم ایجاد ترس در مردم و رونق اقتصادی مد نظر قرار گیرد.

محمدرضارضانیا

سخنگوی شورای سلامت کیش بر مجازی بودن آغاز سال تحصیلی جدید تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه برای گروه سنی 12 تا 18 سال واکسنی معرفی نشده است و ابلاغیه ای تا کنون برای تزریق واکسن برای این رده سنی دریافت نکرده ایم در جهت کمترین آسیب، سال تحصیلی به صورت مجازی برگزار می شود.
دکتر محمدرضا رضانیا فزود: امید است که با سویه یا بحران جدید مواجه نشویم و تدبیرهای لازم را در نظر بگیریم تا در صورت شایع شدن نوع جدید ویروس کرونا با کمترین آسیب اجتماعی و اقتصادی از آن عبور کنیم.
ایشان به مدیریت هوشمند کنترل بیماری در کشور اشاره کرد و افزود: در نظر داریم تا اواسط آبان ماه که تعداد قابل توجه از افراد واکسینه شده باشند و دو دز واکسن در جزیره کیش ارائه شود، حضور در هرگونه همایش به رعایت این موضوع منوط باشد.
شدت نظارت ها و مراقبت ها پیشگیرانه در نیمه دوم سال به دلیل سفر کارگران فصلی و خانه دومی ها به کیش منوط به ارائه کارت تزریق دو دوز واکسن و تست pcr منفی به عنوان شرط اصلی برای سفر به کیش می باشد، از سوی اعضای ستاد اقدامات پیشگیرانه کرونا مسائل دیگری همچون لیست افراد در اولویت تزریق واکسن از طرف روسای مجمع های مختلف و افزایش تعداد پروازها به جزیره کیش در روزهای آینده مطرح شد.


واکسیناسیون جمعیت 6 هزار نفری کارکنان هتل ها در کیش (آپدیت شده در 1400/06/21)

رئیس جامعه هتلداران کیش اعلام کرد: طبق پیش بینی انجام شده کارکنان 6 هزار نفری هتل ها تا پایان هفته واکسن خود را دریافت خواهند کرد.

تزریق واکسن کرونا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، مسیح الله صفا به آغاز واکسیناسیون کارکنان هتل ها و بخش های گردشگری در جزیره از روز گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط سنی 500 نفر از کارکنان در برابر ویروس کرونا قبل از آغاز از این طرح واکسینه شدند و در مدت یک روز از شروع این طرح تعداد افراد به 1500 نفر رسیده است.
ایشان افزود: طبق پیش بینی ها واکسیناسیون کارکنان 6 هزار نفری شاغل در هتل ها و 3 هزار نفری شغل های مربوط به گردشگری در بخش های مختلف رستوران ها، کلوپ های دریایی و تفریحات تا پایان هفته انجام خواهد شد.


بیمارستان کیش خالی از بیماران بستری ناشی از کرونا (آپدیت شده 1400/06/20)

سخنگوی شورای سلامت کیش بیان کرد: بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان کیش ترخیص شدند و بیمارستان از بیمار کرونایی خالی شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر رضانیا بیان کرد: به لطف خدا بخش بیماران کرونایی در بیمارستان کیش خالی شد و بستری ها به صفر رسیدند.

بیمارستان کیش خالی از بیمار کرونایی

ایشان افزود: به کادر بهداشت و درمان در مرکز توسعه و سلامت بیمارستان کیش خسته نباشید می گویم که دو ماه گذشته تلاش بدون وقفه در پیک مهیب و ترسناک پنجم ویروس کرونا داشتند.
سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: کادر بهداشت و درمان مرکز توسعه و سلامت در بیمارستان دلسوزانه برای حفاظت از  سلامت ساکنان کیش با ویروس کرونا مبارزه کردند و لحظه ای قصور و کوتاهی نداشتند.
وی افزود: به بازماندگان و خانواده 32 فوت شده پیک پنجم کرونا تسلیت می گویم.


رکوردزنی تزریق واکسن کرونا در کیش (آپدیت شده در 1400/06/17)

رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش خبر تزریق هزار و دویست دز واکسن را به ساکنان بالای 18 سال جزیره کیش  در روز سه شنبه 16 شهریور ماه اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر محمد رضا رضانیا بیان کرد: از آغاز واکسیناسیون تا امروز به 17 هزار و 928 نفر دز اول واکسن تزریق شده است.
ایشان افزود: در نوبت دوم نیز به 7 هزار و 164 نفر از ساکنان جزیره کیش واکسن تزریق شده است.

رکورد زنی تزریق واکسن کرونا در کیش

رئیس توسعه مرکز سلامت کیش گفت: امروز نیز به ساکنان بالای 18 سال جزیره هزار و دویست دز واکسن تزریق شد.
دکتر رضانیا گفت: تا پایان روز گذشته آمار تجمیعی واکسن در کیش به 25 هزار و 92 دز رسیده است.


رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش از ساکنان جزیره درخواست کرد در سامانه salamat.gov.ir برای انجام واکسیناسیون ثبت نام کنند و پس از نام نویسی و گرفتن نوبت تا دریافت پیامک منتظر بمانند.
ایشان گفت: با توجه به شیوع کرونا ساکنان جزیره از تجمع بدون دریافت پیامک یا نوبت دهی در تالار شهر خودداری کنند و برای تزریق واکسن تا فرارسیدن نوبت و دریافت پیامک منتظر بمانند.


کیش در وضعیت نارنجی کرونایی (آپدیت شده در 1400/06/07)

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان اعلام کرد: مطابق با آخرین رنگ بندی کرونایی جزیره کیش در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر نوروزیان بیان کرد: بر این اساس در حال حاضر شهرستان های سیریک، پارسیان، حاجی آباد و جزیره کیش در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

کیش در وضعیت نارنجی کرونا

ایشان افزود: دو شهرستان ابوموسی و بشاگرد و جزیره هرمز در وضعیت زرد و دیگر شهرستان های این استان در وضعیت قرمز قرار دارند.
دکتر نوروزیان تعداد افرادی که بر علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند را تا کنون 598 هزار و 297 نفر در استان هرمزگان اعلام کرد که از این تعداد 413 هزار و 902 دو نفر دز اول واکسن و 184 هزار و 395 هر دو دز واکسن را دریافت کرده اند.


مصوبات کمیته تخصصی ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا (آپدیت شده در 1400/06/07)

مصوبات کمیته تخصصی اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا توسط سخنگوی شورای سلامت کیش اعلام شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر رضانیا بیان کرد: تعیین شد از ششم شهریورماه فعالیت تمامی مشاغل حوزه گردشگری به استثنای جنگ ها، موسیقی زنده رستوران، شناورهای تفریحی و غواصی با 30 درصد ظرفیت آغاز شود.

دکتر رضانیا

سخنگوی شورای سلامت کیش افزود: فعالیت اماکن ورزشی و پلاژها تا دوازدهم شهریور ماه ممنوع خواهد بود.
 ایشان گفت: تعیین شد که فعالیت بازارها از ساعت 10 صبح تا 22 شب از سوم شهریور ماه با توجه به تشخیص و مطابق با بخشنامه صادر شده از طرف جامعه بازاریان و بازرگانان کیش و هیئت مدیره بازارها آغاز شود.
دکتر رضانیا گفت: هتل های جزیره تا اطلاع ثانوی فقط با 50 درصد ظرفیت خود نسبت به پذیرش مسافران اقدام نمایند.


آخرین آمار واکسیناسیون کووید ۱۹ در کیش تا تاریخ 1400/06/05

نوبت اول: ۱۴۹۱۹
نوبت دوم: ۴۴۴۱
تجمیعی: ۱۹۳۶۰
تعداد تزریق امروز كيش: ۲۶۸


واکسیناسیون 19 هزار و 92 دز در کیش (آپدیت شده در 1400/06/06)

مرکز توسعه و سلامت کیش خبر واکسیناسیون تجمیعی 19 هزار و 92 دز را تا پایان روز جمعه 5 شهریور ماه اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، مطابق با اعلام مرکز توسعه و سلامت کیش از ابتدای واکسیناسیون تا کنون 14 هزار و 706 دز واکسن  در نوبت اول در جزیره تزریق شده است.
4 هزار و 386 نفر واکسیناسیون دز دوم را انجام داده اند.

واکسیناسیون تجمعی کیش

همچنین دیروز، 5 شهریور ماه به ساکنان بالای 18 سال جزیره 651 دز واکسن تزریق شده است.
روابط عمومی مرکز توسعه و سلامت کیش  اعلام کرد: کیشوندان و ساکنان جزیره به سایت salamat.gov.ir مراجعه نمایند و بعد از نام نویسی و اخذ نوبت برای دریافت پیامک منتظر باشند.
با توجه به شیوع ویروس کرونا، ساکنان جزیره از جمع شدن و مراجعه به تالار شهر بدون دریافت پیامک و اعلام نوبت خودداری کنند و برای دریافت پیامک تزریق واکسن و فرا رسیدن نوبت منتظر باشند.


تغییر ساعت فعالیت بازارها و مراکز تجاری کیش (آپدیت شده در 1400/06/06)

شورای سلامت کیش ساعت فعالیت بازارها را از 10 صبح تا 22 شب اعلام کرد.

بازارهای کیش

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، نظارت بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی غرفه داران توسط بازرسان انتخابی جامعه بازاریان و بازرگانان انجام می شود.
مطابق با مصوبه شورای سلامت کیش صنف هایی که شیوه نامه و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند، مکان تجاری آنان به مدت 15 روز پلمپ خواهد شد.


تمدید طرح ممنوعیت تردد شبانه در کیش (آپدیت شده در 1400/05/31)

معاون فرماندهی نیروی انتظامی کیش اعلام کرد: طبق ابلاغیه ستاد مقابله با کرونا تا اطلاع ثانوی محدودیت های ابلاغی ادامه خواهد داشت.

محمد زنگانه فرمانده نیروی انتظامی کیش

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مرکز کیش، سرگرد محمد زنگانه بیان کرد: تردد شبانه از ساعت 23 تا 4 بامداد و ورود و توقف در تمامی سواحل جزیره به صورت 24 ساعته تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.
معاون اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی کیش افزود: در جهت حفظ سلامت افراد و مقابله با ویروس کرونا از ساکنان و گردشگران جزیره کیش خواهشمندیم از تجمع خودداری و توجه جدی به زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی داشته باشند.


تجهیز بیمارستان 42 تخت خوابی ویژه کرونا در کیش (آپدیت شده در 1400/05/24)

fifa2022qatar

روز جمعه مصطفی نادعلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد این بیمارستان با هدف بستری مبتلایان به ویروس کویید 19 به تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای درمان این بیماران از جمله ونتیلاتور تجهیز شده و در طی چند روز آینده نسبت به انتقال بیماران به آن اقدام می شود.
همچنین بیان کرد: در این بیمارستان پزشک متخصص اورژانس به صورت 24 ساعته جهت ارائه خدمات درمانی به بیماران مستقر می شود و شورای سلامت در نظر دارد بیماران بستری با حال مناسب تر را در این بیمارستان بستری کند و روند انتقال نیز از امروز یا فردا شروع خواهد شد.
وی افزود: هم اکنون هفت بیمار با حال وخیم در کیش بستری هستند و 10 تن نیز به صورت ویژه اکسیژن دریافت می کنند و با توجه به وضعیت بحرانی جزیره از نظر شیوع نوع دلتای ویروس کرونا انتظار می رود رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت ویژه پیگیری شود.
آقای نادعلی با بیان اینکه از ابتدای هفته جاری برخی محدودیت ها در جزیره اعمال شده است افزود: پس از این محدودیت ها میزان آمار مراجعه به درمانگاه ها و بیمارستان حدود 20 درصد نسبت به چند هفته گذشته کاهش یافته اما پیش بینی کاهش شیوع ویروس به دلیل وجود بیماران وضعیت وخیم زود است.
 منبع: پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش


کیش یک هفته ی دیگر هم در قرنطینه به سر خواهد برد! (آپدیت شده در 1400/05/24)

بنا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش در گفتگو با سعید پورعلی، با توجه به عدم تغییر در رنگ بندی کرونایی جزیره کیش از بیست و ششم مرداد ماه 1400 کلیه سازمان ها و شرکت های تابع، ادارات و نهادها، مدارس و دانشگاه ها، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری، مراکز خدمات بیمه و تمامی شرکت های خصوصی به مدت یک هفته به صورت دورکاری و تنها در صورت ضرورت امر با شیفت بندی و بدون پذیرش ارباب رجوع فعالیت نمایند.

اعمال محدودیت های کرونایی در کیش

مراکز بهداشتی و درمانی، اورژانس، ادارات آب و برق در بخش عملیاتی، یگان های نظامی و نیروی انتظامی در بخش عملیاتی، آتش نشانی از این مصوبه مستثنی بوده و همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد.


31 درصد جمعیت بالای 18 سال کیش واکسینه شدند (آپدیت شده در 1400/05/24)

محمدرضا رضانیا در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش گفت: 31 درصد از جمعیت بالای 18 سال جزیره کیش دز اول واکسن کرونای خود را دریافت کرده اند. 

اخبار

سخنگوی شورای سلامت جزیره کیش با اشاره جمعیت بالای  18 سال کیش که بالغ بر 34 هزار و 500 نفر می باشند گفت تا کنون 10 هزار و 900 نفر تحت پوشش نوبت اول واکسن کرونا قرار گرفته اند .

وی همچنین بیان کرد: واکسیناسیون کرونا با افزایش ایمنی بدن دریافت کنندگان در دو نوبت انجام می گیرد و تاکنون 229 هزار نفر از کیشوندان دز دوم واکسن خود را نیز دریافت کرده اند.

دکتر رضانیا افزود: مجموعا تاکنون 12 هزار و 129 دز واکسن در دز اول و دوم برای ساکنان کیش تزریق شده و با اقدامات اندیشیده شده به طور میانگین 480 نفر از واجدین شرایط واکسن دریافت می کنند.

وی تصریح کرد: تزریق واکسن به منزله ایمنی کامل در برابر کرونا ویروس نیست و دریافت کنندگان باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با شیوع همه گیری این ویروس توجهات لازم و جدی را داشته باشند. جزیره کیش در وضعیت قرمز و بحرانی کرونا قرار دارد و محدودیت های شدید مقابله با این ویروس از جمله ممنوعیت تردد یک هفته ای خودروهای شخصی از ساعت 23 الی 4 بامداد و دورکاری هفت روزه 70 درصدی کارکنان ادارات، ارگان ها . شرکت ها اعمال شده است.


تردد در سراسر جاده های کشور ممنوع شد (آپدیت شده در 1400/05/24)

اعمال محدودیت های کرونایی در کیش

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری صدا و سیما در گفتگو با علیرضا رئیسی در خصوص مصوبات جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس جمهور که در 23 مرداد ماه برگزار شد، با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا علاوه بر تشدید محدودیت ها و رعایت شیوه نامه های بهداشتی، ممنوعیت تردد در تمامی جاده های کشور از ساعت 12 فردا اعمال می شود و تا پنجم شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: تمام مجوزهای صادر شده برای تردد لغو شده است و علاوه بر آن افرادی که در این زمینه تخطی کنند جریمه خواهند شد و جریمه آن ها نیز پس از گذشت یک ماه دو برابر  و اخذ می شود.

جدیدترین خبرهای کرونایی در کیش

آقای رئیسی افزود: همه اصناف و ادارات، بانک ها، شرکت های خصوصی و سازمان ها نیز از دوشنبه بیست و پنجم مردادماه تا پایان روز شنبه آینده به جز مشاغل ضروری تعطیل هستند و این مصوبات در کل کشور اجرا خواهند شد.
ایشان افزود: با تاکید رئیس جمهور این مصوبات به مدت شش روز و با قوت اجرا و نظارت خواهد شد و همه دستگاه های اجرایی باید به شدت و با قدرت وارد عمل شوند.

دکتر رئیسی خاطر نشان کرد: میزان جریمه ها مشخص شده است و برخورد با افراد متخلف هم توسط دادستانی، وزارت بهداشت و اصناف مشخص  شده است.

وی در مورد مجالس عزاداری امام حسین (ع) نیز  تاکید کرد برگزاری مراسم عزاداری در فضای بسته ممنوع است و دسته روی هم نخواهیم داشت.


اجرای محدودیت شدید کرونایی در کیش (آپدیت شده در 1400/05/19)

محدودیت های شدید در جزیره کیش به دلیل افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا در حال اجرا است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، محدودیت ها به مدت یک هفته در جزیره کیش اجرا می شود و در صورت تداوم وضع موجود قابل تمدید تا دو هفته می باشد.
ویروس جهت یافته کرونا با عنوان دلتا از لحاظ سرایت و شدت بیماری خطرناک تر از انواع دیگر ویروس کرونا می باشد.

محدودیت کرونایی بازارهای کیش


ابتلای بیشتر و بیماری سخت، ره آورد ویروس دلتا (آپدیت شده در 1400/05/19)

سخنگوی شورای سلامت کیش اعلام کرد: سرایت پذیری ویروس دلتا یکی از مهم ترین خصوصیات ویروس دلتا نسبت به ویروس های دیگر است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر رضانیا بیان کرد: امروز متاسفانه شاهد فوت سه نفر از ساکنان جزیره بودیم، یکی از این افراد از پیشکسوتان بومی جزیره بود که تاریخ فوت ایشان در بیمارستان کیش دیشب بود و در آمار به دلیل دریافت نکردن جواب تست تا ظهر اعلام نشده بود.
ایشان گفت: تعدا فوتی های ناشی از کرونا تا کنون در کیش به 41 نفر رسیده است.

دکتر رضانیا

دکتر رضانیا افزود: مرد 83 ساله با علائم سرفه، تنگی نفس، ضعف و بی حالی، کاهش سطح هوشیاری و با دارا بودن بیماری زمینه ای فشار خون، چربی و سابقه سکته قلبی متاسفانه فوت شد که به دلیل تماس با بیمار مثبت از خانواده به این بیماری مبتلا شده بود و جان خود را از دست داد.


سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: سرایت پذیری سویه دلتا نسبت به سایر سویه های آن یکی از خصوصیات مهم و اصلی این ویروس محسوب می شود، در نتیجه تعداد افراد بیشتری مبتلا خواهند شد و افراد با بیماری های سخت خواهند داشت و افراد بیشتری فوت می کنند.
ایشان افزود: آبریزش بینی، گلو درد و تب از علائم عمده ویروس کرونا است که به سرماخوردگی شباهت زیادی دارد و علاوه بر آن سایر علائم کوید 19 همچون سرفه، بدن درد، تنگی نفس و سردرد را دارد.
دکتر رضانیا بیان کرد: توصیه های کلی در مجموع شامل رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از شرکت در مراکز پر ازدحام و شرکت در مجالس، استفاده از ماسک در خارج از منزل، تهویه مکان هایی که افراد حضور دارند و مراجعه به موقع به پزشک است.


کرونا همچنان در کیش قربانی می گیرد (آپدیت شده در 1400/05/18)

سخنگوی شورای سلامت کیش بیان کرد: تعداد فوت بیماران ناشی از ابتلا به کرونا با فوت مرد 59 سال بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در جزیره کیش به 40 نفر رسید.

ویروس کرونا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر رضانیا گفت: در بیمارستان مردی 59 ساله دارای بیماری زمینه ای فشار خون با علائم تنگی نفس، تب و لرز بستری و جان خود را از دست داد.
ایشان افزود: فوت این مرد پیشکسوت و فعال اقتصادی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا باعث اندوه و ناراحتی بسیار است.


جزیره کیش در قرنطینه ویروس کرونا (آپدیت شده در 1400/05/16)

سخنگوی شورای سلامت کیش خبر قرنطینه شدن جزیره کیش را به مدت یک هفته اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر رضانیا بیان کرد: با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا و بالا رفتن میزان مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در جزیره کیش کمیته امنیتی انتظامی ستاد کرونا جلسه ای برگزار کرد و برای یک هفته مصوباتی را قابل اجرا نمود و قابلیت تمدید آن برای دو هفته را تایید نمود که این مصوبات در 6 بند و از یکشنبه 17 مرداد ماه به مرحله اجرا گذاشته خواهند شد.

جزیره کیش

 1. کاهش حداکثری پروازهای ورودی به جزیره کیش پیشنهاد شد و پیگیری های لازم در حال انجام است و انشالله شاهد کاهش پروازها به شکل حداکثری خواهیم بود.
 2. تمامی مشاغل گروه 2، 3 و 4 در جزیره کیش تعطیل شوند و لیست آنها در فضای مجازی منتشر خواهد شد.
 3. معین شد که تمامی ادارات و نهادها به استثنای یگان های نظامی، انتظامی، امنیتی، بهداشت و درمان، اورژانس، امدادی، آتش نشانی، آب و برق تعطیل شوند و به صورت شیفت های ضروری فعالیت خود را ادامه دهند.
 4. ممنوعیت تردد شناورهای مسافربری از مبادی ورودی جزیره کیش تعیین شد و تنها مواد مورد نیاز و ضروری و همچنین ارزاق عمومی قابل انتقال از طریق شناورها می باشند.
 5. فعالیت مراکز پذیرایی شامل رستوران ها و کافی شاپ تنها به صورت بیرون بر می باشد.
 6. تردد شبانه از ساعت 23 تا 4 بامداد ممنوع می باشد.

لازم به توجه است که بازگشت عزیزانی که در سفر هستند پس از اتمام قرنطینه جزیره قطعا شبیه سال 99 خواهد بود و ورود به صورت تدریجی، طی فرایند و مکانیزمی که اعلام خواهد شد، انجام می شود. لذا توصیه می شود در این مدت از سفر رفتن اجتناب کنید و به صورت جدی قرنطینه را در خانه رعایت کنید.


واکسیناسیون افراد بالای 18 سال در جزیره کیش و قشم (آپدیت شده در1400/05/16 )

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبر دستور وزیر بهداشت مبنی بر واکسیناسیون افراد بالای 18 سال در  جزایر کیش و قشم را اعلام کرد.

واکسن ویروس کرونا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دکتر حسین فرشیدی بیان کرد: با پیگیری های انجام شده توسط ستاد مدیریت کرونایی استان هرمزگان، وزیر بهداشت دستور واکسیناسیون عمومی افراد بالای 18 سال ویژه ساکنان جزیره کیش و قشم را صادر کرد.
ایشان افزود: به زودی از طریق منابع رسمی دانشگاه علوم پزشکی نحوه ثبت نام و تزریق واکسن برای ساکنان جزیره کیش و قشم اعلام خواهد شد. 


کیش در وضعیت قرمز آخرین رنگ بندی کرونایی کشور (آپدیت شده در 1400/05/16)

طبق آخرین رنگ بندی کرونایی کشور، جزیره کیش همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، از امروز شنبه 16 مردادماه شهرهای دیگری به شهرهای قرمز قبلی اضافه شدند که شامل:

ردیفنام استان نام شهر
1 آذربایجان شرقیمراغه، مرند، ملکان، هریس
2آذربایجان غربیپلدشت، میاندوآب، بوکان، سلماس، نقده
3اصفهانمیاندشت و بوئین، تیران و کرون، نطنز
4ایلامایوان
5بوشهردیر
6چهار محال بختیاریسامان، کوهرنگ، بن، لردگان
7خراسان جنوبیبشرویه
8خراسان رضویبردسکن، تایباد، تربت حیدریه، جغتایف خلیل آباد،خواف، فریمان، فیروزه،  کلات، گناباد، نیشابور
9خراسان شمالیفاروج و گرمه
10خوزستانآغاجاری، امیدیه، باغ ملک، دزفول، رامشیر، کارون، مسجد سلیمان
11زنجانخدابنده، طارم
12سیستان و بلوچستانبمپور، سیب و سوران
13فارس بوانات، اقلید، خرم بیدف خفر، رستم، سروستان، کوه چنار
14کردستانسقز و قروه
15کرمانرابر
16کرمانشاهاسلام آباد غرب، جوانرود، سر پل ذهاب
17کهکیلویه و بویر احمدباشت
18گیلاناملش
19مازندرانمیاندرود
20مرکزیخنداب، فرهان
21هرمزگانابوموسی، هرمز
22همدانفامنین


بر طبق این رنگ بندی 336 شهر کشور در وضعیت قرمز، 84 شهر در وضعیت نارنجی، 28 شهر در وضعیت زرد و متاسفانه هیچ شهری در وضعیت آبی قرار نگرفته است.

رنگ بندی شهرستان ها با انتشار ویروس کرونا

جزیره کیش از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون با 36 قربانی ناشی از این ویروس بر طبق آخرین رنگبندی در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است.
از هفدهم مرداد ماه محدودیت های کرونایی در جزیره کیش بر اساس مصوبه ستاد کرونا اعمال خواهد شد.


ممنوعیت ورود از مسیر دریایی به جزیره کیش (آپدیت شده در 1400/04/29)

دکتر رضانیا، سخنگوی شورای سلامت کیش با اشاره به مصوبات کمیته تخصصی ستاد مقابله با کرونا بیان کرد: از چهارشنبه 30 تیرماه تا 2 مرداد ماه بندرگاه کیش برای ورود مسافران دریایی بسته خواهد بود.

محدودیت کرونایی کیش

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر رضانیا به مصوبات کمیته تخصصی ستاد مقابله با کرونا اشاره کرد و افزود: از چهارشنبه 30 تیرماه لغایت 2 مرداد ماه بندر چارک و بندر آفتاب از پذیرش مراجعه کنندگان معذور است.
ایشان افزود: از 30 تیرماه تا 3 مرداد ماه پلاژ آقایان و بانوان تعطیل خواهد بود.
سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: فعالیت مراکز پذیرایی همچون رستوران ها و کافی شاپ ها فقط تا ساعت یک بامداد می توانند فعال باشند و چنانچه تخلف صورت گیرد مکان های مورد نظر به مدت 15 روز پلمپ می شوند.

دکتر رضانیا

دکتر رضانیا اضافه کرد: بیش از 17 ماه است که کادر درمان و مدافعان سلامت با ویروس کرونا مقابله می کنند و تعدادی از این افراد در این راه شهید شده اند، با رعایت حداکثری دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی و همکاری با مدافعان سلامت برای ریشه کن کردن این بیماری تلاش کنیم.
ایشان افزود: علائم اولیه ابتلا به ویروس کرونا سرماخوردگی، آبریزش بینی، تب، سرفه و بی حالی است و افراد با داشتن این علائم باید به پزشک مراجعه کنند و اقدام به قرنطینه نمایند.
سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: لازم است دستورالعمل های بهداشتی به صورت دقیق و کامل توسط مردم رعایت شود.


واکسیناسیون 3 هزار نفر از جمعیت کیش (آپدیت شده در 1400/04/28)

سخنگوی شورای سلامت کیش به رشد 4 برابری بیماران بستری شده کرونایی نسبت به پیک چهارم در کیش اشاره کرد و گفت: واکسیناسیون افراد بالای 60 سال در کیش در حال  انجام است و تا کنون سه هزار نفر از جمعیت کیش واکسینه شده اند.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر محمد رضا رضانیا با توجه به شرایط موجود و اعلام بیماران مبتلا به کرونا بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون با انجام تست PCR بیست و شش هزار و 925 نفر و RAPID تعداد پنج هزار و 812 نفر مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده اند، طبق این آمار به ازای هر 1.7 نفر جمعیت 45 هزار نفری ثابت کیش نمونه گیری شده اند.

واکسیناسیون در کیش

ایشان افزود: درصد تعداد مثبت بیماران کرونایی به کل تست های انجام شده 26.1 درصد می باشد که آن کمتر از 15 می باشد.
سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: از آغاز شیوع و هم گیر شدن ویروس کرونا در کیش 24 مورد فوتی و 843 نفر بیمار در بیمارستان کیش بستری شده اند و در حال حاضر در بیمارستان 35 نفر بیمار مبتلا بستری هستند که 4 نفر در ICU و یک نفر از بیماران بدحال و متصل به دستگاه می باشد.


دکتر رضانیا درصد بیماران بستری در بیمارستان را به تعداد کل بیماران مبتلا به کرونا در کیش را 14.5 درصد اعلام کرد و تصریح کرد: این آمار در پیک پنجم بالاتر رفته و تعداد موارد بستری روند افزایشی دارد.
ایشان وضعیت کشندگی و مرگ و میر کرونا در کیش را نسبت به استان ها و شهرهای دیگر کشور کم ارزیابی کرد و بیان کرد: جزیره کیش در خصوصی کشندگی این بیماری در وضعیت بهتری نسبت به برخی نقاط دنیا نیز قرار دارد و این امر نشان دهنده تشخیص به موقع بیماران، مراقبت فعال از آنها و درمان بهینه و درست می باشد.

واکسیناسیون در کیش

سخنگوی شورای سلامت کیش اعلام کرد: 521 نفر بیمار در جزیره کیش در قرنطینه هستند که این رقم بی سابقه است و به دلیل فاکتورهای متعدد به ویژه غلبه بار بیماری بر سیستم بهداشت و درمان احتمال بروز تلفات وجود دارد و ممکن است سبب از بین رفتن تاب آوری کادر درمان در بیمارستان و مرکز توسعه سلامت منطقه آزاد شود.
دکتر رضانیا وضعیت جزیره کیش را با توجه به افزایش بیماران بستری نسبت به پیک چهارم بحرانی اعلام کرد.
ایشان تعداد 74 نفر بیمار بستری به ویروس کرونا را در 2 هفته گذشته اعلام کرد که موجب تغییر رنگ این جزیره به قرمز پررنگ شده است. سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: افراد بالای 60 سال در حال واکسیناسیون هستند و تا کنون 3 هزار نفر از جمعیت کیش واکسینه شده اند.


ستاد ملی اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا در چهل و دومین جلسه مقرر کرد، تا مکانی از بین مصلای بزرگ کیش، سالن خلیج فارس، تالار شهر و یا یکی از سالن های ورزشی مرکز ورزش و تفریحات سالم برای افزایش سرعت واکسیناسیون انتخاب شود و این امر مهم با همکاری و هماهنگی نیروهای هلال احمر، کادر درمان، کارمندان مرکز توسعه سلامت کیش و همراهی نیروهای بسیج قابل انجام و عمل خواهد بود.
 


بهترین راه مقابله با کرونا؛ کاهش تردد و ماندن در خانه (آپدیت شده در 1400/04/20)

رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش بهترین راه مقابله با کرونا را ماندن در خانه دانست و این کار را کمک به کادر بهداشت و درمان عنوان کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، محمدرضا رضانیا بیان کرد: با توجه به آغاز موج جدید ویروس کرونا و افزایش بیماران بستری در کشور به ویژه در استان های جنوبی لازم است تمام افراد جامعه مشارکت و اهتمام بر رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی داشته باشند.

دکتر رضانیا

دکتر رضانیا علائم اولیه ابتلا به ویروس کرونا را سرماخوردگی، آبریزش بینی، سرفه، گلودرد بی حالی و تب اعلام کرد و گفت: افراد با این علائم باید به پزشک مراجعه نمایند و اقدام به قرنطینه کنند.
ایشان با اشاره این نکته که در خانه ماندن و کاهش تردد در شهر یکی از اقدامات تاثیرگذار در قطع زنجیره گسترش شیوع ویروس کرونا می باشد افزود: ساکنان کیش در هنگام خروج از خانه باید قانون شفا ( شستشوی مداوم دست ها، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک) را به صورت جدی رعایت کنند.


رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش گفت: سن خاصی از جامعه در معرض ابتلا به کرونا نیستند و تمام گروه های سنی همچون: افراد مسن، کودکان و زنان باردار در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند و باید ضوابط بهداشتی را رعایت کنند.
ایشان با اشاره به اهمیت خودداری از مسافرت های غیر ضروری، شرکت نکردن در مهمانی ها و دورهمی ها و رعایت قانون شفا تصریح کرد: محیط های رستوران و کافی شاپ ها به دلیل پذیرایی و استفاده نکردن از ماسک پرخطر محسوب می شوند.

کرونا

دکتر رضانیا با تاکید به این نکته که تزریق واکسن باعث کاهش آمار بستری، مرگ و میر و بروز علائم شدید ابتلا به بیماری کرونا می شود، بیان کرد: افرادی که واکسن دریافت کرده اند می توانند ناقل بیماری کرونا و یا دچار علائم خفیف باشند.
ایشان افزود: تمام پرسنل و صاحبان صنف ها، صنایع و طرح ها در جزیره کیش در محل فعالیت خود موظف به رعایت شیوه نامه های بهداشتی می باشند و لازم است نسبت به مراجعه کنندگانی که شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمی کنند؛ تدابیر لازم جهت ارائه نکردن خدمات در نظر گرفته شود.
رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش در مورد رعایت دقیق ضوابط بهداشتی از طرف روسای سازمان ها، ادارات و نهادها بیان کرد: در محیط کاری رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط نیروها و پرسنل و همچنین مراجعه کنندگان برای دریافت خدمات الزامی می باشد.
در اماکن سرپوشیده تهویه هوا مناسب می تواند میزان آلودگی ها را به صورت قابل توجه کاهش دهد.


اعمال محدودیت های جدید کرونایی در جزیره کیش (آپدیت شده در 1400/04/17)

سخنگوی شورای سلامت کیش اعلام کرد: برای رعایت ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی در جزیره کیش 9 مصوبه جدید در نظر گرفته شده است.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر رضانیا به مصوبات جدید مقابله با کرونا اشاره کرد و افزود:  دورکاری کارکنان ادارات، نهادها، بانک ها، شرکت ها و بیمه ها مقرر شده است که در واحدهایی با خدمات غیر ضروری به شکل دو سوم و در واحدهای ضروری پنجاه درصد باشد، لازم به ذکر است که اولویت با بیماران زمینه ای و زنان باردار است و این امر با تایید مدیر مربوطه تا اطلاع ثانوی برقرار می شود.
ایشان گفت: یگان های نظامی، انتظامی و امنیتی و همچنین مراکز بهداشتی، درمانی و دستگاه های امدادی از این امر مستثنی می باشند.

دکتررضانیا

سخنگوی شورای سلامت کیش افزود: بر طبق مصوبه مقرر شده تا 24 تیرماه برگزاری همایش، نمایشگاه ها، مجامع و هرگونه گردهمایی لغو شود و جلسات اداری با رعایت شیوه نامه های مجاز و حداکثر با 15 نفر برگزار می شود.
ایشان افزود: همچنین مقرر شد که تا 24 تیرماه موزیک زنده در رستوران ها و کافی شاپ ها لغو شود و این اماکن حداکثر تا ساعت یک بامداد مجاز به فعالیت هستند.


دکتر رضانیا اعلام کرد: تعیین شده است تا 24 تیرماه اماکن و مراکز تفریحی و گردشگری شامل: کشتی تفریحی، جنگ های شبانه، غواصی در کلوپ های تفریحی، تم پارک کیش، پارک آبی، پارک دلفین ها، مراکز ماساژ، تفریحات مجموعه پنگوئن، بولینگ، پارک های کودک، سافاری و گیم نت تعطیل شود.
ایشان اضافه کرد: همچنین مقرر شد که تا 24 تیرماه باشگاه ها و سالن های ورزشی، پلاژ بانوان و آقایان تعطیل شود.
دکتر رضانیا گفت: تا تاریخ 24 تیرماه بازارها و مراکز خرید به صورت تک شیفت و از ساعت 17 تا 23 فعال می باشند.


سخنگوی شورای سلامت کیش بیان کرد: موسسه ها و کلاس های آموزشی، علمی و هنری تا 24 تیرماه تعطیل و به صورت مجازی آموزش ها برگزار خواهد شد.
وی افزود: خودروهای شخص پلاک ملی تا اطلاع ثانوی نمی توانند به جزیره کیش وارد شوند و همچنین خروج خودرو از جزیره کیش به سرزمین اصلی با شرایط در نظر گرفته شده در پلیس راهور امکان پذیر می باشد.
دکتر رضانیا اعلام کرد: هتل ها و اماکن اقامتی جزیره کیش تا اطلاع ثانوی فقط می توانند پنجاه درصد از ظرفیت خود را پذیرش کنند.


افزایش تخت بستری در بیمارستان کیش و آماده سازی مرکز فیاک (آپدیت شده در 1400/04/15)

رئیس بیمارستان کیش به شیوع ویروس کرونا و افزایش بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در کیش اشاره کرد و بیان کرد: ظرفیت بیمارستان کیش به 45 تا 50 تخت برای بستری افزایش یافته است.


ایشان با اشاره به دو بیمار بستری بدحال کرونایی در بیمارستان کیش گفت: متاسفانه یک نفر فوت ناشی از کرونا طی ده روز گذشته در بیمارستان ثبت شده است.
دکتر نادعلی نژاد تاکید کرد که رعایت دستورالعمل های بهداشتی را در جزیره کیش باید جدی گرفت و افزود: با شیوع ویروس نوع دلتا کرونا جزیره کیش و بیشتر شهرهای کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته اند.
ایشان با بیان اینکه افزایش تعداد موارد بستری شده ناشی از کرونا در روزهای آینده پیش بینی می شود، گفت:  باید مدیریت لازم فراهم شود تا میزان بستری ها بیشتر از تاب آوری بیمارستان نشود.

دکتر نادعلی نزاد

رئیس بیمارستان کیش اعلام کرد: ظرفیت بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا بین 40 تا 50 بیمار در بیمارستان افزایش یافته است.
ایشان گفت: باز بینی مرکز فیاک کیش انجام شده است و این مرکز آماده بستری با 44 تخت در صورت لزوم می باشد.
دکتر نادعلی نژاد گفت: تمام عمل های جراحی غیر اورژانسی و همچنین بستری های غیر اورژانسی برای برقراری آرامش در بیمارستان لغو شده است تا تمرکز بیشتر و کافی بر عمل های اورژانسی و ارائه خدمات به بیماران مبتلا به ویروس کرونا و موارد ضروری باشد.


جزیره کیش در موج جدید کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفت (آپدیت شده در 1400/04/12)

با شیوع موج جدید ویروس کرونا و کاهش سطح مراقبت ها و دستورالعمل های بهداشتی در کشور طبق آخرین رنگ بندی ویروس کرونا، کیش در وضعیت قرمز قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، جدی ترین و مهم ترین عوامل انتقال این بیماری، حضور در مراکز شلوغ و پرازدحام، استفاده از وسایل نقلیه عمومی که هوا به صورت مناسب در آنها تعویض نمی شود و همچنین رفتن به رستوران ها و تالارها برای صرف غذا می باشد.

کیش در وضعیت قرمز کرونا

جزیره کیش، بندرلنگه، بندرعباس، بستک،  رودان، قشم، خمیر، پارسیان، سیریک، میناب و حاجی آباد در استان هرمزگان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته اند.
بر اساس رنگبندی کرونایی که از 12 تیرماه در کشور اعمال شده است، 92 شهرستان در وضعیت قرمز، 183 شهرستان در وضعیت نارنجی و 173 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.
متاسفانه در رنگ بندی جدید ویروس کرونا هیچ شهرستانی در وضعیت آبی قرار نگرفته است.


آمار فوتی های کرونا در کیش به 24 نفر رسید (آپدیت شده در 1400/04/10)

سخنگوی شورای سلامت کیش اعلام کرد: آمار فوتی های کرونا با مرگ یک بیمار 43 ساله از اتباع خارجی در کیش به 24 نفر رسید.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر رضانیا بیان کرد: با مرگ یک بیمار 43 ساله از اتباع خارجی با علائمی همچون: تنگی نفس، بدن درد، بی حالی و بستری در بیمارستان تاکنون آمار فوتی های کرونا در کیش به 24 نفر رسیده است.
دکتر رضانیا گفت: با توجه به افزایش موارد مثبت  و شیوع بیشتر ویروس کرونا در هفته های گذشته لازم به ذکر است که فرد هیچ گونه بیماری زمینه ای نداشته است.

افزایش فوت بر اثر کرونا

ایشان افزود: فرد بیمار در بیمارستان بستری شد و متاسفانه علیرغم تمام تلاش های انجام شده فرد بیمار فوت شد.
دکتر رضانیا اضافه کرد: بیماری کرونا در حال حاضر بیشتر افراد جوان را درگیر می کند و اولین و موثرترین راه برای پیشگیری از این بیماری رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.
سخنگوی شورای سلامت کیش  تاکید کرد که در حال حاضر هر بیماری با علائم مشابه را باید فرض بر کرونا گذاشت و این بیماری پیر و جوان نمی شناسد، وی افزود: افراد در صورت بروز علائم خود را قرنطینه کنند و با پزشک مشورت نمایند.


احتمال موج جدید کرونا در کیش (آپدیت شده در 1400/04/09)

سخنگوی شورای سلامت و رئیس مرکز توسعه سلامت کیش، در مورد موج جدید کرونا در جزیره کیش هشدار داد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر محمدرضا رضانیا بیان کرد: بیماران بستری شده کرونایی در بیمارستان افزایش چشمگیری داشته است و این به دلیل کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی می باشد.
ایشان افزود: دستورالعمل های بهداشتی باید به طور جدی رعایت شود و افراد در صورت بروز علایم حتما با پزشک مشورت کنند و خود را از سایر اعضای خانواده دور نگه دارند.

دکتر رضانیا

رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش بیان کرد: این بیماری سنین جوان تر را نیز مبتلا می کند بنابراین لازم است ساکنان و گردشگران از دورهمی های خانوادگی و تجمعات پرهیز کنند.


دکتر رضانیا گفت: افرادی که دو دوز واکسن کرونا را نیز دریافت کرده اند به دلیل اینکه این واکسن ایمنی صد در صدی ایجاد نمیکند و فقط شدت بیماری و مرگ و میر را کاهش می دهد، لازم است همچنان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.
ایشان افزود: در حال حاضر به دلیل گرمای شدید هوا ناچار به استفاده از سیستم خنک کننده هستیم، به همین دلیل باید سیستم تهویه به گونه ای باشد که هوا در منزل یا محیط کار تبادل داشته باشد، لذا بهتر است یک پنجره را باز نگه داریم.


کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جزیره کیش (آپدیت شده در 1400/04/08)

رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش به ساکنان و کیشوندان نسبت به کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر رضانیا اعلام کرد: با توجه به روند افزایش و رشد آمار بیماران بستری و مبتلا به کرونا در هفته های گذشته به این نتیجه رسیدیم که رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی در جزیره کاهش یافته است و همین امر باعث افزایش و رشد موارد مثبت شده است.


ایشان افزود: نسبت به هفته های قبل نیز رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اماکن عمومی کاهش یافته است.
رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش گفت: میزان کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی شامل: بهداشت فردی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی از سوی متصدیان و مردم در اماکن عمومی و همچنین مراکز تهیه و توزیع مواد خوراکی و آشامیدنی می باشد.

دکتر رضانیا

ایشان به رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: در کیش بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی نظارت جدی انجام می شود، اما مردم و مسئولان باید توجه داشته باشند که برای مبارزه با کرونا یک عزم ملی لازم است و همه باید با یکدیگر همکاری داشته باشند.
دکتر رضانیا بیان کرد: واکسیناسیون خطر ابتلا به بیماری را به طور قابل توجهی کاهش می دهد، اما این به معنای پایان یافتن اقدامات بهداشت عمومی نیست.
ایشان به این مورد که برای ایمنی افراد بعد از تزریق واکسن اطلاعات بیشتری لازم است، گفت: بعد از واکسیناسیون باید دستورالعمل های بهداشتی همچنان رعایت شود تا شرایط به حالت عادی بازگردد.
بر طبق آمار نرم افزار ماسک مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت کرونایی کیش قرمز است و این امر نشان دهنده کاهش و کمرنگ شدن رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم است.


عادی انگاری عامل شیوع بیشتر ویروس کرونا (آپدیت شده در 1400/04/06)

بی توجهی و عادی انگاری مسئولین و مردم باعث این شده است که استان هرمزگان همچنان در رنگبندی کرونایی پررنگ و پرخطر باشد.

شیوع ویروس کرونا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، در بیشتر شهرهای استان هرمزگان روند ابتلا به بیماری کرونا صعودی و در وضعیت قرمز هستند.
از این رو لازم است که مسئولان  در اجرای اقدامات لازم عجله کنند و مردم دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند. 


واردات سه میلیون دز واکسن کرونا به مناطق آزاد (آپدیت شده در 1400/03/24 )

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بیان کرد: چنانچه مسیر تاییدیه های وزارت بهداشت به درستی پیش رود، 3 میلیون دز واکسن کرونا از طریق مناطق آزاد وارد کشور خواهند شد.

حمیدرضا مومنی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کیش: دبیر شورایعالی مناطق آزاد، حمید رضا مومنی، در رابطه با واردات واکسن از طریق مناطق آزاد گفت: مدیر عامل مناطق آزاد و دبیرخانه اقداماتی را در زمینه ی واردات واکسن کرونا انجام داده اند و با وزارت بهداشت در رابطه با واردات واکسن کرونا هماهنگی های لازم انجام شده است.

ایشان افزود: در حال حاضر و با توجه به شرایط فعلی تلاش میکنیم، برای مناطق آزاد بر اساس استانداردهای مورد تایید وزارت بهداشت از لحاظ کیفی، کمی و قیمتی به توافق هایی برسیم.
حمیدرضا مومنی اضافه کرد: چنانچه این امر به خوبی پیش رود، قطعا ما واکسن کرونا برای ساکنان جزیره کیش و مسافران و گردشگران مناطق آزاد تهیه خواهیم کرد.


دبیر شورایعالی مناطق آزاد تصریح کرد: اگر از سمت مسئولان روند  تاییدیه های واردات واکسن کرونا به درستی پیش رود، قرار است از طریق مناطق آزاد 3 میلیون دز واکسن وارد کشور شود، در حال حاضر در تلاش هستیم تا موافقت های لازم را کسب کنیم.


برگزاری هرگونه تجمع در جزیره کیش ممنوع شد... ( آپدیت شده در 1400/03/17)

به گزارش خبرگزاری صبح کیش، دکتر رضانیا، رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش اعلام کرد: تا اطلاع ثانوی برگزاری هرگونه تجمع، همایش در مجامع، برج ها و شهرک های مسکونی، مراکز تجاری و اتحادیه های صنفی ممنوع می باشد.

دکتر رضانیا

ایشان از مسئولان و مردم در خواست کرد تا کادر بهداشت و درمان جزیره کیش را در اجرای بهتر دستورالعمل های بهداشتی با رعایت و اجرای قوانین و دستورالعمل های بهداشتی یاری کنند. 


واکسیناسیون کیشوندان در تالار شهر انجام خواهد شد!

تالار شهر محل واکسیناسیون در جزیره کیش

معاون فرهنگی اجتماعی، سعید پور علی از تشکیل کمیته واکسیناسیون جزیره برای تسریع ارائه واکسن به ساکنان جزیره کیش خبر داد و افزود: تالار شهر یکی از مناسب ترین و بهترین مکان های واکسیناسیون برای حضور گروه های متعدد و موثر در تسریع روند واکسیناسیون می باشد، اما به دلیل اینکه سیستم سرمایشی این مکان عیب هایی دارد، نیروهای ما در صدد رفع عیوب برای جلوگیری از مشکلات احتمالی هستیم تا واکسیناسیون آغاز شود.
 


واکسیناسیون 2.5% درصد از ساکنان کیش( آپدیت شده در تاریخ 1400/3/5)

تالار شهر محل واکسیناسیون در جزیره کیش

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش، جناب آقای دکتر محمد رضا رضانیا گفت: جزیره کیش حدود 35 هزار و 500 نفر جمعیت دارد که از ابتدای شیوع کرونا تا کنون 21 هزار آزمایش تشخیص ویروس کرونا در جزیره کیش انجام شده که 4 هزار و 396 بیمار مبتلا شناسایی و 23 مورد آنان فوت شده اند.

نحوه ثبت نام دریافت واکسن کرونا در جزیره کیش

به گفته ی دکتر رضانیا افراد بالای 70 سال در جزیره می توانند با مراجعه به سایت salamat.gov.ir نام نویسی کنند و سپس با استفاده از نوبت دهی اتوماتیک از طریق سامانه، واکسن دریافت کنند.  

لازم به ذکر است!

تاکنون 2.5% از جمعیت کل جزیره کیش یعنی حدود 1000 نفر واکسینه شده اند. بار ویروس کرونا در جزیره در پیک چهارم کرونا بالا است و در صورت رعایت نکردن مقررات بهداشتی از سوی تمامی حوزه ها با روند افزایش شیوع بیماری مواجه خواهیم شد.


رنگ نارنجی کرونا جزیره کیش در اول خرداد ماه (آپدیت شده در 1400/03/01)

جزیره کیش در آخرین رنگبندی شیوع ویروس کرونا بر طبق آمار اعلام شده توسط نرم افزار ماسک وزرات بهداشت در اول خرداد ماه در وضعیت نارنجی قرار دارد.

رنگ بندی شهرستان ها با انتشار ویروس کرونا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، بر اساس اعلام نرم افزار ماسک وزارت بهداشت شهرستان های بندرعباس، جاسک، رودان، میناب در استان هرمزگان، شهرستان عسلویه و کنگان در استان بوشهر و همچنین چابهار در استان سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند.
بر اساس آخرین آمار رنگبندی شهرستان ها از نظر شیوع ویروس کرونا 207 شهر در وضعیت زرد، 223 شهر در وضعیت نارنجی و 8 شهر در وضعیت قرمز قرار دارند.
در رنگ بندی اعلام شده هیچ شهری در وضعیت آبی نمی باشد.


واکسیناسیون در برابر کرونا برای سالمندان در کیش (آپدیت شده در تاریخ 1400/2/20)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، پزشک مرکز توسعه سلامت کیش، دکتر ستاریان گفت: از 4 روز پیش طرح واکسیناسیون افرادی بالای 80 سال در جزیره کیش آغاز شده است و برای دریافت واکسن 87 نفر در سامانه ثبت نام کرده اند.

کرونا

ایشان بیان کرد: تا امروز 80 نفر از سالمندان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند و نوبت دوز دوم واکسن را تا 12 هفته دیگر دریافت می کنند.
دکتر ستاریان گفت: سالمندانی که تا کنون برای تزریق واکسن فراخوان نشده اند نگران نباشند، تمام افرادی که در سایت ثبت نام کرده اند به تدریج نوبت تزریق برایشان فراهم می شود.
وی با اشاره به روز بیماری خاص و صعب العلاج گفت: مرکز بهداشت و بیمارستان کیش به بیماران سرطانی، دیالیزی، هموفیلی، تالاسمی و بیماران نقص سیستم ایمنی خدمات ارائه می دهد.
ایشان افزود در مرکز بهداشت کیش در حال حاضر 18 بیمار دیالیزی و 15 بیمار تالاسمی خدمات دریافت می کنند.

کرونا

دکتر ستاریان با بیان اینکه برای گروه بیماران خاص طرح واکسیناسیون کرونا آغاز شده است، اعلام کرد که تاکنون واکسن کرونا برای 158 نفر از بیماران خاص تزریق شده است، واکسیناسیون کرونا 60 بیمار سرطانی، 50 بیمار مبتلا به ام اس، 32 بیمار هموفیلی و 10 نفر از افراد دارای پیوند اعضا را پوشش دهی کرده است.
ایشان اضافه کرد: برای بیماران سرطانی جامانده از تزریق واکسن کرونا لیستی تهیه شده است و آنها نیز بتدریج واکسن دریافت خواهند کرد.


تغییر رنگ جزیره کیش از وضعیت قرمز به نارنجی(آپدیت شده در تاریخ 1400/2/7)

براساس آخرین رنگبندی روز دوشنبه 6 اردیبهشت سال 1400،  صد و ده شهرستان که روند بیماران کرونایی روند کاهشی داشته است از وضعیت قرمز خارج شده اند که خوشبختانه جزیره کیش نیز جز این شهرستان ها بوده است اما شهرستان های اشنویه (آذربایجان غربی)، آران و بیدگل(اصفهان)، امیدیه، خرمشهر، رامشیر و شوش(خوزستان) و نفت(یزد) به دلیل افزایش آمار کرونایی در وضعیت قرمز قرار گرفت.

وضعیت کرونایی کیش


جزیره کیش در وضعیت قرمز کرونایی!( آپدیت شده در تاریخ 1400/1/18)

بر اساس آخرین رنگ بندی کرونایی کشور 257 شهرستان از امروز 18 فروردین 1400 در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است. لازم به ذکر است که سرعت افزایش بستری در موج چهارم کرونا به مراتب شدیدتر از موج های قبلی می باشد.

کیش یک هفته تعطیل است!

به گفته ی دکتر رضانیا روند رشد بیماران مثبت و بستری کرونایی در جزیره کیش به شدت در حال افزایش است و در صورت عدم توجه هموطنان ممکن است تعطیلی گسترده ای در سطح جزیره به وجود آید و به دلیل اینکه آمار بستری در ماه گذشته به 4 برابر خود رسید گفت: تمامی جنگ ها، کنسرت ها، دلفیناریوم، تفریحات، تعطیلی کامل و سراسری (ادارات دولتی، شرکت ها و اصناف غیر حضوری)، منع کامل سفر( شامل خودروهای شخصی، تمامی وسایل نقلیه عمومی) به مدت یک هفته تعطیل می باشد و تمامی رستوران ها و غذاخوری هتل ها تنها می توانند به صورت بیرون بر سرویس دهی داشته باشند.

پلاژهای آقایان و بانوان و کلوپ های تفریحات دریایی و پارک آبی به دلایل اینکه جز مراکز تجمع محسوب می شود به مدت یک هفته تعطیل می باشد.

کرونا در کیش


کیش در وضعیت نارنجی کرونا(آپدیت شده در تاریخ 1400/1/14)

بر اساس آخرین اخبار رنگبندی رسمی شهرهای کشور، جزیره کیش در وضعیت نارنجی قرار گرفته و رنگبندی مناطق در ادامه بیان شده است:

 • مناطق قرمز کرونایی: شهرستان‌های خوی و نقده (آذربایجان غربی)، شاهین شهر و میمه، فلاورجان، لنجان و نجف‌آباد (اصفهان)، پردیس و شهریار (تهران)، بروجن (چهارمحال و بختیاری)، لالی (خوزستان)، خرمدره (زنجان)، سپیدان (فارس)، دلفان (لرستان) و قائم شهر (مازندران).
 • مناطق نارنجی کرونایی: همچنین شهرستان‌های تبریز، چاراویماق و مرند (آذربایجان شرقی)، پلدشت، پیرانشهر و چالدران (آذربایجان غربی)، آران و بیدگل، سمیرم و کاشان (اصفهان) ایوان (ایلام)، بینالود، سبزوار و مشهد (خراسان رضوی)، دامغان، سمنان و شاهرود (سمنان)، کوه‌چنار، گراش و لارستان (فارس)، قم (قم)، سنندج (کردستان)، شهربابک (کرمان)، پاوه (کرمانشاه)، بندرگز و گرگان (گلستان)، رودبار، فومن و لاهیجان (گیلان)، پلدختر، چگنی، رومشکان و کوهدشت (لرستان)، آمل، جویبار، رامسر، ساری و گلوگاه (مازندران)، آشتیان و زرندیه (مرکزی)، بندرلنگه، جزیره کیش، قشم و میناب (هرمزگان)، تویسرکان، فامنین و کبودرآهنگ (همدان)، تفت و مهریز (یزد).

رنگبندی کرونایی در تاریخ 14 فروردین

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: فوتی ها مثبت ناشی از کرونا در هرمزگان نسبت به هفته گذشته سه برابر افزایش داشته است و هم اکنون 184 بیمار با تشخیص کووید در بیمارستان های استان بستری می باشند که 43 بیمار در بخش مراقبت های ویژه می باشند و خال 8 نفر از آنان بسیار وخیم است.
 


محدودیت های جدید کرونایی در ایام نوروز 1400(آپدیت شده در 1399/12/26)

سفر به کیش در نوروز 1400 ممنوع است؟

سخنگوی شورای سلامت کیش جناب آقای دکتر محمدرضا رضانیا با اشاره به اینکه تا 15 فروردین سال 1400 هیچگونه مجوز برای برگزاری همایش، جشنواره و گردهمایی های فرهنگی و هنری در جزیره کیش صادر نخواهد شد گفت: برای جلوگیری از تجمع و شیوع کرونا نیز هیچ مراسمی به مناسبت چهارشنبه پایان سال در کیش برگزار نخواهد شد و محدودیت های ترافیکی و کنترلی بیشتری از سمت نیروی انتظامی و پلیس راهور کیش در این منطقه اعمال خواهد شد.

نمایشگاه بهاره 1400 در کیش!

دکتر محمد رضا رضانیا گفت: هیچ مجوزی برای حراج های پایان سال اعم از بازارچه های نوروزی و نمایشگاه های بهاره صادر نخواهد شد و برگزاری این برنامه های برای صنوف ممنوع می باشد و در صورت مشاهده هر مورد با آن افراد برخورد قانونی می شود.

ایشان در ادامه افزود: در این راستا نیز تمامی مراسم قرعه کشی ، جشن و اجرای موزیک زنده در مجموعه های تجاری لغو می باشد و هیچگونه مجوزی برای این گونه مراسم ها صادر نخواهد شد.

پلاژ شنا و پارک آبی کیش در نوروز 1400 باز است!

به گفته ی سخنگوی شورای سلامت پلاژهای شنا، تم پارک آبی کیش و پارک های آبی کیش در نوروز باز است اما این مجموعه ها تنها با ظرفیت 50 درصدی مجاز هستند به فعالیت خود ادامه دهند.( برای تماشای ساعات کاری تم پارک کیش در نوروز بر روی لینک مربوطه کلیک کنید)

لغو مراسم های ورزشی در جزیره کیش

تمامی مراسم های ورزشی در جزیره کیش تا اطلاع ثانوی لغو می باشد.

کمپ اسکان موقت(کمپ چادری) در کیش ممنوع شد!

دکتر رضانیا با اشاره به سفرهای نوروزی به کیش گفت: تا اطلاع ثانوی تمامی پروازها از شهرهای مبدا که در وضعیت قرمز می باشند متوقف خواهد شد و سایر مسافران باید از هتل ها و ... برای اسکان استفاده کنند، زیرا تمامی اسکان های موقت و اسکان های چادری نوروزی در جزیره کیش ممنوع شده است.


محدودیت های کرونایی جزیره کیش در تعطیلات نوروز 1400(آپدیت شده در تاریخ 1399/12/23)

سخنگوی شورای سلامت کیش جناب آقای دکتر رضانیا گفت: مسافران نوروزی که می خواهند از راه دریایی به جزیره کیش سفر کنند باید رزرو هتل داشته باشند در غیر این صورت باید سند ملکی یا خانه دوم آن ها در جزیره کیش باشد.

ایشان در ادامه افزود: بر اساس دستورالعمل های اعلام شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا،  سفر به مناطق قرمز و نارنجی ممنوع می باشد اما سفر به مناطق زرد و آبی با رعایت دستورالعمل های مشخص شده بلامانع است به همین دلیل افرادی که تمایل دارند از راه دریای به جزیره کیش سفر کنند توجه داشته باشند که امکان ورود به کیش با خودروی شخصی وجود ندارد.

کمپینگ چادری نوروز 1400 در کیش ممنوع شد!

به گفته ی دکتر رضانیا کمپینگ های چادری نوروز در جزیره کیش ممنوع شده است اما سعی می شود که خانه های شبانه کیش را ساماندهی کنیم و مطمئن باشیم که دستورالعمل های بهداشتی در هتل ها رعایت می شود.

محدودیت های کیش در نوروز 1400


کرونای انگلیسی در هرمزگان، کیشوندان مراقب باشند(آپدیت شده در 1399/12/6)

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی دکتر فاطمه نوروزیان گفت: دو فرد بیمار 48 ساله ساکن جزیره قشم و فرد 24 ساله ساکن بندر لنگه که سه هفته پیش از امارات وارد فرودگاه قشم شدند و پس از مثبت شدن تست کرونای انگلیسی قرنطینه شدند اما هم اکنون حال عمومی آنان خوب است و بدون علامت هستند.

وی در ادامه افزود ساکنان و گردشگران کیش باید دستورالعمل های بهداشتی را بیشتر از گذشته رعایت میکنند.

کرونای انگلیسی در کیش


دو بیمار میتلا به کرونا در بیمارستان کیش( آپدیت شده در تاریخ 1399/11/19)

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی جزیره کیش جناب آقای مصطفی نادعلی نژاد از بستری دو بیمار کرونایی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی جزیره کیش خبر داد و گفت: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در دو هفته اخیر کیش نمایانگر شدت عملکرد سیستم ضوابط بهداشتی می باشد و از دیگر شهرهای کشور بهتر می باشد.


جزیره کیش در وضعیت رنگ نارنجی کرونایی(آپدیت شده در 1399/11/16)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما نقشه رنگ بندی شهرستان های کشور در خصوص شیوع کرونا بروزرسانی شد که بر اساس نقشه اعلام شده اپلیکیشن ماسک:

 • شهرستان های نارنجی یا پر خطر از 18 به 36 مورد افزایش یاقته اند.
 • شهرستان های زرد(خطر متوسط) از 130 به 178 مورد افزایش یافتند.
 • شهرستان آبی( کم خطر) از 300 به 234 مورد کاهش یافتند.

وضعیت کرونایی در کل کشور

وضعت کرونایی در کیش


محدودیت های سفرهای هوایی به کیش متناسب با شرایط منطقه(آپدیت شده در 1399/11/16)

معاون فرهنگی منطقه آزاد کیش جناب آقای سعید پور علی گفت: 17 هزار دانشجو و دانش آموز در جزیره کیش مشغول تحصیل می باشند و همچنین 6 پایگاه خبری، 5 خبرگزاری و نمایندگی خبرگزاری به همراه 15 روزنامه، هفته نامه و فصل نامه در جزیره کیش فعالیت میکنند.

پور علی با اقدامات پیشگیرانه در برابر ویروس کرونا افزود: بر اساس برنامه ریزی های منطقه آزاد کیش نظارت های سه لایه در بخش های سازمانی، صنفی و مردمی برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام می شود.

ایشان در ادامه افزود: با توجه به محدودیت های استان برای پیشگیری از شیوع کرونا به عنوان مبادی ورودی به کیش در حوزه دریایی، شاهد اعمال این محدودیت ها می باشیم که در سفر های هوایی این سیاست ها متناسب با شرایط منطقه برقرار خواهد شد.

محدودیت سفر هوایی به کیش


قوانین جدید کرونایی در جزیره کیش(آپدیت شده در 1399/11/13)

معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد کیش، جناب آقای سعید پور علی در سی و چهارمین جلسه شورای سلامت کیش به رعایت محدودیت های کرونایی برای از بین بردن این ویروس منحوس جزیره کیش تاکید کرد. ایشان در ادامه به موضوع عادی انگاری در رعایت ضوابط بهداشتی مردم اشاره کرد و افزود: کاهش حساسیت مردم باعث افزایش شیوع کرونا در جزیره خواهد شد.

پور علی با اشاره به اینکه رسانه ها نقش بسیار موثری برای رعایت پروتکل های بهداشتی دارند، اعلام کرد: تمامی بخش های مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش از جمله بازرگانی، نظارت بر گردشگری و طرح های عمرانی و معاونت فرهنگی و اجتماعی موظف هستند که نظارت بیشتری برای جلوگیری از شیوع کرونا داشته باشند و سپس خاطر نشان کرد که با غفلت هر کدام از بخش های نظارتی احتمال شیوع کرونا به دلیل کاهش حساسیت مردم بسیار زیاد خواهد شد.

تعداد بیماران کرونایی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی جزیره کیش!

پور علی با اشاره به اینکه تعداد بیماران کرونایی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی جزیره کیش در حال حاضر 3 نفر می باشند افزود: این معیار بسیار خوبی برای رعایت مقررات در جزیره کیش می باشد، مدیریت روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش گفت باید اقدامات پیشگیرانه مجموع گروه های هلال احمر و بسیج که بیش از گذشته حضور مستمر دارند را در قالب گزارش تصویری منعکس و اطلاع رسانی کنند، زیرا این برجسته سازی اقدامات، سبب فرصت سازی های بسیار خوبی برای جزیره کیش خواهد شد.

 جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد کیش


تغییر رنگ جزیره کیش از آبی به زرد(آپدیت شده در 1399/11/12)

خانم دکتر فاطمه نوروزیان طبق آمار اعلام شده از مبتلایان به کرونا در استان هرمزگان گفت: تعداد مناطق زرد در این استان از 3 به 7 منطقه افزایش یافته است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اعلام کرد؛ در حال حاضر بندرعباس، بندرلنگه، هنگام، بستک، قشم، هرمز و جزیره کیش در وضعیت زرد قرار دارند.

وضعیت زرد کیش
ایشان علاوه بر کاهش استفاده از ماسک در میان کیشوندان و مسافران افزود: با توجه به رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی، تعداد افراد مبتلا به بیماری کرونا افزایش یافته است و تخت های بیشتری در بخش عادی و مراقبت های ویژه توسط این بیماران اشغال شده است.


جزیره کیش منطقه آبی کرونایی(آپدیت شده 1399/10/23)

دکتر فاطمه نورورزیان با اشاره به اینکه جزیره کیش در وضعیت آبی قرار گرفته، گفت: منطقه آبی به معنای این است که آمار مبتلایان کرونا از وضع زرد کمتر می باشد، اما بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا فعلا قوانین رنگ آبی، مشابه محدودیت های رنگ زرد می باشد.

وی در ادامه افزود: بندرعباس، حاجی آباد و پارسیان در وضع زرد و سایر شهرستان های استان در وضع آبی قرار گرفته است. 


محدودیت های جدید شب یلدا کیش(آپدیت شده 1399/9/29)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، دکتر فرشیدی از اعمال محدودیت های جدید برای یلدا خبر داد.

ایشان در ادامه افزود: محدودیت های یلدا از امشب ساعت 18 آغاز می شود و تنها مشاغل گروه یک می توانند از ساعت 18 به بعد در جزیره کیش فعال باشند.

محدودیت های تردد شب یلدا در کیش

دکتر فرشیدی محدودیت های کرونایی شب یلدا در کیش را اعلام کرد و بنابر گفته ایشان، تمامی رفت و آمدهای خودرو از ساعت 20 تا 4 بامداد از تاریخ 29 تا 30 آذر ممنوع می باشد.

محدودیت شب یلدا کیش


محدودیت های آپدیت شده جزیره کیش(1399/9/5)

کرونا در کیش

دکتر رضا نیا سخنگوی شورای سلامت کیش از 4 بیمار خوش حال کرونایی در بیمارستان کیش خبر داد و گفت: 4 بیمار کرونایی که در بیمارستان کیش بستری هستند حال خوبی دارند و به امید خدا به زودی از بیمارستان ترخیص می شوند  و همچنین در ادامه افزود که از بین 9122 آزمایش تشخیص ویروس کوید 19 ،3008 بیمار مبتلا به این ویروس شناسایی شدند.

دکتر رضانیا گفت: امروز فردی 93 ساله که در جزیره کیش مسافر بود بر اثر ویروس کرونا در جزیره کیش جان باخت.

مناطقی که روزانه حدود 10 بیمار کرونایی بستری شوند و صدهزار نفر تستpcr آنها مثبت باشد، شامل منطقه قرمز و مدیریت هوشمند خواهند شد که جزیره کیش دارای 43000 جمعیت می باشد که با در نظر گرفتن تعداد مسافران حدود 50000 جمعیت دارد که روزانه 5 نفر بیمار کرونایی در کیش بستری می شود بنابراین این منطقه نیز شامل وضعیت قرمز می شود . محدودیتهای 2 ،3 و 4 در پس این وضعیت قرمز اعمال می شود.

دکتر رضا نیا گفت: اگر در منطقه ای  به ازای صدهزار نفر جمعیت روزانه 4 بیمار کرونایی در بیمارستان بستری شوند آن منطقه وضعیت زرد دارد که تا امروز تعداد بیماران بستری در روز کمتر از دو نفر بوده است بنابراین وضعیت جزیره زرد می باشد، در این وضعیت زرد گروه های شغلی 4 شامل محدودیت می شوند که در جلسات مبارزه با شیوع کرونا در کیش این محدودیت ها اعلام شده است.

سخنگوی شورای سلامت کیش گفت : تمامی ناظرین که شامل نیروی انتظامی و سپاه هستند و یا ناظرین که مربوط به بخش های معاونت گردشگری می باشد برای اعمال هر چه بهتر محدودیت ها در این راستا با جدیت به کار خود ادامه خواهند داد و امیدوارم با این نظارت ها و محدودیت ها از شیوع بیماری کرونا جلوگیری کنیم و بتوانیم سلامت کیشوندان را به خوبی حفظ کنیم.

ایشان افزود: که هر روزه وضعیت شیوع کرونا در جزیره کیش رصد می شود و چنانچه این وضعیت وخیم تر شود محدودیت ها در گروه های بعدی اعمال خواهد شد و در پایان این آرامش خاطر را به کیشوندان داد و گفت: ما به فکر سلامت کیشوندان می باشیم و این را وظیفه شرعی ، قانونی خود می دانیم. 


محدودیتهای پیشگیری از شیوع کرونا در جزیره کیش از اول آذر ماه آغاز می شود!
 محدودیت های کرونا در کیش

سخنگوی شورای سلامت کیش دکتر رضا نیا از اعمال محدودیت های جدید کرونا در جزیره کیش خبر داد و تاکید کرد که مصوبات مطرح شده برای تمامی نهادها، ارگان ها، ادارات دولتی، خصوصی و همچنین عمومی موظف به رعایت و اجرای هر چه دقیق تر می باشند، این مصوبات به شرح زیر می باشد:

 1. ورود و خروج خودرو از ابتدای آذر ماه سال 1399 به جزیره کیش یا از جزیره کیش، به مدت دو هفته ممنوع می باشد.
 2. جنگ های شبانه، شناورهای تفریحی، پلاژ ها، پارک های کودک، پارک آبی، پارک دلفین ها، مجموعه کاریز، بولینگ، سالن های ماساژ، موسیقی زنده در رستوران ها و کافی شاپ ها و کلیه تفریحات دریایی و همچنین باشگاه های ورزشی دو هفته تعطیل خواهد بود.
 3. همایش های و گردهمایی های و همچنین جلسات اداری بالای بیست نفر مطلقا ممنوع می باشد.
 4. کلیه فعالیت های موسسات آموزشی ،فرهنگی،هنری، فرهنگسرا و کلاس های آموزشی به مدت دو هفته تعطیل می باشد.
 5. تمامی بازار به جز مراکز فروش ارزاق عمومی تا دو هفته، ساعت 21.30 ساعات کاری خود را باید به اتمام برسانند.
 6. رستوران ها و کافی شاپ ها به مدت دو هفته با ظرفیت حداکثر 50 نفر و رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز هستند تا ساعت 24 فعالیت داشته باشند.
 7. دسترسی حضور در سواحل و پارک های ساحلی به مدت دو هفته ممنوع می باشد.
 8. ادارات و نهاد ها با 50 درصد نیروی های خود به مدت دو هفته می توانند فعالیت داشته باشند و بقیه پرسنل امکان استفاده از فعالیت دورکاری را داشته باشند.

وی در ادامه افزود که این مصوبات و محدودیتهای کرونا شامل اداراتی که با خدمات بهداشتی و سلامت مرتبط هستند، نمیشود!

کرونا در کیش

دسته ی اخبار کیش 1399/11/02 فائزه عین آبادی 1 نظر 10547 بازدید 2 پسند

سوالات متداول درباره جدیدترین خبرهای کرونایی در کیش

نظرات کاربران

ناشناس | 1399/09/08
0 1

از اینکه اطلاع رسانی کردین متشکرم