logo

قوانین محرمیت و صیغه نامه در هنگام رزرو هتل

تفریحات کیش

در هتل های ایران قانون مشخصی برای پذیرش یا عدم پذیرش صیغه نامه وجود ندارد و سوالی که برای مسافران و گردشگران قبل از رزرو در هتل ها ایجاد می شود، این است که آیا در هتل برای پذیرش آنان مطابق با ازدواج دائم برخورد می شود و می توانند در هتل اقامت کنند؟

 با کیش میزبان همراه باشید تا شما را با قوانین و شرایط صیغه نامه برای پذیرش در هتل ها بیشتر آشنا کنیم.

قوانین صیغه نامه

صیغه در قانون ایران

ازدواج موقت یا صیغه در کشور ما ایران کاملا قانونی است و در میان مردم رواج بالایی دارد، ما در این مقاله از درست یا غلط بودن آن صرف نظر میکنیم زیرا افراد دیدگاه های مختلفی در این موضوع دارند، هدف ما از این مبحث این است که آیا کسی که ازدواج موقت کرده است با داشتن صیغه نامه می تواند در هتل ها به راحتی پذیرش شود یا پذیرش آنان منوط بر شرایط و دغدغه های ویژه است.
همانطور که گفته شد صیغه امری کاملا قانونی است و چارچوب های آن در قانون کشور تعیین شده است، اما با این وجود برخی از هتل ها در کشور هستند که برای پذیرش صیغه نامه قوانین سختی دارند و حتی در بعضی از هتل های کشور از پذیرش افراد با صیغه نامه خودداری می کنند.

صیغه نامه چیست؟

به ازدواج موقت که با مدت زمان و مهریه مشخص انجام می شود، صیغه می گویند در صیغه اسامی زوج ها وارد شناسنامه نمی شود و به آنان دفترچه ای با مهر برجسته محضر داده می شود که تضمین قانونی بودن عقد آن ها می باشد.

صیغه نامه

قوانین صیغه نامه برای پذیرش در هتل ها

قبل از تحویل اتاق در هتل ها و زمان ورود بخش پذیرش هتل از زوجین درخواست مدرکی برای اثبات محرمیت می کند و آنچه که در کشور متداول می باشد، شناسنامه عکس دار با ذکر شدن نام همسر است، برای پذیرش افرادی که عقد دائم هستند هیچگونه مشکلی وجود ندارد و به آسانی مراحل پذیرش و تحویل اتاق آن ها انجام می شود.

اما در مورد صیغه نامه ضوابط و قوانین خاصی وجود دارد، صیغه نامه یک امر شرعی در قانون کشور برای محرمیت بین زوجین است . زوج های زیادی هستند که از این روش اقدام به رزرو و اقامت در هتل ها می کنند، در ایران صیغه نامه انواع متعددی دارد و هتل ها صیغه نامه هایی با داشتن شرایط و ویژگی های خاص را برای پذیرش قبول می کنند.

منطقی و عاقلانه ترین راهکار این است که قبل از رزرو هتل قوانین آن را به طور کامل مطالعه نمایید تا در هنگام پذیرش دچار مشکل نشوید و چنانچه ابهامی برایتان وجود داشت می توانید با بخش پذیرش هتل تماس بگیرید.

چه صیغه نامه هایی در هتل مورد تایید می باشد؟

در اکثر هتل های کشور صیغه نامه را به عنوان یک مدرک معتبر برای محرمیت زوج ها به شمار می آورند و جای نگرانی برای سفر و اقامت در هتل با این مدرک محرمیت وجود ندارد، اما صیغه نامه ای که به پذیرش هتل ارائه می شود باید ویژگی های خاصی داشته باشد که عبارتند از:

  • صیغه نامه باید حتما دارای مهر برجسته باشد
  • زوجین باید حتما شناسنامه عکس دار جهت تایید صیغه نامه ارائه کنند.
  • شناسنامه زوجه در قسمت مشخصات همسر چنانچه قبلا ازدواج کرده باشد باید داری توضیحاتی مبنی  بر طلاق یا فوت همسر سابق ایشان داشته باشد.

صیغه نامه

قانون پذیرش صیغه نامه در هتل های کیش

جزیره کیش به عنوان قطب اصلی گردشگری کشور دارای هتل های متنوع بسیاری است و سالانه افراد زیادی به این جزیره سفر می کنند که مدرک محرمیت آنان صیغه نامه است، هتل های کیش نیز همچون هتل های سایر کشور قوانین مشخص و معینی برای پذیرش دارند.

در اکثر هتل های کیش افراد با ارائه صیغه نامه معتبر و داشتن ویژگی هایی که در بالا ذکر شد، پذیرش زوجین را بدون دغدغه و ایجاد دردسر و مشکل  انجام می دهند و تجربه ی اقامتی به یادماندنی از سفر به جزیره را برایشان به ارمغان می آورند.

با این وجود برای اطمینان بیشتر می توانید به بخش قوانین هتل ها در سایت های معتبر همچون کیش میزبان مراجعه نمایید و قبل از رزرو آنلاین به طور کامل از نحوه پذیرش آنان با صیغه نامه اطلاع یابید. در بخش قوانین هتل ها شما غالبا با دو جمله روبرو خواهید شد که می توانید از پذیرش یا عدم پذیرش صیغه نامه در هتل مورد نظر اطلاع یابید:

  1. پذیرش زوجین با اصل مدرک شناسایی معتبر و اصل صیغه نامه با مهر برجسته بلامانع است.
  2. هتل از پذیرش زوجین با صیغه نامه معذور است و در صورت عدم توجه پذیرش انجام نخواهد شد و در صورت کنسل کردن از هزینه پرداختی مبلغی کسر خواهد شد.

در اکثر هتل های کیش می توان صیغه نامه با مهر برجسته را به عنوان مدرک محرمیت ارائه داد و اتاق مورد نظر را دریافت کرد. هتل داریوش ، هتل ویدا ، هتل ترنج ، هتل فلامینگو ، هتل کوروش ، هتل پانوراما ، هتل مارینا ، هتل شایگان ، هتل شایان ، هتل پارسیان ، هتل آرامش و ... از جمله هتل های هستند که شما می توانید با صیغه نامه در آن ها اتاق رزرو نمایید.


خواندن این محتواها پیشنهاد می‌شود:

دسته ی دانستنی ها 1400/09/03 میترا امیری 1 نظر 8265 بازدید 19 پسند

سوالات متداول درباره قوانین محرمیت و صیغه نامه در هنگام رزرو هتل

نظرات کاربران

ناشناس | 1402/10/11
1 0

حتما باید خانم طلاق گرفته باشه یا همسرش فوت کرده باشه؟ اگر تا حالا ازدواج نکرده باشه و صیغه نامه موجود باشه؛ شرایط به چه صورته؟

کیش میزبان: امکان پذیرش زوجین با صیغه نامه معتبر که دارای مهر برجسته محضر باشه امکان پذیر است.