قلعه جنی کیش: 3 داستان ترسناک از قلعه جنی

جزیره کیش دارای مکان های تاریخی متعددی است، یکی از این بناها قلعه ای کوچک و متروکه در نزدیکی کشتی یونانی به نام قلعه جنیان است، کلمه جن برای اکثر افراد هولناک است و ترس و وحشت همراه با ترشح میزان بالای آدرنالین در وجودشان ایجاد می کند، در این مقاله با کیش میزبان همراه باشید تا شما را با این مکان تاریخی آشنا کنیم:

قلعه جنی کیش

تاریخچه قلعه جنی

این قلعه در گذشته به دلیل موقعیت مکانی و دید مناسب به عنوان مکانی برای استقرار نیروهای انتظامی یا همان پاسگاه ژاندارمری کاربرد داشته است و این قلعه مکانی ایده آل برای نگهبانی و دیدبانی از جزیره محسوب می شده است، در واقع این ساختمان پاسگاه هنگ مرزی جزیره و محل خدمت سربازی درجه داران ژاندارمری بوده است.

ساختمان قلعه جنی

این قلعه دارای بنای مستطیلی شکل  و دو بارو می باشد که بر روی این باروها تک تیراندازها حضور داشته اند و معماری باروها برای محافظت از تک تیراندازها به گونه ای است که  بر روی هر کدام از آنها سوراخ هایی مربعی شکل قرار گرفته است، همچنین دورتادور قلعه بر روی دیوارها مکان هایی برای نگهبانی و نشانه گیری وجود دارد که مشابه باغ پرندگان میباشد، ساختمان این بنا دو طبقه می باشد و در وسط حیاط باغچه ی کوچکی قرار دارد، این قلعه در زمان خود از نظر معماری به عنوان یک مکان نظامی کامل بوده است.

قلعه جنی کیش

3 افسانه وحشت انگیز و مرموز قلعه جنی

بومیان جزیره کیش افسانه و داستان های متعددی برای این قلعه بیان می کنند و معتقدند که این قلعه توسط جنیان تسخیر شده است، این ساختمان متروکه و نه چندان بزرگ همانطور که گفته شد پاسگاه مرزی ژاندارمری کیش بوده است اما افسانه های که در مورد آن بیان شده است باعث شده که به یکی از اماکن باستانی، هیجان انگیز و وهم انگیز جزیره تبدیل شود.

حضور جن در پاسگاه یا قلعه

گزارش متعدد در مورد مشاهده جن در این پاسگاه مربوط به اواسط دهه 40 می شود که پرسنل پاسگاه باور داشتند که این قلعه توسط جن تسخیر شده است و صدای همهمه و خش خش در اطراف قلعه را دلیلی بر تصدیق حرف های خود می دانستند و همین امر باعث تخلیه پاسگاه  و رها شدن آن شد و در حال حاضر با نام قلعه جنی  معروف و شناخته شده می باشد.

جن در قلعه جنی کیش

4 سرباز مرده و بهت زده در قلعه

از دیگر افسانه ها در مورد این قلعه مربوط به چهار سربازی است که شب تا صبح مجبور به کشیک در پاسگاه بودند، روز بعد که کارکنان و پرسنل پاسگاه وارد قلعه میشوند با صحنه ای بسیار عجیب و رعب انگیز روبه رو میشوند، جسد هر چهار سر باز در حالتی که چشمانشان بهت زده است با بدنی سرد و سیاه روی زمین افتاده است و اصلا مشخص نبود که شب قبل چه اتفاقی برای آنها افتاده است و داستان مرگ آنان همچنان به عنوان یک داستان مرموز باقی مانده است.

عروسی جنیان در قلعه

بین مردم محلی کیش این روایت نیز در مورد قلعه جنی گفته می شود، یک راننده تاکسی که در این مسیر برای مسافران کشتی یونانی منتظر است، بعد از مدتی بی خبر در مسیر شروع به حرکت می کند تا به قلعه جنی می رسد، زمان رسیدن او درست موقع عروسی جنیان بوده است، راننده جنیان را با لباس های بلند و سفید می بیند و مطابق با تعریف او اجنه به جای پا سم داشتند؛ او از ترس ماشین را خاموش و سرش را پایین می اندازد تا عروسی جنیان تمام شود پس از آن به شهر باز می گردد و داستان را برای مردم تعریف می کند.

جن در قلعه جنی کیش

لازم است بدانید که

داستان ها و روایت متعددی در مورد این قلعه وجود دارد و مشخص نیست کدامیک از این داستان ها واقعیت و کدام یک زاییده تخیلات و تصورات ذهنی افراد است. زیرا برخی می گویند در بازدید از این مکان اشخاص یا موجوداتی را مشاهده کرده اند که از حضور بازدیدکنندگان ناراضی بوده اند و برخی از آن ها با عقل و منطق جور نیست. اما این افسانه ها و جو سنگین قلعه ذهنیت و فضای وحشت انگیزی را برای اکثر افراد ایجاد کرده است.

بازدید از قلعه جنی

این قلعه همچون شهر زیرزمینی کاریز، شهر باستانی حریره و خانه بومیان شما را با فرهنگ مردم گذشته جزیره کیش آشنا می کند، بومیان جزیره معتقدند که این قلعه توسط جنیان احاط شده است، بازدید از این قلعه در شب رعب انگیز است و هیچکس از بومیان حاضر به همراهی با شما برای  بازدید از این مکان نیست.

قلعه جنی کیش

هیجان و ترس در بازدید قلعه جنی

زمانی که خورشید آرام آرام از آسمان جزیره کیش غروب می کند و تاریکی شب همه جا را احاطه می کند، قلعه جنی کیش به مکانی وهم انگیز و ترسناک تبدیل می شود، ذهنیت روایت های متعددی که از این قلعه شنیده اید ترسی را در وجود شما ایجاد میکند و صدای چاه آب نزدیک قلعه و زوزه باد تاثیر زیادی در القای هیجان، ترس و وحشت در افراد بازدید کننده دارد.
اگر توانسته اید بر ترس خود غلبه کنید می توانید از این قلعه در شب بازدید کنید و تجربه هیجان خاص توام با ترس و وحشت را برای خود رقم بزنید، درب های ورودی قلعه با بلوک های بزرگ مسدود شده است، اما امکان رفتن به داخل قلعه از بین شکاف های آن وجود دارد و می توانید از این قلعه بازدید کنید

قلعه جنی کیش

موقعیت مکانی قلعه جنی کیش

این قلعه در جاده جهان و در نزدیکی کشتی یونانی و کمی قبل از رسیدن به آخرین میدان قرار دارد. قلعه جنی در سفر به جزیره کیش زیاد مورد توجه قرار نمی گیرید زیرا کشتی یونانی با عظمت و زیبایی خود توجه مسافران و گردشگران را به خود جلب می کند و از سوی دیگر تعداد کمی از افراد هستند که بخواهند این ترس و وحشت را تجربه کنند.
 
 

دسته ی معرفی اماکن کیش 1400/05/31 نویسنده : میترا امیری 0 نظر 312 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره قلعه جنی کیش: 3 داستان ترسناک از قلعه جنی

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.