معرفی شرکت هواپیمایی قشم ایر

قشم ایر، یکی از ایرلاین های دولتی ایران که از سال 1372 در حال خدمت رسانی به هموطنان می باشد، این شرکت هواپیمایی در حال حاضر یکی از پرفروش ترین ایرلاین های ایران است و حدود سه سال طول کشید تا سر زبان ها بیفتد. این ایرلاین پس از گذشت زمان اندک تصمیم گرفت برای پاسخگویی بهتر به مشتریان، ناوگان های خود را افزایش دهد به همین ترتیب، هواپیماهای مسافربری پهن پیکر را برای خدمت رسانی هر چه بهتر در مسیر های تهران، قشم و تهران دبی به اجاره خود درآورد و در نهایت توانست که تعداد ناوگان های هوایی خود را به 7 تا برساند.

شرکت هواپیمایی قشم ایر

نام اولیه این شرکت افراز قشم بود که از سال 1385 گرفتار برخی از مشکلات شد و از آن زمان به دست سهامداران زیادی سپرده شد و سرانجام در سال 1393 با نام قشم ایر زیر نظارت وزارت نفت قرار گرفت.

شرکت هواپیمایی قشم ایر

کیفیت شرکت هواپیمایی قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر به دلیل اینکه هدف خود را رضایت مسافران قرار داده است، توانسته پیشرفت های زیادی داشته باشد به همین دلیل نسبت به سایر ایرلاین ها تمایز هایی مانند در اختیار داشتن 3000 صندلی آماده برای پرواز، راه اندازی سیستم های نوین فروش بلیط هواپیما، بکارگیری نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده، ارائه خدمات پروازی با کیفیت و ایمن، برخورداری از ناوگان های پروازی مدرن شامل هواپیماهای کوتاه برد و دوربرد دارد که منجر شده در میان هموطنان عزیز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

شرکت هواپیمایی قشم ایر

قطب هواپیمای قشم ایر کجاست؟

اکثر ایرلاین ها برای دسترسی هر چه بهتر، فرودگاه هایی را به عنوان قطب اصلی خود انتخاب میکنند از این رو قشم ایر نیز مانند سایر شرکت های هواپیمایی قطب هایی را برای خود برگزیده است به همین منظور قطب اول آن "فرودگاه بین المللی امام خمینی" و "فرودگاه دیرستان در قشم" و قطب دوم این ایرلاین در "فرودگاه بین المللی کیش" قرار دارد.

قطب هواپیمایی شرکت قشم ایر

مقاصد پروازی هواپیمایی قشم ایر

این ایرلاین در حال حاضر مسیرهای پروازی متعددی را چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور دارد، جالب است بدانید که قشم ایر یک شرکت فعال در حوزه ی پروازهای باری محسوب شده است که با در اختیار داشتن 2 فروند هواپیمای معروف ایولوشن 76 می تواند تمامی پروازهای مسیرهای شانگهای کابل، اسلام آباد و استانبول را به راحتی پوشش دهد در ادامه این مسیرهای پروازی را نمایش خواهیم داد.

مقاصد پروازی شرکت قشم ایر

ناوگان های هوایی ایرلاین قشم ایر

در حال حاضر 21 فروند ناوگان هوایی در شرکت قشم ایر به صورت زیر می باشد:

ناوگانتعداد
فوکر 1004
ایرباس 600-3005
آر _ جی5
ایرباس 3203
فوکر 504

چنانچه اطلاعات کاملی در مورد این نوع هواپیما ندارید انواع هواپیماهای مسافربری در ایران می تواند اطلاعات شما را در این زمینه افزایش دهد.

حواشی شرکت هواپیمایی قشم ایر

یکی از مسائلی که اکثر مسافران پروازی به آن توجه ویژه ای دارند سابقه مشکلات و حوادث شرکت هواپیمایی می باشد، بنابراین اگر شما نیز تمایل دارید این نوع ایرلاین را برای مسافرت های خود انتخاب کنید می توانید سابقه حوادث هوایی را در ادامه مشاهده نمایید، پیش از همه لازم به ذکر است که این ایرلاین هیچ خسارت جانی تاکنون در کارنامه خود نداشته و تنها 4 حادثه برای آن اتفاق افتاده است:

 1. سال 1394 در پروازی استانبول به تهران، موتور سمت راست این هواپیمای به هنگام تیک آف منفجر شد که هواپیما سریعا در باند متوقف شد.
 2. تیرماه 1394 در مسیر پروازی ارومیه به تهران  دود در کاکپیت مشاهده شد و همین موضوع سبب شد که پرواز لغو شود و هواپیما به پارکینگ منتقل شود.
 3. فروردین 1395 پرواز تهران به نجف لاستیک هواپیما دچار نقص فنی شد و هواپیما به فرودگاه تهران بازگشت.
 4. مهر سال 1395 پروازی قشم به مشهد پس از تیک آف دچار نقص فنی شد و خلبان مجبور شد که 1 ساعت در آسمان جزیره پرواز کند و در نهایت در فرودگاه قشم فرود اضطراری کرد.

کابین قشم ایر

مجوز پزشکی در پرواز قشم ایر ضروری است؟

تمامی مسافرین قشم ایر که بیماری ای زیر را دارند باید تا 48 ساعت پیش از پرواز مجوز پزشکی خود را از هواپیمایی قشم ایر دریافت نمایند و یه آژانس مورد نظر و کارکنان هواپیمایی قشم ایر تحویل داده شود. مسافرانی که در ادامه به آنها اشاره میکنیم باید برای سوار شدن به هواپیما مجوز مربوطه را از هواپیمایی قشم دریافت نماید:

 • مسافرانی که بیماری های مسری و واگیردار دارند.
 • مسافرانی که به دلیل بیماری یا شرایط فیزیکی، رفتار های غیر طبیعی و نامعمول انجام می دهند.
 • مسافرانی که نیازمند توجه و یا تجهیزات ویژه جهت حفظ سلامت خود در حین پرواز می باشند.
 • مسافرانی که قادر به استفاده از صندلی های معمولی هواپیما نمی باشند.
 • مسافرین باردار در مواردی که مربوط به بارداری های خاص گردد.

توجه داشته باشید که این مجوز باید تا 48 ساعت قبل از پرواز به آژانس مورد نظر ارائه شود و نسخه دیگر آن به کارکنان هواپیمایی قشم در پذیرش تحویل بار داده شود.

مقررات مربوط به نوزاد شرکت قشم ایر

 • نوزادان کمتر از 2 سال بدون امکان رزرو صندلی 10% بهای مسیر را پرداخت می نمایند و همچنین مجاز هستند که حداکثر 10 کیلوگرم بار به صورت رایگان به درون هواپیمای ببرند.
 • مسافرین بالای 2 سال و کمتر از 12 سال تمام تحت عنوان کوک با حق رزرو صندلی حداکثر 50 % در پروازهای داخلی و 75% در پروازهای بین المللی باید پرداخت نمایند و مانند یک مسافر بزرگسال امکان حمل بار را توسط هواپیمایی قشم دارا خواهند بود.

شرکت هواپیمایی قشم ایر

کیفیت کترینگ قشم ایر چگونه است؟

کیفیت کترینگ ایرلاین به دلیل اینکه مستقیما با سلامت مسافرین در ارتباط است از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. خوشبختانه شرکت هواپیمایی قشم ایر جز 5 کترینگ برتر کشور عزیزمان ایران می باشد که کیفیت غذایی فوق العاده ای را دارا است و توانسته رضایت مسافرین را جلب کند و در نهایت موفق شد تا سیب زرین سلامت غذایی را در جشنواره سال 1398 از معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش کسب نماید.

کیفیت کترینگ قشم ایر چگونه است

توصیه کیش میزبان

چنانچه شما از آن دسته افرادی هستید که با هواپیما سفرهای زیادی انجام می دهد بهتر است به هنگام خرید بلیط هواپیمایی قوانینی آن ایرلاین را مطالعه نمایید. طبق توصیه شرکت هواپیمایی قشم ایر مسافران بهتر است که 3 ساعت پیش از سفر در فرودگاه حضور داشته باشند و کنترل بلیط خود را به لحظات پایانی موکول نکنند.

دسته ی راهنمای پرواز 1399/12/03 نویسنده : فائزه عین آبادی 0 نظر 2584 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره معرفی شرکت هواپیمایی قشم ایر

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.