فم تریپ یا سفر آشنایی چیست؟

فم تریپ (fam trip) یا Familiarization trip که در زبان فارسی به سفر آشنایی ترجمه می شود در واقع یک روش بازاریابی برای هتل ها، آژانس های مسافرتی و سایر تامین کنندگان خدمات مسافرتی است که با اهداف مختلف اجرا می شود. در این مقاله با کیش میزبان همراه باشید تا با فم‌ تریپ آشنا شده و ‌کاربرد آن در حوزه توریسم و گردشگری را بدانید.

فم تریپ چیست؟

فم تریپ یا سفر آشنایی

صنعت گردشگری یکی از بخش های مهم در بسیاری از کشورها است که در اقتصاد این کشور ها نیز تاثیر بزرگی دارد. توسعه صنعت گردشگری باعث رونق کسب و کارها، رشد اقتصادی و تبادل و ترویج فرهنگ کشور مقصد می شود‌. فم تریپ یکی از روش های بازاریابی  در صنعت گردشگری است که با هدف تحقق این اهداف و توسعه کسب و کار توسط برخی سازمان ها یا شرکت ها برگزار می گردد.

فم تریپ یک سفر داخلی یا خارجی مقرون به صرفه و گاهاً رایگان است که توسط آژانس های مسافرتی، برگزارکنندگان تور، آزانس های هواپیمایی و سایر فعالیت حوزه گردشگری برگزار می شود و در آن از تخصص متخصصان گردشگری مثل عکاسان، تور لیدرها، روزنامه‌ نگاران، بلاگر ها، اینفلوئنسرها و مشاورین سفر بهره می گیرند تا به معرفی جاذبه های گردشگری مقصد مورد نظر بپردازند و با استفاده از تخصص آنها کسب و کار خود را توسعه و رونق بخشند.

هدف از فم تریپ چیست؟

فم تریپ یا سفر آشنایی با هدف سرگرمی و خوشگذرانی برگزار نمی شود بلکه تمام اعضا باید در مدت زمانی که در این سفر هستند کارهای گردشگری مهمی را انجام دهند. برخی آژانس های هواپیمایی و مسافرتی در طی این سفرها جلسات آموزشی لازم را برای کار‌کنان خود برگزار می کنند. همچنین در طی این سفرها می توان اطلاعاتی جامع درباره مقصد سفر کسب کرد.

اهمیت فم‌ تریپ ها

فم تریپ یا سفر آشنایی

فم‌ تریپ‌ ها علاوه بر آزانس های مسافرتی و گردشگری برای صنعت گردشگری نیز اهمیت بالایی دارد به طوریکه از بین آنها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

کسب تجربه: مسافرین‌ این سفر پس از‌‌ بازگشت تجارب و نکته های لازم درباره مقصد را متوجه شده اند و می توانند با دقت ک به خوبی آن را توصیف کنند و پیشنهادهای ویژه ای برای مشتریان و دیگر افراد ارائه کنند و دیگران‌ را ترغیب به دیدن آن مقصد کنند.

کمک‌ به تولید محتوا: در این‌ سفر می توان تمام ابزارها و نکات لازم درباره مقصد مورد نظر را متوجه شد و محتوای‌ حرفه ای تری راجع به آن تولید کرد. علاوه بر آن دیدن مستقیم یک مکان می تواند به توصیف آن جا و جمع آوری عکس و محتوای انحصاری و یونیک کمک کند. کارشناسان و متخصصین گردشگری، بلاگر ها و... که در این سفر حضور دارند نیز می توانند عکس و فیلم هایی که از این سفر تهیه می کنند را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته و دیگران‌ را دعوت به رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل کنند.

الهام گرفتن: با برگزاری این‌ سفرها کارکنان آزانس‌ های مسافرتی یا سایر اشخاصی که به این‌ سفر برده شده اند با‌ انگیزه‌ بالا بر‌ روی هدفی که برای آن‌ به سفر رفته بودند را عملی می کنند و به کسب و کار برگزار کننده ایونت رونق می‌ بخشند.

فم تریپ توسط چه کسانی برگزار می شود؟

سفر آشنایی  یا فم تریپ

فم‌ تریپ‌ یکی از اصطلاحات مربوط با گردشگری است و طییعتاً باید توسط فعالان در این صنعت برگزار شود. آژانس های مسافرتی، برگزارکنندگان تورهای گردشگری، شرکت های هواپیمایی و برخی از سازمان های دولتی‌ اصلی ترین برگزار کنندگان فم‌ تریپ ها هستند. همچنین می توانید برای هم اکنون هتل های کیش را رزرو نمایید.

کلام آخر

فم تریپ یا سقر آشنایی یکی از راه های توسعه و پیشرفت کسب و کارهای حوزه گردشگری است که با برنامه ریزی ایونت هایی در داخل و خارج کشور همراه است. میزبان فم تریپ ها آژانس های مسافرتی و گردشگری، شرکت های هواپیمایی، سازمان های خصوصی و ... هستند. مهمانان فم تریپ ها یا با پرداخت هزینه ای اندک و یا به طور رایگان به این سفر ها دعوت می شوند و تمام هزینه های فم تریپ به عهده میزبان یا اسپانسر سفر می باشد.

برگزاری فم تریپ ها شاید در ابتدا امری هزینه بر برای برگزارکنندگان و فعالان حوزه گردشگری به نظر برسد اما این سفرها نتايج و مزایایی به مراتب بیشتر به همراه دارد. زیرا در این سفرها اطلاعات‌، گسترش شبکه های گردشگری، تجارب، بهبود ارتباطات سطح آگاهی و بسیاری امتیازات دیگر به دست می آید که ارزش این سفرها را بیشتر می کند‌.

دسته ی دانستنی ها 1400/09/10 نویسنده : مریم اکبری 0 نظر 201 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره فم تریپ یا سفر آشنایی چیست؟

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.