logo

صدور نخستین ویزای دانشجویی در کیش

رئیس اداره کنسولی دانشجویان بین المللی کیش خبر صدور نخستین ویزای دانشجویی به روش مستقل را اعلام کرد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، زهرا حسین زاده گفت: پس از گذشت یک دهه از حضور فعال پردیس های بین المللی در کیش برای نخستین بار صدور ویزای دانشجویی با روش مستقل برای آسان تر شدن شرایط تحصیل دانشجویان خارجی و اتباع افغان در این دانشگاه فراهم شده است.
ایشان افزود: قبل از تاسیس اداره کنسولی دانشجویان بین المللی در کیش، اتباع خارجی دانشجو از دانشگاه مادر و دفتر کنسولی دانشجویان تهران مدارک و فرایند ویزای تحصیلی خود را پیگیری می کردند.

رئیس اداره کنسولی دانشجویان کیش

رئیس اداره کنسولی دانشجویان بین الملل کیش افزود: دریافت ویزای تحصیلی دانشجویان خارجی به ویژه دانشجویان افغان از تهران به دلیل عواملی همچون مسافت، عدم دسترسی به مسئولان و نداشتن آگاهی کافی از فرایندهای اداری سبب صرف زمان بیشتر و بروز مشکلات برای دانشجویان شده بود.


حسین زاده یکی از اقدامات مهم این اداره را پیگیری مستمر برای ابلاغ دستورالعمل لغو ممنوعیت تحصیل اتباع افغان اعلام کرد و گفت: طبق قانون جذب دانشجویان خارجی اتباع افغان مقیم ایران  بعد از قبولی در دانشگاه های ایران باید اقامت قبلی خود را به اقامت تحصیلی تبدیل کنند و تا کنون متولی مشخص برای انجام این فرایند در جزیره کیش وجود نداشت.
ایشان افزود: تمام دانشجویان افغان برای اخذ ویزای تحصیلی پس از پذیرش مشروط در دانشگاه مورد نظر می توانند به نماینده کنسولی در دانشگاه خود مراجعه و یا از طریق تماس مستقیم با اداره کنسولی دانشجویان بین المللی کیش مستقر در پردیس بین الملل کیش دانشگاه علوم پزشکی تهران اقدام نمایند.


رئیس اداره کنسولی دانشجویان بین الملل کیش گفت: تمام پردیس های های دانشگاهی در صورت پذیرش اتباع افغان مقیم موظف هستند ضمن معرفی این دانشجویان به اداره کنسولی از طریق نماینده خود جهت تبدیل ویزای آنان به ویزای تحصیلی اقدام نمایند.
ایشان افزود: برای دانشجویان بین المللی غیر افغان نیز صدور ویزا بر اساس دستورالعمل های وزارت علوم و بهداشت و بر طبق درخواست پردیس های دانشگاهی در اداره کنسولی دانشجویان بین المللی کیش انجام می شود.


در پنجم خرداد ماه سال جاری با حضور مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان کشور و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش اولین دفتر کنسولی دانشجویان بین المللی منطقه آزاد کیش و استان هرمزگان افتتاح شد.
در حال حاضر در دانشگاه های جزیره کیش شامل: پردیس بین الملل دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف، پردیس بین الملل علوم پزشکی تهران، دانشگاه بین المللی آزاد کیش، دانشگاه علمی و کاربردی و دانشگاه پیام نور کیش 6000 دانشجو مشغول تحصیل هستند.

دسته ی اخبار کیش 1400/05/04 میترا امیری 0 نظر 2670 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره صدور نخستین ویزای دانشجویی در کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.