logo

صخره خرچنگ های کیش یا قشم؟

جزیره کیش و قشم جزء زیباترین و پر طرفدارترین مکان‌های دیدنی در جنوب کشور هستند. مکان‌های دیدنی و بکری که در این دو جزیره قرار گرفته است برای هر شخص جذاب خواهد بود و خاطره‌ای فراموش‌نشدنی از جنوب کشور برایتان رقم خواهد زد. دیدن زیبایی‌های این دو جزیره با تمام شگفتی‌هایی که دارد تمام نشدنی است.

یکی از زیباترین مکان‌هایی که در جزیره کیش و قشم قرار دارد صخره خرچنگ‌ها است. فرقی نمی‌کند که به جزیره کیش یا جزیره قشم سفر کنید با رفتن به صخره خرچنگ‌ها در هر یک از این دو جزیره چیزی جز زیبایی نخواهید دید. 

صخره خرچنگ کیش

اگر به دنبال مکانی آرام و خلوت در جزیره هستید که بتوانید از دیدن زیبایی‌های دریا لذت ببرید صخره خرچنگ کیش یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما خواهد بود. این صخره در روبروی هتل داریوش و نزدیک به پلاژ آقایان قرار گرفته است. همانطور که از اسمش پیدا است این صخره با خرچنگ‌هایی که در آن در حال حرکت هستند شناخته می‌شود، تماشای مدل‌های مختلف خرچنگ در این جزیره مطمئناً شما را به وجد خواهد آورد، یکی از معروف‌ترین آن‌ها خرچنگ ارواح است که در جزیره کیش به فراوانی یافت می‌شود.

صخره خرچنگ کیش

امکان بازدید از صخره خرچنگ در طول شبانه روز وجود دارد اما اگر هدف شما از رفتن به آنجا دیدن خرچنگ‌ها است باید بگویم که در برخی ساعات هنگامی که خرچنگ‌ها از آب بیرون می‌آیند، راحت‌تر می‌توانید آن‌ها را ببینید.
معمولاً بعد از اینکه جزر اتفاق می‌افتد این خرچنگ‌ها از ساعت هشت شب به بعد از آب بیرون می‌آیند، اگر می‌خواهید در روز آن‌ها را ببینید تماشای تعداد زیادی از آن‌ها در صبح زود برایتان لذت‌بخش خواهد بود چون این خرچنگ‌ها از آفتاب فراری هستند و در سوراخ‌های درون صخره ها مخفی می‌شوند. 

امکان شنا در صخره خرچنگ وجود ندارد چرا که به دلیل صخره‌ای بودن خطرات زیادی شما را تهدید خواهد کرد.

صخره خرچنگ قشم

جزیره قشم نیز مانند کیش با وجود مکان‌های دیدنی که دارد به یکی از پر بازدید‌ترین جزیره‌ها تبدیل شده است. صخره خرچنگ یکی از این مکان‌های دیدنی در قشم در نزدیکی روستایی به نام ریگو قرار گرفته است، وجود سنگ‌ها با نهشته‌های آهکی در دیواره صخره و جاندارانی که آثارشان از برخورد با این سنگ‌ها به جا مانده و همچنین وجود خرچنگ‌های خاص باعث شده این ساحل صخره‌ای ارزش زیادی برای دیدن داشته باشد و در لیست ژئو پارک قشم قرار بگیرد. قرارگیری صخره خرچنگ در لیست ژئو پارک باعث شده که مسئولیت افراد در حفظ آن بیشتر شود چرا که اگر آسیبی به آن وارد شود از این لیست حذف خواهد شد. 

تماشای خرچنگ‌ها در جزیره قشم با وجود تنوعی که دارد طرفداران زیادی پیدا کرده است به طوری که افراد زیادی برای تحقیق روی گونه‌های مختلف خرچنگ به این جزیره سفر می‌کنند.

صخره خرچنگ قشم

اگر می‌خواهید از این صخره زیبا دیدن کنید تنها کافی است خود را به بلوار ولیعصر در جزیره قشم برسانید و با عبور از خیابان رسالت شرقی به سمت صخره خرچنگ‌ها حرکت کنید.

دسته ی گردشگری 1402/06/26 اکرم سلیمانی 0 نظر 797 بازدید 6 پسند

سوالات متداول درباره صخره خرچنگ های کیش یا قشم؟

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.