logo

شرکت هواپیمایی کیش ایر

کیش ایر عنوان تجاری هواپیمایی کیش، یکی از ایرلاین های خصوصی ایران است که در سال 1370 به مرکزیت جزیره ی کیش افتتاح شده است، این شرکت هواپیمایی به سازمان منطقه آزاد کیش تعلق دارد و در حال حاضر جزء 5 شرکت ایرانی عضو یاتا می باشد.

کیش ایر

تاریخچه شرکت هواپیمایی کیش ایر

این شرکت با هدف توسعه ی فعالیت های جزیره رویایی کیش، با مرکز استان های کشور و کشورهای دیگر در سال 1370 تاسیس شده است و پس از دریافت مجوزها قانونی در خرداد ماه همان سال با دو فروند هواپیما به عنوان یکی از شرکت های سهامی خاص فعالیت خود را آغاز کرد. این ایرلاین پس از گذشت دو سال در اواخر سال 1372 با تغییر رویکرد و استراتژی و رعایت اصل صرفه جویی و فعالیت مداوم در مدت کوتاه به پیشرفت زیادی دست یافت.

کیش ایر
دوره ی سوم این ایرلاین از اواخر سال 1376 به نام مرحله بازنگری و شکوفایی با تغییر مدیریت شرکت به وقوع پیوست و در این زمان شرکت هواپیمایی دارای 10 فروند هواپیما می شد، در مرحله ی پایانی شرکت استراتژی جدید خود را به تکامل و بلوغ رساند، در این مرحله ایرلاین کیش ایر دارای 14 فروند هواپیمای ملکی در ناوگان خود بوده است که 3 فروند آن غیر فعال است و هواپیماهای غربی جایگزین هواپیماهای شرقی شده اند.

ناوگان های شرکت هواپیمایی کیش ایر

این ایرلاین همانطور که گفته شد دارای 14 فروند هواپیما با میانگین سنی 21.1 سال به شرح زیر می باشد:
 

ردیفنام هواپیماتعدادظرفیت
1بوئینگ MD7 فروند162 نفر
2فوکر 1003فروند117 نفر
3 ایرباس A3212 فروند120 نفر 
4ایرباس A3202 فروند 180 نفر

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی کیش ایر

ایرلاین کیش ایر در 11 فروند ناوگان فعال خود در دو کلاس پروازی به مسافران خدمات ارائه می دهد که شامل:

 1. کلاس پروازی اکونومی:  در این کلاس پروازی امکانات و خدمات ساده و معمولی به مسافران در قبال هزینه ی معقولی که پرداخت می کنند ارائه می شود. در این نوع کلاس پروازی صندلی ها به یکدیگر نزدیک هستند و پذیرایی و ارائه خدمات برای این نوع کلاس پروازی ساده و محدود می باشد.
 2. کلاس پروازی بیزینس: این کلاس پروازی بالاتر از اکونومی و در جایگاه دوم بعد از فرست کلاس قرار دارد. این کلاس پروازی قیمت بالاتری دارد و صندلی ها به صورت جداگانه در قسمتی از هواپیما وجود دارد. ارائه خدمات، پذیرایی و فاصله ی صندلی ها در حد معقول و مطلوب می باشد و امکانات کافی برای سرگرمی در طول مسیر وجود دارد.

کیش ایر

لازم است بدانید که در اغلب پروازها در مسیر تهران - کیش، کیش – تهران، مشهد - کیش و کیش - مشهد کلاس پروازی بیزینس به مسافران ارائه می شود.

مقاصد پروازی شرکت هواپیمایی کیش ایر

ایرلاین کیش دارای مقاصد مختلف پروازی متنوع در داخل و خارج از کشور می باشد که مقصدهای داخلی شامل: کیش، تهران، مشهد، شیراز، رشت، تبریز، آبادان، بندرعباس، کرمانشاه، عسلویه، یزد و ابوموسی و مقاصد بین المللی شامل: عراق، عمان، ترکیه، سوریه، امارات متحده عربی و جمهوری آذربایجان است.

کیش ایر

کترینگ شرکت هواپیمایی کیش ایر

کترینگ این ایرلاین از استاندارد های جهانی برای ارائه خدمات به مسافران پیروی میکند و در منوی غذایی خود انواع ذائقه ها ایرانی، سنت غذایی و غذاهای مدرن را در نظر گرفته است. کترینگ این ایرلاین با 20 سال سابقه در تهیه و توزیع غذا به عنوان یکی از بزرگترین کترینگ های شرکت های هواپیمایی محسوب می شود.


کترینگ شرکت هواپیمایی کیش ایر با کادری مجرب و توانا قادر به تولید 10 هزار سرویس غذایی در روز است و 100 متخصص تغذیه در این مجموعه برای نظارت حضور دارند. کترینگ کیش ایر در حال حاضر در دو مرکز تهران و کیش فعال است و خدمات مطلوب به مسافران ارائه می دهد. این مجموعه کیفیت، سلامت و تنوع غذایی را سرلوحه کار خود قرار داده است.

کیش ایر

افتخارات شرکت هواپیمایی کیش ایر 

 • ایرلاین کیش ایر عضو انجمن هوایی حمل و نقل یاتا، یکی از مهمترین انجمن های هوایی دنیا می باشد. لازم است بدانید که ایرلاین های عضو یاتا قادر به انجام پرواز های بین المللی می باشند و کشور متبوع هر ایرلاین عضو رسمی ایکائو است.
 • این ایرلاین دارای گواهینامه AOC از سازمان هواپیمایی کل کشور می باشد که این شرکت هواپیمایی را مجاز به انجام عملیات حمل و نقل بازرگانی می نماید.
 • ایرلاین کیش ایر نخستین شرکت هواپیمایی ایرانی است که موفق به دریافت گواهینامه بین المللی ایمنی پرواز IOSA از یاتا  شده است و در واقع دارای بازرسی ایمنی پرواز شامل: عملیات دیسپچ، عملیات کابین، مدیریت سازمان، حراست، عملیات و فنی مهندسی می باشد.

کیش ایر

حوادث شرکت هواپیمایی کیش ایر

ایرلاین کیش ایر کارنامه ی درخشانی دارد و مهم ترین حادثه آن هواپیما ربایی در 28 شهریور 1374 است که  پرواز شماره 707 کیش ایر از مقصد تهران به کیش توسط مهماندار هواپیما رضا رجبی در حین پرواز ربوده شد و سرانجام در پایگاه نظامی اسرائیل فرود آمد و خوشبختانه هیچ کشته و مجروحی نداشت.

اهداف شرکت هواپیمایی کیش ایر

ایرلاین کیش ایر اهداف بلند مدتی را برای خود در نظر گرفته است که شامل:

 • توسعه پایدار جزیره رویایی کیش به عنوان قطب اصلی گردشگری کشور
 • دستیابی به برنامه ی طرح جامع و سند چشم انداز 1404
 • تحت پوشش قرار دارن کلیه مناطق آزاد و برآورده کردن نیاز مسافرت های هوایی
 • افزایش ضریب ایمنی هواپیماها و تجهیزات فنی و مسافران
 • گسترش شبکه پروازی در مسیرهای داخلی و خارجی
 • تبدیل شرکت به شرکت هواپیمایی مبتنی بر ساز و کار خدمات الکترونیکی

کیش ایر

خرید بلیط و پذیرش مسافر شرکت هواپیمایی کیش ایر

اگر برای سفر خود قصد پرواز با ناوگان های کیش ایر را دارید، می توانید بلیط خود را از دفاتر آژانس های مسافرتی یا وب سایت هایی که با کیش ایر قرارداد دارند، تهیه کنید و چنانچه تمایل به سفر به جزیره ی زیبای کیش را دارید می توانید بلیط و هتل خود را از سایت کیش میزبان رزرو نمایید. 
همچنین برای پذیرش به موقع مسافران در سفرهای داخلی 2 ساعت و در سفر خارجی 3 ساعت زودتر از زمان پرواز باید در فرودگاه حضور داشته باشند زیرا نیم ساعت قبل از پرواز داخلی و 45 دقیقه قبل از پرواز خارجی گیت پرواز بسته می شود و پذیرش صورت نمی گیرد.

کیش ایر

حمل بار شرکت هواپیمایی کیش ایر

ایرلاین کیش ایر مانند سایر ایرلاین های کشور محدوده ی برای حمل بار مسافران دارد و مسافران مجاز هستند، باری به وزن 5 کیلوگرم و با مجموع ابعاد 115 سانتی متر را به داخل کابین هواپیما ببرند و بار مجاز حمل شده برای مسافر دارای صندلی 20 کیلوگرم و برای نوزاد 10 کیلوگرم می باشد. 

کیش ایر
توجه داشته باشید برای سفری امن و آسوده بار مسافران باید اشیا غیر مجاز مانند: مواد اسیدی و سرکه، مواد منفجره و آتش زا، اشیا تیز و برنده، مواد خوراکی چسبنده نداشته باشد. چمدان و وسایل شما قبل از ورود به قسمت حمل بار برچسب زده می شود.

دسته ی راهنمای پرواز 1399/09/20 میترا امیری 0 نظر 5198 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره شرکت هواپیمایی کیش ایر

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.