logo

معرفی شرکت هواپیمایی پویا ایر

یکی از جدیدترین ایرلاین های ایران، شرکت هواپیمایی پویا است، این هواپیمایی در زمینه حمل و نقل بار فعالیت می کند و همچنین توانسته به تازگی فعالیت رسمی خود را در زمینه حمل و نقل مسافر شروع کند، ما در این قسمت می خواهیم این شرکت هواپیمایی را برای شما به طور کامل توضیح دهیم.

شرکت هواپیمایی پویا ایر

شرکت هواپیمایی پویا در سال 1387 تاسیس شد، فعالیت اصلی شرکت پویا ایر در زمینه حمل بار به شکل بین الملل و فراتر از مرزهای کشور بوده است و به دلیل این فعالیت حرفه ای در سطح حمل بار، می تواند بارهای سنگین را در مسافت های طولانی به راحتی جابه جا کند و در حال حاضر حمل بار را میان 5 قاره مختلف و متفاوت انجام می دهد. اما به تازگی در زمینه حمل و نقل مسافر نیز فعالیت خود را آغاز کرده است و فعالیت پررنگی دارد، که در این مدت زمان کوتاه و با این دامنه خدمات کوچک توانسته توجه بسیاری از هموطنان عزیزمان را جلب کند. این شرکت هواپیمایی به 4 دسته جت تجاری، سرویس حمل و نقل مسافر، هواپیمای باربری و تاکسی هوایی تقسیم شده است.

هواپیمای پویا

1. هواپیماهای حمل و نقل مسافر در پویا ایر

این نوع هواپیماها می توانند 44 مسافر را به مقصد برساند در امتداد دیواره های کابین مسافر، صندلی های تاشو قرار گرفته است از دیگر امکانات این ایرلاین می توانیم به یک توری گاز با اجاق برقی، دیگ های بخار و سایر وسایل، یک توالت ثابت با مجموعه تجهیزات بهداشتی لازم اشاره کنیم.

هواپیمای مسافربری پویا ایر

مشخصات هواپیمایی مسافربری پویا ایر

دانستن اطلاعات و مشخصات هواپیمایی که قرار است با آن سفر کنید میتواند تا حد زیادی در راحتی سفر شما تاثیر بگذارد به همین دلیل ما لیست کاملی از مشخصات هواپیمای مسافربری پویا ایر را برای شما قرار داده ایم:

خدمه5 نفر
ظرفیت مسافر44 نفر
طول28.07 متر
ارتفاع8.65 متر
مساحت بال98.62 متر مربع
وزن خالی19050 کیلوگرم
وزن ناخالص34500 کیلوگرم
حداکثر سرعت700 کیلومتر در ساعت
برد4325 کیلومتر

داخل کابین هواپیمای مسافربری پویا ایر

2. هواپیمای باربری در پویا ایر

این شرکت تازه تاسیس در زمینه حمل و نقل باری نیز فعالیت بسیار پر رنگی دارد که می تواند حتی محموله های بزرگ را تا مسیرهای بسیار طولانی ببرد در حقیقت از این ایرلاین برای حمل محموله های حجیم و همچنین حیوانات زنده استفاده های بسیار زیادی می شود که تمامی مشتریان پویا ایر از خدمات آن ها رضایت کامل دارند.

هواپیمای باربری پویا ایر

مشخصات هواپیمای باربری پویا ایر

بارها و یا حیوانات زنده ی ما جدا از ارزش مالی برای ما اهمیت بسیار بالایی دارد بنابراین برای انتقال این محموله ها باید دقت کافی را برای انتخاب نوع ایرلاین داشته باشیم، در این قسمت مشخصات کلی هواپیمای باربری پویا ایر را برای شما قرار داده ایم که می تواند تا حد زیادی به شما کمک می کند.

خدمه6 نفر
محموله50 تن
طول بالها50.5 متر
ارتفاع14.67 متر
مساحت بال300.0 متر مربع
وزن خالی92500 کیلوگرم
حداکثر وزن برخاست429,975 پوند
طول 46.59 متر

داخل کابین هواپیمای باربری پویا ایر

3. ایرتاکسی در پویا ایر

یکی از ویژگی های خوب این شرکت هواپیمایی این است که در زمینه ایر تاکسی نیز حضور بسیار پررنگی دارد، برای این بخش از هواپیماهای کم سرنشین استفاده می شود به همین دلیل هزینه مقرون به صرفه برای سفرهای دسته جمعی با این ایرلاین، گزینه ای بسیار مناسب می باشد و همچنین این هواپیماها قادر هستند از باندهای کوتاهتر و نوارهای فرود بلند شوند و پرواز کنند، فعالیت ایرتاکسی این شرکت هواپیمایی در سال 1396 آغاز شد.

هواپیمای ایرتاکسی پویا ایر

مشخصات ایرتاکسی پویا ایر

آژانس های هوایی باید علاوه بر امنیت کافی ظرفیت لازم جابجایی مسافر را دارا باشند، این ویژگی ها در ادامه برای شما بیان شده است:

خدمه2 نفر
مسافران17 نفر
طول18.86 متر
عرض بال17.24 متر
ارتفاع5.68 متر
وزن خالی2840 کیلوگرم
حداکثر سرعت328km/h
سرعت کروز250km/h
نرخ صعود8.1m/s

داخل کابین ایرتاکسی پویا ایر

4. جت های اختصاصی یا بیزینس جت در پویا ایر

این هواپیماها دارای 10 نفر ظرفیت می باشد و 2 نفر خدمه در این نوع هواپیماها خدمت رسانی میکنند. جت های اختصاصی دارای راحت ترین و مدرن ترین صندلی های روز دنیا می باشند و در سطح کیفی خوبی قرار گرفته اند، به دلیل تنوع این نوع هواپیماها ما جدولی برای شما آماده کرده ایم که می توانید اطلاعات ناوگان های مورد نظر را به دست آورید.

هواپیمای جت پویا ایر

مشخصات جت های اختصاصی پویا ایر

از آنجا که اکثرا افراد لاکچری این نوع جت ها را برای سفر های کاری و ضروری خود انتخاب می کنند دانستن اطلاعات جت ها می تواند به آن ها در انتخاب صحیح نوع ناوگان پویا ایر کمک بسیار زیادی کند، این مشخصات در ادامه برای شما گفته شده است:

خدمه2 نفر
طول20.85 متر
طول بال19.61 متر
ارتفاع8.56 متر
وزن خالص12331 کیلوگرم
وزن ناخالص21863 کیلوگرم
حداکثر سرعت870km/h
سرعت کروز850km/h
ظرفیت مسافر10 نفر

داخل کابین جت پویا ایر

معرفی ناوگان های پویا ایر

تمامی ناوگان های این شرکت هواپیمایی دارای استانداردهای ایمنی بالا و در سطح بین الملل می باشد و تماما به سیستم های راداری بسیار پیشرفته مجهز شده اند به همین دلیل است که موجب شده تا این شرکت در سطح جهانی قرار بگیرد در حال حاضر کلیه ناوگان های پویا ایر به شرح زیر می باشد:

هواپیما پویا ایرتعدادنوع هواپیمای پویا ایر
آنتونوف ای ان-74 پویا ایر3هواپیمای مسافربری پویا ایر
امبرائرئی آرجی 145 پویا ایر2هواپیمای مسافربری پویا ایر
بمباردیه چلنجر 600 سریز پویا ایر1جت تجاری پویا ایر
هاربین وای-12 پویا ایر1هواپیمای چند منظوره پویا ایر
ایلیوشینایل-76 پویا ایر3هواپیمای باری پویا ایر

هواپیمای پویا در آسمان

کلاس پروازی شرکت هواپیمایی پویا ایر چگونه است؟

اگر چه که این شرکت هواپیمایی فعالیت کمی در زمینه حمل مسافر دارد اما توجه داشته باشید که کلاس های پروازی مختلفی را نیز دارا است، بنابراین پیش از رزرو بلیط این نوع هواپیما حتما نوع کلاس های پروازی را مشخص و تعیین کنید:

  • کلاس پروازی فرست کلاس

اگر مطلب کلاس های پروازی را خوانده باشید متوجه خواهید شد که یکی از بالاترین سطوح پروازی فرست کلاس می باشد که به طور معمول برای اشخاص مهم مورد استفاده قرار میگیرد و حتی افرادی که این سطح پروازی را خریداری می کنند در قسمتی جداگانه که امکانات و سطح خدمات بسیار خوبی دارد قرار میگیرند، بنابراین اگر تمایل دارید که پویا ایر را برای سفرهای طولانی انتخاب کنید بهتر است این نوع کلاس پروازی را انتخاب نمایید.

  • کلاس پروازی تجاری

این نوع کلاس پروازی پویا ایر امکانات بهتری به نسبت پروازهای اقتصادی دارد و با انتخاب این نوع کلاس پروازی دو صندلی جادار، راحت و اتوماتیک که امکانات صوتی و تصویری را در اختیار شما قرار میگیرد، اما لازم به ذکر است که قیمت بلیط کلاس تجاری مابین فرست کلاس و اقتصادی کلاس می باشد.

  • کلاس پروازی اقتصادی پویا ایر

اگر می خواهید بهینه سفر کنید، انتخاب کلاس اقتصادی بهترین گزینه برای شما می باشد اگر چه که در این نوع کلاس پروازی تنها سه عدد صندلی در اختیار شما قرار میگیرد.

عکس از هواپیمایی پویا

قطب اصلی و مسیرهای پروازی شرکت هواپیمایی پویا ایر

پایگاه اصلی این شرکت هواپیمایی در فرودگاه مهرآباد می باشد اما قطب های دوم آن در فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه بین المللی مشهد و همچنین فرودگاه بین المللی شیراز قرار گرفته است. همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم این شرکت هواپیمایی در دو زمینه حمل بار و همچنین حمل مسافر پرواز داشته اند و در طول ماه بیشتر از 55 پرواز را به مقصد می رسانند که در ادامه می توانید مسیرهای پروزای این شرکت هواپیمایی را که در ادامه به آن اشاره کرده ایم مشاهده نمایید.

  • مسیر تهران به مشهد
  • مسیر تهران به یزد
  • مسیر تهران به شیراز
  • مسیر تهران به بندرعباس
  • مسیر تهران به گرگان

چنانچه شما عزیزان این ایرلاین را برای سفرهای خود انتخاب کرده اید، توجه داشته باشید که پویا ایر مانند سایر ایرلاین ها در پروازی های خود تاخیر ندارد و تمامی پرواز های خود را در سر وقت و بسیار منظم انجام می دهد.

دسته ی راهنمای پرواز 1399/12/05 فائزه عین آبادی 1 نظر 5792 بازدید 6 پسند

سوالات متداول درباره معرفی شرکت هواپیمایی پویا ایر

نظرات کاربران

ناشناس | 1401/06/09
0 0

سلام لطفاً با توجه به تردد زیاد مسافر از اهواز به کرج ،نسبت به ایجاد مسیر پروازی فرودگاه پیام کرج به اهواز و بالعکس اقدام فرمایید