logo

شرایط انتقال خودرو بین مناطق آزاد

شرایط انتقال خودرو بین مناطق آزاد (آپدیت شده در 1401/03/05)

شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش طی بخشنامه ای شرایط جدید ماندگاری مجاز خودروهای پلاک ملی در کیش را ابلاغ کرد.

طبق آخرین بخشنامه ای که توسط شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش صادر شده است، شرایط جدیدی برای ماندگاری مجاز خودرو پلاک ملی در کیش ابلاغ شد. 

مطابق با متن این بخشنامه از تاریخ صدور تا زمان رفع واردات خودرو به جزیره کیش، خودروهایی که دارای پلاک ملی هستند می توانند با پرداخت عوارض تردد روزانه با محدودیت ده روز تا یک ماه و در موارد استثنایی حداکثر چهار ماه در جزیره کیش تردد نمایند. 

متن این بخشنامه به شرح ذیل میباشد:

 1. میزان عوارض پرداختی تردد سالانه خودروهای پلاک ملی در سال 1401 به ازای هر روی 700000 هزار ریال میباشد. 
 2. طبق مثوبات هیئت مدیره شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش مدت زمان مجاز ماندگاری این خودروها 10 روز و در صورت احراز شرایط کیشوندی با پرداخت عوارض تردد مندرج در بند نخست تا یک ماه امکان پذیر میباشد. 
 3. در صورت تقاضای مدت زمان بیش از یک ماه پس از شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش متقاضی میتواند تا 3 ماه دیگر (مجموعا 4 ماه) و با پرداخت عوارض تردد برای هرروز طبق بند یکم مدت زمان ماندگاری را تمدید نماید.
 4. در موارد ویژه برای بیش از 4 ماه با دستور رئیس شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش و یا معاون فرهنگی و اجتماعی و پرداخت عوارض روزانه 1500000 تا 4 ماه اضافه قابل تمدید است. این موارد خاص عبارتند از: 
 • جانبازان و معلولین
 • ایثارگران و خانواده های شهدا
 • بیماران خاص و صعب العلاج  
 • بیماران سرطانی

مدیر کل گمرک کیش بر اساس مصوبه جدید  اعلام کرد که نقل و انتقال خودرو میان مناطق آزاد با شرایط و مقررات زیر صورت خواهد گرفت:

 • خودروهایی که در یکی از مناطق آزاد با رعایت مقررات مربوطه وارد و در آنجا شماره گذاری شده است قابل نقل و انتقال میان مناطق آزاد می باشد.
 • موافقت های کتبی سازمان های منطقه ازاد مبدا و مقصد به گمرک مبدا الزامی می باشد.
 • خودروهایی که مبدا اولیه آمریکا را دارا می باشند، مانند: لامبورگینی، فراری، پورشه، هامر، مازراتی، بوگاتی و .. مجاز به انتقال خودرو میان  مناطق آزاد نیستند.
 • ترانزیت سایر خودروها در صورت ثبت سفارش به مقصد مورد نظر و کسب موافقت دفتر واردات سایر خودروها رد صورت ثبت سفارش میسر خواهد شد.

ایشان در پایان با اشاره به اینکه هیچ کدام از خودروها ترانزیت نشده اند از تمامی افراد خواست که به این قوانین عمل کرده و به قانون احترام بگذارند.

قوانین ترانزیت خودرو بین مناطق آزاد

دسته ی اخبار کیش 1399/11/15 فائزه عین آبادی 2 نظر 4479 بازدید 3 پسند

سوالات متداول درباره شرایط انتقال خودرو بین مناطق آزاد

نظرات کاربران

محمد | 1401/05/23
2 5

باسلام خودرو اروند امکان انتقال به سایر مناطق آزاد را دارد؟ و اگر دارد با چه شرایط و هزینه ای

ارش | 1400/08/19
4 14

سلام ، من ماشین تو منطقه اروند دارم می‌خوام فک پلاک کنم ببرم منطقه ارس پلاک بزنم به نظرتون شدنی هست؟