logo

زندگی دانشجویی در کیش

جزیره زیبای کیش علاوه بر جاذبه های بسیار و متنوع و همچنین تفریحات هیجان انگیز آبی دارای دانشگاه های بسیار معتبر زیر نظر دانشگاه تهران و صنعتی شریف است، افراد بسیاری از نقاط مختلف برای تحصیل به این جزیره مهاجرت می کنند و با تحصیل در این جزیره زندگی دانشجویی آنها آغاز می شود.

زندگی دانشجویی

برای تحصیل در دانشگاه های این جزیره باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه زندگی و تحصیل در آن نسبتا بالا می باشد،  برای زندگی در دوران دانشجویی در این جزیره می توانید دو انتخاب برای محل سکونت داشته باشید.

  • خوابگاه دانشجویی

خوابگاه هایی که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهد را اجاره کنید ، هزینه ی این خوابگاه ها مقرون به صرفه تر از اجاره خانه و سوئیت می باشد و هزینه ی نسبتا پایین تری نسبت به آنها دارد. خوابگاه های دانشجویی به صورت گروهی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و هزینه آن بین تعداد افرادی که در آن زندگی می کنند تقسیم می شود.

این خوابگاه ها مجهز به امکانات ضروری و مورد نیاز دانشجویان مانند: تلویزیون، یخچال فریزر، ماشین لباسشوی، تخت خواب، مبل، فرش، میز غذاخوری، سیستم گرمایش و سرمایش، کتابخانه، اتو و ... می باشد و می توانید در آنها به راحتی و با صرف هزینه مناسب به همراه دانشجویان دیگر زندگی کنید.

زندگی دانشجویی

  • اجاره خانه یا سوئیت دانشجویی

اجاره خانه و سوئیت در کیش نسبتا بالا است و چنانچه بخواهید به صورت انفرادی آن را اجاره کنید باید هزینه ی قابل توجهی بپردازید. پیشنهاد ما به شما این است چنانچه تمایل به زندگی در خوابگاه ندارید، خانه و سوئیت را به صورت گروهی اجاره کنید تا هزینه بین تعداد افراد تقسیم شود.
هزینه ی دانشجویان محدود به هزینه مسکن و محل اقامت نمی شود، بلکه هزینه های دیگر را نیز در بر می گیرد که به اختصار در مورد آنها توضیح می دهیم:

هزینه مواد غذایی و خوراک

یکی از عوامل مهم در زندگی دانشجویی مواد غذایی و خوراک است. در جزیره توریستی کیش قیمت مواد غذایی و خوراکی نسبت به سایر شهر ها بالا می باشد، دانشجویان می توانند برای کنترل بهتر هزینه های متفرقه خود حدالمقدور مواد غذایی مورد نیاز را از محل زندگی خود به کیش ببرند، این کار باعث کاهش هزینه های متفرقه و اضافی می شود.

زندگی دانشجویی

هزینه رفت و آمد در جزیره کیش

به طور کلی هزینه ها در جزیره کیش بالا است و موضوعی که در زندگی دانشجویی خود باید به آن توجه داشته باشید، هزینه رفت و آمد در جزیره و مهم تر از همه هزینه رفت و امد بین محل سکونت و دانشگاه است که در اکثر روزها نیازمند تردد در این مسیر هستید، به همین منظور سعی کنید محل اقامت شما تا دانشگاه فاصله کوتاه داشته باشد و بتوانید تنها با چند دقیقه پیاده روی و بدون نیاز به استفاده از وسایل نقلیه به مقصد خود برسید.

در صورت طولانی بودن مسیر تا دانشگاه برای کنترل هزینه ها سعی کنید از وسایل حمل و نقل عمومی مانند: مینی بوس، تاکسی خطی، موتور و دوچرخه که مقرون به صرفه هستند، استفاده نمایید. و بتوانید هزینه های خود را در مدت زمان تحصیل خود در کیش مدیریت نمایید.
 

دسته ی گردشگری 1399/10/20 میترا امیری 0 نظر 3996 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره زندگی دانشجویی در کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.