logo

روم سرویس هتل

هتل ها در سراسر دنیا امکانات و خدمات خاصی را به مسافران ارائه می دهند و برای جذب بیشتر مسافران سعی می کنند، بهترین، مدرن ترین و به روزترین خدمات و امکانات را به مهمانان ارائه دهند و از رضایت مندی مطلوب برخوردار باشند تا بتوانند درآمد و تجارت خود را ارتقا دهند. جزیره ی کیش با جذب مسافران و گردشگران بی شمار از این قاعده مستثنی نیست. در این مقاله توضیحاتی در مورد روم سرویس یکی از خدمات حائز اهمیت هتل ها مطالبی را برای آشنایی بیشتر ارائه می دهیم.

روم سرویس

روم سرویس هتل ها چه خدماتی را در بر میگیرد؟

برای خدمات ارائه شده در روم سرویس هتل ها استاندارد تعریف شده ای وجود ندارد و هتل های مختلف در کشورهای مختلف روم سرویس های متفاوتی را برای مهمانان ارائه می دهند و حتی هتل های مختلف یک کشور نیز روم سرویس های متنوع و متفاوت با یکدیگر دارند. اما تمامی روم سرویس ها باید امکان سفارش غذا و نوشیدنی و تحویل آن در اتاق را فراهم کنند.

روم سرویس

مینی بار یکی از خدمات جذاب روم سرویس ها

مینی بار یخچال کوچکی است که در اتاق های هتل قرار دارد و در مدت زمان اقامت مهمانان مینی بار با نوشیدنی های متنوع (شامل آبمیوه، آب معدنی و نوشیدنی های الکلی یا غیر الکلی) و خوراکی های خوشمزه همچون انواع شکلات و بیسکویت، تنقلات، کلوچه، اسنک و ... با بسته بندی شیک و استاندارد شارژ می شود. هتل هایی که تعداد ستاره های بیشتری دارند مینی بار های جذاب تر و متنوع تری را به مهمانان ارائه می دهند.
لازم است به این نکته توجه داشته باشید که غالبا مینی بارها رایگان نیستند و هزینه اقلام داخل مینی بار در داخل اتاق قرار دارند و غالبا قیمت آن به دلیل دسترسی آسان بالاتر است و در زمان تحویل اتاق هزینه آن با توجه به اقلامی که استفاده کرده اید از شما دریافت می شود.
مینی بار

نحوه استفاده از خدمات روم سرویس

استفاده از روم سرویس هتل مشابه با سفارش غذا از رستوران و فست فود می باشد و اکثر ما در زمان احساس گرسنگی و تشنگی این کار را با یک تلفن انجام داده ایم، بعد از ثبت سفارش غذای شما، مسئول مربوط آن را به آشپزخانه ارجاع می دهد و پس از آماده شدن، غذا به بخش روم سرویس تحویل داده می شود تا بوسیله میزهای چرخ دار به اتاق شما ارسال شود و در نهایت پس از دریافت صورت حساب و پرداخت مبلغ،  غذا و نوشیدنی در اختیار شما قرار می گیرد. 

روم سرویس
در برخی از هتل ها امکاناتی ویژه مانند: گاز یا وسایل گرم کننده غذا، یخچال و ظرف های مخصوص غذا در فضای داخل ی اتاق برای رفاه بیشتر مسافران قرار داده شده است تا بتوانند غذای خود را گرم کنند یا نوشیدنی خود را در یخچال قرار دهند و لذت صرف غذا برایشان بیشتر و دلچسب تر باشد.

تاریخچه روم سرویس هتل ها 

روم سرویس از زمان پیدایش هتل و صنعت هتلداری وجود داشته است، اما با گذر زمان دچار تغییر و تحول شده است، تا بتواند امکانات مطلوب تری برای رفاه حال مسافران ارائه کند. افراد بسیاری معتقد هستند که استفاده از روم سرویس و محبوبیت آن در نزد مسافران و مهمانان هتل ها روند نزولی دارد و به تدریج حذف می شود. اما در حال حاضر صنعت هتلداری عقب نشینی نکرده و در حال ارتقای روم سرویس می باشد.

روم سرویس

مزایا و معایب روم سرویس هتل ها

روم سرویس از جمله خدماتی است که برخی از مسافران و مهمانان نظر مخالف یا موافق نسبت به آن دارند و این امر به دلیل این است که گروهی، ابعاد مثبت و گروهی دیگر ابعاد منفی آن را برجسته و بزرگ می کنند.

  • مزایای روم سرویس هتل ها

میل کردن غذا و نوشیدنی مورد علاقه در اتاق شخصی و دور از همهمه و شلوغی
صرف غذا در هر زمان که تمایل دارید.
راحتی مهمانان و مسافرانی که کودک دارند.
کاهش اسراف در مواد غذایی و صرفه جویی زمان
صرف یک غذای سبک و میان وعده در داخل اتاق

روم سرویس

  • معایب روم سرویس هتل ها

قیمت بالای غذا و نوشیدنی نسبت به رستوران هتل ها
سرد شدن غذا تا زمان رسیدن به اتاق
عدم نظارت مهمانان بر تهیه ی غذا
منو و انتخاب محدود نسبت به منوی غذایی رستوران ها

منوی متنوع و جذاب در روم سرویس هتل 

همانطور که گفته شد یکی از معایب روم سرویس، انتخاب و منوی محدود آن در هتل ها بوده است. در حال حاضر هتلداران سعی در رفع این مشکل کرده اند و منوی رنگا رنگ از انواع نوشیدنی، شیرینی و شکلات، غذاهای ایرانی و فست فودها، سالاد، اسنک و ساندویج را ارائه می دهند تا مهمانان به راحتی بتوانند غذایی مطابق میل و سلیقه خود سفارش دهند.

روم سرویس

خلاقیت در ارائه روم سرویس هتل 

اکثر افراد علاوه بر کیفیت و طعم غذا دوست دارند، غذایی با چیدمانی زیبا را میل کنند، در روم سرویس هتل ها سعی شده که غذاها چیدمانی بی نظیر و فوق العاده داشته باشند تا مهمانان را جذب کنند. همچنین در حال حاضر دیگر نیازی به تماس تلفنی و ثبت غذا در هتل ها نیست و شما می توانید، اینترنتی و از طریق اپلیکیشن غذا سفارش دهید و آنلاین پرداخت کنید.

روم سروییس

نکات مهم در مورد روم سرویس هتل

برای اطلاعات بیشتر در مورد روم سرویس هتل ها لازم چند نکته مم را بدانید:

  • اقامت در طبقات بالاتر هتل ارائه غذا با کیفیت کمتر: غذایی که برای شما در آشپزخانه تهیه می شود، داخل ظرفی یک بار مصرف قرار داده می شود و درب آن را برای جلوگیری از سرد شدن غذا می بندند، بنا براین هر چه اتاق شما در طبقه ی بالاتر هتل قرار داشته باشد، امکان سرد شدن و عرق کردن غذای شما بیشتر است مثلا به جای خوردن سیب زمینی ترد، سیب زمینی نرم و حتی کمی خیس می خورید.

روم سرویس

  • امکان طبخ غذا توسط فردی به جز آشپز هتل: منوی که برای روم سرویس هتل در اتاق شما وجود دارد، دلیل بر طبخ آن توسط آشپز هتل نیست، زیرا بسیاری از هتل ها برای کاهش هزینه غذا را به آشپزخانه محلی سفارش می دهند و حتی بعضی از آنها غذا را از قبل آماده می کنند.

خواندن این محتواها پیشنهاد می‌شود:

دسته ی گردشگری 1399/09/15 میترا امیری 0 نظر 2915 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره روم سرویس هتل

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.