دو شناور حمل کننده کالای قاچاق به ارزش 130 میلیارد ریال توقیف شدند

فرماندهی انتظامی و پایگاه دریابانی کیش خبر توقیف دو شناور حمل کننده 130 میلیارد ریال کالای قاچاق را اعلام کرد و افزود 12 متهم این پرونده دستگیر شده اند.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، سرهنگ علی اصغر جمالی بیان کرد: دو شناور حمل کننده لوازم خانگی و سیستم های سرمایشی به ارزش 130 میلیارد ریال بوده اند.
ایشان افزود: با جدیت عملیات مبارزه با قاچاق انجام می شود و هیچ گونه کوتاهی و چشم پوشی در این زمینه صورت نمی گیرد.
فرماندهی انتظامی و دریابانی کیش گفت: کالاهای توقیف شده این دو شناور اظهار نامه گمرکی نداشتند و مطابق قانون ورود کالاهایی که مشابه ایرانی و داخلی دارند ممنوع است و این کالاها قاچاق محسوب می شوند.

سرهنگ جمال و دستگیری کالای قاچاق

سرهنگ جمالی گفت: این شناورها از مبدا سواحل غیر مجاز به بنادر غیر تخصصی استان های همجوار کالاها را بارگیری  کرده بودند و افراد متهم دستگیر شده به همراه کالاهای کشف شده و پرونده انتظامی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
فرمانده انتظامی ویژه کیش گفت: در عملیاتی دیگر 4 فروند شناور صیادی بدون هیچ گونه تجهیزات و ادوات صیادی با 40 هزار لیتر سوخت قاچاق در آب های خلیج فارس دستگیر شدند و 28 نفر خدمه چهار شناور نیز دستگیر شدند.
ایشان افزود: این مقدار از سوخت قاچاق با سهمیه صیادی دریافت می شود و به شناورهای تجاری خارج از آب های سرزمین جمهوری اسلامی فروخته می شود.
سرهنگ جمالی گفت: تخلف کنندگان با استفاده از پوشش و نام صیادی و با هدف داد و ستد سهمیه دولتی سوخت را به شناورهای تجاری و باری به چندین برابر قیمت می فروشند.
فرماندهی انتظامی ویژه کیش در مورد صیادی غیرمجاز گفت: 9 شناور که حمل کننده هفت تن صید غیر مجاز و 4 هزار متر تور منوفلامنت یا گوشیگر بودند به همراه 30 صیاد غیر مجاز این شناورها دستگیر شدند. 
 

دسته ی اخبار کیش 1400/06/24 نویسنده : میترا امیری 0 نظر 1356 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره دو شناور حمل کننده کالای قاچاق به ارزش 130 میلیارد ریال توقیف شدند

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.