دانشگاه های کیش:معرفی ، شرایط تحصیل، مقاطع و رشته ها

در سال 1375 دانشگاه کیش که زیر نظر سازمان منطق آزاد کیش فعالیت خود را شروع کرده بود، اقدام به پذیرش 77 نفر دانشجو در رشته های کارشناسی کامپیوتر ، کارشناسی حسابداری و مدیریت بازرگانی نمود. برای انجام فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی بیشتر، واحدی با عنوان  «مرکز تحقیقات کیش و خلیج فارس» راه اندازی شد. 

تفریحات کیش

سال 1383  تحولی بزرگ در دانشگاه کیش ایجاد شد. این دانشگاه برای ارتقای سطح آموزش عالی ، همکاری مشترکی با دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی آغاز نمود.  با این اقدام ، از همان سال، توسعه علمی در سطح آموزشی این دانشگاه گسترش یافت و حتی باعث شد که جزیره کیش تبدیل به پایگاهی شود برای تاسیس واحدهای بین الملی دانشگاه های داخلی معتبر و دانشگاه های شناخته شده خارجی. 

دانشگاه های کیش

به این ترتیب جزیره کیش با هدف ایجاد یک شهر دانشگاهی و جذب دانشجویان مستعد، سعی در ایجاد دانشگاه های معتبر با رویکرد بین المللی کرد. با تلاش های گسترده سازمان منطقه آزاد ، هم اکنون جزیره کیش به عنوان دانشگاهی ترین شهر ایران شناخته شده است. 5 دانشگاه بین المللی در جزیره مشغول به کار هستند. مساحت کل جزیره حدود 91.5 کیومتر مربع است که تقریبا در هر 18.3 کیلومترمربع، یک دانشگاه فعالیت میکند.

ویژگی بسیار مهم این دانشگاه‌ها بین المللی بودن آنهاست. طبق قانون، تدریس به زبانی غیر از فارسی در کل کشور ممنوع می باشد. ولی این قانون در منطقه آزاد تجاری صدق نمیکند. یعنی تدریس به زبان غیر از فارسی در دانشگاه های کیش انجام می شود.

همانطور که گفته شد، 5 دانشگاه در کیش فعالیت میکنند و تمام رشته های مهم دانشگاهی برای تحصیل دانشجویان ارائه میشود با این وجود به دلیل آنکه جزیره کیش یک شهر تجاری محسوب می شود، رشته های مربوط به امور مالی و بازرگانی بیشترین متقاضی را به خود اختصاص داده است.

نکته مهم در خصوص دانشگاه های کیش این است که تحصیلات دانشگاهی در این جزیره به صورت رایگان ارائه نمی شود و مشمول دریافت شهریه می باشند با توجه به شهریه بالا و هزینه های اقامتی در جزیره کیش، می توان گفت، تحصیل در این دانشگاه ها بسیار گران تمام می شود.

معرفی دانشگاه های جزیره کیش:

 1. پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران
 2. دانشگاه  صنعتی شریف کیش
 3. دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی کیش
 4. دانشگاه پیام نور کیش (مرکز بین المللی کیش)
 5. دانشگاه علمی کاربردی کیش

دانشگاه پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران

این دانشگاه زیر مجموعه ای از دانشگاه تهران می باشد که در سال 1386 درکیش آغاز به کار کرد. تدریس و آموزش در این دانشگاه مطابق با استانداردهای دانشگاه تهران می باشد و با استناد بر مصوبات هیات امنای دانشگاه تهران و با توجه به مفاد اسانامه و مقررات آن دانشگاه عمل میکند به همین دلیل سطح علمی و آموزشی در دانشگاه پردیس بسیار بالا می باشد. همچنین امکانات خوابگاهی و اقامتی هم برای دانشجویان فراهم شده است.
هم اکنون تعداد 2600 نفر دانشجو مشغول تحصیل هستند و 2700 نفر فارغ التحصیل از این دانشگاه می باشند.

دانشگاه

امکانات این دانشگاه شامل موارد زیر است:

کارگاه ها و آزمایشگاه ها، کتابخانه، سالن اجتماعات و دفاع پایان نامه، شبکه اینترنت، لابراتوار مجهز زبان، سالن تندرستی، سالن آموزش موسیقی، مرکز بهداشت و درمان، کافی شاپ و رستوران که تمامی این موارد با آخرین استانداردهای جهانی فضاهای آموزشی مطابقت دارد.

امکانات دانشگاه بین المللی پردیس کیش

مقاطع تحصیلی و رشته های دانشگاه پردیس کیش

 • مقطع کارشناسی دانشگاه پردیس کیش

طراحی صنعتی، مهندسی معماری، حقوق

 • مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پردیس کیش

مدیریت کسب و کار گرایش بازاریابی، مدیریت کسب و کار گرایش استراتژی، مدیریت کسب و کار گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات، مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت بازاریابی، مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی، مالی گرایش مهندسی مالی و مدیریت ریسک، کارآفرینی گرایش کسب و کار جدید، تحقیقات آموزشی، مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی جهانگردی، مدیریت ورزشی گرایش مدیریت بازاریابی در ورزش، آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی گرایش حرکات اصلاحی، روانشناسی عمومی، گروه علوم انسانی، آموزش زبان انگلیسی، حقوق خصوصی، حقوق تجاری اقتصادی بین المللی، حقوق نفت و گاز، مهندسی نفت گرایش مخازن هیدروکربوری، مهندسی فناوری اطلاعات گرایش فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی گرایش ماشین های آبی، مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار، مهندسی عمران گرایش سازه، مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم ها، ایمنی، بهداشت و محیط زیست، مهندسی انرژی های تجدید پذیر، زیست شناسی گرایش علوم سلولی و مولکولی، طراحی صنعتی، مهندسی معماری، معماری و انرژی، معماری داخلی، مدیریت پروژه و ساخت

پردیس بین المللی دانشگاه کیش

 • دکتری دانشگاه پردیس کیش

جغرافیا سیاسی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، ژئومورفولوژی، مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت بازاریابی، مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت سیاستگذاری بازرگانی، مدیریت دولتی گرایش تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی، مدیریت دولتی گرایش مدیریت منابع انسانی، مدیریت گرایش مدیریت رسانه ای، مدیریت گرایش تولید و عملیات، مدیریت گرایش تحقیق در عملیات، مالی گرایش مهندسی مالی، کارآفرینی، حسابداری، اقتصاد سنجی، مدیریت ورزشی – مدیریت اوقات فراغت و ورزش های تفریحی، مدیریت ورزشی گرایش مدیریت بازاریابی و رسانه ها در ورزش، مدیریت ورزشی گرایش مدیریت راهبردی در سازمان ها و رویدادهای ورزشی، رفتارحرکتی گرایش رشد حرکتی، فیزیولوژی ورزشی گرایش فیزیولوژی ورزشی عصبی عضلانی، فیزیولوژی ورزشی گرایش بیوشیمی و متابولیسم ورزشی، فیزیولوژی ورزشی گرایش قلب و عروق و تنفس، آسیب شناسی ورزشی وحرکات اصلاحی گرایش امداد گری ورزشی، آسیب شناسی ورزشی وحرکات اصلاحی گرایش حرکات اصلاحی، علم اطلاعات و دانش شناسی با گرایش بازیابی اطلاعات و دانش، حقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق بین الملل عمومی، حقوق جزا و جرم شناسی، روانشناسی عمومی، روانشناسی تربیتی، سنجش و اندازه گیری، آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی، روابط بین الملل

 • گروه فنی و مهندسی دانشگاه پردیس کیش

مهندسی صنایع، مهندسی پلیمر، مهندسی نفت (مخازن )، مهندسی مکانیک – ساخت و تولید، مهندسی هوافضا گرایش آئرودینامیک، مهندسی محیط زیست- گرایش آب و فاضلاب، مهندسی محیط زیست- گرایش منابع آب، مهندسی محیط زیست- گرایش آلودگی هوا، مهندسی سیستم های انرژی گرایش انرژی و محیط زیست، محیط زیست- گرایش برنامه ریزی، مهندسی شیمی – بیوتکنولوژی نانوشیمی(علوم و فناوری نانو)، شیمی پلیمر
بیوانفورماتیک، زیست شناسی – علوم سلولی و مولکولی، معماری، پژوهش هنر

آدرس و شماره تلفن دانشگاه پردیس کیش

آدرس : ابتدای خیابان نیایش واقع در بلوار میرمهنا
شماره تماس : 07644430055

دانشگاه صنعتی شریف کیش

این دانشگاه از سال 1383 با همکاری دانشگاه کیش فعالیت خود را آغاز کرد. طبق توافقاتی که سازمان منطقه آزاد با دانشگاه صنعتی شریف داشت، دانشگاه کیش به مدت 4 سال  توسط مدیریت دانشگاه صنعتی شریف اداره می شد. در سال 1388 این دانشگاه رسما به دانشگاه صنعتی شریف واگذار گردید و تغییر نام داد و به عنوان دانشگاه بین المللی صنعتی شریف به فعالیت خود ادامه داد.
سطح علمی و آموزشی این دانشگاه بسیار بالاست . به دلیل برگزاری  دوره های آموزشی مشترک با دانشگاه های مشهور خارجی ، تاکنون توانسته تعداد 30 دانشجو از کشورهای دیگر مانند امارات، هندوستان، کویت، کانادا و کشورهای آفریقایی را در مقاطع تحصیلی مختلف آموزش دهد.

دانشگاه صنعتی شریف کیش

امکانات این دانشگاه شامل موارد زیر است :

آزمایشگاه الکترونیک، کلاس مجازی، آزمایشگاه فیزیک، آزمایشگاه زبان، اتاق کنفرانس، سایت کامپیوتر، سالن چند منظوره، نمازخانه، رستوران

دانشگاه شریف کیش

مقاطع تحصیلی و رشته های دانشگاه صنعتی شریف کیش

 • مقطع كارشناسی دانشگاه صنعتی شریف کیش

مهندسی مكانيك، مهندسی كامپيوتر، مهندسی مواد، مهندسی عمران، مهندسی هوافضا و مهندسی صنايع

 • مقطع كارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف کیش

مهندسی مكانيك، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مواد، مهندسی مكاترونيك، مهندسی كامپيوتر، مهندسی هوافضا و مهندسی صنايع

 • مقطع دكتری تخصصی دانشگاه صنعتی شریف کیش

مهندسی مواد، مهندسی مكانيك، مهندسی دريا، مهندسی هوافضا و مهندسی صنایع از طريق بررسی سوابق تحصیلی و كنكور سراسری دانشجو می پذیرد.

دانشگاه صنعتی شریف کیش

آدرس و شماره تلفن دانشگاه صنعتی شریف کیش

آدرس : میدان امیرکبیر ، بلوار دانش 
شماره تماس : 07644422299

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی کیش

این دانشگاه در سال 1389 تاسیس شد.  ایجاد فضای آموزشی و تحصیلی مناسب ، جذب استادان برجسته و داشتن هیئت علمی برتر از اهداف دانشگاه آزاد بین المللی کیش می باشد. ارائه 856 مقاله علمی و 2 مقاله بین المللی معتبر در کارنامه این دانشگاه وجود دارد 
 این دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف و رشته های تحصیلی گوناگون اقدام به پذیرش دانشجو کرده است.

دانشگاه ازاد اسلامی بین المللی کیش

مقاطع تحصیلی و رشته های دانشگاه آزاد اسلامی کیش

 • مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی کیش

نرم افزار کامپیوتر، کامپیوتر نرم افزار، حسابداری، معماری

 • مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی کیش

نرم افزار کامپیوتر، تکنولوژی عمران، اجرایی عمران، معماری، حسابداری

 • مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی کیش

مکانیک، معماری، برق، کامپیوتر، مهندسی عمران آب و سازه های هیدرولیکی، حقوق خصوصی، حقوق جزا و جرم شناسی، روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی، مدیریت اجرایی، مدیریت بازرگانی، مدیریت مالی، حسابداری، زبان انگلیسی

 • مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی کیش

برق-قدرت، معماری، اموزش زبان انگلیسی، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، روابط بین الملل، حسابداری، مدیریت اموزشی،مدیریت رسانه، مدیریت صنعتی مالی، روانشناسی سلامت، معماری، مدیریت مالی، مدیریت-بازرگانی و بازاریابی

دانشگاه ازاد اسلامی کیش

آدرس و شماره تلفن دانشگاه آزاد اسلامی کیش

آدرس : میدان سازمان منطقه آزاد کیش ، بلوار سنایی 
شماره تماس : 07644422720

دانشگاه ازاد اسلامی کیش

دانشگاه پیام نور مرکز بین المللی کیش

این دانشگاه سال 1386 در جزیره کیش تاسیس شد.  آموزش دانشجویان از راه دور و نیمه حضوری، هدف مهم دانشگاه پیام نور است. این دانشگاه برای افرادی که مشغول کار هستند و امکان حضور در کلاس های دانشگاه را ندارند، بسیار مناسب می باشد.
پذیرش در دانشگاه پیام نور کیش به دو روش رسمی و فراگیرانجام می شود. دانشجویان رسمی از طریق آزمون کنکور سراسری وارد دانشگاه می شوند و دانشجویان فراگیر بدون کنکور و با توجه به معدل آنها پذیرفته خواهند شد.
تمام دانشجویانی که وارد این دانشگاه می شوند، چه از طریق رسمی و چه فراگیر ، شهریه ثابت مشابهی را پرداخت میکنند. همچنین مدرک فارغ التحصیلی که به آنها ارائه می شود کاملا مشابه و با یک عنوان خواهد بود.

دانشگاه پیام نور کیش

مقاطع تحصیلی و رشته های دانشگاه پیام نور کیش

 • مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه پیام نور کیش

کامپیوتر، حسابداری

 • مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه پیام نور کیش

کامپیوتر، حسابداری، معماری

 • مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه پیام نور کیش

حسابداری، کامپیوتر، حقوق، علوم ورزشی

 • مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه پیام نور کیش

حسابداری، کامپیوتر، برق، عمران، معماری

 • مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور کیش

حقوق بین الملل، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خصوصی، روابط بین الملل، علوم سیاسی، حسابداری، مدیریت دولتی – توسعه منابع انسانی، مدیریت مالی، مهندسی برق،عمران، مکانیک، کامپیوتر، طراحی شهری، مهندسی معماری

آدرس و شماره تلفن دانشگاه پیام نور بین الملل کیش

آدرس : خیابان سنایی جنب بازار مریم ، پشت برج فناوری 
شماره تماس : 07644455237

دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش

هدف دانشگاه جامع علمی کاربردی، افزایش سطح مهارت دانشجویان و ایجاد تجربه اجرایی و عملی در زمینه های مختلف می باشد. فارغ التحصیلان این دانشگاه، زمانی که وارد بازار کار می شوند، تجربه و مهارت شغلی بیشتری خواهند داشت. مدرک ارائه شده از دانشگاه علمی کاربردی، بسیار معتبر است زیرا که این دانشگاه وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد.

دانشگاه علمی کاربردی کیش

مقاطع تحصیلی و رشته های دانشگاه پیام نور کیش

 • مقطع کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش

بازاریابی، حسابداری گرایش مالی، خدمات جهانگردی، عمران امور پیمانها، کاردانی حرفه ای خدمات گردشگری، کاردانی حرفه ای روابط عمومی، کاردانی حرفه ای گردشگری، کاردانی حرفه ای هتلداری، کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی-گرافیک، کاردانی فنی شبکه های کامپیوتری، کاردانی فنی عمران-امور پیمان ها، کاردانی فنی معماری-معماری شهری، هتلداری

 • مقطع کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش

کارشناسی حرفه ای حسابداری مالی، کارشناسی حرفه ای مترجمی-همزمان انگلیسی، کارشناسی حرفه ای مدیریت گردشگری، مدیریت گردشگری، مهندسی فناوری اطلاعات-فناوری اطلاعات، مهندسی فناوری عمران-ساختمان سازی

آدرس و شماره تلفن دانشگاه جامع علمی کاربردی کیش

آدرس : خیابان سنایی ، روبه روی دادگستری 
شماره تماس : 07644421721

دسته ی معرفی اماکن کیش 1399/08/21 نویسنده : فائزه عین آبادی 14 نظر 40255 بازدید 35 پسند

سوالات متداول درباره دانشگاه های کیش:معرفی ، شرایط تحصیل، مقاطع و رشته ها

نظرات کاربران

آیکون کاربرناشناس | 1403/01/15
0

سلام وقت همگی بخیر آیا دانشگاه آزاد کیش رشته مهندسی پزشکی داره؟

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرناشناس | 1402/11/29
0

سلام رشته انیمیشن با تصویر سازی و یا بازی سازی نداره کیش...؟

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرفانیذ | 1402/11/27
0

رشته های عکاسی، موسیقی و گریم نداره دانشگاهای کیش؟؟؟؟

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرعسل رزمجویی | 1402/10/17
0

سلام دانشگاه کیش رشته مدیریت خانواده هم داره ؟

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرمریم نوروزی | 1402/04/17
5

دانشگاه های کیش رشته طراحی مد و لباس و مربوط این رو داره؟؟؟ و با کنکوره یا شرط معدل

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرشایان خواجه یی | 1401/07/26
10

دانشگاه کیش پزشکی ثبت نام داره یا کنکور ؟؟؟؟

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرناشناس | 1401/07/22
1

سلام رشته علوم ورزشی مقطع کارشناسی پیوسته فقط دانشگاه پیام نور داره ؟؟؟

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرعلی | 1401/06/15
3

دانشگاه پردیس کیش رشته تربیت بدنی هم داره؟

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرYaci | 1401/05/29
6

دانشگاهای کیش داروسازی و رشته های مربوط به تجربی هم دارع؟

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرناشناس | 1401/04/12
1

سلام چرا روانشناسی مقطع کارشناسی ندارید.من ساکن کیش هستم

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرثمین | 1401/02/03
11

دانشگاه های کیش طراحی لباس هم داره؟؟؟؟؟

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرناشناس | 1400/10/12
6

چرا کارشناسی گرافیک ندارین

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرhomayounaderi | 1400/10/10
0

دانشگاه های کیش رشته بیومکانیک هم دارند!!؟

مشاهده بیشتر ...
آیکون کاربرنفس | 1400/08/12
4

دانشگاه های کیش رشته زیست فناوری(بیوتکنولوژی) هم داره؟

مشاهده بیشتر ...
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.