خرید و فروش خانه (ملک) در کیش، مشاوره آنلاین، مسکونی و تجاری

لیست ملک های تجاری و مسکونی برای خرید و فروش در کیش را از همینجا همه روزه پیگیری کنید. (بروزرسانی 1401/10/22)

اگر قصد مهاجرت به کیش را دارید و یا به آن می اندیشید در ادامه با ما همراه باشید تا راهنمای شما برای خرید خانه در این جزیره باشیم و مزایا و معایب آن را بررسی نماییم.

خرید خانه در کیش

چرا باید در کیش خانه بخریم؟

بسیاری از ما تاکنون بارها خواسته ایم در مکانی زندگی کنیم که به دور از هرگونه دغدغه فکری و در آرامش کامل باشد و معضلات زندگی در کلان شهرها را نداشته باشد، اما برای تحقق این خواسته چه باید کرد؟ شاید فکر کنید مهاجرت به روستایی دور افتاده و یا حتی خارج از کشور چاره برخی از این دغدغه ها باشد، اما میدانید که زندگی در روستایی کوچک و بدون امکانات برای افرادی که سالها با زندگی شهری خو گرفته اند بسیار دشوار است. از طرفی مسائل مالی و اداری زیادی را باید برطرف کرد تا بتوان به خارج از کشور مهاجرت کرد و از آن طرف سازگاری با فرهنگ خارج نیز آسان نیست. در اینگونه موارد مهاجرت داخلی به جزیره کیش بهترین گزینه پیش روی شماست.

کیش که از میان آبهای نیلگون خلیج فارس سربرآورده جزیره ای کوچک و بسیار دیدنیست که زندگی در آن می تواند بسیار رویایی باشد. اقامت در جزیره مرجانی کیش به شما تجربه یک زندگی در‌ شهری‌ با مدرن‌ترین‌ امکانات و پیشرفته‌‌تر از سایر شهرهای کشور را می‌بخشد.

خرید خانه در کیش

جزیره کیش با داشتن مردمانی که بخش عظیمی از آنها (حدود ۹۰ درصد) با سواد بوده و اشتغال زایی۹۰‌ درصدی انتخاب بسیاری از افراد برای زندگیست. از طرفی فعالیت گردشگری روبه‌رشد این‌ جزیره سرمایه گذاران بسیاری را به آن‌ فراخوانده است. خرید املاک در جزیره‌ کیش یکی‌از راه های سرمایه‌گذاری در این‌ جزیره است که‌ هر شخصی با داشتن سرمایه لازم‌ میتواند آن را انجام دهد. خرید خانه در این‌ جزیره چه برای زندگی باشد و چه برای سرمایه گذاری مزایای بسیاری را در اختیار شما خواهد گذاشت‌ که شاید از آنها بی‌خبر باشید‌. پس تا‌ انتهای این‌ مطلب با ما باشید.

خرید خانه در کیش چه مزایایی دارد؟

خرید خانه در کیش برای شما امتیازات متعددی به همراه خواهد داشت که در این بخش به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

خرید خانه در کیش

منطقه آزاد: همانطور که میدانید قوانین در مناطق آزاد متفاوت با دیگر مناطق کشور است و شما میتوانید در این جزیره بدون پرداخت هزینه گمرک از ماشین های لوکس و دیگر وسایل خارجی و برند استفاده نمایید، زیرا مشمول قوانین گمرکی نخواهید بود.

امنیت بالا: سطح امنیت در جزیره کیش بسیار بالاست که شاید یکی از دلایل آن گردشگری بودن این منطقه است. بدین معنی که ملاحظات سختگیرانه ای برای تامین امنیت گردشگرانی که به این جزیره سفر می کنند وجود دارد.

نظم و انضباط: در جزیره کیش واژه بی نظمی بی معناست، چرا که قوانین و ضوابط به گونه ای تنظیم شده که به آرامش شما هیچ خدشه ای وارد نشود.

اقتصاد پویا: در جزیره کیش میانگین درآمد افراد بیش از سایر شهرهای ایران است و تجارت در این منطقه علی الخصوص در زمینه واردات و صادرات بسیار پررونق است.

مزایای زندگی در کیش

هوای پاکیزه: کیش یکی از پاک ترین شهرهای ایران است که سطح اکسیژن در آن به طور قابل توجهی بالاست و مکانی کاملا مناسب برای زندگی بیماران ریوی است.

سواحل کیش: اطراف جزیره کیش را تماما آب های خلیج فارس فراگرفته است، به همین دلیل این جزیره دارای سواحل زیبای بسیاریست که هر زمان بخواهید میتوانید از آنها بازدید کنید. 

مدارس و دانشگاه ها: دانشگاه ها و مدارس کیش با بهترین امکانات تحصیلی جزو برترین ارائه دهندگان خدمات آموزشی کشور هستند و کیشوندان برای تحصیل در این جزیره هیچگونه محدودیت و کمبودی ندارند.

معایب خرید خانه در کیش چیست؟

زندگی در جزیره کیش با وجود مزایا محدودیت هایی نیز دارد که پیش از تصمیم به زندگی باید آنها را در نظر بگیرید.

معایب زندگی در کیش

هزینه های گران: بسیاری از خدمات در جزیره کیش توسط شرکت های خصوصی ارائه می شوند، از این رو برای زندگی در این جزیره باید هزینه های زیادی برای خدماتی چون آب، گاز، حمل و نقل و... پرداخت و باید آن را در نظر گرفت.

مواد مصرفی گران قیمت: مواد مصرفی قبیل گوشت، میوه و... در جزیره کیش اغلب بصورت وارداتی هستند به همین دلیل هزینه حمل و نقل نیز بر روی قیمت آنها لحاظ می شود و ممکن است کمی گران تر از سایر نقاط کشور باشند.

آب و هوا: در جزیره کیش سرمایی وجود ندارد و تمام فصول گرم و معتدل است. وضعیت جوی جزیره کیش معمولا گرم و مرطوب است و دما در این جزیره غالبا 26-27 درجه سانتیگراد است که ممکن است برای برخی خوشایند نباشد.

گران بودن خانه ها: هزینه خرید و اجاره خانه در جزیره کیش تحت شرایط خاصی متغیر است و به طور معمول برای خرید ملک در کیش باید مبالغ بالایی را در نظر گرفت.

شلوغی جزیره: جزیره کیش از قطب های مهم گردشگری ایران است به همین سبب در طول سال و بخصوص در ایام تعطیلات این جزیره بسیار شلوغ خواهد بود.

فاصله از مرکز کشور: جزیره کیش در فاصله نسبتا دوری از مرکز کشور قرار دارد البته این مورد با توجه به داشتن پروازهای متعدد روزانه به سایر نقاط کشور از جمله تهران می توان نادیده گرفت.

قوانین زندگی در کیش

خرید خانه در کیش

پاکیزگی: رعایت نظافت و پاکیزگی در جزیره کیش یکی از قوانینی است که در صورت سرپیچی و نادیده گرفتن آن ملزم به پرداخت جریمه خواهید بود.

راهنمایی رانندگی: قوانین راهنمایی رانندگی در جزیره کیش بسیار سختگیرانه است. در این جزیره شما مجاز به بوق زدن یا زیرپا گذاشتن قوانین نیستید و در صورت زیر پا گذاشتن قوانین با شما برخورد قانونی خواهد شد.

کارت کیشوندی: هر کیشوندی که در جزیره کیش سکونت دارد ملزم به دریافت کارت کیشوندی میباشد. کارت های کیشوندی امتیازات خاصی به دارندگان خود میدهند که در میان آنها به ورود و خروج وسیله به کیش بدون پرداخت حق گمرک میتوان اشاره کرد. برای دریافت کارت شهروندی شما باید بیش از شش ماه در جزیره سکونت داشته باشید و سپس با مراجعه به سازمان منطقه آزاد می توانید آن را دریافت کنید.

فرهنگ زندگی در کیش چگونه است؟

فرهنگ کیشوندان- خرید خانه در کیش

جزیره کیش مانند سایر شهرهای ایران، آداب‌ و رسوم و فرهنگ مختص بخود را دارد که اگر علاقمند به زندگی در ‌کیش هستید بهتر است با آنها آشنایی داشته باشید. ساکنین جزیره کیش یا افراد بومی این جزیره هستند یا غیربومی. بومیان جزیره کیش که از گذشته در این جزیره میزیسته و در آن متولد شده اند، غالبا اعراب هستند و فرهنگی مشابه کشورهای عربی دارند.

پوشش زنان بومی در جزیره کیش بطوطه و ملفع است و پوشش آقایان دشداشه و غتره نامیده میشود. بومیان جزیره کیش از نژادهای مختلفی هستند که سامی، دراویدی و نوردیک در میان آنها شهرت بسیاری دارند. کیشوندان اغلب در این جزیره مشاغلی چون تجارت، ماهیگیری، دریانوردی و دامداری دارند و غذاهای محلی معروف آن مضروبه، مجبوس، قلیه و هریسه می باشد.

مناطق مسکونی جزیره کیش

مناطق مسکونی کیش- خرید خانه در کیش

جزیره کیش یکی از پیشرفته ترین شهرهای ایران از لحاظ کیفیت شهرسازی است که در آن ضوابط سختگیرانه ای برای ساخت و ساز وجود دارد. تراکم مناطق مسکونی در این جزیره مرجانی مبتنی بر طرح جامع شهریست و بافت شهری آن بر روی خط ساحلی رو به ایران طرح ریزی شده است. مناطق مسکونی جزیره کیش که در سه بخش شهرک، مجتمع و برج مسکونی قرار میگیرند اغلب در نوار ساحلی بنا شده اند و مرکز این شهر به بازارها، مراکز تفریحی و هتل ها اختصاص داده شده است.

در جزیره کیش به دلیل دسترسی به متریال های به روز و باکیفیت، خانه ها با بهترین مواد اولیه خارجی ساخته میشوند و اغلب آنها دارای چشم انداز دریا هستند. آپارتمان ها در جزیره کیش در طبقات بالایی دارای تراس وسیع و گسترده ای هستند که جزو امتیازات مثبت آنها برای خرید محسوب میشود.

خرید انواع خانه در کیش

خرید خانه در کیش بدون هیچ آشنایی میتواند بزرگترین ریسک شما در زندگی باشد زیرا هزینه گزافی را برای چیزی میپردازید که هیچ آشنایی با آن ندارید. در این بخش راهنمای مختصر انواع خانه در جزیره کیش برای شما قرار گرفته است.

خرید ویلا

ویلاها در جزیره کیش به دو دسته ویلاهای رو به دریا و رو به جزیره تقسیم میشوند که طبیعتا ویلاهای رو به دریا هزینه بیشتری خواهند داشت. در هنگام خرید ویلا شما باید به موقعیت قرارگیری، امکانات، زیربنا و دسترسی به خدمات رفاهی  و تفریحی دقت لازم را داشته باشید و اطلاعات لازم را درباره آن کسب کنید.

خرید ویلا در کیش

خرید آپارتمان

خرید آپارتمان در جزیره کیش ممکن است هزینه کمتری نسبت به ویلا برای شما داشته باشد، قیمت آپارتمان های کیش به دلایلی مانند متراژ، موقعیت مکانی، سال ساخت، فضا و امکانات آن بستگی دارد و باتوجه به تاثیر رطوبت بر ظاهر آپارتمان پیشنهاد میکنیم آپارتمان های نوساز را برای خرید انتخاب کنید.

خرید آپارتمان در کیش

خرید سوئیت

سوئیت ها جزو ارزانترین املاکی هستند که میتوانید در جزیره کیش بخرید. گرچه سوئیت ها امکانات و امتیازات کمتری نسبت به آپارتمان و ویلاها دارند اما برای اقامت کوتاه مدت در جزیره کیش مناسب هستند.

خرید سوئیت در کیش

خانه های پیش فروش

در جزیره کیش یکی از انواع خانه هایی که میتوانید بخرید خانه های پیش فروش هستند. این خانه ها پس از اتمام مراحل نقشه کشی و طی مراحل اولیه برای فروش گذاشته میشوند. در خرید خانه های پیش فروش شما خانه ای را خریداری می کنید که وجود فیزیکی ندارد و پس از عقد قرارداد ساخت آن شروع میشود، لذا جوانب احتیاط را در نظر داشته باشید.

بهترین زمان خرید خانه در کیش

خرید خانه در کیش

خرید خانه در کیش زمانبندی خاصی ندارد، اما بهتر است اگر قصد خرید خانه در این جزیره را دارید بدون اتلاف وقت این کار را انجام دهید، زیرا با توجه به قیمت صعودی مسکن در کیش با صبر کردن تنها قیمت بیشتری خواهید پرداخت. البته باید بدانید قیمت خانه های کیش در برخی اوقات روند نزولی به خود می گیرد و اگر بتوانید این زمان را به درستی تشخیص دهید، بهترین وقت برای سرمایه گذاریست، زیرا با هزینه ای کمتر از سایر‌ زمانها میتوانید در‌ میان گزینه های‌ متنوع خانه خود را انتخاب کنید و دامنه‌ انتخابی گسترده تری داشته باشید.

کدام نقطه از کیش برای خرید خانه مناسب است؟

خرید خانه در کیش

مناطق مسکونی جزیره کیش هر یک دارای امتیازات و امکانات متنوعی هستند که برای خرید خانه و سکونت در این جزیره باید آنها را بدانید. محل قرارگیری یک ملک تاثیر بسزایی در ارزش آن خواهد داشت و بدیهی است هرچه موقعیت خانه ای بهتر باشد قیمت بالاتری خواهد داشت و برای سرمایه گذاری نیز مناسب تر خواهد بود. در این بخش به برخی از برترین مناطق مسکونی جزیره کیش میپردازیم.

شهرک صدف

شهرک صدف اصلیترین و لوکس ترین شهرک مسکونی جزیره کیش است که در هفت فاز برنامه ریزی شده است. خانه های واقع در این شهرک هزینه ای نسبتا بالا دارند اما با پرداخت این هزینه شما به امکانات پیشرفته، محیطی پاک و نظم و امنیتی بالا دست خواهید یافت و خانه ای در مناسب ترین لوکیشن جزیره خواهید داشت.

خرید خانه در کیش

شهرک دامون

خانه های شهرک دامون اغلب آپارتمان هایی لوکس هستند که دسترسی مناسبی نیز به امکانات رفاهی دارند. هزینه خرید خانه در این شهرک نیز چندان پایین نیست اما هزینه پرداختی باتوجه به امتیازات شهرک بسیار قابل توجیه است.

خرید خانه در کیش

شهرک میرمهنا

شهرک میرمهنا با نام نوبنیاد، عرب ها و سفین نیز معرفی میشود و مقرون به صرفه ترین خانه ها را در این منطقه میتوانید بیابید. شهرک میرمهنا در سه فاز طرح ریزی شده است و برخی از بومیان جزیره نیز در این منطقه زندگی می کنند. با خرید خانه در شهرک میرمهنا که سودآوری بالایی نیز دارد شما به امکانات بسیار مناسبی دست خواهید یافت که عبارتند از:

 • رستوران میرمهنا
 • بازار سفین (عرب ها)
 • مجتمع تجاری پارس خلیج
 • پارک درخت سبز کیش
 • نخلستان باغ بهشت
 • بازار ماهی فروشان

خرید خانه در کیش

مرکز شهر

مرکز شهر کیش شامل مجتمع های مسکونی لوکس و زیباییست که با خرید واحدهای آنها میتوانید به امکاناتی نظیر مراکز خرید، بازارها و... دسترسی داشته باشید. مجتمع های مسکونی در مرکز شهر عبارتند از:

 • مجتمع نسیم
 • برج دیپلمات
 • خانه گستر
 • پاسارگاد
 • مجتمع آینده سازان
 • اسکان
 • مجموعه یاسین
 • برجهای در حال ساخت یاران

خرید خانه در کیش

سایر نقاط جزیره

در جزیره کیش علاوه بر موارد نامبرده مجتمع ها و برج های عظیمی در نوار ساحلی قرار دارند که میتوانند فرصت های طلایی برای سرمایه گذاری و خرید خانه باشند.

خرید خانه در کیش

برای آشنایی بیشتر با برج های کیش این مطلب نیز برای شما مفید خواهد بود!

هزینه خرید خانه در کیش

خرید خانه در کیش

شاید با شنیدن تیتر "خرید خانه در کیش" اولین و  مهمترین موضوعی که به آن فکر کنید هزینه گزاف خرید خانه در این جزیره مرجانی باشد، اما باید بدانید همیشه هم این هزینه نجومی و بالا نیست. قیمت خانه، آپارتمان و ویلاها در کیش بر اساس عوامل مختلفی تنظیم می شوند و یک‌ قیمت واحد برای همه آنها وجود ندارد. بنابراین ممکن است متناسب با بودجه شما همیشه خانه ای وجود داشته باشد.

در میان خانه های جزیره کیش، آنهایی که در موقعیت مکانی بهتری قرار دارند شما را متحمل هزینه بیشتری می‌ کنند، علاوه بر این عوامل دیگری چون متراژ خانه، تعداد اتاق ها، وضعیت ظاهری، چشم انداز و معماری خانه در تعیین قیمت یک خانه اهمیت بسزایی دارند.

فرصت سرمایه گذاری با خرید خانه در کیش

خرید خانه کیش

خرید خانه در کیش همیشه هم به دلیل اقامت دائم در این ‌جزیره نیست و ممکن است‌ گاهی با هدف سرمایه گذاری انجام گیرد. سرمایه گذاری املاک بدلیل ذخیره سرمایه و سوددهی دائمی یکی از روش های سرمایه گذاری است که از دیرباز مورد استفاده بسیاری بوده است و در جزیره کیش نیز قابل اجراست.

قیمت املاک در جزیره کیش همواره روند صعودی اندکی دارد و شما هیچگاه از سرمایه گذاری در آن متضرر نخواهید شد. بنابراین اگر سرمایه دار هستید و یا قصد خرید خانه برای سرمایه گذاری را دارید می توانید به جزیره کیش نیز فکر کنید.

تنظیم سند خانه در کیش به چه صورت است؟

خرید املاک در کیش

پس از‌ اینکه خانه مورد نظر خود را انتخاب کردید و مذاکرات پیش از خرید را انجام دادید میتوانید نسبت به رسمی کردن معامله خود اقدام‌ کنید. اسناد مسکن در جزیره کیش را به‌ دو‌ صورت قابل تنظیم هستند:

 • اداره ثبت‌ احوال
 • سازمان منطقه آزاد کیش

در اداره ثبت‌احوال کیش شما می‌توانید پس طی کردن مراحل قانونی و اداری انتقال اسناد را انجام دهید اما این‌روش مشمول مالیات است.
سازمان منطقه آزاد به عنوان متولی اداره جزیره‌ کیش اختیاراتی از جمله ثبت‌ قانونی اسناد و واگذاری املاک و زمین ها را دارد. شما می‌توانید برای انتقال مالکیت به این‌ سازمان مراجعه کنید و بدون نیاز به مراحل اداری پیچیده در زمانی کمتر از ثبت‌ احوال اسناد خود را تنظیم‌ نمایید. لازم است‌ بدانید اسنادی که انتقال اسناد توسط این سازمان معاف از مالیات است.

سخن پایانی

زندگی در جزیره کیش به کیشوندان مزایایی همچون تنفس هوای پاک، زندگی قانونمند و بانظم را هدیه می دهد و شاید شما نیز بخواهید با خرید خانه در این جزیره این امتیازات را از آن خود کنید. در مطلب فوق به برخی از نکات که پیش از خرید خانه در کیش باید به آنها توجه داشته باشید مطرح شد و مزایا و معایب خرید خانه و زندگی در این جزیره مورد بررسی قرار گرفت. نکته ای که در پایان باید بدانید این است در هنگام خرید خانه حتما قوانین و الزامات حقوقی را رعایت کنید چرا که در جزیره کیش مانند تمام نقاط دنیا هستند سودجویانی که قصد فریب شما را دارند. 

دسته ی دانستنی ها 1401/02/20 نویسنده : مریم اکبری 0 نظر 2635 بازدید 10 پسند

سوالات متداول درباره خرید و فروش خانه (ملک) در کیش، مشاوره آنلاین، مسکونی و تجاری

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.