جشنواره ها و نمایشگاه های کیش

فراخوان چهارمین جشنواره ملی تئاتر کیش (آپدیت شده در 1400/06/16)

چهارمین دوره جشنواره تئاتر کوتاه کیش در دو فضای کافه و ساحل جزیره در چهار بخش مختلف برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دبیر جشنواره ملی تئاتر کیش بیان کرد: این جشنواره با اهداف گسترش، حمایت و تقویت جایگاه تئاتر محیطی و تئاتر کوتاه و همچنین هویت بخشیدن به نمایش های کافه ای و ساحلی و گسترش بخشیدن به رویدادهای نمایشی در فضاهای غیر متعارف برگزار می شود.

جشنواره تئاتر کوتاه کیش

نجاری افزود: از نمایش های سنتی که پیشینه اجرا در کافه ها وقهوه خانه ها را دارند و از گونه ها و شکل های مختلف اجرایی و آثاری که گستره ی وسیع تری را در حوزه اجرا نسبت به تئاتر مرسوم دارند حمایت می شود که شامل اجراهای بین رشته ای، هنر جدید و زبان نو در هنرهای نمایشی می شود. (پرفورمنس آرت، اجرای آلترناتیو، تئاتر کاربردی و ...). کاملا بدیهی است که برای هنرمندان حوزه حرکات و نمایش های عروسکی جشنواره ها فضای مناسبی می باشند. از دیگر اهداف  برگزاری این جشنواره حمایت از طرح ها و ایده های خلاق نمایشی و همچنین تقویت و حمایت از هنر عکاسی است.


دبیر جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش گفت: در مسابقه نمایشنامه های کافه ای مدت زمان اجرای اثر باید حداکثر 10 دقیقه و تعداد افراد گروه حداکثر 3 نفر باشد، تناسب محتوایی و شکل اجرایی اثر با فضای کافه (کافه 69) و استفاده نکردن از دکور سنگین از دیگر شرایط این مسابقه است.
ایشان افزود: در بخش نمایشنامه ساحلی باید مدت زمان اثر نمایش حداکثر 21 دقیقه و تعداد افراد گروه حداکثر 4 نفر باشد، از دیگر شرایط پذیرش آثار فضای ساحل و بهره مندی از امکانات ویژه همچون چشم انداز وسیع نیلگون دریا، ساحل شنی، آب دریا و آمبیانس فضا است.


نجاری گفت: فراخوان مسابقه عکاسی تئاتر در 25 آبان امسال به صورت مجزا منتشر خواهد شد و در پیوست این اعلان قرار می گیرد، علاقه مندان به شرکت در این بخش مسابقه می توانند برای ثبت نام به سایت  جشنواره به  ادرس الکترونیکی  kishtheaterfeestival.ir مراجعه نمایند و از 14 تا 25 شهریور ماه امسال ثبت نام در بخش های مختلف جشنواره به جز بخش عکاسی انجام می شود.


ایشان افزود: متقاضیان به شرکت در بخش کافه و ساحل جهت حضور در این جشنواره لازم است نسخه ای از اثر خود را در قالب DVD به آدرس دبیرخانه ارسال نمایند و همچنین این نکته دقت داشته باشید که هنرمندان می توانند در بخش های مختلف شرکت کنند، اما از هر مولف یا کارگردان فقط یک اثر پذیرفته می شود.
نجاری بیان کرد: این جشنواره با موضوع کاملا آزاد برگزار می شود، اما اولویت با آثار است که با رویکرد و اهداف جشنواره تناسب دارند و علاقمندان به شرکت در جشنواره میتوانند به سایت مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن 09309166956 تماس حاصل فرمایند.
ایشان افزود: نحوه و چگونگی برگزاری جشنواره بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا و شورای سلامت کیش خواهد بود و فراهم نمودن شرایط سفر از تعهدات دبیرخانه  می باشد.


هفتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در کیش (آپدیت شده در 1400/05/02)

هفتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش از 8 لغایت 11 آذر ماه با حضور هیات های اقتصادی و دیپلماتیک بیش از 15 کشور جهان، 40 مشارکت کننده بین المللی از 25 کشور و 260 مشارکت کننده داخلی برگزار خواهد شد.

هفتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی

از برنامه های دیگر این نمایشگاه برگزاری بیش از 300 ملاقات تجاری بین مشارکت کنندگان، پنل ها و نشست های تخصصی با حضور 20 سخنران کلیدی و بلند پایه از کشورهای مختلف و همچنین اجرایی شدن اپلیکیشن کیش اینوکس اعلام شده است.
در نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی، نهادی های حاکمیتی و مهم همچون سازمان منطقه آزاد کیش، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور خارجه و سازمان بورس و اوراق بهادار بانک ها و بیمه ها مشارکت اصلی دارند و از اهداف این نمایشگاه مشارکت پررنگ بخش خصوصی نیز می باشد.


برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی فولاد ایران در کیش (آپدیت شده در 1400/05/02)

چهارمین نمایشگاه بین المللی فولاد ایران در مرکز نمایشگاه بین المللی کیش از 6 اسفند ماه لغایت 8 اسفند ماه برگزار شده است که مجری این نمایشگاه شرکت بلخ آذر مجد بوده است.

نمایشگاه بین المللی فولاد


رونمایی از دومین دوره جشنواره داستان صوتی کیش(آپدیت شده در تاریخ 1400/3/5)

دومین دوره داستان صوتی در جزیره کیش

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد جزیره کیش، جناب آقای امین جوکار از پوستر دومین دوره جشنواره داستان صوتی کیش با عنوان واگویه های جنوب و روایت رونمایی کرد و در ادامه گفت: اولویت پذیرش آثار با استان هایی می باشد که به زبان فارسی و لهجه ی یکی از استان های جنوبی کشور شامل هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، بوشهر، فارس، چهارمحال بختیاری، یزد، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد روایت شده است.

شرایط شرکت در جشنواره داستان صوتی کیش چیست؟

به گفته امین جوکار، شرکت در این جشنواره محدودیت سنی ندارد و هر شرکت کننده می تواند حداکثر 3 داستان صوتی با فرمت mp3 با مدت زمان حداقل 5 دقیقه و حداکثر 15 دقیقه برای هر داستان ارسال کند.

توجه داشته باشید!

اگر چه که استفاده از موسیقی در متن روایت داستان مجاز است اما افکت های صوتی که منجر به غیر واقعی شدن صدای راوی شود غیر مجاز است و همچنین راوی داستان ها باید یک نفر باشد و راوی امکان روایت داستان شخص دیگری را ندارد.

نحوه ارسال داستان های صوتی و شرکت در جشنواره

مدیر هنری جشنواره واگویه های جنوب در بخش دیگر سخنان خود اذعان کرد: هنرمندان می توانند از تاریخ 3 خرداد تا 3 مهرماه 1400 داستان های خود را در سایت festival.kish.ir بارگذاری نمایند. لازم به ذکر است که تبعات حقوقی عدم اصالت احتمالی بر عهده شرکت کننده در جشنواره خواهد بود.

جوایز دومین جشنواره داستان صوتی کیش مشخص شد!

در این آیین نامه اختتامیه دومین جشنواره داستان صوتی جزیره کیش که دی سال 1400 برگزار خواهد شد به سه تولید کننده برتر جایزه های 40، 30 و 20 میلیون ریالی اعطا خواهد شد و علاوه بر آن دو داستان تحسین شده از سوی داوران نیز جوایز 5 میلیون ریالی دریافت خواهند کرد.


جشنواره تولیدات رسانه ای کیش، کیمیای ایران(آپدیت شده در تاریخ 1400/1/30)

دبیر جشنواره کیش کیمیای ایران، جناب آقای سید رضا علوی رضوی گفت: فراخوان ارسال آثار نخستین جشنواره رسانه ای کیش آغاز شد و علاقه مندان می توانند اثار خود را تا حداکثر 27 اردیبهشت ارسال نمایند، نتایج این جشنواره پس از گذراندن مراحل انتخاب و داوری در تاریخ 17 مرداد، همزمان با روز خبرنگار اعلام خواهد شد.

جوایز برندگان جشنواره رسانه ای کیش

به گفته ی سید علیرضا علوی رضوی: جوایز در نظر گرفته شده برای نفر اول 10 میلیون تومان جایزه نقدی و تندیس جشنواره، نفرات دوم 5 میلیون تومان و نفرات سوم 3 میلیون تومان جایزه نقدی در نظر گرفته شده است و جایزه مخصوص هیئت داوران نیز 15 میلیون تومان می باشد.

جشنواره رسانه کیش، کیمیای ایران

ویژگی فایل های ارسالی برای جشنواره

تمامی فایل های مکتوب که شامل موارد مانند زیر باشد.

 • گزارش ها، اخبار، محتوای خبری می باشند باید به صورت pdf و یا نوشتاری word ارسال شوند.
 • فایل‌های عکس نیز می‌بایست با پسوند TIFF یا JPG و با وضوح ۳۰۰DPI و حداقل در ابعاد ۲۵*۲۰ در سامانه بارگذاری شود. 
 • آثار ویدئویی ساخته شده نیز باید با پسوند H.۲۶۵) MP۴) و (H.۲۶۴) کیفیت ۴۸۰p ارسال شود.
 • فایل‌های صوتی شامل گزارش، اخبار و محتوای صوتی هم تنها با فرمت mp۳ مورد قبول می‌باشد.
 • حداکثر حجم هر اثر جهت بارگذاری در سامانه ۱۰ مگابایت می‌باشد

هدف از برگزاری جشنواره تولیدات رسانه ای کیش کیمیای ایران

سید علیرضا علوی رضوی در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره گفت: تقدیر از آثار برتر، درخشان و تاثیرگذار تولیدکنندگان محتوا در رسانه های ارتباط جمعی، ترغیب و تشویق هر چه بهتر به تولید آثار ماندگار و جذاب رسانه برای استفاده افکار عموم، تقویت جایگاه کیش به عنوان برند ملی و بین المللی گردشگری و تقویت امید و نشاط از اهداف برگزاری جشنواره "کیش کیمیای ایران" می باشد.


برگزاری مرحله نهایی چهارمین جشنواره شوق تلاوت در کیش(آپدیت شده در تاریخ 1399/12/5)

دبیر چهارمین دوره شوق تلاوت جناب آقای حسین مقدم کیا گفت: مرحله نهایی چهارمین دوره شوق تلاوت که قرار بود در 27 و 28 بهمن ما در جزیره کیش برگزار شود به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد و قرار است در تاریخ 11 و 12 اسفند ما با حضور منتخبان برگزار شود.

وی در ادامه گفت: نفرات برگزیده در رشته های غیر تقلیدی سید محمدرضا قاسمی شهری و علی حشمتی از مشهد، محمد آقاجانی، محمد مهدی بهاری، حسین قلی پور و محمد باقر حق شناس از قزوین در مسابقات شرکت کردند.

مقدم کیا گفت: در رشته قرائت تقلیدی به سبک استاد عبدالباسط، محمد حسن کزایی، محمد باقری از تبریز، محمد مهدی میرشکار از زاهدان حضور داشتند و در این مرحله نهایی قرار است چهار داور بین المللی داوری کنند.

جشنواره بین المللی کیش


122 فیلمساز در چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم موج کیش(آپدیت شده در 1399/12/4)

رئیس چهارمین دوره فیلم موج کیش جناب آقای رضا اردلان گفت: امسال برای اولین بار با اضافه شدن بخش بین الملل این جشنواره با حضور 122 مهمان از سراسر دنیا برگزار می شود، در این دوره از جشنواره 5 هزار فیلم از سراسر دنیا به سامانه این جشنواره ارسال شد.

ایشان در ادامه افزود: از میان تمامی فیلم های ارسالی به جشنواره 14 فیلم به عنوان برگزیده انتخاب خواهد شد که از این تعداد 4 فیلم از میان بخش بین الملل و باقی آنان از فیلم های ارسالی به بخش داخل و بخش فیلمنامه انتخاب و معرفی خواهند شد.

جناب آقای ابراهیم حصاری گفت: 4 تیم داوری با حضور 18 داور از میان آثار ارسالی به چهارمین فیلم بین المللی موج را بر عهده دارد و در ادامه گفت: برای بخش بین الملل یک داور ایرانی و 2 داور از کشور ایتالیا آثار ارسالی را داوری می کنند و در بخش داخلی هم هنرمندان بنام کشور از جمله هومن سیدی، کیانوش عیاری، تورج اصلانی، مهوش شیخ الاسلام و محسن استاد علی داوری آثار آن را به عهده دارند.


چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه موج کیش(آپدیت شده در تاریخ 1399/12/2)

مدیر اجرایی چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه موج کیش در این مراسم از شرکت کنندگان و علاقه مندان قدردانی کرد و در ادامه افزود: قرار نبود که دوره چهارم جشنواره اینگونه برگزار شود، آرزوهای زیادی داشتیم که برای تحقق آن تلاش کردیم اما ویروس کرونا موجب شد این جشن به صورت دیگری برگزار شود.

رئیس چهارمین جشنواره بین المللی موج کیش با بیان اینکه حضور هنرمندان مطرح کشور در این جشنواره برگ زرینی بر کارنامه درخشان سینما در کیش افزوده است، گفت: تلاش شما که با زحمات خود و احساس عمیق مسئولیت اجتماعی با هزینه شخصی جامعه امروز ایران را با زوایای مختلف فرهنگ کشورمان آشنا می کنید قابل تقدیر است.

رضا اردلان نیز در این جشنواره گفت: اگر اراده شما عزیزان نبود این جشنواره هم مانند دیگر رویدادها درگیر کرونا می شود و به سال آینده موکول می شد اما عشق و تلاش شما عزیزان سبب شد تا چراغ جشنواره موج کیش روشن بماند.

دبیر چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه موج کیش با ابراز خرسندی از تحقق امکان برگزاری این جشنواره در شرایط سخت ناشی از کرونا گفت: به دلیل رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا توانستیم میزبان تعداد کمی از افراد شرکت کننده در مراسم آغاز به کار این جشنواره باشیم.

لازم به ذکر است که 60 فیلم از آثار منتخب شده جشنواره موج اول و دوم اسفند صبح ها از ساعت 10:30 تا 12 و بعدازظهر ها از ساعت 16 تا 19:30 در مرکز همایش های بین المللی کیش اکران خواهد شد.


دومین نمایشگاه بین المللی پتروشیمی در جزیره کیش برگزار می شود(آپدیت شده در 1399/11/26)

دومین نمایشگاهی بین المللی پتروشیمی با حضور 164 شرکت، 27 بهمن ماه در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش برگزار خواهد شد. هدف از برگزاری این نمایشگاه:

 • انتقال دانش فنی و خدمات مهندسی، مواد شیمیایی، کاتالیست ها و تجهیزات
 • حمایت و بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان
 • حمایت از صنایع پایین دستی صنعت
 • توسعه پژوهش و فناوری های نو
 • ارتقاء جایگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در توسعه صنعت پتروشیمی
 • تامین مالی پروژه ها

تاریخ برگزاری این نمایشگاه 28 تا 29 بهمن می باشد و 19 نشست تخصصی و همایش همه  جانبه برای معرفی محصولات در این نمایشگاه انجام خواهد شد.


اکران مجازی شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مقاوت(1399/9/3) 

شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

روابط عمومی منطقه آزاد کیش از اکران مجازی آثار شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مقاومت خبر داد و اعلام کرد: به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا این  آثار به صورت مجازی اکران می شود که با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش و شبکه نما، به صورت رایگان در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

بنابراین علاقه مندان این فیلم می توانند با ثبت نام در سامانه namafilm.ir با وارد کردن شماره تلفن خود، از اشتراک رایگان یک ماهه بهره ببرند.

برنامه پخش فیلم های این جشنواره از طریق سایت نما فیلم اطلاع رسانی می شود.


 

جشنواره داستان های صوتی کیش (1399/07/20)

جشنواره داستان های صوتی کیش

دبیر هنری نخستین جشنواره صوتی جزیره کیش جناب آقای امین جوکار با اشاره به این موضوع که آخرین مهلت ارسال تولیدهای داستانی به جشنواره صوتی 20 مهر 1399 بوده است افزود 56 داستان صوتی که مجموعا بیش از 500 دقیقه داستان صوتی می‌باشند از سمت راویان و نویسندگان ارسال شده است.

آقای امین جوکار افزود در مرحله‌ی ابتدایی آقایان رضا فیاضی و منصور ضابطیان و امین جوکار داوری این داستان‌ها را به عهده خواهند داشت و قرار است که یک ماه دیگر 15 داستان برتر به مرحله فینالیست معرفی شوند که نیمه دوم آذر ماه و در مراسم اختتامیه فینالیست‌های نهایی مشخص خواهند شد و تنها به سه برنده نهایی تندیس به همراه لوح تقدیر و همچنین جوایز نقدی تقدیم می شود .

آقای امین جوکار بیان کرد که اکثر کسانی که در این جشنواره شرکت کردند خوزستانی بوده‌اند و ضمن تشکر افزود، راویان و نویسندگان از شهرهای بندرعباس، دزفول، تهران، بندرلنگه ، شاهین شهر، کنگان، خرمشهر، جزیره کیش، اندیمشک، مسجد سلیمان، ماهشهر، تنگستان، بوشهر، برازجان و در نهایت اهواز تولید‌های داستانی خود را به این جشنواره هنری ارسال کرده اند. 

دسته ی گردشگری 1399/08/01 نویسنده : فائزه عین آبادی 0 نظر 545 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره جشنواره ها و نمایشگاه های کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.