جدیدترین نمایشگاه های کیش 1402

جدیدترین نمایشگاه های کیش (آپدیت شده در 1401/03/24)

ردیفنام نمایشگاهزمان برگزاری
1نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی23 تا 26 خرداد

آغاز کار دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی در کیش

نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی کیش با حضور فعالان این حوزه فعالیت خود را آغاز کرد. 

بابک اکبری مسئولی برگزاری نمایشگاه فوق گفت: نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کیش تا بیست و ششم خردادماه با حضور شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی- آموزشی دریانوردی در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی جزیره کیش ادامه خواهد داشت. وی هدف برگزاری این نمایشگاه را موارد زیر برشمرد:

 • رشد اقتصاد دریا محور
 • گسترش تجارت صنعت دریایی در حوزه کشتیرانی، طراحی و ساخت ادوات دریایی و انواع کشتی
 • توسعه بنادر و دریانوردی، گردشگری، محیط زیست، شیلات، و فراساحل

مسئول برگزاری نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی با اشاره به تاخیر سه ساله ایجاد شده در برگزاری نمایشگاه دوازدهم بیان کرد: در جهت تحقق شعار « سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» تفاهم‌نامه پشتیبانی از شرکت‌های دانش بنیان میان معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و شرکت‌های فعال به امضا رسید و اصلی‌ترین مفاد آن تامین هفتاد درصد هزینه حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه صنایع دریایی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. 

مجید مقصودی رییس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا در ادامه گفتگوها بیان کرد: ماموریت نیروی دریایی استفاده از به‌روزترین تجهیزات و تامین نیازهای حوزه دریایی است. در زمینه تجهیزات دریایی و فناوری صنعتی و نیروی انسانی توانمندی‌های مطلوبی وجود دارد و کارخانجات دانش بنیان متعددی در این حوزه راه‌اندازی شده است. 

مدیرعامل و رییس هیات مدیره یکی از شرکت‌های پیشرو در کشتی سازی، شرکت صنایع دریایی ایران صدرا، علی زارع نیز گفت: در دو روز گذشته تعداد دو نفت‌کش ساخت داخل کشور با حضور رئیس جمهور به ونزوئلا تحویل داده شد و آمادگی و زیرساخت‌های لازم برای ساخت و تعمیر کشتی‌های داخلی و خارجی وجود دارد. 

نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کیش

برگزاری دوازدهمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی در جزیره کیش

دبیر نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی میزبانی کیش را در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی اعلام کرد. 

پیمان مسعودزاده همچنین افزود: این نمایشگاه از 23 الی 26 خردادماه در مرکز نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش برگزار می شود. هدف از برپایی این نمایشگاه، توسعه اقتصاد دریا محور، توسعه صنعت کشتیرانی و تجارت دریایی، کشتی سازی، طراحی، بنادر، شیلات، دریا نوردی، محیط زیست، فراساحل و گردشگری است. 

به گفته پیمان مسعودزاده از دیگر هدف های برگزاری این نمایشگاه که در آن دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، آموزشی دریانوردی و شرکت‌های دانش بنیان نیز مشارکت دارند، به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • ترویج فرهنگ دریایی و دریا محور
 • توسعه روابط علمی و تجاری
 • بیشتر کردن نقش خدمات بندری و دریایی در سطح منطقه‌ای و جهانی
 • برقراری تعامل با نخبگان دریایی
 • اشاعه سطح علمی صنعتی در زمینه دریانوردی
 • جذب سرمایه گذاران خارجی
 • حفظ توانمندی های داخلی در حوزه دریایی و بومی سازی این صنعت

دوازدهمین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی

نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدید پذیر در در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور

رویداد معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی های تجدید پذیر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در تاریخ 3 الی 6 آبان ماه سال جاری در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش برگزار خواهد شد، شرکت بهاران تدبیر کیش مجری این نمایشگاه می باشد، علاقمند می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با شماره تلفن 021 – 88179790 تماس حاصل نمایند.

فرصت های سرمایه گذاری

نمایشگاه کتاب 

نمایشگاه کتاب در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش به مدت 8 روز برای علاقمندان از تاریخ 13 الی 21 آبان ماه برگزار خواهد شد،  این نمایشگاه توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار خواهد شد.

هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی

این رویداد در مرکز بین المللی نمایشگاه های کیش از 8 الی 11 آذرماه  با حضور هیات دیپلماتیک بیش از 15 کشور جهان، 40 مشارکت کننده بین المللی از 25 کشور و 260 مشارکت کننده داخلی برگزار خواهد شد. علاقمندان به شرکت در این نمایشگاه میتوانند از طریق وب سایت   www.kishinvex و یا تماس با شماره 07644423541 اقدام نمایند.
برنامه های اعلام شده برای این نمایشگاه شامل: برگزاری 300 ملاقات تجاری بین مشارکت کنندگان، پنل ها و نشست های تخصصی با حضور بیش از 20 سخنران کلیدی و بلند پایه از کشورهای مختلف و اجرایی شدن اپلیکیشن اینوکس می باشد. در این نمایشگاه نهادهای حاکمیتی و مهمی همچون سازمان منطقه آزاد کیش، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان بورس و اوراق بهادار و بیمه ها مشارکت دارند، یکی از اهداف این رویداد مشارکت پررنگ بخش خصوصی می باشد.

نمایشگاه بین المللی بورس و خصوصی سازی

سیزدهمین نمایشگاه تخصصی معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور

این نمایشگاه در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش از 8 الی 11 آذر ماه در بازه زمانی 3 روزه برگزار می شود، در برگزاری نمایشگاه سیزدهمین نمایشگاه تخصصی معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور، مجری این رویداد شرکت بهاران تدبیر کیش می باشد.

چهارمین نمایشگاه بین المللی فولاد ایران (سمپوزیوم فولاد)

این رویداد در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش از 23 تا 25 آذرماه برگزار می شود، مجری این رویداد شرکت بلخ آذر مجد می باشد، علاقمندان به شرکت در این نمایشگاه می توانند با شماره تلفن 021 – 77516796 جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

فولاد

هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان کیش

این رویداد به مدت 3 روز از 7 الی 10 آذر ماه سال جاری توسط شرکت هفتواد در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش برگزار می شود، علاقه مندان به شرکت در نمایشگاه صنعت ساختمان کیش می توانند با شماره تلفن های 034 – 32272992 تماس حاصل نمایند.

اولین نمایشگاه مبلمان و دکوراسیون داخلی

این نمایشگاه برای اولین بار در جزیره زیبای کیش و در مرکز نمایشگاه های بین المللی از تاریخ 7 الی 10 دی ماه به مدت سه روز  برگزار می شود، مجری این رویداد شرکت ماندگار آفرینان می باشد.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش kish ENEX

این رویداد که برای هفدهمین بار در مرکز نمایشگاه بین المللی کیش برگزار خواهد شد، به مدت 3 روز و از تاریخ 20 الی 23 دی ماه توسط شرکت نمایشگاه های سپنتاس کیش برگزار می شود.

دومین نمایشگاه  فرصت های سرمایه گذاری و ساخت داخل در شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

رویداد فرصت های سرمایه گذاری و ساخت داخل در شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس  توسط شرکت بهاران تدبیر کیش  در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش برگزار می شود، مدت زمان این نمایشگاه دو روز و از تاریخ 2 الی 4 اسفند ماه سال جاری می باشد، علاقمندان به شرکت در این نمایشگاه می توانند از طریق تماس با شماره تلفن 021 – 88179790 اطلاعات بیشتر کسب کنند.

اولین نمایشگاه صنعت و بازار سازهای نوین

این رویداد برای نخستین بار در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش به مدت 2 روز و از 14 تا 16 اسفند ماه برگزار می شود، مجری برگزاری نمایشگاه صنعت و بازار سازه های نوین، طرح کنگره صنعت و بازار سازه های نوین می باشد.

سازه های نوین


مهلت ثبت نام در چهارمین جشنواره تئاتر ملی کوتاه کیش تا دهم آبان ماه تمدید شد (آپدیت شده در 1400/07/21)

تئاتر ملی کوتاه کیش

روابط عمومی جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش اعلام کرد کرد با توجه به درخواست هنرمندان و شیوع ویروس کرونا، مهلت شرکت در بخش های رقابتی این جشنواره تا دهم آبان ماه تمدید شد.

 جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش برای چهارمین متوالی سال در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

هنرمندان علاقمند به شرکت در چهارمین جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش تا دهم آبان ماه سال جاری فرصت دارند جهت نکمیل فرم شرکت در جشنواره تئاتر کوتاه کیش به پایگاه اطلاع رسانی جشنواره به آدرس kishtheaterfestival.ir مراجعه کرده و حداکثر تا دهم آبان ماه نسخه نهایی ویدیوی اجرای خود را به صورت فیزیکی به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند.

نمایش های کافه ای، نمایش های ساحلی، ایده ها و طرح های اجرایی مکتوب و عکاسی بخش های رقابتی این جشنواره خواهند بود. 


دهمین نمایشگاه هوایی جزیره کیش در آبان ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد (آپدیت شده در 1400/07/21)

بیژن بنکدار، دبیر اجرایی دهمین نمایشگاه هوایی کیش اعلام کرد که دهمین رویداد خطیر هوایی در آبان ماه سال ۱۴۰۱، برگزاری نمایشگاه هوایی کیش پیش بینی شده است. مهمترین ویژگی نمایشگاه نمایش هوایی با حضور شرکت های خارجی، شرکت های داخلی دانش بنیان و بازدید آزاد عموم مردم خواهد بود. 

برگزاری دهمین نمایشگاه هوایی کیش

آقای بنکدار همچنین بر برنامه ریزی، تبلیغات گسترده، ایجاد هماهنگی های بین المللی و فراهم سازی تمهیدات مورد نیاز برای برگزاری این نمایشگاه اشاره داشت و تاکید کرد: با تدوین طرح های پیشنهادی، برنامه ریزی و تشکیل کمیته های متعدد می توان گام مثبت و موثری در این راستا برداشت.

وی افزود: باید به طور مداوم جلسات تشکیل شوند و با حمایت های سازنده می توانیم این رخداد را بهتر از پیش در جزیره کیش برگزار نماییم.

وی همچنین در رابطه با برگزاری نمایشگاه هوایی کیش و ایجاد تعاملات بین شرکت های خارجی و علاقمندی روسیه برای شرکت در این رویداد خطیر افزود: با هماهنگی سفیر روسیه در ایران، تیم های نمایشی با تمهیدات و تجهیزات لازم در این رویداد حضور به عمل خواهند رساند.

بیژن بنکدار امکانات هوایی منطقه آزاد کیش را برای برگزاری این مهم ارزیابی کرد و بیان کرد: جزیره کیش از امکانات و زیرساخت های مناسبی برخوردار است و می تواند میزبان شایسته ای برای برگزاری این نمایشگاه هوایی باشد.

وی همچنین افزود: در شرایط تحریم های ظالمانه می توان با این طرح گام مؤثری برای تحولات اقتصادی، بین المللی، هوانوردی و صنایع گردشگری ایجاد کرد. 

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز بیان کرد که پس از تدوین طرح پیشنهادی برگزاری دهمین نمایشگاه هوایی و ارائه آن به معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، نحوه برگزاری این رویداد مهم و مثبت مورد بررسی قرار می گیرد.

آهنگران افزود: تاکنون ۹ دوره افتخار آمیز نمایشگاه هوایی در جزیره کیش برگزار شده است که مورد استقبال بسیاری از ایرانیان سراسر کشور قرار گرفته است.

وی افزود: با گذشت ۲۰ سال تاکنون اعتبار لازم برای برگزاری این رویداد مهم پیش بینی نشده است و با جذب سرمایه گذاران قدرتمند این رویداد ملی هر چه با شکوه تر در این جزیره برگزار شود.

سرپرست شرکت توسعه مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش همچنین با بیان اینکه نمایشگاه هوایی صد در صد تحریم است و هنوز به درآمدزایی نرسیده است  باید از پشتیبانی سرزمین اصلی بهره مند گردد.

محمدی با توجه به اهمیت این رویداد ملی خاطر نشان کرد: دهمین نمایشگاه هوایی کیش یک رویداد ملی و فرا ملی است و دولت ایران باید از این رویداد حمایت های لازم را به عمل آورد.


فراخوان چهارمین جشنواره ملی تئاتر کیش (آپدیت شده در 1400/06/16)

چهارمین دوره جشنواره تئاتر کوتاه کیش در دو فضای کافه و ساحل جزیره در چهار بخش مختلف برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دبیر جشنواره ملی تئاتر کیش بیان کرد: این جشنواره با اهداف گسترش، حمایت و تقویت جایگاه تئاتر محیطی و تئاتر کوتاه و همچنین هویت بخشیدن به نمایش های کافه ای و ساحلی و گسترش بخشیدن به رویدادهای نمایشی در فضاهای غیر متعارف برگزار می شود.

جشنواره تئاتر کوتاه کیش

نجاری افزود: از نمایش های سنتی که پیشینه اجرا در کافه ها وقهوه خانه ها را دارند و از گونه ها و شکل های مختلف اجرایی و آثاری که گستره ی وسیع تری را در حوزه اجرا نسبت به تئاتر مرسوم دارند حمایت می شود که شامل اجراهای بین رشته ای، هنر جدید و زبان نو در هنرهای نمایشی می شود. (پرفورمنس آرت، اجرای آلترناتیو، تئاتر کاربردی و ...). کاملا بدیهی است که برای هنرمندان حوزه حرکات و نمایش های عروسکی جشنواره ها فضای مناسبی می باشند. از دیگر اهداف  برگزاری این جشنواره حمایت از طرح ها و ایده های خلاق نمایشی و همچنین تقویت و حمایت از هنر عکاسی است.


دبیر جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش گفت: در مسابقه نمایشنامه های کافه ای مدت زمان اجرای اثر باید حداکثر 10 دقیقه و تعداد افراد گروه حداکثر 3 نفر باشد، تناسب محتوایی و شکل اجرایی اثر با فضای کافه (کافه 69) و استفاده نکردن از دکور سنگین از دیگر شرایط این مسابقه است.
ایشان افزود: در بخش نمایشنامه ساحلی باید مدت زمان اثر نمایش حداکثر 21 دقیقه و تعداد افراد گروه حداکثر 4 نفر باشد، از دیگر شرایط پذیرش آثار فضای ساحل و بهره مندی از امکانات ویژه همچون چشم انداز وسیع نیلگون دریا، ساحل شنی، آب دریا و آمبیانس فضا است.


نجاری گفت: فراخوان مسابقه عکاسی تئاتر در 25 آبان امسال به صورت مجزا منتشر خواهد شد و در پیوست این اعلان قرار می گیرد، علاقه مندان به شرکت در این بخش مسابقه می توانند برای ثبت نام به سایت  جشنواره به  ادرس الکترونیکی  kishtheaterfeestival.ir مراجعه نمایند و از 14 تا 25 شهریور ماه امسال ثبت نام در بخش های مختلف جشنواره به جز بخش عکاسی انجام می شود.


ایشان افزود: متقاضیان به شرکت در بخش کافه و ساحل جهت حضور در این جشنواره لازم است نسخه ای از اثر خود را در قالب DVD به آدرس دبیرخانه ارسال نمایند و همچنین این نکته دقت داشته باشید که هنرمندان می توانند در بخش های مختلف شرکت کنند، اما از هر مولف یا کارگردان فقط یک اثر پذیرفته می شود.
نجاری بیان کرد: این جشنواره با موضوع کاملا آزاد برگزار می شود، اما اولویت با آثار است که با رویکرد و اهداف جشنواره تناسب دارند و علاقمندان به شرکت در جشنواره میتوانند به سایت مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن 09309166956 تماس حاصل فرمایند.
ایشان افزود: نحوه و چگونگی برگزاری جشنواره بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا و شورای سلامت کیش خواهد بود و فراهم نمودن شرایط سفر از تعهدات دبیرخانه  می باشد.


برگزاری جشنواره بین‌المللی جزیره فوتبال در کیش (آپدیت شده در 1401/03/24)

محسن قریب، دبیرکل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش در کنفرانس مطبوعاتی از برگزاری جشنواره بین المللی جزیره فوتبال خبر داد. 

جشنواره جزیره فوتبال

دبیرکل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش همچنین گفت: در این جشنواره که از ابتدای تیرماه آغاز خواهد شد و تا انتهای آذر نیز ادامه خواهد داشت، ستارگان دنیای فوتبال و مفسران سرشناس داخلی و خارجی حضور خواهند داشت و برگزاری مسابقات ملی و بین المللی و پخش زنده مسابقات فوتبال قطعا جشنواره به‌یادماندنی را در کیش خواهد ساخت.

قریب در ادامه افزود: علاقمندان به تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال قطر که سفر به قطر برایشان ممکن نیست می‌توانند در این جشنواره فوتبالی تماشایی در جزیره کیش شرکت نمایند.

وی همچنین افزود: ظرفیت مناطق آزاد بسیار بالاست و متاسفانه تاکنون از این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های جزیره به درستی استفاده نشده است و منطقه آزاد کیش با اجرای کامل قوانین منطقه آزاد در حوزه گردشگری باید از این پتانسیل‌ها و جشنواره پیش رو به نحو احسن استفاده نماید.

دبیرکل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش با اشاره به وجود برترین زیرساخت‌ها در جزیره کیش برای میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی گفت: زیرساخت‌های مختلف کیش مانند هتل‌هایی با سطوح کیفی مختلف، فرودگاه بین المللی با امکان فرود هر نوع هواپیما و تفریحات متنوع کیش همگی حاکی از شایستگی‌های این جزیره است. 

محسن قریب گفت: برگزاری این جشنواره با دو هدف مهم همراه است که یکی از این اهداف ارائه مقصدی گردشگری برای رویدادهای فوتبالی در اختیار هواداران و تماشاگران است. همچنین فعالیت جزیره کیش به عنوان کریدوری جهت اقامت افراد و هواداران علاقمند به فوتبال است به‌طوری که بتوانند برای تماشای رقابت‌ها به قطر سفر کرده و پس از آن به جزیره کیش بازگردند.

قریب با اشاره به اهمیت بخش خصوصی در تامین منابع مالی جشنواره افزود: یکی از اهداف اصلی این رویداد مهم رونق اقتصادی برای فعالان اقتصادی در جزیره و توسعه توریسم ورزشی است و برای تامین منابع مالی به بخش خصوصی اعتماد شده است. 

وی در ادامه افزود: پشتیبانی از قطر در زمینه تامین منابع غذایی یکی دیگر از اهداف برگزاری جشنواره بین‌المللی جزیره فوتبال است. همچنین سازمان منطقه آزاد کیش در نظر دارد ترمیم و ساخت پنج زمین با چمن هیبرید با اعتبار صد میلیارد تومان را تا انتهای مردادماه به آماده بهره‌برداری سازد. 

دبیرکل انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش تصریح کرد: امیدواریم در شهریورماه و پیش از جام جهانی بتوانیم آخرین و دومین فیفا دی را با حضور تیم ملی در جزیره کیش برگزار نماییم. 

محسن قریب گفت: در انتهای شهریور امسال قرار است کاپ جام جهانی پس از ورود به ایران به جزیره کیش انتقال یافته و در ورزشگاه جدید کیش قرار گیرد.  


 

هفتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در کیش (آپدیت شده در 1400/05/02)

هفتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش از 8 لغایت 11 آذر ماه با حضور هیات های اقتصادی و دیپلماتیک بیش از 15 کشور جهان، 40 مشارکت کننده بین المللی از 25 کشور و 260 مشارکت کننده داخلی برگزار خواهد شد.

هفتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی

از برنامه های دیگر این نمایشگاه برگزاری بیش از 300 ملاقات تجاری بین مشارکت کنندگان، پنل ها و نشست های تخصصی با حضور 20 سخنران کلیدی و بلند پایه از کشورهای مختلف و همچنین اجرایی شدن اپلیکیشن کیش اینوکس اعلام شده است.
در نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی، نهادی های حاکمیتی و مهم همچون سازمان منطقه آزاد کیش، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور خارجه و سازمان بورس و اوراق بهادار بانک ها و بیمه ها مشارکت اصلی دارند و از اهداف این نمایشگاه مشارکت پررنگ بخش خصوصی نیز می باشد.


برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی فولاد ایران در کیش (آپدیت شده در 1400/05/02)

چهارمین نمایشگاه بین المللی فولاد ایران در مرکز نمایشگاه بین المللی کیش از 6 اسفند ماه لغایت 8 اسفند ماه برگزار شده است که مجری این نمایشگاه شرکت بلخ آذر مجد بوده است.

نمایشگاه بین المللی فولاد


رونمایی از دومین دوره جشنواره داستان صوتی کیش(آپدیت شده در تاریخ 1400/3/5)

دومین دوره داستان صوتی در جزیره کیش

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد جزیره کیش، جناب آقای امین جوکار از پوستر دومین دوره جشنواره داستان صوتی کیش با عنوان واگویه های جنوب و روایت رونمایی کرد و در ادامه گفت: اولویت پذیرش آثار با استان هایی می باشد که به زبان فارسی و لهجه ی یکی از استان های جنوبی کشور شامل هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، بوشهر، فارس، چهارمحال بختیاری، یزد، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد روایت شده است.

شرایط شرکت در جشنواره داستان صوتی کیش چیست؟

به گفته امین جوکار، شرکت در این جشنواره محدودیت سنی ندارد و هر شرکت کننده می تواند حداکثر 3 داستان صوتی با فرمت mp3 با مدت زمان حداقل 5 دقیقه و حداکثر 15 دقیقه برای هر داستان ارسال کند.

توجه داشته باشید!

اگر چه که استفاده از موسیقی در متن روایت داستان مجاز است اما افکت های صوتی که منجر به غیر واقعی شدن صدای راوی شود غیر مجاز است و همچنین راوی داستان ها باید یک نفر باشد و راوی امکان روایت داستان شخص دیگری را ندارد.

نحوه ارسال داستان های صوتی و شرکت در جشنواره

مدیر هنری جشنواره واگویه های جنوب در بخش دیگر سخنان خود اذعان کرد: هنرمندان می توانند از تاریخ 3 خرداد تا 3 مهرماه 1400 داستان های خود را در سایت festival.kish.ir بارگذاری نمایند. لازم به ذکر است که تبعات حقوقی عدم اصالت احتمالی بر عهده شرکت کننده در جشنواره خواهد بود.

جوایز دومین جشنواره داستان صوتی کیش مشخص شد!

در این آیین نامه اختتامیه دومین جشنواره داستان صوتی جزیره کیش که دی سال 1400 برگزار خواهد شد به سه تولید کننده برتر جایزه های 40، 30 و 20 میلیون ریالی اعطا خواهد شد و علاوه بر آن دو داستان تحسین شده از سوی داوران نیز جوایز 5 میلیون ریالی دریافت خواهند کرد.


جشنواره تولیدات رسانه ای کیش، کیمیای ایران(آپدیت شده در تاریخ 1400/1/30)

دبیر جشنواره کیش کیمیای ایران، جناب آقای سید رضا علوی رضوی گفت: فراخوان ارسال آثار نخستین جشنواره رسانه ای کیش آغاز شد و علاقه مندان می توانند اثار خود را تا حداکثر 27 اردیبهشت ارسال نمایند، نتایج این جشنواره پس از گذراندن مراحل انتخاب و داوری در تاریخ 17 مرداد، همزمان با روز خبرنگار اعلام خواهد شد.

جوایز برندگان جشنواره رسانه ای کیش

به گفته ی سید علیرضا علوی رضوی: جوایز در نظر گرفته شده برای نفر اول 10 میلیون تومان جایزه نقدی و تندیس جشنواره، نفرات دوم 5 میلیون تومان و نفرات سوم 3 میلیون تومان جایزه نقدی در نظر گرفته شده است و جایزه مخصوص هیئت داوران نیز 15 میلیون تومان می باشد.

جشنواره رسانه کیش، کیمیای ایران

ویژگی فایل های ارسالی برای جشنواره

تمامی فایل های مکتوب که شامل موارد مانند زیر باشد.

 • گزارش ها، اخبار، محتوای خبری می باشند باید به صورت pdf و یا نوشتاری word ارسال شوند.
 • فایل‌های عکس نیز می‌بایست با پسوند TIFF یا JPG و با وضوح ۳۰۰DPI و حداقل در ابعاد ۲۵*۲۰ در سامانه بارگذاری شود. 
 • آثار ویدئویی ساخته شده نیز باید با پسوند H.۲۶۵) MP۴) و (H.۲۶۴) کیفیت ۴۸۰p ارسال شود.
 • فایل‌های صوتی شامل گزارش، اخبار و محتوای صوتی هم تنها با فرمت mp۳ مورد قبول می‌باشد.
 • حداکثر حجم هر اثر جهت بارگذاری در سامانه ۱۰ مگابایت می‌باشد

هدف از برگزاری جشنواره تولیدات رسانه ای کیش کیمیای ایران

سید علیرضا علوی رضوی در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره گفت: تقدیر از آثار برتر، درخشان و تاثیرگذار تولیدکنندگان محتوا در رسانه های ارتباط جمعی، ترغیب و تشویق هر چه بهتر به تولید آثار ماندگار و جذاب رسانه برای استفاده افکار عموم، تقویت جایگاه کیش به عنوان برند ملی و بین المللی گردشگری و تقویت امید و نشاط از اهداف برگزاری جشنواره "کیش کیمیای ایران" می باشد.


برگزاری مرحله نهایی چهارمین جشنواره شوق تلاوت در کیش(آپدیت شده در تاریخ 1399/12/5)

دبیر چهارمین دوره شوق تلاوت جناب آقای حسین مقدم کیا گفت: مرحله نهایی چهارمین دوره شوق تلاوت که قرار بود در 27 و 28 بهمن ما در جزیره کیش برگزار شود به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد و قرار است در تاریخ 11 و 12 اسفند ما با حضور منتخبان برگزار شود.

وی در ادامه گفت: نفرات برگزیده در رشته های غیر تقلیدی سید محمدرضا قاسمی شهری و علی حشمتی از مشهد، محمد آقاجانی، محمد مهدی بهاری، حسین قلی پور و محمد باقر حق شناس از قزوین در مسابقات شرکت کردند.

مقدم کیا گفت: در رشته قرائت تقلیدی به سبک استاد عبدالباسط، محمد حسن کزایی، محمد باقری از تبریز، محمد مهدی میرشکار از زاهدان حضور داشتند و در این مرحله نهایی قرار است چهار داور بین المللی داوری کنند.

جشنواره بین المللی کیش


122 فیلمساز در چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم موج کیش(آپدیت شده در 1399/12/4)

رئیس چهارمین دوره فیلم موج کیش جناب آقای رضا اردلان گفت: امسال برای اولین بار با اضافه شدن بخش بین الملل این جشنواره با حضور 122 مهمان از سراسر دنیا برگزار می شود، در این دوره از جشنواره 5 هزار فیلم از سراسر دنیا به سامانه این جشنواره ارسال شد.

ایشان در ادامه افزود: از میان تمامی فیلم های ارسالی به جشنواره 14 فیلم به عنوان برگزیده انتخاب خواهد شد که از این تعداد 4 فیلم از میان بخش بین الملل و باقی آنان از فیلم های ارسالی به بخش داخل و بخش فیلمنامه انتخاب و معرفی خواهند شد.

جناب آقای ابراهیم حصاری گفت: 4 تیم داوری با حضور 18 داور از میان آثار ارسالی به چهارمین فیلم بین المللی موج را بر عهده دارد و در ادامه گفت: برای بخش بین الملل یک داور ایرانی و 2 داور از کشور ایتالیا آثار ارسالی را داوری می کنند و در بخش داخلی هم هنرمندان بنام کشور از جمله هومن سیدی، کیانوش عیاری، تورج اصلانی، مهوش شیخ الاسلام و محسن استاد علی داوری آثار آن را به عهده دارند.


چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه موج کیش(آپدیت شده در تاریخ 1399/12/2)

مدیر اجرایی چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه موج کیش در این مراسم از شرکت کنندگان و علاقه مندان قدردانی کرد و در ادامه افزود: قرار نبود که دوره چهارم جشنواره اینگونه برگزار شود، آرزوهای زیادی داشتیم که برای تحقق آن تلاش کردیم اما ویروس کرونا موجب شد این جشن به صورت دیگری برگزار شود.

رئیس چهارمین جشنواره بین المللی موج کیش با بیان اینکه حضور هنرمندان مطرح کشور در این جشنواره برگ زرینی بر کارنامه درخشان سینما در کیش افزوده است، گفت: تلاش شما که با زحمات خود و احساس عمیق مسئولیت اجتماعی با هزینه شخصی جامعه امروز ایران را با زوایای مختلف فرهنگ کشورمان آشنا می کنید قابل تقدیر است.

رضا اردلان نیز در این جشنواره گفت: اگر اراده شما عزیزان نبود این جشنواره هم مانند دیگر رویدادها درگیر کرونا می شود و به سال آینده موکول می شد اما عشق و تلاش شما عزیزان سبب شد تا چراغ جشنواره موج کیش روشن بماند.

دبیر چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه موج کیش با ابراز خرسندی از تحقق امکان برگزاری این جشنواره در شرایط سخت ناشی از کرونا گفت: به دلیل رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا توانستیم میزبان تعداد کمی از افراد شرکت کننده در مراسم آغاز به کار این جشنواره باشیم.

لازم به ذکر است که 60 فیلم از آثار منتخب شده جشنواره موج اول و دوم اسفند صبح ها از ساعت 10:30 تا 12 و بعدازظهر ها از ساعت 16 تا 19:30 در مرکز همایش های بین المللی کیش اکران خواهد شد.


دومین نمایشگاه بین المللی پتروشیمی در جزیره کیش برگزار می شود(آپدیت شده در 1399/11/26)

دومین نمایشگاهی بین المللی پتروشیمی با حضور 164 شرکت، 27 بهمن ماه در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش برگزار خواهد شد. هدف از برگزاری این نمایشگاه:

 • انتقال دانش فنی و خدمات مهندسی، مواد شیمیایی، کاتالیست ها و تجهیزات
 • حمایت و بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان
 • حمایت از صنایع پایین دستی صنعت
 • توسعه پژوهش و فناوری های نو
 • ارتقاء جایگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در توسعه صنعت پتروشیمی
 • تامین مالی پروژه ها

تاریخ برگزاری این نمایشگاه 28 تا 29 بهمن می باشد و 19 نشست تخصصی و همایش همه  جانبه برای معرفی محصولات در این نمایشگاه انجام خواهد شد.


اکران مجازی شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مقاوت(1399/9/3) 

شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

روابط عمومی منطقه آزاد کیش از اکران مجازی آثار شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مقاومت خبر داد و اعلام کرد: به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا این  آثار به صورت مجازی اکران می شود که با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش و شبکه نما، به صورت رایگان در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

بنابراین علاقه مندان این فیلم می توانند با ثبت نام در سامانه namafilm.ir با وارد کردن شماره تلفن خود، از اشتراک رایگان یک ماهه بهره ببرند.

برنامه پخش فیلم های این جشنواره از طریق سایت نما فیلم اطلاع رسانی می شود.


 

جشنواره داستان های صوتی کیش (1399/07/20)

جشنواره داستان های صوتی کیش

دبیر هنری نخستین جشنواره صوتی جزیره کیش جناب آقای امین جوکار با اشاره به این موضوع که آخرین مهلت ارسال تولیدهای داستانی به جشنواره صوتی 20 مهر 1399 بوده است افزود 56 داستان صوتی که مجموعا بیش از 500 دقیقه داستان صوتی می‌باشند از سمت راویان و نویسندگان ارسال شده است.

آقای امین جوکار افزود در مرحله‌ی ابتدایی آقایان رضا فیاضی و منصور ضابطیان و امین جوکار داوری این داستان‌ها را به عهده خواهند داشت و قرار است که یک ماه دیگر 15 داستان برتر به مرحله فینالیست معرفی شوند که نیمه دوم آذر ماه و در مراسم اختتامیه فینالیست‌های نهایی مشخص خواهند شد و تنها به سه برنده نهایی تندیس به همراه لوح تقدیر و همچنین جوایز نقدی تقدیم می شود .

آقای امین جوکار بیان کرد که اکثر کسانی که در این جشنواره شرکت کردند خوزستانی بوده‌اند و ضمن تشکر افزود، راویان و نویسندگان از شهرهای بندرعباس، دزفول، تهران، بندرلنگه ، شاهین شهر، کنگان، خرمشهر، جزیره کیش، اندیمشک، مسجد سلیمان، ماهشهر، تنگستان، بوشهر، برازجان و در نهایت اهواز تولید‌های داستانی خود را به این جشنواره هنری ارسال کرده اند. 

دسته ی گردشگری 1399/08/01 نویسنده : فائزه عین آبادی 0 نظر 8032 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره جدیدترین نمایشگاه های کیش 1402

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.