تفاوت اتاق هافبرد و فولبرد در هتل چیست؟

تفریحات کیش

آیا  می دانید هافبرد و فولبرد چیست؟ و یا چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ همه ما هنگامی که برای رزرو اتاق به پذیرش هتل مراجعه می کنیم متصدی هتل لیستی از اتاق هایی که قابل رزرو هستند را به ما نشان می دهد و از ما می خواهد تا اتاق مورد نظر خود را انتخاب کنیم. در میان این نام ها هافبرد و فولبرد دو نامی هستند که قطعا به آنها برخواهیم خورد و باید بدانیم که تفاوت این دو اتاق با یکدیگر و سایر اتاق های هتل چیست. در این جستار به معرفی دو اصطلاح هافبرد و فولبرد و تفاوت بین این دو خواهیم پرداخت پس تا انتها ما را همراهی کنید. همچنین سایر اصطلاحات هتلداری را می توانید در مقاله آشنایی با انواع اصطلاح در هتل مطالعه فرمایید.

اتاق هافبرد چیست؟

هافبرد چیست

اتاق های هافبرد (Half Board) در هتل، اتاق هایی هستند که علاوه بر وعده صبحانه با وعده های ناهار و شام قابل رزرو هستند. اینکه وعده همراه صبحانه ناهار یا شام باشد بستگی به هتل دارد که این انتخاب را بر عهده مهمان بگذارد یا خود هتل تصمیم گیری کند. در هر صورت در هنگام رزرو اتاق هافبرد یا HB این موضوع توسط پذیرش هتل به مهمان اطلاع رسانی می شود. 

اتاق فولبرد چیست؟

فولبرد چیست

در اتاق های فولبرد (Full Board) به جز صبحانه، دو وعده ی ناهار  و شام نیز برای مهمان ارائه می شود که هزینه آن از قبل بر روی هزینه های پرداختی اتاق منظور شده است. این اتاق ها با علامت اختصاری FB نشان داده می شوند و در هنگام رزرو اتاق می توانید آن را مشاهده کنید. سرو وعده های غذایی ممکن است به صورت منوی انتخابی یا منوی بوفه باشد که تفاوت این دو را در مقاله ای با همین نام در کیش میزبان می توانید مشاهده کنید. 

تفاوت بین اتاق های فولبرد و هافبرد

تفاوت فولبرد و هافبرد

مهمترین وجه تفاوت بین اتاق و هتل هافبرد و فولبرد در تعداد وعده های غذایی است که در اختیار مهمان ها قرار می گیرد. در اتاق هافبرد تنها دو وعده غذایی در اختیار مهمان قرار می گیرد که یکی از آنها صبحانه و دیگری انتخابی است. اما در  اتاق های فولبرد هر سه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام برای مهمانان ارائه داده می شود. در هر دو اتاق هزینه ی این وعده هایی غذایی بر روی هزینه ی رزرو اتاق و صورتحساب مهمان منظور شده است. علاوه بر این موارد هافبرد و فولبرد تفاوت های دیگری نیز با یکدیگر دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

مقرون به صرفه بودن: اتاق های فولبرد مقرون به صرفه تر از اتاق های هافبرد هستند. در اتاق های فولبرد شما هزینه ی هر سه وعده غذایی را پرداخته اید و می توانید بدون هیچ هزینه ی مازادی از وعده های غذایی هتل استفاده کنید. اما در اتاق های هافبرد شما تنها دو وعده را می توانید در هتل بمانید و برای وعده دیگر باید به رستوران یا غذاخوری های بیرون از هتل بروید که هزینه ای دیگر برایتان خواهد داشت.

البته ممکن است شما از شدت خستگی تمایلی به صرف غذا نداشته باشید و نخواهید هزینه ی غذایی که نخورده اید را پرداخت کنید. با در نظر داشتن این موضوع اتاق های هافبرد انتخاب بهتری برای شما هستند چرا که مجبور نیستید از پیش هزینه غذایی که مصرف نکرده اید را بپردازید.

تفاوت فولبرد و هافبرد

انعطاف پذیری: اگر دوست داشته باشید که طعم های تازه و غذاهای جدید مقصد سفر خود را تست کنید اتاق های هافبرد انتخاب مناسب تری هستند چرا که یک وعده غذایی را می توانید در رستوران ها و غذاخوری های محلی صرف کنید و طعم های جدید و متنوع تری را امتحان کنید. 

صرفه جویی در زمان: در اتاق های هافبرد دیگر نیازی نیست که برای یک وعده غذایی در سطح شهر به دنبال رستوران یا غذاخوری های خوب باشید چرا که می توانید دردر کمترین زمان به ناهار و شام دسترسی داشته باشید و با خیالی آسوده در کنار خانواده خود به صرف صبحانه، ناهار و شام بپردازید. 

جمع بندی

اتاق های هافبرد و فولبرد دو نوع از انواع اتاق ها در هتل هستند که در هنگام رزرو به آنها بر خواهید خورد.این اتاق ها از جهت وعده های غذایی ارائه شده با یکدیگر تفاوت دارند. در اتاق هافبرد علاوه بر صبحانه یک وعده دیگر نیز سرو می شود که انتخابی است اما در اتاق فولبرد هر سه وعده غذایی در اختیار مهمان قرار می گیرد. 

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر شما هیچ یک از اتاق های هافبرد و فولبرد را رزرو نکرده باشید همچنان می توانید به رستوران هتل دسترسی داشته باشید اما باید هزینه غذا را در رستوران بپردازید در حالی که در اتاق هافبرد و فولبرد هزینه ی رستوران بر روی صورتحساب مهمان لحاظ می شود. در صورتی که در هنگام رزرو اتاق هیچ یک از علائم FB و HB را مشاهده نکردید به این معنی است که تنها صبحانه رایگان را در اختیار خواهید داشت یا اتاق فاقد صبحانه است. اتاق هایی که فاقد صبحانه هستند در کنار امکانات اتاق این مورد را ذکر کرده اند. 

توجه داشته باشید در هنگام رزرو اتاق هتل حتما از نوع اتاق اطمینان حاصل فرمایید و با کارشناس رزرواسیون هتل یا آژانس گردشگری مشورت کنید زیرا ممکن است شما اتاق هافبرد یا فولبرد را رزرو کرده و هزینه آن را بپردازید اما در هیچ یک از وعده های ناهار و شام در هتل حضور نداشته باشید! 


خواندن این محتواها پیشنهاد می‌شود:

دسته ی دانستنی ها 1400/09/21 نویسنده : مریم اکبری 0 نظر 10838 بازدید 20 پسند

سوالات متداول درباره تفاوت اتاق هافبرد و فولبرد در هتل چیست؟

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.