تاکسی در کیش : نرخ نامه انواع تاکسی و مینی بوس

افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در کیش( آپدیت شده در 1400/04/01 )

مدیر حمل و نقل عمومی کیش خبر افزایش نرخ کرایه حمل و نقل  عمومی درون شهری جزیره کیش را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، حمید پاشاکی بیان کرد: طبق مصوبه 163 شورای ترافیک کیش کرایه تاکسی تلفنی ها افزایش یافته است و از اول تیرماه سال جاری قابل اجرا می باشد.
ایشان افزود: نرخ های تغییر یافته برای ساعت 6 صبح تا ساعت 24 به شرح زیر می باشد:

 مسیرنرخ کرایه
ورودی تمامی مسیرها از 6 صبح تا ساعت 2413000 تومان
ورودی فرودگاه به تمام نقاط شهر32000 تومان
ورودی نواحی غربی _حدفاصل پارک آبی اوشن تا کلبه هور) به تمام نقاط شهر37000 تومان
پیمایش مسیر تا 7 کیلومتر به ازای هر کیلومتر1300 تومان
پیمایش مسیر بیشتر از 7 کیلومتر به ازای هر کیلومتر 1500 تومان
هر دقیقه توقف در مسیر1300 تومان
تاکسی های در اختیار افراد یا ادارات به ازای هر دقیقه2000تومان


مدیر حمل و نقل عمومی کیش گفت: به نرخ های مشخص شده در ساعت 24 تا 6 صبح ده درصد اضافه می شود.
وی افزود: 20 درصد مبلغ ورودی برای سرویس های کنسلی باید پرداخت شود.
پاشاکی گفت: راننده تاکسی تلفنی ها برای دریافت کرایه در هر سفر ملزم به استفاده از تاکسی متر هستند.
ایشان به افزایش 30 درصدی نرخ حمل و نقل عمومی در کیش اشاره کرد و نرخ افزایش یافته کرایه مینی بوس ها را 3500 تومان اعلام کرد.

وسایل نقلیه عمومی

همچنین ایشان گفت: این مبلغ از ساعت یک بامداد تا 6 صبح 5000 تومان می باشد.
مدیر حمل و نقل عمومی کیش نرخ کرایه های خطی تصویب شده را برای بازار مرجان تا انتهای خط را از 5500 تومان تا 8000 تومان اعلام کرد.
پاشاکی گفت: نرخ کرایه های خطی برای کوتاهترین مسیرها 5000 تومان می باشد و همچنین نرخ تعیین شده از بازار مرجان تا فازهای A1، A2 و F1 تا F3، میدان آرین و میدان بهارستان 8000 تومان تعیین شده است.  


آغاز به کار تاکسی اینترنتی در کیش( آپدیت 1399/9/19) 

خبرگزاری صدا و سیمای جزیره کیش، 18 آذر سال 1399 از آغاز به کار تاکسی های اینترنتی که تحت عنوان اسنپ می باشند خبر داد و اعلام کرد که این خدمات به مذاق برخی از رانندگان کیش خوش نیامده است.

مدیر عامل شرکت عمران و خدمات کیش نیز در جلسه ای با رانندگان تاکسی کیش به طور رسمی اعلام کرد که: اسنپ آماده فعالیت است و تمامی مجموعه سازمان، موظف هستند که از تاکسی های اینترنتی حمایت کنند.

ابوالفضل طیبی در پاسخ به برخی از رانندگان جزیره کیش که به دلیل اعتراض دست از کار کشیدند، گفت: اولویت اول با تاکسی ها می باشند و هم اکنون نیز در اپلیکیشن اسنپ ابتدا تاکسی ها اولویت دارند.

وی افزود مطالعه راه اندازی و فعالیت تاکسی های اینترنتی(اسنپ) از سال 1397 آغاز شده بود و این مطالعه باید اجرایی شود و نمیتوانیم این خدمات ارزنده را در جزیره کیش متوقف کنیم.

آغاز به کار اسنپ در کیش


کیش همواره میزبان گردشگران و توریست هایی بسیاری از نقاط مختلف است که برای رفت و آمد در شهر و نقاط مختلف دیدنی و تفریحی نیاز به وسیله نقلیه دارند، خوشبختانه برای مسافران تور کیش جای نگرانی وجود ندارد، می توانند یا ماشین رنت کنند و یا از وسایل نقلیه عمومی مانند: تاکسی و مینی بوس برای رفتن به نقاط مختلف شهر استفاده کنند، قاعدتا تاکسی ها اصلی ترین و پرکاربردترین وسایل نقلیه در جزیره ی زیبای کیش محسوب می شوند.

تاکسی کیش

انواع تاکسی در کیش

تاکسی ها نقش مهمی در جابه جایی مسافران و شهروندان کیش دارند. تاکسی های جزیره ی کیش غالبا خودروهای با کیفیت هستند و به چند گروه تقسیم می شوند که شامل:

تاکسی بی سیم ( تاکسی سفید) کیش

تاکسی های سفید به عنوان تاکسی تلفنی یا همان تاکسی در بستی شناخته شده هستند، این تاکسی ها خودروهای تویوتا کمری بسیار تمیز و با کیفیت می باشند. تاکسی های سفید کیش بدون تماس تلفنی گاهی ممکن است در داخل خیابان یا فرودگاه وجود داشته باشند و شما برای تردد در جزیره از آنها استفاده کنید.

هزینه ی تاکسی بی سیم ( تاکسی سفید) کیش

این تاکسی ها هزینه ورودی دارند و از تاکسی متر استفاده می کنند، آخرین نرخ ورودی توسط شورای ترافیک جزیره ی کیش به شرح زیر می باشد:

 • ورودی در مسیر سطح شهر از ساعت 6 صبح تا 24 مبلغ 10 هرار تومان
 • ورودی فرودگاه به تمام نقاط شهر 25 هزار تومان
 • ورودی سافاری 18 هزار تومان
 • ورودی پارک اوشن تا کلبه هور (نواحی غربی جزیره) به تمام نقاط شهر 30 هزار تومان

این مبالغ نرخ ورودی استفاده از تاکسی های سفید یا بی سیم هستند، لازم است بدانید که به ازای هر کیلومتر  تا سقف 7 کیلومتر مبلغ حدود  1000 تومان و بالاتر از آن حدود 1150 تومان به مبلغ ورودی اضافه می شود. همچنین در صورت کنسل کردت سرویس  باید 20 درصد هزینه ی ورودی را پرداخت کنید.

تاکسی سفید کیش

تاکسی خطی (تاکسی زرد) کیش

تاکسی های خطی در سرتا سر جزیره ی کیش پراکنده شده اند و شما این تاکسی ها را در اطراف مراکز مهم کیش مانند فرودگاه بین المللی، مراکز خرید و مراکز تفریحی می بینید و تمام نقاط شهر کیش را پوشش دهی می کنند. این تاکسی ها خودروهای با کیفیت زرد رنگ هستند.

ایستگاه های کرایه ی تاکسی در کیش

ایستگاه های تاکسی کیش در مناطق پرتقاضای واقع شده اند. تاکسی های خطی کیش در ایستگاه های مشخص شده حضور دارند و شما برای رفت و آمد میتوانید به راحتی از آنها استفاده کنید. . نواحی پنجگانه زیر خطوط اصلی تاکسی رانی جزیره ی کیش محسوب می شوند که شامل:

 1. ایستگاه ساحل مرجان تا میدان ساحل
 2. ایستگه میدان ساحل تا میدان امیرکبیر
 3. ایستگاه میدان ساحل تا بازار مروارید
 4. ایستگاه میدان خلیج فارس تا میدان سعدی
 5. ایستگاه میدان سعدی تا کلیه نقاط میرمهنا

هزینه ی تاکسی خطی (تاکسی زرد) کیش

شورای ترافیک جزیره ی کیش برای ورودی و مسیرهای این تاکسی ها مبلغ تعیین کرده است که به برخی از مهم ترین آنها اشاره می کنیم:
از بازار مرجان تا:

 • میدان ساحل 4 هزار تومان
 • بندرگاه و بیمارستان 5 هزار تومان
 • شهرک صدف، بازار مرورید و میدان خلیج فارس 4 هزار و 500 تومان
 • میدان لارک، بهارستان و آرین 6 هزار تومان

از میدان آرین تا:

 • میدان هرمز و بیمارستان 4 هزار و 500 تومان
 • میدان غدیر و میدان لارک 4 هزار تومان
 • شهرک صدف و بازار مروارید 5 هزار و 500 تومان
 • بازار مرجان 6 هزار و 500 تومان

از هایپر مارکت تا:

 • پارک آبی وشن 5 هزار تومان
 • ساختمان دانشگاه آزاد 6 هزار تومان

لازم است به این نکته دقت داشته باشید که هزینه ی تاکسی ها از ساعت 12 شب تا 6 صبح افزایش می یابد، همچنین اگر این تاکسی ها را به عنوان دربست بگیرید مبلغ آن بین شما و راننده توافقی می باشد.

تاکسی زرد کیش

تاکسی لندن کیش

در حدود 5 سال پیش یعنی سال 1394 حدود 30 خودرو که معروف به تاکسی انگلیسی یا تاکسی لندن هستند، وارد جزیره ی کیش شدند. این تاکسی ها فانتزی به دلیل زیبایی ظاهری و سیستم الکترونیکی که آرامش را در  طول مسیر برای مسافران به همراه دارد محبوبیت زیادی در بین شهروندان و مسافران پیدا کرده است، از ویژگی های حائز اهمیت تاکسی لندن فراهم بودن امکان سوارشدن معلولین و سالمندان با ویلچر است.


هزینه ی تاکسی لندن کیش

شورای ترافیک کیش برای این تاکسی ها مبلغ معینی تصویب نکرده است. اما هزینه ای که برای استفاده از آن باید بپردازید حدودا هم قیت تاکسی تلفنی کیش هستند.

تاکسی لندن کیش

تاکسی هیبریدی کیش

در مهر ماه 1397 با هدف کاهش مصرف سوخت و حمایت از محیط زیست تعدادی تاکسی سبز هیبریدی نیز به ناوگان حمل و نقل جزیره کیش اضافه شده است. این تاکسی ها خودروهای تویوتای هیبریدی پریوس هستند و جدیدترین نوع تاکسی در سیستم حمل و نقل کیش محسوب می شوند. تاکسی های هیبریدی در هر 100 کیلومتر حدود  4 لیتر بنزین مصرف می کند که در هزینه های بنزین به مقدار زیادی صرفه جویی می شود.

تاکسی هیبریدی کیش

دسته ی گردشگری 1399/08/05 نویسنده : میترا امیری 1 نظر 4757 بازدید 2 پسند

سوالات متداول درباره تاکسی در کیش : نرخ نامه انواع تاکسی و مینی بوس

نظرات کاربران

آیکون کاربرناشناس | 1400/04/12
0

درامد تاکسی در کیش روزانه چقدره؟

مشاهده بیشتر ...
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.