بهره برداری از چهار طرج ملی کیش در 15 تیرماه

توسط رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس از  چهار طرح عمرانی، تولیدی، زیربنایی و فرهنگی در منطقه آزاد کیش بهره برداری خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش؛ فردا سه شنبه 15 تیرماه توسط رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس از شرکت های اکسیر کیش، پایانه جدید مسافری فرودگاه کیش، هتل 5 ستاره پالاس و مرکز بزرگ اسلامی با سرمایه گذاری 17 هزار و 850 میلیارد ریال و با اعتبار سرمایه گذاری ارزی 35 میلیون یورو و اشتغالزایی 750 نفر بهره برداری خواهد شد.

بهره برداری از طرح های عمرانی کیش

شرکت اکسیر کیش با سرمایه گذاری 250 میلیارد ریال و ظرفیت تولید 3 میلیون عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی در زمینه عطریات و افشانه در منطقه آزاد کیش فعال می باشد، این شرکت برای 20 نفر به صورت مستقیم و 150 نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد نموده است.


طرح عمرانی و گردشگری پایانه مسافربری فرودگاه کیش، در زمینی به مساحت 90 هزار متر و زیربنای 49 هزار متر با سرمایه گذاری 6 هزار میلیارد ریال و اعتبار ارزی 35 میلیون یکی از طرح های مورد بهره برداری می باشد که این طرح تاکنون پیشرفت فیزیکی 90 درصدی داشته است و در مرحله ی آماده سازی و نصب تجهیزات قرار دارد و در ماه های آینده به بهره برداری خواهد رسید.
یکی دیگر از طرح هایی که بهره برداری خواهد شد هتل 5 ستاره پالاس  است که در زمینی به مساحت 10 هزار متر و و زیربنای بالغ بر 31 هزار متر مربع و حجم سرمایه گذاری 11 هزار میلیارد ریال احداث شده است.

این هتل توانسته است در جزیره کیش برای 180 نفر به صورت غیر مستقیم و 220 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کند.


مرکز بزرگ اسلامی کیش نیز در زمینی به مساحت 2500 متر مربع و حجم سرمایه گذاری 600 میلیارد ریال به عنوان نخستین مرکز بزرگ اسلامی کیش و یکی از طرح های فرهنگی، اسلامی منطقه به بهره برداری خواهد رسید، این طرح برای 10 نفر به صورت مستقیم و برای 1500 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی نموده است.


15 تیرماه با حضور رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس، بهره برداری از 66 طرح عمرانی، تولیدی و زیربنایی با ارزش 58 هزار و 876 میلیارد ریال در مناطق آزاد تجاری و صنعتی آغاز خواهد شد.
 

دسته ی اخبار کیش 1400/04/14 نویسنده : میترا امیری 0 نظر 1695 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره بهره برداری از چهار طرج ملی کیش در 15 تیرماه

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.