logo

بستری 5 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان کیش

سخنگوی شورای سلامت کیش به 11 بیمار بستری شده در دو هفته گذشته در بیمارستان کیش اشاره کرد و گفت در حال حاضر 5 بیمار با وضع عمومی خوب در بیمارستان کیش تحت درمان هستند.

بنا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، دکتر محمدرضا رضانیا بیان کرد: از آغاز اپیدمی تاکنون تعداد 14 هزار و 230 تست در کیش برای تشخیص بیماری کرونا انجام شده است.

دکتر رضانیا
ایشان اضافه کرد: به ازای هر سه و یک دهم نفر از ساکنان جزیره کیش یک آزمایش کرونا انجام گرفته است که از مجموع آزمایش های سال گذشته 3 هزار و 329 بیمار مثبت شناسایی شده اند.

آقای رضانیا اعلام کرد: متاسفانه 22 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بازه زمانی شروع به ابتلا به این ویروس در کیش فوت شده اند.
وی اعلام کرد: 36 نفر بیمار کرونا مثبت فعال در قرنطینه خانگی هستند و از این تعداد 3 نفر مستقر در نقاهتگاه می باشند و مراقبت های دوره ی نقاهت خود را میگذرانند.

وضعیت رسمی کیش طبق شاخص بندی ستاد ملی کرونا

دکتر محمدرضا رضانیا وضعیت رسمی کیش را از نظر شاخص بندی ستاد ملی کرونا زرد اعلام کرد، وی اضافه کرد، شاخصی که برای سطح رنگ بندی در نظر گرفته شده است؛ یعنی دو بیمار مثبت بستری در 100 هزار نفر در روز معادل شاخص آبی است، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که این بیماری با سرعت و قدرت وارد موج چهارم شده است و در بیشتر شهرهای کشور مبتلایان و افراد بستری شده افزایش یافته اند.

بیمارستان کیش
وی افزود: در بسیاری از استان های کشور در فاصله های زمانی کوتاه این بیماری یکباره به صورت انفجاری بروز پیدا کرده و احتمال اینکه در تمام نقاط کشور و از جمله کیش رخ دهد نیز وجود دارد.

توصیه های جدید ستاد ملی مبارزه با کرونا

ایشان توصیه های جدید ستاد ملی کرونا برای پیشگیری از ویروس جهش یافته کرونا را موارد زیر اعلام کرد:

  • استفاده از دو ماسک برای پیشگیری 96 درصدی
  • رعایت فاصله اجتماعی دو متری 
  • شستشو و ضدعفونی مرتب دست ها

دکتر محمدرضا رضانیا با توجه به اینکه کیش نشان دهنده الگوی موفق در کنترل و پیشگیری ویروس کرونا در یک سال گذشته بوده است، اضافه کرد که این فقط ادعای ما به عنوان متولیان سلامت جزیره کیش نیست، بلکه در بازرسی های متولیان سلامت کشور به این مورد اشاره شده است.

ایشان به طی شدن روال اقتصادی کیش و استمرار فعالیت های جزیره در کنار مراقبت از سلامت در برابر کرونا در گرو همدلی همه بوده است؛ تاکید کرد که اگر مطابق سال گذشته دست به دست یکدیگر و همراه و هماهنگ برای کنترل این بیماری باشیم، به طور یقین می توانیم با کمترین آسیب و به صورت صحیح این موضوع را مدیریت کنیم تا جزیره ایمن و پاک نگه داشته شود.

دکتر محمد رضا رضانیا از کیشوندان، مسافران و گردشگران تقاضا کرد، با توجه به آنچه که مطرح شده با استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی 2 متر در نقاط مختلف جزیره همکاری کنند تا سلامت و رونق کیش در کنار یکدیگر پیش رود.

راهکارهای مقابله با پیک چهارم کرونا در کیش

دبیر شورای سلامت کیش آقای سعید پورعلی با توجه به اینکه این پیک جدید با سرعت بالا در کشور آغاز شده است، بیان کرد: با افزایش انسجام عملکردی در دستگاه شورای سلامت مدیریت این پیک انجام می شود، زیرا سرعت سرایت این بیماری افزایش و سن ابتلا به آن کاهش یافته است و مرگ و میر نیز بیش از پیش می باشد و فاصله اندکی تا تبدیل شدن منطقه به وضعیت قرمز داریم.

سعید پورعلی
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش به وجود مناطق حساس در جزیره به دلیل ازدیاد مردم و مسافران و نظارت و دقت بیشتر اشاره کرد و تاکید کرد: قوانین و مقررات باید به صورت مرتب یادآوری شود  و نظارت در پیک چهارم کرونا به پیشگیری و کنترل این ویروس کمک می کند.

دبیر شورای سلامت کیش بر ضرورت نظارت سازمانی، صنفی، مردمی و رسانه ها اشاره کرد و بیان داشت: با رعایت ضوابط اعلام شده ستاد ملی کرونا برای حفظ و استمرار فعالیت ها و رونق کسب و کار طوری عمل کنیم که محدودیت های بیشتری اعمال نشود.

سعید پور علی گفت: به دلیل پذیرش گردشگر در کیش ، وضعیت این جزیره تحت تاثیر استان ها و شهرهایی می باشد که بیشترین مسافر از آنها به جزیره می آیند، به همین دلیل باید به طور جدی وضعیت استان ها و مراکز آنها مانند: تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز بررسی شود، زیرا در وضعیت کیش بسیار تاثیر گذار می باشد.

ایشان اعلام کرد: ضوابط و مقررات در بخش رویدادهای فرهنگی ، ورزشی و هنری باید به شدت رعایت شود و قوانین حداکثری اعمال شود، همچنین تذکرات لازم به هتل ها، رستوران ها، مراکز پذیرایی و تفریحی داده شود و در رعایت آن اهتمام داشته باشند.
دبیر شورای سلامت و معاون فرهنگی و اجتماعی جزیره کیش در پایان از تمام کیشوندان، ساکنان و گردشگران کیش در خواست کرد تا برای پشت سر گذاشتن این موج با تمام توان در دقت و انجام قوانین اعمال شده تلاش کنند.

دسته ی اخبار کیش 1399/12/02 میترا امیری 0 نظر 2132 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره بستری 5 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.