logo

برج ایفل کیش : معرفی کامل ، عکس

تفریحات کیش

یکی از جدیدترین و زیباترین مکان های گردشگری جزیره کیش، برج ایفل کیش می باشد. برج ایفل یکی از مناطق بسیار زیبای تفریحی در کشور فرانسه قرار دارد که در بین مردم بسیار محبوب می باشد و در زمان های گذشته ارتفاع این برج زبانزد بسیاری از مردم دنیا بوده است و هم اکنون حدود 30 کشور نمادی از این برج را ساخته اند که کشور ایران نیز یکی از این کشورها می باشد، در ادامه به معرفی کامل این برج می پردازیم پس با ما همراه باشید.

برج ایفل کیش

مشخصات ساختمانی برج ایفل کیش

ساخت برج ایفل کیش به مدت 5 ماه طول کشید برای ساخت این برج از 4000 هزار قطعه فلزی پازل گونه و 32000 هزار پیچ و مهره استفاده شده است. وزن تقریبی برج ایفل کیش حدود 35 تن می باشد که ارتفاعی بالغ بر 30 متر دارد. 

جالب است بدانید که این برج تماما توسط شرکت خصوصی و با بودجه ای بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون تومان ساخته شده است.

بررسی استحکام برج ایفل کیش

این برج توسط مهندسان و طراحان ایرانی ساخته شده است به همین دلیل تمامی عوامل فنی مانند صاعقه گیر، نصب میله ارت و رنگ آمیزی، با دوام بالای 250 میکرون که باعث استحکام هر چه بیشتر برج می شود در این برج به کار برده شده است و به همین دلیل این برج می تواند در برابر هرگونه باد، طوفان، زلزله آن هم در هوای شرجی جزیره کیش بسیار مستحکم باشد.

مهندسان برج ایفل کیش

تفاوت برج ایفل کیش با ایفل فرانسه

همانطور که گفته شد این برج به عنوان نمادی از برج ایفل فرانسه می باشد پس به طبع تفاوت های بسیار زیادی در این زمینه دارد به برخی از تفاوت های این دو در ادامه اشاره خواهیم کرد:

  • مقایسه فضای داخلی برج ایفل اصلی با برج ایفل کیش

برج ایفل فضای داخلی کافی دارد و به گونه ای است که نمایشگاهی بزرگ در آن قرار دارد و همچنین بازدید کنندگان این برج می توانند با استفاده از آسانسور به طبقه های بالایی بروند ولو اینکه برج ایفل کیش چندان فضای بزرگ داخلی ندارد و همچنین مجهز به آسانسور نمیباشد و فقط تعداد کمی از افراد می توانند از فضای داخلی آن بازدید کنند.

  • ارتفاع برج ایفل اصلی در برابر برج ایفل کیش

ارتفاع برج ایفل بسیار بیشتر از برج ایفل کیش می باشد و می توانیم بگوییم که برج ایفل کیش یک دهم برج فرانسه می باشد، زیرا برج ایفل دارای 323 متر ارتفاع می باشد که در کنار رود سن در شهر پاریس قرار دارد اما ب ایفل کیش، با 32 متر ارتفاع که یک دهم ارتفاع برج اصلی می باشد که در پر رفت و آمدترین مناطق کیش و در کنار بازار پردیس واقع شده است.

تفاوت برج ایفل کیش و برج ایفل اصلی

چرا نماد برج ایفل؟

اعتراضات بسیار شدیدی برای ساخت این برج از طرف برخی افراد صورت گرفت که چرا باید نماد کشورهای غربی در ایران باشد!

اما طراحان ایرانی بر این باور هستند که برج ایفل یکی از بهترین مناطق گردشگری جهان می باشد و ممکن است خیلی افراد توانایی تماشای این برج را از نزدیک نداشته باشند، بنابراین با ساخت نماد برج انی افراد، نیز می توانند از برج ایفل بازدید کنند، زیرا بی اغراق این برج بسیار شبیه به برج اصلی می باشد
از طرف دیگر ساخت این برج راهی برای تبلیغ و مارکتینگ بوده است و همین فرصتی برای جذب گردشگر به سمت بازارهای اطراف این برج را فراهم کرده است.

برج ایفل کیش در شب

ساعت بازدید برج ایفل کیش:

در تمامی ساعات و هر روزه شما می توانید به دیدن این برج زیبا در جزیره کیش بروید، اما به دلیل نور پردازی زیبایی که برای این برج به کار رفته شده ما پیشنهاد میکنیم در شب از این برج بازدید کنید زیرا نمای برج ایفل کیش در شب نمای بسیار حیرت انگیزی دارد و می توانید عکس های بسیار زیبایی بگیرید.

برج ایفل کیش در روز

آدرس برج ایفل کیش: 

برج ایفل کیش در بلوار فردوسی و روبروی پارک زیبا و سبز هنگام و دقیقا در کنار بازار پردیس قرار گرفته است.

چرا این برج کنار بازار پردیس قرار گرفته است؟

همانطور که گفته شد برج ایفل کیش در کنار بازار پردیس قرار گرفته است. این بازار که در سال 1371 افتتاح شد، هنوز هم با گذشت سالهای زیاد بسیار در دل مهمانان محبوب است و جوابگوی تمامی سلیقه ها می باشد در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بازار و فروشگاه های آن می توانید به لینک مربوطه در کیش میزبان مراجعه کنید.

برج ایفل کیش

هتل ها و رستوران های اطراف برج ایفل کیش

برخی از هتل های بسیار مشهور و 5 ستاره در نزدیکی این برج قرار گرفته اند که می توانیم به هتل داریوش، پرشین، شایگان و ایران اشاره کنیم بنابراین اگر در این هتل ها اقامت دارید می توانیم بگوییم که بازدید از این برج خالی از لطف نیست و حتی اگر پس از بازدید این برج احساس گرسنگی کردید جای نگرانی نیست، زیرا می توانید به رستوران میرمهنا، باران، کافه رستوران ضیافه تشریف ببرید و غذاهای خوشمزه آن ها را امتحان کنید. 

دسته ی معرفی اماکن کیش 1399/08/27 فائزه عین آبادی 0 نظر 10847 بازدید 6 پسند

سوالات متداول درباره برج ایفل کیش : معرفی کامل ، عکس

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.