اسکله تفریحی میرمهنا کیش

اسکله تفریحی میرمهنا در قسمت شمالی و شمال غربی جزیره کیش و در کنار پارک میرمهنا که یکی از محبوبترین پارک ها در  جزیره کیش است، قرار دارد که در سال 1385 به روش شمع فولادی و عرشه بتنی ساخته شده است.

این پارک دارای 130 متر طول و 9 متر عرض می باشد که مساحت حدودی 1578 متر مربع را دارا است و از سمت میدان جاسک تا مسجد خاتم الانبیاء امتداد دارد.

اسکله تفریحی میرمهنا کیش

ساخت این پارک برای راحتی مسافران و گردشگران به صورت پلکانی می باشد و اگر شما بخواهید بر روی قایق ها سوار شوید و به تفریحات آبی بپردازید، می توانید از 4 پلکان که دراین قسمت قرار داده شده، استفاده کنید و همزمان با قدم زدن بر روی اسکله می توانید 4 منظره زیبا که شامل اسکله ماهیگیری، رشته کوه‌های جنوبی کشور، معروف به کوه های آفتاب ، مسجد ساحلی خاتم الانبیاء و دریای خلیج فارس می باشد را مشاهده کنید.

به طور کلی این ساحل به صورت بسیار عجیب و جالب ساخته شده است. تقسیم بندی اسکله تفریحی میرمهنا باعث شده است که مهمانان این منطقه از نظم خاصی برای تفریح و یا حتی نشستن برخوردار باشند.

اسکله میرمهنا کیش

علت نام گذاری میرمهنا کیش!

میرمهنا نام شخصی که که در دوران سلسله زندیه زندگی می کرد. میرمهنا فردی شجاع و معروف بود، این شخص به جنگ با متجاوزین هلندی رفت و توانست آنان را از این منطقه بیرون برانند، نکته ی جالب دیگر اینکه بندر و جزیره ای غیر مسکونی نیز به نام او وجود دارد. 

تصاویر دیده نشده از میرمهنا کیش

تقسیم بندی اسکله تفریحی میرمهنا

اسکله تفریحی میرمهنا به دو قسمت پر طرفدار زیر تقسیم شده است:

ناحیه اول اسکله میرمهنا کیش

این ناحیه دارای 41000 متر مربع مساحت می باشد و از قسمت مسجد خاتم الانبیاء شروع و تا اسکله ماهیگیری میرمهنا ادامه دارد. امکاناتی که در این ناحیه قرار دارد بسیار متنوع تر از ناحیه دوم اسکله می باشد.

امکانات ناحیه اول اسکله میر مهنا

دوچرخه سواری کردن، بوفه ،رستوران، چایخانه، کتابخانه، بازار جز تفریحات و سرگرمی هایی است که در این ناحیه قرار دارد.

این قسمت به دلیل نزدیکی به بازار عربها، بازار ماهی فروش‌ها در بین کیشوندان بسیار معروف است، زیرا این دو بازار از بازار های ارزان قیمت و کلی فروشی‌های کیش محسوب می شود. می توانید با کلیک بر روی لینک هر بازار اطلاعات جامعی را که بر روی سایت کیش میزبان قرار داده ایم را مطالعه کنید.

نزدیک ناحیه اول اسکله میرمهنا به مسجد، نمازخانه، بوفه، چایخانه باعث شده که این ناحیه در بین مسافران از اهمیت بالایی برخوردار باشد. حتی جالب است بدانید که در این قسمت لاک پشت های بسیار زیبا و غول پیکر آزادی وجود دارند که می توانید با تماشای آنان به وجد بیایید.

ناحیه اول اسکله میرمهنا کیش

لاکپشت های اسکله میرمهنا کیش

اسکله ای در کیش که مجاز به ماهیگیری هستید

خبر خوب اینکه در اسکله میرمهنا، بر خلاف سایر اسکله ها شما مجاز به ماهیگیری هستید و خوب مسلما این ویژگی برای کسانی که علاقه دارند خودشان ماهی بگیرند بسیار پر اهمیت می باشد.

حتی اگر وسایل ماهیگیری خود را به همراه ندارید، نگران نباشید! زیرا می توانید لوازم مورد نیاز خود را از بازارهای پردیس و یا ونوس و یا حتی فروشگاه کوچکی که در نزدیکی بازار ماهی فروشان قرار داده شده است، تهیه کنید و سپس شکار خود را کباب کنید. بله درست فهمیدید! در این اسکله مکان هایی برای کباب کردن جوجه ماهی وجود دارد که می توانید به راحتی در آنجا بنشینید و به آماده کردن غذا مشغول شوید.

اما در این میان توجه داشته باشید که در ساعات اولیه صبح و یا هنگام غروب آفتاب مجاز به ماهیگیری خواهید بود که در این میان، ساعات 16 تا 19 که سطح آب تا حد بسیار زیادی بالا آمده است را به شما پیشنهاد میکنیم زیرا، شانس بیشتری برای شکار ماهی ها می توانید داشته باشید.

لازم به ذکر است که عمق این محدوده زیاد می باشد بنابراین شنا کردن در این قسمت ممنوع است پس چنانچه هوای آب تنی داشتید به هیچ وجه به درون این آب نروید.

قوانین ماهیگیری در اسکله میرمهنا:

  • در زمان های زاد و ولد ماهی ها به هیچ عنوان اجازه ماهیگیری ندارید
  • فقط در قسمت اسکله تفریحی شما مجاز به ماهیگیری می باشید

ماهیگیری در اسکله تفریحی می مهنا کیش

امکانات ناحیه دوم اسکله میر مهنا کیش

این قسمت دارای 50000 متر مربع مساحت می باشد که از اسکله ماهیگیری تا میدان جاسک ادامه دارد. اگر چه که این محدوده هم اکنون در حال ساخت است اما محوطه سازی آن به طور کامل به پایان رسیده است.

این پارک جنب مسجد جامع بومیان و محله بومیان کیش قرار دارد بنابراین اگر به مناطق تاریخی علاقه مندید این اسکله برای شما می تواند بسیار جذاب باشد. 

اگر شما فرزند دارید توصیه می کنیم که مهمان این ناحیه از اسکله شوید. زیرا در این ناحیه دو عدد پارک بازی برای کودکان قرار داده شده است که برای کودکان شما بسیار جالب و سرگرم کننده خواهد بود.

این قسمت برای کسانی که می خواهند از شلوغی و سر صدا دور باشند بسیار مناسب تر است.

ساعت کاری و هزینه ورودی اسکله تفریحی میرمهنا

ساعات کاری این اسکله و همچنین پارک ساحلی 24 ساعته است و همچنین بدون پرداخت هیچ هزینه ای و به صورت رایگان شما می توانید وارد این پارک شوید.

دسته ی معرفی اماکن کیش 1399/08/24 نویسنده : فائزه عین آبادی 0 نظر 3601 بازدید 1 پسند

سوالات متداول درباره اسکله تفریحی میرمهنا کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.