logo

استاندارد های پاکیزگی و نظافت در هتل

از آنجایی که هتل ها یک مکان عمومی هستند موضوع پاکیزگی بسیار حائز اهمیت است. مدیریت هتل همواره باید در تلاش بر جلب رضایت مسافرین باشد، این موضوع از نکات برجسته در بحث مدیریت و هتلداری است.

نکات مهم در مورد هتل ها با درجه بندی های مختلف

پاکیزگی در محیط

هتل ها با تمام درجات موظف به مراقبت کردن از سلامت و نظافت اتاق ها به نحو احسن می باشند. در هنگام تعیین سطح بهداشت در هتل ها، متخصصان مربوطه باید در نهایت دقت و صداقت ماموریت خود را انجام دهند.
بهداشت و پاکیزگی در درجات مختلف هتل بسیار حائز اهمیت می باشد، و معیار پاکیزگی باید در تمام درجات هتل یکسان باشد.

رعایت بهداشت در قسمت های مهم اتاق

پاکیزگی در محیط

پاکیزگی در سرویس بهداشتی اعم از حمام و دستشویی و وسایل شخصی مانند حوله، رخت خواب، مبلمان و وسایل پذیرایی مانند چاقو و چنگال بسیار اهمیت دارد. رعایت بهداشت تمام قسمت های اتاق از جمله: قسمت فوقانی درب ها و پنجره ها، کناره های دیوار، قسمت زیرین تخت خواب توسط متخصص بهداشت نظارت می شود.

نکته: مسئله مهم در درجات بالاتر هتل ها، توجه ویژه به ریزه کاری های بهداشتی اتاق ها می باشد.

بهداشت در مکان های عمومی

پاکیزگی در هتل

مکان های عمومی مانند آشپزخانه، رستوران هتل، اتاق شست و شو، خشک کردن لباس و ملحفه، مخزن مواد غذایی، با قوانین خاص بهداشتی مدیریت می شوند و رعایت بهداشت در این مکان ها اهمیت بسیار بالایی دارد.

ایجاد حس آرامش و رضایت برای مسافرین در زمینه پاکیزگی ضروری می باشد. اقدامات تمام افراد شاغل در مجموعه هتل باید به نحوی باشد تا باعث ایجاد حس بدگمانی در مسافرین نشود.


خواندن این محتواها پیشنهاد می‌شود:

دسته ی گردشگری 1401/03/30 بهناز طاهری 0 نظر 1568 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره استاندارد های پاکیزگی و نظافت در هتل

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.