معرفی تمامی اداره و نهادها، مراکز نظامی، مراکز صنفی و اتحادیه های کیش

فهرست:

اداره ها و نهادهای کیش

 1. سازمان منطقه آزاد کیش
 2. اداره آب و برق کیش
 3. اداره عمران آب و خدمات کیش
 4. موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش
 5. سازمان تامین اجتماعی کیش
 6. اداره آموزش و پرورش کیش
 7. اداره بهزیستی کیش
 8. اداره دادگستری کیش
 9. اداره گمرک کیش
 10. اداره گذرنامه کیش
 11. آتش نشانی کیش
 12. اداره مخابرات کیش
 13. اداره شیلات کیش
 14. اداره ثبت احوال کیش
 15. اداره ثبت اسناد و املاک کیش
 16. اداره پست کیش
 17. اداره صدور کارت کیشوندی
 18. اداره ثبت شرکت های کیش
 19. اداره بنادر و دریانوردی کیش
 20. اداره امور مالیات کیش
 21. اداره امور زنان کیش
 22. هیئت ورزش های همگانی کیش
 23. جمعیت هلال احمر کیش
 24. دفتر پیشخوان دولت کیش
 25. موسسه جشنواره ها و مناسبت های کیش
 26. شرکت نمایشگاه هوایی پارس کیش
 27. شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش
 28. شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش
 29. خانه مطبوعات کیش
 30. کمیته امداد امام خمینی کیش

مراکز انتظامی کیش

 1. ستاد فرماندهی نیروی انتظامی کیش
 2. پلیس فتا کیش
 3. پلیس آگاهی کیش
 4. پلیس مبارزه با مواد مخدر کیش
 5. پلیس راهنمایی و رانندگی کیش
 6. پلیس اتباع خارجی کیش
 7. پلیس امنیت اخلاقی کیش
 8. کلانتری 11 انقلاب کیش
 9. کلانتری 12 فجر کیش
 10. پلیس اماکن کیش
 11. پلیس + 10 کیش

جوامع صنفی کیش

 1. جامعه بازاریان و بازرگانان کیش
 2. سندیکای صنایع کیش
 3. جامعه هتلداران کیش
 4. اتحادیه مراکز پذیرایی کیش
 5. اتحادیه املاک داران کیش
 6. جامعه دفاتر خدمات مسافربری و گردشگری کیش
 7. جامعه رنت کاران کیش

آرمان های دموکراسی خوب بدون محیط سالم و امن امکان پذیر نیست و در این راستا اداره ها، نهادها و شرکت های مختلف با هدف ایجاد بستری مناسب برای ارائه خدمات شکل گرفته اند، جزیره زیبا و رویایی کیش نیز از این امر مستثنی نمی باشد و ادارات و ارگان ها این جزیره توریستی و زیبا در سه مجموعه زیر قابل بررسی می باشند.

در این مقاله با کیش میزبان همراه باشید تا علاوه بر شناخت، اطلاعات کافی از اداره ها و نهادهای جزیره کسب کنید.

کیش

 جزیره کیش دارای اداره ها و شرکت ها مختلف است که مسئولیت های مهم و اساسی را برعهده دارند و با ارائه خدماتی مفید و مطلوب در راستای پیشرفت این جزیره توریستی فعالیت می کنند.

سازمان منطقه آزاد کیش

امور منطقه آزاد کیش را سازمانی اداره می کند که شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی  کشور مسئولیت های آن را تهیه و تصویب می کند.
این سازمان اهداف بسیاری مهمی شامل: انجام امور زیر بنایی در جزیره، رشد و توسعه اقتصادی، عمران و آبادانی، جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی، ایجاد اشتغال مفید و سازنده، حضور فعالان در بازارهای جهانی به منظوره توسعه صادرات غیر نفتی، تنظیم بازار کالا و کالا، تولید کالاهای صنعتی و راه اندازی صنایع تبدیلی و در نهایت بهره برداری از موقعیت های اختصاصی جزیره کیش شامل مجمع عمومی، هیات مدیره، مدیر عامل، رئیس هیات مدیره و بازرسان قانونی را دارد.

لوگوی سازمان منطقه آزاد کیش

سازمان منطقه آزاد توسط هیئت مدیره ای متشکل از 3 یا 5  اداره می شود که دارای هر گونه اختیار در چارچوب چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری – صنعتی برای اجرای وظایف تصریح شده در اساسنامه هستند، مدیرعامل سازمان که حکم هیئت مدیره را دارد توسط ریاست جمهور و از میان هیات مدیره برای مدت 3 سال انتخاب می شود.

اطلاعات سازمان منطقه آزاد کیش:

آدرس: جزیره کیش، خیابان سنایی، ساختمان مرکزی منطقه آزاد کیش
تلفن تماس: 44420222 - 076

سازمان منطقه آزاد کیش

اداره آب و برق کیش

این اداره در جهت تامین آب آشامیدنی بهداشتی و برق مصرفی در جزیره کیش فعال است، این شرکت ضمن بهره برداری مطلوب از تاسیسات قدیمی آب شیرین کن و نیروگاه دیزل در سال 1369 واحدهای جدید آب شیرین کن و توربین های گازی را نصب و راه اندازی نموده است و هر ساله با گسترش شبکه تولید و توزیع آب و برق به ویژه در سال 89، نسبت به تامین آب آشامیدنی بهداشتی و برق مصرفی کیشوندان و گردشگران اقدام نموده است.
اداره آب و برق کیش از سال 89 به بخش خصوصی متعلق گردیه است و سهامداران عمده آن سازمان منطقه آزاد کیش می باشد، این شرکت از چهار معاونت بهره برداری تولید، معاونت بهره برداری شبکه، معاونت پشتیبانی و معاونت فنی و مهندسی تشکیل شده است و در بخش آب و برق و تاسیسات عمومی برای انتقال و توزیع آب و برق به مشترکین و مصرف کنندگان از امکانات مطلوب و مناسب بهره برده است.

  

اطلاعات اداره آب و برق

آدرس: جزیره کیش، خیابان سعدی، شرکت آب و برق کیش
تلفن تماس: 44424880 – 076 الی 3

اداره آب و برق

اداره عمران آب و خدمات کیش

شرکت عمران، آب و خدمات کیش با پذیرفتن مسئولیت بزرگ و ذاتی در انجام امور خدمات مطلوب شهری، عمرانی و زیربنایی، توسعه زیرساخت و مکانیزه کردن سیستم حمل و نقل و بسترسازی و فراهم کردن امکانات به عنوان بازوی اجرای منطقه آزاد تمام تلاش خود را برای انجام امور محول شده به شکل مطلوب و موثر می نماید تا فضای مناسب و شاد را برای ساکنان جزیره مسافران و گردشگران ایجاد نماید.
در این شرکت در جهت رسیدن به اهداف خود و با توجه به سیاست های ابلاغ شده شورای عالی منطقه آزاد تجاری – صنعتی  و ویژه اقتصادی می تواند به موارد زیر اقدام کند:

 • مطالعه و اجرای طرح های زیربنایی عمرانی، توسعه و نگهداری و راهبری و نگهداری امئر شهری در قالب پروژه های مختلف
 • تامین آب آشامیدنی و آب مورد نیاز فضای سبز
 • برنامه ریزی، مدیریت انتقال و احداث شبکه واگذاری انشعابات، توزیع و فروش آب
 • مدیریت و راهبری سیستم تصفیه فاضلاب و نگهداری و بهره برداری از شبکه تاسیسات و واگذاری انشعابات به منظور تامین مصارف مربوط
 • انجام عملیات مجاز در جهت تحقق اساسنامه شرکت

اطلاعات اداره آب و خدمات کیش

آدرس: جزیره کیش میدان خلیج فارس، بلوار ایران، مجتمع اداری پارس
تلفن تماس: 44421380 – 076 الی 5

اداره آب خدمات و عمران کیش

موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش

فضای ورزشی موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش شامل 15685 متر مربع سرپوشیده و 168247 متر مربع فضای روباز است و در مجموع فضای این موسسه 183932 متر مربع می باشد، با توجه به این موضوع فضای ورزشی در جزیره کیش به ازای هر یک نفر 7 متر مربع و بالاتر از استاندارد جهانی می باشد و 11 برابر سرزمین اصلی است.
موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش چه اهدافی را دنبال می کند:

 1. آشنا نمودن قشرهای مختلف با اثرات ورزش در جهت برخورداری از سلامت جسمی، روحی و روانی
 2. هماهنگی در فعالیت های ورزشی
 3. تاسیس، توسعه و تجهیز اماکن ورزشی در جهت استفاده کیشوندان و مسافران
 4. جذب کردن سرمایه گذاری خصوصی در جهت احداث فضاهای آموزشی
 5. مشارکت و همکاری در اعزام تیم های ورزشی جزیره و استخدام مربیان داخلی و خارجی
 6. و .....

اطلاعات موسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش

آدرس: جزیره کیش، میدان المپیک، مجموعه ورزشی المپیک کیش، ساختمان اداری،
تلفن تماس: 4423696، 4422511، 4424526 – 076

ورزش و تفریحات سالم کیش

سازمان تامین اجتماعی کیش

سازمان تامین اجتماعی سازمان بیمه گر اجتماعی است که وظیفه و ماموریت اصلی آن پوشش دهی کارگران مزد یا حقوق بگیر به صورت اجباری و صاحبان حرفه و مشاغل آزاد به صورت اختیاری می باشد.
مبانی و اصول سازمان تامین اجتماعی به گونه ای تنظیم شده است که همسویی و انسجام کامل بین ماموریت ها و اهداف بزرگ اقتصادی را دارد. رونق فعالیت های تولیدی و صنعتی در اقتصاد کشور و ایجاد فرصت های شغلی متنوع باعث افزایش جمعیت تحت پوشش بیمه و تامین منابع مالی سازمان تامین اجتماعی می شود و از طرف دیگر پوشش بیمه ای کارگران اطمینان خاطر، سلامت جسمی، امنیت روحی و نهایتا بهره وری نیروی کار را افزایش می دهد.
تا کنون 32000 نفر بیمه شده اصلی و 73000 نفر وابسته از بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی از بیمارستان ها، مراکز درمانی تحت پوشش کیش استفاده می کنند.

اطلاعات سازمان تامین اجتماعی

آدرس: جزیره کیش، خیابان سنایی
تلفن تماس: 44422181 – 076

سازمان تامین اجتماعی کیش

اداره آموزش و پرورش کیش

اداره آموزش و پرورش یکی از اداره های مهم و اساسی در کشور محسوب می شود و تمام تلاش خود را برای ایجاد فضای آموزشی مناسب و تحصیل بهینه دانش آموزان می کند و علاوه بر آن بر چگونگی این روند در مدارس و مراکز آموزشی نظارت دارد. اداره آموزش و پرورش کیش در سه سال اخیر به عنوان یکی از بهترین اداره های آموزشی کشور شناخته شده است و این قطعا با یاری و همراهی کیشوندان و ساکنان جزیره کیش بوده است.

اطلاعات اداره آموزش و پرورش

آدرس: جزیره کیش، بلوار میرمهنا، فاز چی، خیابان قباد، جنب شهرک پرواز، ساختمان دکتر حسابی
تلفن تماس: 44432801 – 076

اداره آموزش و پرورش کیش

اداره بهزیستی کیش

اداره بهزیستی کیش از سال 1388 فعالیت خود را زیر نظر اداره بهزیستی کیش با هدف حمایت از خانواده های بی سرپرست، نیازمند و ارائه خدمات مختلف به کودکان و تدارک پیشگیری و همچنین درمان و توانبخش حرفه ای و اجتماعی معلولان جسمی و روانی آغاز به کار نموده و تا کنون 100 خانواده را در سرپرستی خود قرار داده است.
از دیگر خدمات اداره بهزیستی می توان به اشتغال زایی بانوان، کارگاه های مشاوره قبل از ازدواج، اضطراب سنجی کودکان قبل از ورود به مدرسه، غربالگری کودکان اوتیسم، اعطای کمک هزینه ی تحصیلی، پوشاک و هزینه های درمانی، واگذاری کودکان بی سرپرست به خانواده های خواهان فرزند اشاره کرد.
در سال 1395 ساختمان جدید اداره بهزیستی کیش به بهره برداری رسید و خدمات درمانی و حرفه ای توانبخشی مانند گفتار درمانی، آب درمانی و کاردرمانی به افراد معلول و نیازمند ارائه می شود.

  

اطلاعات اداره بهزیستی

آدرس: جزیره کیش، میدان سعدی، خیابان خانشیر، خیابان اقبال، جنب مرکز بهداشت بوعلی
تلفن تماس: 44433884، 44433894 - 076

اداره بهزیستی کیش

اداره دادگستری کیش

دادگستری حوزه اقتصادی هر شهرستان در معیت دادگاه ها انجام وظیفه می کند و وظیفه کشف جرم، تعقیب متهم، اقامه دعوی و اعلام جرم از جنبه حق الهی و حفظ حقوق عمومی و حدود  اسلامی را برعهده دارد و بر اجرای حکم مطابق با قوانین و مقررات رسیدگی می کند و از اداره های لازم و ضروری در شهرهای و نقاط مختلف محسوب می شود و در جزیره زیبای کیش نیز فعال می باشد.

اطلاعات دادگستری:

آدرس: جزیره کیش، خیابان سنایی مجتمع بانک ها
تلفن تماس: 44421970 – 076

دادگستری کیش

اداره گمرک کیش

اداره گمرک کیش با هدف اجرای مقررات صادرات و واردات در منطقه آزاد کیش و به عنوان واحد زیر مجموعه سازمان منطقه آزاد کیش فعال می باشد.

اطلاعات اداره گمرک کیش

آدرس: جزیره کیش، بندرگاه کیش
تلفن تماس: 44421873 – 076

اداره گمرک کیش

اداره گذرنامه کیش

اتباع خارجی برای ورود به جزیره کیش باید مراحل مربوط به گذرنامه و گمرک را بگذرانند و چنانچه اقامت آنها بیشتر از سه ماه طول بکشد مجبور هستند طبق آیین نامه اجرایی اجاره نامه خاصی در جهت چگونگی اشتغال نیروی انسانی، بیمه و تامین اجتماعی تهیه کننده و اداره گمرک کیش آماده ارائه خدمات به مسافران و ساکنان کیش می باشد.

اطلاعات اداره گذرنامه

آدرس: جزیره کیش، میدان سنایی، ساختمان کیش ایر
تلفن تماس: 44455671 - 076

اداره گذرنامه کیش

آتش نشانی کیش

اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی جزیره کیش در قالب اطفا حریق و نجات در سه ایستگاه و در دو شیفت کاری فعال می باشد، این اداره با هدف هایی همچون: مهار و اطفای حریق و حفاظت از افراد و شرکت های عمومی و خصوصی در مقابله با آتش سوزی و همچنین عوارض و سوانح ناشی از آن، ایجاد توسعه ی ایستگاه های مورد نیاز و بهره برداری از آنها، ارائه آموزش های لازم در امور آتش نشانی و خدمات آن در سطح های مختلف، اقدامات لازم جهت مقابله با آتش آتش و کاهش حوادث ناشی از حوادث و سوانح طبیعی و غیر طبیعی، نظارت و کنترل شرایط ایمنی و استاندارد تجهیزاتی ساختمان ها در مقابله با سوانح گوناگون آتش سوزی، زلزله، برق گرفتگی، سیل و ... در جزیره کیش فعال است.

اطلاعات اداره آتش نشانی

آدرس: جزیره کیش
تلفن تماس: 125

اداره آتش نشانی کیش

اداره مخابرات کیش

شرکت مخابراتی با هدف توسعه و بهره برداری از شبکه های مخابرات کشور در جهت ایجاد ارتباط مخابراتی عمومی و خصوصی تشکیل شده است این اداره در زمینه نصب و نگهداری، بهره برداری، پشتیبانی و فروش انواع مختلف تجهیزات مخابراتی و رادیویی فعال میباشد، اداره مخابرات کیش با نام مخابرات شهدای گمنام کیش فعالیت می کند.

اطلاعات اداره مخابرات

آدرس: جزیره کیش، میدان سازمان، روبروی سازمان منطقه آزاد کیش
تلفن تماس: 44424499 – 076

اداره محابرات کیش

اداره شیلات کیش

اداره شیلات کیش فعالیت خود را زیر نظر اداره شیلات استان هرمزگان انجام می دهد، این اداره در زمینه های مربوط به صید و صیادی، آبزی پروری و بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان با توجه به شرایط مساعد طبیعی و داشتن گونه های مختلف آبزی خدمات ارائه میدهد، جالب است بدانید که جزیره کیش به عنوان یکی از غنی ترین صیدگاه های خلیج فارس محسوب می شود.

اطلاعات اداره شیلات

آدرس: جزیره کیش، صفین قدیم، بندر صیادی شماره 2 میرمهنا
تلفن تماس: 4432377 - 076
فکس: 4432376 - 076

اداره شیلات کیش

اداره ثبت احوال کیش

اداره ثبت احوال در جزیره کیش برای انجام وظایفی همچون: ثبت ولادت و صدور شناسنامه، ثبت وفات و صدور گواهی، ثبت ازدواج و طلاق، صدور گواهی ولادت برای اتباع خارجی و .... فعال می باشد.

اطلاعات اداره ثبت احوال کیش

آدرس: جزیره زیبای کیش، انتهای خیابان اندیشه، روبروی مسجد امیر
تلفن تماس: 44455391 – 076

اداره ثبت احوال

اداره ثبت اسناد و املاک کیش

سازمان ثبت اسناد و املاک یکی از سازمانهای دولتی ایران، وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران با وظایف و ساختار عملکرد مستقل است و وظیفه ثبت معاملات، شرکت ها، املاک و دارایی های شخصی اتباع ایران را بر عهده دارد.

اطلاعات اداره ثبت اسناد و املاک کیش

آدرس: جزیره کیش، برج صدف، طبقه سوم، واحد 303
تلفن تماس: 44453373 – 076

اداره ثبت اسناد و املاک کیش

اداره پست کیش

اداره پست کیش تابع قوانین و مقررات شرکت پست جمهوری اسلامی می باشد و از واحدهای خدماتی است که زیر مجموعه وزارت فناوری و ارتباطات می باشد و وظیفه اصلی قبول، ارسال و توزیع مرسولات پستی در جزیره کیش را برعهده دارد.

اطلاعات اداره پست

آدرس: جزیره زیبای کیش، لوپ دیدار
تلفن تماس: 44423230 – 076

اداره پست کیش

اداره صدور کارت کیشوندی

اداره صدور کارت کیشوندی برای افرادی که بیشتر از 6 ماه در جزیره کیش سکونت داشته اند با ارائه سند مالکیت یا قرارداد اجاره نامه این کارت را صادر می نماید، کارت کیشوندی به عنوان کارت شناسایی ساکنان جزیره زیبا و توریستی کیش محسوب می شود.

اطلاعات اداره صدور کارت کیشوندی

آدرس: جزیره کیش، بلوار اندیشه، روبروی مسجد امیر
تلفن تماس: 44455153 - 076

اداره صدور کارت کیشوندی

اداره ثبت شرکت های کیش

قبل از این که تجارتی را در کیش شروع کنید ابتدا باید به اداره ثبت شرکت های سازمان کیش مراجعه نمایید و این نخستین قدم در راه اندازی شرکت و کسب کار در جزیره کیش محسوب می شود و در جزیره کیش آماده ارائه خدمات کیش به افراد میباشد.

اطلاعات اداره ثبت شرکت ها

آدرس: جزیره کیش، برج صدف، طبقه سوم، واحد 302
تلفن تماس: 44453382 – 076

اداره ثبت شرکت ها کیش

اداره بنادر و دریانوردی کیش

این اداره در اسفند ماه سال 1376 با توجه به وظیفه ذاتی بنادر و دریانوردی و تعهداتی که از جانب جمهوری  اسلامی ایران در قبال سازمان بین المللی دریانوردی IMO دارد و با هدف اجرای قوانین و مقررات، کنوانسیون ها و سازمان تخصصی بین المللی فعالیت خود را در جزیره کیش آغاز کرده است، اداره بنادر و دریانوردی کیش قوانین و مقررات بندری – دریایی و مسائل مربوط به امور دریایی را اعمال می کند.

اطلاعات اداره بنادر و دریانوردی

آدرس: جزیره کیش، بلوار ایران، ساختمان شماره 25
تلفن تماس: 44420689 – 076

اداره بنادر و دریا نوردی کیش

اداره امور مالیات کیش

اداره امور مالیاتی کیش یکی از اداره های دولتی در جزیره محسوب می شود که وظیفه اصلی و مهم امور مالیاتی و عوارض منطقه آزاد کیش می باشد.

اطلاعات اداره مالیات

آدرس: جزیره کیش، برج صدف، طبقه 5، واحد 502
تلفن تماس: 44453831 - 076

اداره مالیات کیش

اداره امور زنان کیش

امور زنان کیش وابسته به سازمان منطقه آزاد کیش می باشد و با هدف مطالعه ، بررسی و شناخت زنان، اتخاذ تدابیر لازم و برنامه ریزی برای رفع مشکلات زنان، برنامه ریزی در جهت ارتقاء سطح دانش و آگاهی زنان در مسائل تربیتی و بهداشتی، ارائه طرح های لازم برای مشارکت بیشتر زنان در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی، برنامه ریزی لازم برای پرکردن اوقات فراغت زنان تشکیل شده است.

اطلاعات اداره امور زنان:

آدرس شعبه مرکزی: جزیره کیش، خیابان سنایی، انتهای خیابان اندیشه، ساختمان بساک
تلفن تماس: 44421274 - 076

اداره امور زنان کیش

هیئت ورزش های همگانی

فعالیت هیئت ورزشهای همگانی کیش زیر نظر موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش انجام می شود. در اسفند ماه سال 1396 با تلاش های رئیس هیئت ورزش های همگانی و حمایت اداره ورزش و تفریحات سالم کیش، تدوین و اجرای طرح تحول در ورزش های همگانی کیش با هدف تحول در امر گرایش به ورزش و سلامت عمومی جامعه،اشتغال زایی جوانان علاقمند به ورزش و حمایت از قهرمانان و ورزشکاران آغاز گردید.
هدف این هیئت نزدیک کردن مردم به ورزش و در نتیجه تندرستی و سلامت در جامعه است و معتقد است که افراد بتوانند با توجه به سلیقه، علاقه، در هرکجا و هر زمان و با هر بودجه ورزش کنند و سعی دارد با همکاری سازمان ها و ارگان های دیگر از جمله صدا و سیما بستری مناسب برای ورزش مردم آماده سازد.

اطلاعات هیئت ورزش های همگانی کیش

آدرس: جزیره کیش، بازار سارینا 1، طبقه سوم، واحد 303
تلفن تماس: 44482047-076، 09018481872، 09178004200

هیئت ورزش های همگانی کیش

جمعیت هلال احمر کیش

جمعیت هلال احمر کیش با کمک سازمان منطقه آزاد و سازمان مرکزی جمعیت هلال احمر مجهز به امکانات اولیه و متعارف می باشد و باعث پایین آمدن حوادث غیر مترقبه و آرامش نسبی شده است، این نها د در حال برگزاری آموزش های آمادگی مستمر برای آمادگی در مواقع بحرانی و پیشگیری می باشد.
جمعیت هلال احمر کیش همواره در آمادگی لازم با استقرار 9 پایگاه ثابت، 6 پایگاه سیار در کیش، بندر آفتاب بندر چارک با 60 امدادگر و چهار پزشک می باشد.

اطلاعات جمعیت هلال احمر

آدرس: جزیره کیش، شهرک صدف، خیابان آذربایجان
تلفن تماس: 44424248 - 076

جمعیت هلال احمر کیش

دفتر پیشخوان دولت کیش

دولت ایران دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی و غیر دولتی یا دفاتر پیشخوان را برای ارائه خدمات الکترونیکی به مردم در سطح کشور احداث کرده است و تمامی دستگاه های اجرایی دولتی ایران موظف به ارائه خدمات الکترونیکی خود از طریق این دفتر هستند، دفاتر پیشخوان توسط بخش خصوصی اداره می شوند و دلیل اصلی شکل گیری آن ها جلوگیری از موازی کاری دستگاه های دولتی و حرکت به سوی دولت الکترونیک می باشد.


این مراکز خدمات زیر را به کیشوندان و گردشگران جزیره کیش ارائه می دهند:

بیمه سلامت ایرانیان،خدمات تلفن ثابت مخابرات، اظهارنامه مالیاتی حقیقی و حقوقی، احراز هویت سجام کارگزاری و بورس، امور مربوط به یارانه پرداخت قبوض،  فروش خدمات اپراتورهای ایرانسل، همراه اول، رایتل و شاتل، اینترنت ADSL

اطلاعات دفتر پیشخوان

آدرس: جزیره زیبای کیش، شهرک صدف، جنب سینما لبخند، ساختمان بساک، طبقه همکف، واحد 7
تلفن تماس: 07644445858، 09124763654، 09224827652

دفتر پیشخوان دولت کیش

موسسه جشنواره ها و مناسبت های کیش

در سال 1393 موسسه جشنواره ها و مناسبت های کیش به عنوان بازوی اجرایی معاونت گردشگری در جهت بالا رفتن و ارتقای صنعت گردشگری و کیفی نمودن جشنواره ها، رویدادها و کنسرت های کیش با در نظر گرفتن ضوابط و استانداردهای منطقه آزاد کیش فعالیت خود را آغاز کرده است.

اطلاعات موسسه جشنواره ها و مناسبت های کیش

آدرس: جزیره کیش، میدان ساحل، بلوار ساحل شرقی، تالار شهر کیش
تلفن تماس: 44420174، 44421136، 44422140 – 076

موسسه ها و جشنواره های کیش

شرکت نمایشگاه هوایی پارس کیش

در سال 1394 شرکت هوایی پارس کیش فعالیت رسمی خود را آغاز نموده است، اما متخصصان آن از اولین دوره برگزاری ایران ایر شو در کنار سازمان منطقه آزاد به عنوان مجری حضور داشته اند، این شرکت پرچمدار بزرگترین رویداد هوایی کشور با ایجاد فضایی مناسب برای حضور متخصصان با تجربه هوایی و هوانوردی کشور و کارشناسان خوشنام داخلی و بین المللی می باشد.

اطلاعات شرکت نمایشگاه هوایی پارس کیش

آدرس: جزیره کیش، بلوار ایران، روبروی اداره آب و برق، قطعه ex3، طبقه اول، واحد 11
تلفن تماس: 44472383 – 076

شرکت نمایشگاه هوایی پارس کیش

شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش

این شرکت در تیر ماه سال 1379 به عنوان یکی از شرکت های تابعه سازمان منطقه آزاد کیش ثبت شده است و با هدف رشد و توسعه اقتصادی با ترویج و آسان نمودن سرمایه گذاری، ارائه نمودن خدمات کسب و کار مفید و تاثیر گذار به فعالان اقتصادی و همچنین حمایت از حقوق ذینفعان فعالیت خود را آغاز نموده است.

اطلاعات شرکت سرمایه گذاری و توسعه

آدرس: جزیره کیش، میدان خلیج فارس، بلوار ایران، مجتمع اداری پارس
تلفن تماس: 44425018 الی 20، 44423480 - 076

شرکت توسعه و سرمایه گذاری کیش

شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش

صد درصد سهام شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش( سهامی خاص) متعلق به سازمان منطقه آزاد کیش و دارای تابعیت ایرانی می باشد. این شرکت در چارچوب سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران با هدف بهره برداری، مدیریت و نظارت بر بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش تشکیل شده است.
شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش در جهت تحقق اهداف خود در چارچوب سیاست های ابلاغی خود شورای منطقه آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی می تواند اقدام به انجام موارد زیر نماید:

 1. اداره و بهره برداری از فرودگاه ها، بنادر و سازه های دریایی منطقه آزاد کیش
 2. ارائه خدمات مورد نیاز در فرودگاه ها و بنادر منطقه آزاد کیش
 3. جذب کردن سرمایه گذاران و مشارکت با افراد حقیقی و حقوقی با رعایت کردن سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی
 4. ایجاد هماهنگی لازم با سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان هواپیمایی کشور، شرکت فرودگاه های کشور و سایر نهادهای مرتبط
 5. انجام هرگونه عملیات مجاز در راستای اهداف شرکت طبق اساسنامه

اطلاعات شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش

آدرس: جزیره کیش، میدان خلیج فارس، بلوار ایران، مجتمع اداری پارس
تلفن تماس: 44424853 - 076

شرکت توسعه بنادر کیش

خانه مطبوعات کیش

خانه مطبوعات جزیره کیش  در 20 آبان ماه 1397 همزمان با گرامیداشت روز کیش افتتاح شده است و هدف از افتتاح آن هم افزایی، افزایش کمی و کیفی اطلاع رسانی، پیگیری امور صنفی، پژوهشی، آموزشی و امور مربوط به خبرنگاران کیش می باشد.
با توجه به اینکه کمک به ارتقای سطح کمی و کیفی مطبوعات محلی که تضمین کننده نقش مطبوعات کشور و افزایش استانداردهای کار خبری و اطلاع رسانی کشور است، خانه مطبوعات به عنوان تشکیلات فرهنگی، صنفی، غیر دولتی و غیر انتفاعی از دست اندرکاران مطبوعات و مراکز خبر رسانی شکل گرفته است تا به اهدافی همچون: حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی، بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی، توسعه دانش فنی و امنیت شغلی – حرفه ا، شناسایی امکانات بالقوه و بهره گیری از افکار، اندیشه، تجربه ها و اراده جمعی اصحاب و فعالان عرصه مطبوعات دست یابد.

اطلاعات خانه مطبوعات:

آدرس: جزیره کیش، ویلاهای فردوس، جنب بازار حافظیه
تلفن تماس:

خانه مطبوعات کیش

کمیته امداد امام خمینی کیش

هدف اصلی از تاسیس این نهاد حمایت و پشتیبانی از محرومان و مستضعفان جامعه و همچنین خودکفا کردن ان ها می باشد و در سال ا357 با فرمان امام خمینی فعالیت خود را آغاز نمود و در حال حاضر در جزیره کیش فعال می باشد.

اطلاعات کمیته امداد امام خمینی

آدرس: جزیره کیش، منطقه صفین، میدان سعدی
تلفن: 44443120 – 076

کمیته امداد کیش

مراکز انتظامی کیش

نیروی انتظامی زیر مجموعه ای از نیروهای مسلح است و عهدار مسئولیت پلیس در کشور ما  ایران می باشد  و جزیره کیش برای ایجاد امنیت و آرامش در این منطقه دارای مراکز متنوع و متعدد انتظامی می باشد که در مورد هر یک توضیحاتی را ارائه می کنیم.

ستاد فرماندهی نیروی انتظامی کیش

از اساسی ترین نیازهای هر جامعه برقراری امنیت است و اگر خلا و نقصی در آن وارد شود نظام اجتماعی و اقتصادی جامعه نیز دچار مشکل می شودف مرکز فرماندهی و کنترل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی وظیفه پردازش و تحلیل داده  و اطلاعات دریافتی از کارکنان، تجهیزات و تاسیسات نظامی را بر عهده دارد.

اطلاعات فرمانده ی نیروی انتظامی

آدرس: جزیره کیش، شهرک صدف، لاین ترافیک
تلفن تماس: 44444110 - 076

نیروی انتظامی

پلیس فتا کیش

فعالیت پلیس فتا زیر نظر پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران (Iran cyber police) انجام می شود و یکی از واحدهای خصوصی نیرو انتظامی می باشد، این اداره وظیفه جلوگیری از فیشینگ و کلاهبرداری های اینترنتی، هک و نفوذ، جرائم سازمان یافته ی رایانه ای، سرقت اینترنتی، پورنوگرافی یا موارد سوء اخلاقی و تجاوز به حریم خصوصی افراد را برعهده دارد.


علاوه بر آن برداشت های اینترنتی غیر مجاز از حساب های بانکی، تخریب و اختلال در داده ها و سامانه های رایانه ای و مخابراتی، شنود غیر مجاز، دسترسی غیر مجاز، تولید و آموزش بدافزارها یا نرم افزارهای ارتکاب جرایم سایبری، گذرواژه و اطلاعات کاربران و همچنین استفاده غیر مجاز از پهنای باند بین المللی برای برقرای ارتباط مخابراتی موضوعات مورد بررسی و پیگیری پلیس فتا می باشد.
بنا بر گفته رئیس پلیس فتا، این پلیس عهده دار برقراری نظم، امنیت و آسایش عمومی و فردی در فضای مجازی می باشد.

  

اطلاعات پلیس فتا

آدرس: جزیره کیش، درخت سبز، انتهای خیابان صنعت 1، قبل از پمپ بنزین ناو زاده، مجموعه پلیس های تخصصی کیش
تلفن تماس: 2183674 – 076

پلیس فتا کیش

پلیس آگاهی کیش

پلیس آگاهی کیش فعالیت خود را به عنوان زیر مجموعه ای از پلیس آگاهی ناجا یکی از یگان های نیروی انتظامی جمهوری اسلام ایران انجام می دهد و مطابق قانون تحت عنوان ضابط قوه قضاییه وظایفی مانند: مبارزه با قاچاق، بازرسی و تحقیق، دستگیری مجرمان،کشف جرایم، شناسایی مجرمین از طریق تحقیق و جمع آوری اسناد و مدارک، چگونگی ارتکاب جرم و .... را بر عهده دارد.

اطلاعات پلیس آگاهی:

آدرس: جزیره کیش، درخت سبز، خیابان صنعت 1، قبل از پمپ بنزین ازناوه زاده، مجموعه پلیس های تخصصی کیش
تلفن تماس: 21836642 - 076

پلیس آگاهی کیش

پلیس مبارزه با مواد مخدر کیش

یکی از یگان های نیروی انتظامی کشور پلیس تخصصی است و پلیش مبارزه با مواد مخدر به عنوان زیر مجموعه ای از آن وظیفه مهم مبارزه با مواد مخدرف خرید و فروش آن و همچنین کشف باندهای بزرگ و کوچک این مواد مخرب و اعتیاد آور را برعهده دارد و در جزیره کیش در انجام این مسئولیت بزرگ فعال می باشد.

اطلاعات پلیس مبارزه با مواد مخدر:

آدرس: جزیره کیش، درخت سبز، انتهای خیابان صنعت 1، قبل از پمپ بنزین ازناوه زاده، مجموعه پلیس های تخصصی کیش
تلفن تماس: 21836664 – 076

پلیس مبارزه با مواد مخدر

پلیس راهنمایی و رانندگی کیش

وظیفه پلیس راهنمایی و رانندگی در همه جای دنیا مبارزه با تخلفات مختلف رانندگی همچون: سرعت و سبقت غیر مجاز، نبستن کمربند، رعایت نکردن حق تقدم در میدان ها، رعایت نکردن حق تقدم عابران پیاده، بوق زدن و نداشتن بیمه شخص ثالث است تا بتوانند از سوانح و حوادث ناگوار رانندگی جلوگیری نماید.
با توجه به اینکه فرهنگ ترافیکی در کیش بسیار ایده آل و منحصر به فرد است و تخلف در ای جزیره بسیار محدود است، اما همچنان تمام عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی در کیش به صورت محسوس یا نامحسوس  وظیفه خود را به نحو احسنت انجام می دهند و با متخلفین برخورد کاملا جدی دارند.

اطلاعات پلیس راهنمایی و رانندگی

آدرس: جزیره کیش، میدان غدیر، جنب مصلی بزرگ کیش
تلفن تماس: 44422770 - 076

پلیس راهنمایی و رانندگی

پلیس اتباع خارجی کیش

یکی از پلیس های تخصصی تابع پلیس اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، پلیس مهاجرت و اتباع خارجی است که وظیفه ی تایید صلاحیت اتباع خارجی، صدور مجوز برای ورود، اقامت و اشتغال به کار و همچنین خروج آنها را برعهده دارد و همچنین موظف است کنترل و نظارت دقیق بر مراحل گفته شده را داشته باشد.

اطلاعات پلیس اتباع خارجی

آدرس: جزیره کیش، میدان سنایی، ساختمان کیش ایر
تلفن تماس: 44455671 – 076

پلیس امنیت اخلاقی کیش

جهت پاسداری از ارزش های انقلابی در جامعه پلیس امنیت اخلاقی به عنوان یکی از پلیس های تخصصی تابع اطلاعات و امنیت عمومی فعالیت می کند. پلیس امنیت اخلاقی با توجه به تدابیر و قوانین و مقررات ابلاغی وظیفه مبارزه با فساد اجتماعی، اخلاقی، فرهنگی و الکترونیکی را بر عهده دارد.

اطلاعات پلیس امنیت اخلاقی

آدرس: جزیره کیش، درخت سبز، انتهای خیابان صنعت 1، قبل از پمپ بنزین ناو زاده، مجموعه پلیس های تخصصی کیش
تلفن تماس: 21836652 – 076

پلیس امنیت عمومی

کلانتری 11 انقلاب کیش

کلانتری ها در نگهداری، ارامش و امنیت قسمت های مختلف شهر نقش بسیار مهمی دارند و وظیفه مهم و اصلی آن ها پیشگیری از وقوع جرم می باشد، کلانتری 11 انقلاب کیش در 22 بهمن سال 1395 با مشارکت مهندسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و سازمان منطقه آزاد کیش فعالیت خود را آغاز نموده است.

اطلاعات کلانتری 11 انقلاب

آدرس: جزیره کیش، لوپ دیدار، پشت ساختمان اداره پست
تلفن تماس: 21836946 – 076

کلانتری 11 کیش

کلانتری 12 فجر کیش

کلانتری ها یا پلیس شهر برای برقراری نظم و امنیت مناطق شهری ضروری هستند، کلانتری 12 فجر کیش فعالیت خود را زیر نظر فرماندهی انتظامی ویژه کیش انجام می دهد و ضعیف دارند در صورت مشاهده کردن جرم با آن برخورد مستقیم داشته باشند و مجرم را به دستگاه قضایی معرفی کنند.

اطلاعات کلانتری 12 فجر

آدرس: جزیره کیش، میدان سعدی
تلفن تماس: 21836340، 21836338، 21836346 – 076

کلانتری 12 کیش

پلیس اماکن کیش

در جهت ایجاد نظم و امنیت جامعه و جلوگیری از جرایم و تخلف های صنفی و همچنین آشنایی با حقوق شهروندی پلیس اماکن کیش به عنوان زیر مجموعه ای از نیروی انتظامی وظیفه کنترل و نظارت اماکن عمومی و واحدهای صنفی را برعهده دارد، این پلیس بر پایه دو اصل اساسی و مهم تامین حقوق شهروندی و ایجاد امنیت اخلاقی در اماکن عمومی و اصناف پایدار است.

اطلاعات پلیس اماکن عمومی

آدرس: جزیره کیش، میدان سنایی، ساختمان کیش ایر
تلفن تماس: 44455227 - 076

پلیس + 10 کیش

این پلیس که می تواند گره گشا در برخی از مشکلات باشد به صورت یکی از مراکز نیمه دولتی در کیش فعالیت دارد و خدمات مختلفی همچون: خدمات تمدید، تعویض و صدور المثنی گواهینامه، خدمات دریافت مدارک متقاضی گواهینامه و ثبت اطلاعات آن در سیستم برای صدور گواهینامه، خدمات مختلف در زمینه اجرائیات، ثبت کردن درخواست شامل شدگان نظام وظیفه، صادر کردن کارت هوشمند سوخت  و همچنین تغییر آدرس مالکان خودرو را انجام می دهد.

اطلاعات پلیس + 10

آدرس: جزیره کیش، خیابان سنایی، جنب بازار ونوس، سالار کیش
تلفن تماس: 44455700 - 076

پلیس+10

جوامع صنفی کیش

صنف در حقیقت مجموعه ای از افراد هستند که حرفه یا فعالیتی را برای بلند مدت یا موقت انجام می دهند و مشترک بودن نوع فعالیت آنها باعث شده است که منافع مشترکی داشته باشند و فعالیت های صنفی در جهت حفاظت از حقوق کارکنان و شاغلان صنف مورد نظر و ارتقا آنها انجام می شود. در جزیره کیش صنف های متعددی مشغول فعالیت هستند که به طور مختصر آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

جامعه بازاریان و بازرگانان کیش

در سال 1380 در جهت ارتقا دانش تخصصی و صنفی اعضا، ارتقا یافتن تجارت و همچنین رشد کیفی خدمات عرضه شده با تلاش و پیگیری بازاریان کیش جامعه بازاریان و بازرگان کیش تاسیس شد و تعامل با گروه های تخصصی و هیات مدیره بازارها باعث بهبود وضعیت اقتصادی با ارائه طرح ها و راهکارهای مختلف شده است.
جامعه بازاریان و بازرگانان کیش از زمان تاسیس خود تا کنون توانسته است اقدامات مهم و مفیدی شامل: تامین اقدامات رفاهی همچون مسکن به عنوان یک نیاز اساسی، تاسیس صندوق اندوخته تجار و تاسیس شورای حل اختلاف با حمایت مسئولین دادگستری را انجام دهد.

اطلاعات جامعه بازاریان و بازرگانان

آدرس: جزیره کیش، خیابان فردوسی روبروی بازار پانیذ
تلفن تماس: 44423681، 44423681 – 076

جامعه بازاریان و بازرگانان کیش

سندیکای صنایع کیش

صاحبان صنایع و مدیران واحدهای تولیدی کیش در سال 1377 با تلاش و همت خود توانستند سندیکا یا اتحادیه صنفی خود را تاسیس کنند و در 1378 در اداره ثبت شرکت های کیش این اتحادیه به ثبت رسیده است و اعضای این سندیکا بر طبق اساسنامه به دو گروه اعضای اصلی  و اعضای وابسته تقسیم می شوند.
سندیکای صنایع کیش  به اهداف مهمی همچون: حفظ و دفاع از حقوق و منافع مشترک صنف ها، هدایت اعضا در جهت توسعه و ارتقا کیفی محصولات، هماهنگی با سازمان منطقه آزاد کیش و نهادها و اداره های مختلف جزیره، برگزاری و تشکیل سمینار، همایش و گردهمایی های متنوع، جمع آوری اطلاعات و آمار  بررسی های علمی و فنی و .... می پردازد.

اطلاعات سندیکای صنایع

آدرس: جزیره کیش، برج صدف، طبقه ششم، واحد 605
تلفن تماس: 44453106 – 076 الی 8

سندیکای صنایع کیش

جامعه هتلداران کیش

پیشکسوتان صنعت هتلداری در جزیره کیش در سال 1376  با توجه به دیدگاهی که به آینده این صنعت داشته اند و به تناسب ضرورت ها و نیازهایی که به هماهنگی و سیاست های اقامتی آن زمان جامعه هتلداران کیش را تشکیل داده اند.
رسیدن به خدمات استاندارد در جهت ایجاد و فراهم نمودن فضای و محیطی آرام و صمیمی با جاذبه های گردشگری همواره آرمان جامعه هتلداران کیش است و راهکارهایی را به صورت هدفمند پیشه گرفته است.

اطلاعات جامعه هتلداران

آدرس: جزیره کیش،  ساختمان آنا، طبقه هفتم واحد 79 و 80
تلفن تماس: 44480708، 44480709 – 076

جامعه هتلدارن کیش

اتحادیه مراکز پذیرایی کیش

در راستای حمایت از اعضای مراکز پذیرایی کیش، ارتقا سطح کیفی و انجام مراحل اداری مجموعه های پذیرایی در سال 1379 این اتحادیه فعالیت خود را آغاز نموده است و از هیئت مدیره 9 نفره که 5 نفر آن عضو اصلی هستند، یک نفر بازرس، دو نفر علل بدل و یک نفر بازرس علل بدل تشکیل شده است این اتحادیه در سال 81 در شرکت ثبت سازمان های کیش به ثبت رسیده است.

اطلاعات اتحادیه مراکز پذیرایی

آدرس: جزیره کیش، خیابان سنایی، روبروی دادگستری، ساختمان روزنامه اطلاعات، طبقه همکف
تلفن تماس: 44423088 – 076

جامعه مراکز پذیرایی کیش

اتحادیه املاک داران کیش

اتحادیه املاک داران یکی از تشکیلات صنفی است که با هدف حفظ و حمایت از حقوق صنفی، انجام وظایف تعیین شده در قوانین و آئین نامه های مربوط، ارائه خدمات در جهت رفاه شهروندان و بهبود وضعیت اقتصادی ،محکم کردن اصل همکاری در میان افراد مختلف صنف و همچنین آسان نمودن رابطه افراد صنف با موسسات دولتی و خصوصی در ساله 1387 با شماره 125 تاسیس و ثبت گردید.

اطلاعات اتحادیه املاک داران

آدرس: جزیره کیش، فاز دو صنعتی گلدیس، خیابان انرژی 3، پلاک 5، طبقه اول، واحد 2
تلفن تماس: 44423839، 44422124 - 076

اتحادیه املاک داران کیش

جامعه دفاتر خدمات مسافربری و گردشگری کیش

در جزیره توریستی کیش با هدف برنامه ریزی، توسعه و تقویت زیرساخت های گردشگری جامعه دفاتر خدمات مسافربری و گردشگری کیش در سال 1388 تاسیس  و فعالیت خود را آغاز نموده است در حال حاضر این اتحادیه از 125 آژانس هواپیمایی و گردشگری تشکیل شده است.
ارتقای سطح کیفی و کمی در ارائه خدمات تورهای مسافرتی و گردشگری مطابق با استانداردهای بین المللی هدف اساسی و مهم این اتحادیه محسوب می شود. و در دو دهه اخیر خوشبختانه سرمایه گذاری های بسیاری در زمینه های مختلف تفریحی و اقامتی در کلیه حیطه های گردشگری صورت گرفته است.

اطلاعات دفتر خدمات مسافربری و گردشگری

آدرس: جزیره کیش، مجتمع تجاری سارینا 1، طبقه 6
تلفن تماس: 44468382، 44468384 - 076

جامعه دفاتر خدماتی کیش

جامعه رنت کاران کیش

اتحادیه رنتکاران کیش در جهت ارتقا این حرفه و همچنین محیطی سالم و قانونمند در سال 1384 در جزیره توریستی کیش فعالیت خود را آغاز کرده است و وظیفه ارتباط مدیران یا مسئولین ادارات مختلف مربوط به این حرفه در داخل و خارج از جزیره، پیگیری و رسیدگی به مشکلات قانونی اعضا، بازرسی و نظارت بر اعضا در جهت رعایت مقررات و اطلاع رسانی و تدوین ضوابط و مقررات داخلی برای ایجاد هماهنگی و نظم را بر عهده دارد.

اطلاعات جامعه رنت کاران

آدرس: جزیره کیش، بازار پادنا، اقتصاد 2، ساختمان رادین، طبقه 2، واحد 5
تلفن تماس: 44468831 - 076

جامعه رنت کاران کیش

دسته ی معرفی اماکن کیش 1400/05/24 نویسنده : میترا امیری 0 نظر 11712 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره معرفی تمامی اداره و نهادها، مراکز نظامی، مراکز صنفی و اتحادیه های کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.
بخش پشتیبانی کیش میزبان آنلاین میباشد. اگر سوالی دارید میتوانید از اپراتورهای ما کمک بگیرید.