logo

اختصاص اعتبار یک هزار میلیارد ریالی برای پایگاه سوخت فرودگاه کیش

پایگاه سوخت رسانی فرودگاه کیش با اختصاص اعتبار یک هزار میلیارد ریالی و با اهداف ارزشمند زیر در حال ساخت می باشد:

  1. افزایش ذخیره سازی سوخت
  2. ارائه خدمات سوخت رسانی به هواپیماهای عبوری از آسمان خلیج فارس
  3. افزایش درآمدهای ارزی

پایگاه سوخت کیش

به گزارش کیشوند نیوز به نقل از ایرنا، معاون برنامه ریزی شرکت توسعه و بنادر کیش خبر اجرای مرحله نخست ساخت پایگاه سوخت رسانی فرودگاه کیش را با اختصاص اعتبار یک هزار میلیارد و با هدف سوخت رسانی به هواپیماهای عبوری از آسمان خلیج فارس را اعلام کرد.

سید نوید ناظمی بیان داشت که طرح ساخت این پایگاه سوخت رسانی در زمینی به مساحت 2.4 هکتار و در مجاورت و نزدیکی فرودگاه بین المللی کیش و با هدف ظرفیت سوخت رسانی 360 متر مکعب روزانه در حال اجرا می باشد.

فرودگاه کیش

ایشان با بیان اینکه شرکت توسعه فرودگاه و بنادر کیش یک هزار میلیارد ریال به این طرح اعتبار اختصاص داده است، افزود: از امکانات پیش بینی شده در طرح پایگاه سوخت رسانی دارای 2 مخزن سقف شناور داخلی به ظرفیت هرکدام 2150 مترمکعب و 2 مخزن آتش نشانی با ظرفیت هر کدام 2600 متر مکعب می باشد.


ناظمی در سخنان خود اضافه کرد که دیگر امکانات پیش بینی شده برای این طرح شامل: 

  • چهار مخزن سوخت به ظرفیت هر کدام 90 مترمکعب در هر روز
  • دومخزن دفنی ذهکشی و جمع آوری به ظرفیت هر کدام 90 متر مکعب
  • دو مخزن فنی ذخیره سوخت دیزل
  • ساختمان اتاق کنترل و پست برق
  • ساختمان پمپ خانه آتشنشانی و پمپ شلتر سوخت رسانی

معاون برنامه ریزی شرکت توسعه فرودگاه و بنادر کیش با بیان اینکه ساخت این طرح از سال گذشته آغاز شده است گفت: طرح پایگاه سوخت رسانی علاوه بر افزایش ظرفیت ذخیره سازی سوخت هواپیما با فراهم کردن امکان سوخت رسانی به هواپیماهای عبوری از آسمان خلیج فارس باعث افزایش درآمد ارزی منطقه می شود.


ناظمی افزود: فرودگاه بین المللی کیش در حال آماده شدن برای پذیرش حدود 6 میلیون مسافر در سال است و در صورت محقق شدن آن پایگاه سوخت رسانی می تواند پاسخگو برای رسیدن به این هدف باشد.


برطبق آمار سازمان هواپیمایی کشور، فرودگاه بین المللی کیش با ظرفیت پذیرش یک میلیون 800 هزار مسافر در جایگاه سوم پروازهای داخلی قرار دارد.
در حال حاضر 16 شرکت هواپیمایی فعال در جزیره کیش وجود دارد و روزانه به 15 شهر کشور حدود 60 پرواز ورودی و خروجی انجام می دهند.


 

دسته ی اخبار کیش 1400/02/16 میترا امیری 0 نظر 1660 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره اختصاص اعتبار یک هزار میلیارد ریالی برای پایگاه سوخت فرودگاه کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.