logo

احداث 7 موزه جدید در کیش

پورعلی

سعید پور علی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد جزیره کیش از به اجرا درآمدن طرح احداث موزه در این جزیره زیبا خبر داد، ایشان در ادامه گفت: برگزار کردن برنامه های مناسبتی، نمایشگاه های آثار فرهنگی و هنری، عکاسان و طراحان، مسابقات هنری، تکریم چهره های سرشناس، برپایی دو دوره سمپوزیوم هنرهای تجسمی و همچنین معرفی فرهنگ هنری بومیان کیش از فعالیت های فرهنگی و هنری بود، که انجام شده است.

سعید پور علی گفت: با توجه به موضوع اهمیت بوم شناسی و مردم شناسی ، خانه بومیان و تک بادگیر ،آثار تاریخی مانند بازار قدیمی معروف به فرانسه ،بازسازی آنها آغاز خواهد شد و همچنین ساخت هفت موزه جدید و کاخ 1 و کاخ شماره 2 از جمله این طرح ها می باشد که معاونت گردشگری در حال پیگیری این و اجرای این طرح ها هستند.  

ایشان اذعان نمود : به دلیل اینکه موزه خلیج فارس به پارک موضوعی علمی تغییر پیدا کرد، تمرکز جمعیتی این جزیره بیشتر به بخش شمال شرقی متمایل شد و بازدید از موزه هنر در بخش غربی کم بود که این موضوع دلیل پر رنگ برای انجام این فعالیت بزرگ بوده است، با افتتاح موزه های جدید مطمئنا کیش در آینده ای بسیار نزدیک به یکی از مراکز مهم عرضه و فروش آثار هنری در کشور عزیزمان ایران، تبدیل خواهد شد.

برای همراهی هر چه بهتر با مجموعه داران و به وجود آمدن فضایی جدید برای برگزاری نمایشگاه و گالری با امکان استقبال و بازدید بیشتر آماده می باشیم که به طور قطع در این میان همکاری های لازم انجام خواهد شد.  

ایشان در مورد نماد کیش این گونه توضیح دادند: عملیات اجرایی مجموعه نماد شهری جزیره کیش که با هدف به وجود آمدن مکان فرهنگی و گردشگری برای توسعه بیشتر مکان ها گردشگری و همچنین ایجاد درآمدهای پایدار در سال 1396 به اتمام رسید که به دلایل گوناگون بهره برداری متناسب با هزینه ی ساخت و حجم سرمایه گذاری فراهم نشد.

با توجه به بهره برداری هر چه بهتر و با توجه به وجوه گردشگری اقتصادی و در ثانی ابلاغ تفویض راهبری این مجموعه به شرکت عمران آب و خدمات کیش از سمت مدیر عامل سازمان در ابتدای سال جاری، موضوع از لحاظ کاربری های متنوع، توافقات لازم با یکی از شرکت های سرمایه گذار معتبر در زمینه گردشگری به عمل آمد و مشخص شد که با توجه به وجود فضای بالغ بر 3 هزار متر مربع  برای راه اندازی مجموعه تم پارک سنتر کیش با مجموعه ای از پارک های تفریحی و علمی به عنوان بزرگترین فضای سرپوشیده گردشگری معرفی خواهد شد که با امید خدا پایان سال 1399 زمان اتمام فاز 1 این مجموعه خواهد بود.

ایشان در ادامه گفت: این مجموعه برای تمامی گروه های سنی می باشد که در زمان فعال شدن آن قطعا به یکی از هیجان انگیزترین فضاهای گردشگری تبدیل خواهد شد و به دلیل اینکه این مجموعه در کنار سایر اماکن جزیره قرار گرفته است رونق بیشتر گردشگری در سطح جزیره کیش صورت خواهد گرفت.

دسته ی اخبار کیش 1399/09/03 فائزه عین آبادی 0 نظر 1980 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره احداث 7 موزه جدید در کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.