logo

احداث شهرک مسکونی و گردشگری در بنادر گرزه و آفتاب

مدیر عامل منطقه آزاد کیش از احداث شهرک های مسکونی و گردشگری در بنادر گرزه و آفتاب در گفتگوی مجازی با برخی از فعالان اقتصادی و ساکنان کیش خبر داد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، مدیر عامل منطقه آزاد کیش با اشاره به گرانی مسکن و اجاره بها در کیش بیان کرد: ساخت مسکن در جزیره کیش از نیاز ساکنان آن بیش تر است و حدود نیمی از این خانه به عنوان خانه دوم  یا خانه ی شبانه استفاده می شوند و در طول سال خالی هستند.

جعفرآهنگرانی

ایشان عدم همخوانی عرضه مسکن را با قدرت خرید بسیاری از مردم کیش بیان کرد و گفت: برای مردمی که قدرت خرید کمتری دارند باید مسکنی تولید شود که آنها نیز بتوانند صاحب خانه شوند.
جعفر آهنگرانی اضافه کرد: با وزیر راه و شهرسازی مذاکره در مورد ساخت مسکن های کوچک و استفاده از امتیازات مسکن ملی به عنوان راهکار های موثر انجام شده است.


ایشان به پیشقدم شدن اصناف کیش برای ساخت مسکن اشاره کرد و بیان کرد: بر اساس طرح اصناف کیش، با همکاری اصناف کیش خانه های مناسبی ساخته می شود و در اختیار کارکنان به عنوان خانه های سازمانی قرار می گیرد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش مبحث ساخت مسکن در بنادر گرزه و آفتاب را مطرح کرد و گفت: شهرک مسکونی و گردشگری قرار است توسط یکی از سرمایه گذاران ساخته شود و 85 هکتار زمین بر اساس توافق با استان هرمزگان واگذار شده است که متاسفانه با مشکلات کوچکی روبرو شده است و این مشکلات نیز در حال پیگیری هستند.


وی افزود: این خانه ها برای قشر کارکنان و خدماتی ساخته می شوند و برای جابجایی آنان نیز شناورهایی در نظر گرفته خواهد شد که این کار را برایشان به صورت رایگان انجام خواهد داد.
جعفر آهنگرانی تمایل مردم به ویژه بازنشستگان را برای زندگی در کیش را عامل بالا رفتن قیمت مسکن در کیش اعلام کرد.

مسکن کیش

ایشان  قطع واردات خودرو به کیش را اقدام عجولانه دانست و گفت: بانک مرکزی از واردات خودرو به دلیل خروج ارز از کشور استقبال نمی کند و باید در جهت وارد کردن خودروهای برقی باشیم که در این زمینه برخی از سرمایه گذاران اعلام کرده اند.
مدیر عامل منطقه آزاد کیش در مورد حذف معافیت مالیاتی مناطق آزاد گفت: در سال 1392 معافیت مالیاتی بیست ساله ی کیش به پایان رسیده است و مناطق آزاد کشور مشمول پرداخت مالیات شدند و در این زمینه طرحی به دولت ارائه و با آنان موافقت شد و در حال پیگیری در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی است.


ایشان طرح مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد را طرحی عجولانه دانست و گفت:  بسیاری از نمایندگان در این زمینه خواستار تجدید نظر هستند زیرا این طرح قیمت کالا و خدمات را گرانتر می کند و از سوی دیگر برای فرار از مالیات بر ارزش افزوده، فعالان اقتصادی مواد اولیه را از خارج از کشور وارد می کنند.
آهنگران افزود: برخی از نمایندگان طرحی را برای حذف مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد به هیئت رئیسه مجلس ارائه کردند، اما دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، از طریق اجلاس سران قوا حذف مالیات بر ارزش افزوده را پیگیری می کند.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان فعالیت شعب هفت دانشگاه معتبر داخلی در کیش کفت: باید مهارت افزایی را موازی با آموزش دنبال کنیم که در این راستا دانشگاه علمی و کاربردی فعال شده و بعد از سنجش نیازها در جهت فارغ التحصیلان ماهر و مجرب پیش خواهیم رفت.

آهنگران بکارگیری از ابزارهای جدید مالی را ضروری دانست و گفت: با استفاده از ابزار جدید مالی طرح های نیمه تمام و معطل بسیاری از رکود خارج می شوند و مشکلات آنها بر طرف خواهد شد.
ایشان در پایان به بوروکراسی اداری در کیش اشاره کرد و بیان کرد: حدود 25 سال پیش در جزیره اتوماسیون اداری آغاز شد، اما در حال حاضر از بسیاری از شهرها عقب مانده ایم و ما به دنبال این هستیم که کارها به صورت ماشین و با سرعت و بدون دخالت دست انجام شود.

دسته ی اخبار کیش 1400/02/20 میترا امیری 0 نظر 1820 بازدید 0 پسند

سوالات متداول درباره احداث شهرک مسکونی و گردشگری در بنادر گرزه و آفتاب

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.