logo

احداث خط تولید خودروهای الکتریکی تا سال آینده در کیش

خودروی الکتریکی در کیش

مدیر عامل شرکت خودروسازان جنوب، جناب آقای سیامک حجت گفت: جزیره کیش تا سال آینده به هاب(قطب) خودروهای الکتریکی کشور تبدیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه جزیره کیش یکی از مناطق توریستی کشور عزیزمان ایران است و دارای منطقه آب و هوایی بسیار پاک و بکر می باشد گفت: به زودی خط تولید این خودروهای پاک در منطقه راه اندازی می شود و به امید خدا به مناسبت گرامیداشت 22 بهمن چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی این طرح در جزیره کیش اجرا می شود.

غلامحسین  مظفری در این زمینه افزود: تولید خودرو و استفاده از فناوری های جدید در صنعت خودروی پاک یکی از نیازهای اساسی در کشور عزیزمان ایران می باشد به همین دلیل سازمان منطقه آزاد کیش با همکاری خودروسازان جنوب برای راه اندازی خط تولید خودروهای پاک اقدام کرده است و «شرکت سایپا» نیز برای راه اندازی خط تولید خودروهای برقی در کیش آمادگی خود را اعلام کرده است.

ماشین الکتریکی در کیش

ورود موتور شارژی به کیش

سیامک حجت در ادامه گفت: در مراحل ابتدایی موتور سیکلت ها با روش جدید دارای پلاک، بیمه و وسایل ایمنی در اختیار موتورساران قرار خواهد گرفت و جالب است بدانید که موتورسیکلت هایی که در این طرح مورد استفاده قرار میگیرد از آخرین فناوری روز دنیا بهره می برد و در فرانسه، آلمان و ایتالیا مورد استفاده قرار میگیرد.

ایشان تصریح کرد: باتری هایی که در این موتورسیکلت ها به کار رفته از لیتانیوم است و نیروی محرک بوش آلمان در این موتورها استفاده می شود که از بالاترین سطح کیفی در کشور برخوردار می باشد.

اگر چه که مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش جناب آقای مظفری تصریح کرد: از نظر حقوقی و قانونی ورود موتور شارژی به جزیره کیش ممنوع اعلام شده است اما برای اجرای این طرح ورود 100 دستگاه موتور شارژی را در قالب برنامه ریزی دقیق و بسیار منظم در دستور کار قرار دادیم و طرح ساماندهی موتورهای شارژی در این منطقه یک امر بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است.

احداث مسیرهای ویژه تردد موتورسیکلت در کیش؟!

به گفته ی جناب آقای مظفری اجرای طرح تولید موتورهای الکتریکی با همکارای شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش و شرکت خودروسازان عملیاتی خواهد شد و قرار است مانند مسیرهای اختصاصی دوچرخه سواران، ایستگاه ها و مسیرهای ویژه ی 42 متر، برای تردد موتورسیکلت تا پایان سال 1399 اجرا شود و زیر ساخت های مربوطه ایجاد شود.

ماشین اکتریکی در کیش

دسته ی اخبار کیش 1399/11/28 فائزه عین آبادی 0 نظر 2882 بازدید 5 پسند

سوالات متداول درباره احداث خط تولید خودروهای الکتریکی تا سال آینده در کیش

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.