logo

اتاق کانکت در هتل چیست

شاید تا به حال برای شما نیز پیش آمده باشد که در هنگام رزور اتاق در هتل متصدی پذیرش اصطلاحی ناآشنا را به کار برده باشد که تا به حال آن را نشنیده بودید. برای برخی از افراد این اصطلاح اتاق کانکت یا کانکتد روم می باشد. اگر شما نیز معنی این اصطلاح را نمی دانید یا با اتاق های کانکت روم آشنایی ندارید نیازی به نگرانی نیست، چرا که در این مقاله در کیش میزبان به معرفی اتاق های کانکت یا کانکتد پرداخته شده است.

کانکت روم چیست؟

اتاق کانکت هتل ویدا کیش

آرامش و امنیت مهم ترین مولفه ها در انتخاب محل اقامت در مسافرت هستند. بسیاری از خانواده ها در هنگام رزرو اتاق در هتل مایلند که فرزندانشان را نزد خود نگه دارند تا بتوانند به راحتی به آنها دسترسی داشته و با آنها در ارتباط باشند، اما ممکن است اتاق های چند نفره هتل ار پیش رزرو شده باشند که در اینجا اتاق های کانکت بهترین گزینه برای انتخاب هستند.

اتاق های کانکت یا  Connect room دو اتاق مجزا از یکدیگر هستند که به وسیله ی یک درب میانی به یکدیگر متصل می شوند و افراد می توانند بدون خروج از اتاق خود و ورود به سالن، وارد اتاق دیگر شوند و به راحتی بین دو اتاق رفت و آمد داشته باشند.

 لغت connect در زبان انگلیسی به معنای اتصال و متصل بودن است و در هتلداری نیز به اتاق های متصل به هم اطلاق می شود. طریقه جداشدن این دو اتاق بستگی به معماری آن دارد و ممکن است یک اتاق  به وسیله دیوار و یا راهرو و یک در از اتاق دیگر جدا شده باشد. 

دقت داشته باشید هنگامی که شما اتاق کانکت را در هتل برای اقامت انتخاب می کنید، در واقع دو اتاق را در قالب یک واحد اقامتی رزرو کرده اید. ظرفیت اتاق های کانکت به طور معمول چهار نفر است اما ممکن است برخی هتل ها تا ۶ نفر مهمان را در این اتاق ها پذیرش کنند.

مساحت اتاق های کانکت زیاد است و برخی از آنها سه تخته (به صورت دو تخت در یک اتاق و یک تخت در اتاق دیگر) و برخی دیگر به صورت چهار تخته (دو تخت در هر اتاق) هستند. به طور کلی تعداد تخت ها در اتاق های کانکت بستگی به  مساحت و ابعاد اتاق دارد.

امکانات اتاق های کانکت

اتاق کانکت چیست

اتاق های کانکت مانند سایر اتاق های هتل از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار هستند و باید بدانید که امکانات هر یک از این اتاق ها به صورت کاملا مجزا قرار داده شده است. در اتاق های کانکت  هر دو قسمت چیدمان و دیزاین مستقلی دارند و از سرویس های بهداشتی مجزایی برخوردارند. البته به دلیل رزرو هر دو قسمت توسط یک خانواده امکان استفاده مشترک از سرویس ها و خدمات نیز برای هر دو وجود دارد.

خدماتی که در اتاق های کانکت ارائه می شوند شامل: سرویس های بهداشتی، تلویزیون، میز و صندلی، مبلمان، مینی بار  و بسیاری امکانات دیگری می باشد که بسته به هر هتل متفاوت است و ممکن است بیشتر و یا کمنر باشد.

رزرو اتاق کانکت در هتل های کیش

اتاق کانکت هتل ویدا کیش

جزیره زیبای کیش به عنوان یکی از قطب های مهم گردشگری کشور عزیزمان ایران شناخته می شود. بسیاری از افراد که به صورت خانوادگی و یا دسته جمعی به این جزیره سفر می کنند به سبب نزدیکی و ارتباط، اقامت در هتل هایی را که دارای اتاق های کانکت باشند را ترجیح می دهند. 

اگر شما نیز از این دسته افراد هستید پیشنهاد ما به شما اتاق های کانکت هتل های پانوراما کیش، هتل لیلوم کیش و هتل ویدا کیش است که همگی از امکانات رفاهی و خدمات مناسبی برای مشتریان برخوردار هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو اتاق کانکت در این هتل ها می توانید به صفحه هر یک از آنها مراجعه و اطلاعات تکمیلی را مشاهده نمایید.

اتاق های کانکت مناسب چه کسانی است؟

اتاق کانکت در هتل چیست

اتاق های کانکت به دلیل وسعت و فضای زیاد برای خانواده های چهار نفره و بیشتر مناسب است و با توجه به معماری این اتاق ها والدین می توانند در کنار فرزندان خود اما در اتاق های جدا باشند. همچنین این اتاق ها برای مسافرت های دوستانه و یا دو خانواده که می خواهند در اتاق هایی نزدیک به یکدیگر اقامت داشته باشند نیز مناسب است. به طور کلی اتاق های کانکت مناسب برای اقامت افراد بیش از دو یا سه نفر می باشند و از ۳ تا ۶ نفر می توانند در این اتاق ها سکونت داشته باشند.

سخن پایانی

کانکت روم ها، اتاق هایی متصل به هم و در عین حال مجزا هستند. این اتاق ها به وسیله یک  درب  با یکدیگر در ارتباط هستند و مناسب خانواده های پرجمعیت و یا مسافرت های دسته جمعی می باشند.

اتاق های کانکت به دلیل حریم شخصی و ظرفیت بالایی که دارند انتخاب افراد بسیاری هستند و سریعا ظرفیتشان تکمیل می شود. بنابراین اگر قصد مسافرت دارید و می خواهید که برای خانواده خود اقامتی آرام در اتاق های کانکت را فراهم کنید، حتما پیش از سفر خود با کارشناسان رزرواسیون هتل هماهنگی های لازم را به عمل آورده و این اتاق ها را از قبل رزرو نمایید.

خواندن این محتواها پیشنهاد می‌شود:

دسته ی دانستنی ها 1400/09/08 مریم اکبری 0 نظر 4337 بازدید 12 پسند

سوالات متداول درباره اتاق کانکت در هتل چیست

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.