logo

آکواریوم کیش : آدرس ، عکس و کلیپ

حیات زیر آب همیشه حیرت‌انگیز و شگفت‌آور بوده است و به جرات می‌توان گفت یکی از زیباترین پدیده‌های زمین دریاها و اقیانوس‌ها هستند که شناخت آنها برای آدمی همواره جذاب بوده است. شاید شما نیز یکی از علاقمندان به دنیای زیر آب باشید اما به هر دلیلی نتوانید به آن سفر کرده و موجودات دریایی را از نزدیک دیده و لمس کنید، اما با سفر به کیش و رفتن به آکواریوم کیش می‌توانید این خواسته را محقق ساخته و دریا را از زاویه‌ای متفاوت ببینید. برای آشنایی با آکواریوم کیش در ادامه با کیش میزبان همراه باشید.

تفریحات کیش

این مجموعه در حال حاضر تعطیل می باشد.

معرفی آکواریوم کیش

آکواریوم کیش

در آب‌های خلیج‌فارس موجودات ریز، درشت و رنگارنگ بسیاری زندگی می‌کنند که هر یک به گونه خاص خود زیبایی بصری به آن می‌بخشند. در جزیره توریستی کیش یکی از راه‌های رفتن به زیر آب و لمس جهان موجودات آبزی غواصی و یا تفریحاتی ازین قبیل است. اما شاید شما دوست نداشته باشید خیس شوید و یا به طمانینه بیشتری نیاز دارید، پیشنهاد ما به شما آکواریوم کیش است.

آکواریوم کیش قابی گزیده و کوچک از دنیای وسیع دریای جنوب است که در در آن می‌توان بدون شیرجه در آب و چالشهای غواصی به بازدید از موجودات دریایی رفت. آکواریوم کیش محبوبیت زیادی میان گردشگران دارد اما دلیل این محبوبیت چیست؟

یکی از دلایل این محبوبیت قیمت پایین این تفریح و مقرون به صرفه بودن آن نسبت به دیگر تفریحات کیش است. اما نقش چشم‌انداز زیبای زندگی آبزیان را نیز نمی‌توان در این محبوبیت نادیده گرفت.

آکواریوم کیش

آکواریوم کیش با ظرفیت 70 لیتر و بخش‌های مختلف مکانی جالب و دیدنی برای دانش‌آموزان، پژوهشگران، دانشجویان و سایر افراد عادی علاقمند به سفر در دریاست. همچنین کودکان شما می‌توانند در این مجموعه ساعت‌ها سرگرم دیدن موجوداتی شوند که در هیچ جای دیگری مانندشان وجود ندارد.

تزئین و نورپردازی آکواریوم کیش به نحو احسن انجام گرفته و شما می‌توانید در آن به خوبی آبزیان خوش‌رنگ و زیبا را دیده و حتی از آنها عکاسی کنید.  همچنین نظافت این مجموعه نیز مثال زدنیست و برای زندگی هرچه بهتر موجودات آن تمیزی آب در بالاترین سطح رعایت شده است.

ویژگی‌های آکواریوم کیش

آکواریوم کیش

آکواریوم کیش در ساختمانی به طرح کشتی قرار گرفته و در آن دو سازه با ظرفیت‌های 20 هزار و 50 هزار لیتر قرار گرفته‌اند و در هرکدام آبزیان متنوعی زندگی می‌کنند. در آکواریوم کوچک‌تر این مجموعه بیش از 70 نوع ماهی تزئینی و زیبا زندگی می‌کند و موجودات دریایی نادری نیز در این آکواریوم آب شیرین با آنها همزیستی می‌کنند.

آکواریوم بزرگ‌تر این مجموعه به ماهی‌های بزرگ‌تر و آبزیانی همچون کوسه، نهنگ‌های کوچک و برخی دوزیستان، خزندگان و مرجان‌ها اختصاص داده شده است. از دیگر بخش‌های آکواریوم کیش که بسیاری از افراد به خصوص کودکان را مجذوب خود کرده بخش دیرینه شناسی و تماشای لاکپشت دومتری آن است. در این بخش موجودات دیگر و آبزیان تاکسیدرمی نیز نگهداری می‌شوند.

تفاوت آکواریوم کیش و کشتی آکواریوم

آکواریوم کیش - کشتی آکواریوم

قطعا در سفر کیش نام کشتی آکواریوم را نیز شنیده‌اید و امتحان آن به شما پیشنهاد شده است. کشتی آکواریوم نیز تفریح دیگری مانند آکواریوم کیش است که در آن بدون غواصی موجودات درون آب را خواهید دید. اما گاها این دو به اشتباه با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند که باید بدانید اینطور نیست و آکواریوم و کشتی آکواریوم کیش دو تفریح جدا از یکدیگرند.

کشتی آکواریوم کشتی با کف شیشه‌ای و شفاف بر روی آب است که مسافرین آن می‌توانند در دریانوردی و تور دریایی خود ماهی‌ها را نیز بنگرند، اما در آکواریوم کیش که سازه عظیمی بر روی خشکی است، بخشی از موجودات دریا برای نمایش به عموم افراد نگهداری می‌شوند.

آکواریوم کیش کجاست؟

آکواریوم کیش

آکواریوم کیش در دل توریستی‌ترین جزیره ایران و درست در دسترس‌پذیرترین قسمت آن قرار گرفته است. این آکواریوم که زیبایی آن شما را مسحور خود خواهد کرد، در جنوب شرق جزیره، ساختمان کانون هنر و در خیابان فردوسی واقع شده است. این ساختمان جنب پارک آهوان قرار دارد که اگر این مجموعه همچنان فعالیت می‌داشت می‌توانستید یکی از زیباترین موجودات خشکی یعنی آهوها و بسیاری از گونه‌های جانوری این پارک را ببینید. با مطالعه مقاله «پارک آهوان کیش» با این شگفتی زیبای کیش بیشتر آشنا شوید.

ساعات فعالیت آکواریوم کیش

آکواریوم کیش در همه ایام هفته به استثنای جمعه فعالیت دارد و علاقمندان می‌توانند از ساعت 8 صبح تا 8 شب برای بازدید از این مجموعه اقدام نمایند.

مدت زمان بازدید از آکواریوم کیش

اگر بخواهید تمامی بخش‌های آکواریوم را به دقت به نظاره بنشینید حدود دو الی سه ساعت زمان نیاز خواهید داشت چرا که این آکواریوم گسترده و وسیع دیدنی‌های بسیاری دارد که نمی‌توان از آنها دست کشید، لذا وقت خود را برای تماشای هرچه بهتر آکواریوم کیش خالی کنید.

آکواریوم کیش

تفریحات نزدیک آکواریوم کیش

شاید نخستین سفرتان به کیش باشد و ندانید که دقیقا آکواریوم کیش در کجا واقع شده و در نزدیکی آن چه تفریحاتی قرار گرفته است. دانستن این تفریحات به شما کمک می‌کند تا در برنامه بازدید از آکواریوم کیش بتوانید هوشمندانه‌تر عمل کرده و دیدنی‌های دیگر کیش را نیز ببینید. در لیستی از تفریحاتی که در نزدیکی آکواریوم کیش قرار گرفته برای شما ذکر شده است.  

همچنین دانستن این مراکز خرید در اطراف می‌تواند به علاقمندان خرید در سفر کمک بزرگی باشد:

  • مرکز خرید کوروش
  • مرکز خرید مرجان
  • مرکز خرید سارینا 1
  • مرکز خرید پانیذ
  • مرکز خرید زیتون

آکواریوم کیش

آکواریوم کیش در نزدیکی کدام هتل‌ها و رستوران‌هاست؟

ممکن است بخواهید بدانید آیا به آکواریوم کیش نزدیک هستید یا خیر و یا پس از بازدید از این مجموعه به دنبال‌ نزدیک‌ترین رستوران و کافی‌شاپ برای استراحت باشید. در این بخش برخی از رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و هتل‌های نزدیک به آکواریوم کیش نام برده شده‌اند.

هتل هاکافی شاپ/ رستوران ها
مارینا پارکرستوران/ کافی شاپ هتل سیمرغ
سیمرغکافه توین کیش
شباویزرستوران لوتوس
کوثرفودکورت فودلند
چاپس گریل
رستوران پارس
دسته ی گردشگری 1401/04/08 مریم اکبری 0 نظر 2869 بازدید 3 پسند

سوالات متداول درباره آکواریوم کیش : آدرس ، عکس و کلیپ

نظرات کاربران

نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را ثبت کنید.